Jump to content


Photo

Moj mali downhill - Doboj


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Radul

Radul
  • Members
  • Pip
  • 21 posts
  • LocationDoboj-RS

Posted 31 October 2013 - 10:46 PM

Predlažem da pogledate u 720p, mada je i to daleko od orginala. Cijenim komentare, dobre, loše, malo više one prve :D

[youtube_url_][/youtube_url_]
  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14588 posts

Posted 01 November 2013 - 02:29 AM

Dobar je, na pravom si putu. Jedino se nadam da je stavljanje slusalica simbolicno, jer ako ti u susret naidje moto-kros makina a ti ne cujes od muzike, zna da bude cupavo.
  • 0

#3 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 01 November 2013 - 08:33 AM

Svidja mi se, pogotovo zbog jesenjih boja :)
  • 0

#4 Radul

Radul
  • Members
  • Pip
  • 21 posts
  • LocationDoboj-RS

Posted 01 November 2013 - 11:21 AM

Thanx Dušane i dule :D
Slušalice i jesu donekle simbolično stvaljene, ali zna se zadesit da ih i ponekad nosim, sa veoma niskim volumenom, dovoljno niskim da čujem sopstvene točkove a kamoli nečije tuđe..
Pored toga, putevima kojim se ja vozam i snimam, rijetko da će se zateći neko pješice da ide a da ne pričam na motoru.
Snimao sam ovo u dva dana, skoro mjesec dana razlike između, na jednom se sve zeleni a na drugom danu jedva koji list na drvetu xD
  • 0

#5 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Posted 04 November 2013 - 07:41 PM

Što tako sporo? :mrgreen: Zaleti se, bre, niz to brdo, pokidaj malo. ;)
Odlično, štešta što ne traje duže. Jeste da mi se čini da si se na jednom mestu snimio 3x, ali nije to važno. Daj još. :)
  • 0

#6 aztec

aztec
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 585 posts

Posted 04 November 2013 - 09:57 PM

Vrlo lepo, svaka čast! =D>
  • 0
SPARK 10

#7 Bane2

Bane2
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 05 November 2013 - 06:27 PM

Odličan video. :D Samo jedna mala zamerka, slabo ganjaš tog Polara. Može i brže, provereno. :D
  • 0

#8 Radul

Radul
  • Members
  • Pip
  • 21 posts
  • LocationDoboj-RS

Posted 05 November 2013 - 10:04 PM

Hvala dobri ljudi :D

Caneee, jel misliš kao snimio istu scenu tri puta ili ubrzao klip 3x?!...i na jedno i drugo odgovor je ne, ali opet navedi na kom mjestu da obratim pažnju :)

I nije baš to tako sporo, možda se na videu tako čini, bilo je momenata gdje sam ga jedva držao pod kontrolom jer put je stvarno loš. Da se napravi brz video klip, svaka scena treba da bude oko 3 sekunde(tricks of the trade) i tranzicija da bude takođe brza, i onda gledajući klip stekne se dojam velike brzine. Ja nisam imao više materijala da editujem na taj način, jbga, pad na kraju videa koštao me puno :x

Ps- Bane, moj max niz brdo sa polarom :mrgreen:

Postavljena slika
  • 0

#9 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Posted 06 November 2013 - 07:22 PM

Caneee, jel misliš kao snimio istu scenu tri puta ili ubrzao klip 3x?!...i na jedno i drugo odgovor je ne, ali opet navedi na kom mjestu da obratim pažnju :)


Ma mislio sam da si se par puta snimio na istom mestu, ali očigledno mi se učinilo. Nije ni bitno, odličan klip, šteta za pad. Btw, ako hoćeš baš da zagledam detalje, evo jednog. Naravno, ovo nije nikakva kritika, nego da vidiš kako neki pažljivo gledaju tvoj rad. :) Dakle, na samom početku, kad je prikazano okretanje pedale, pre kretanja. Prvo, po "govoru tela", reklo bi se da si snimio baš samo okretanje pedale, da nisi ni imao nameru da kreneš. :) Dakle, okrenuo pedalu, a onda sišao sa bajka. Drugo, prethodna scena (nameštanje slušalica) i naredna (kretanje) su po izrazito sunčanom vremenu. Scena sa pedalom je umetnuta između, a ona je po oblačnom vremenu. ;)

Još se vidi da ti je u vožnji stalno leva noga napred, što znači da ti je ona "glavna", pa je zaključak da vožnje prirodno počinješ upravo levom nogom (ne mora da znači, ali je uobičajeno). U sceni sa pedalom, zauzeo si položaj kao da ćeš da kreneš desnom nogom. Uz to, desnom nogom si samo spustio pedalu, pa i ne možeš da započneš vožnju. :)

Pa sad ti vidi kakav sam ja fanatik. :mrgreen:
Ali baš je zanimljivo malo analizirati tuđe snimke. :)

P.S. Kako je došlo do pada?
  • 0

#10 Radul

Radul
  • Members
  • Pip
  • 21 posts
  • LocationDoboj-RS

Posted 06 November 2013 - 09:14 PM

Ehej Canee, kao što sam već naveo u ranijem postu, zbog vremenski uslova, snimao sam u dva dana sa oko mjesec dana razlike između. Kiša mi nije dala da uhvatim još jedan sunčan dan :evil:
pa sam prvi dan bez kiše i blata odlučio da napravim još jedan video shooting sa tmurnim nebom.
Za okretanje pedale i kretanje, imao sam još snimaka gdje se pokazuje kretanje ali nisu mi nešto odgovarali u tom momentu pa ih nisam stavio :/
Fanatik, takes one to know one :D
Meni se jedna scena u glavi tri mjeseca ponavljala, onaj deo na početku, gdje je kamera na zemlji pa prođem bajsom tik pored nje, i sve dok je nisam otišao i snimio nisam imao mira, ostatak videa je došao sam po sebi xD
A pad, što se njega tiče, tu sam baksuz ne viđeni, završio vožnju(drugi dan), oko 6 sati se vozao i snimao po brdu. Završio sve to, presvukao se, vratio sic u visoki(prirodni) položaj kako bi vozio kući jer nema više downhilla po grbavom putu i samo što sam krenuo, reko, ajd da snimim još jednom završni deo, niti je strmo, niti je strašan put, i krenem se spuštati i zapne mi za nešto prednji točak(pojma nemam za šta), uglavnom zablokirao je na sekund, izdiglo me sa sica, torba na leđima povukla naprijed i vidi se na videu kako noga leti u zraku, i tako preko guvernala jednim dijelom na put a drugim u travu. Naljutio se, zgrabio bajs, nastavio vozit kući jedno dva kilometra, skontao boli me rame, ne mogu više torbu nosit, siđem sa bicikla, skinem torbu sa leđa, nastavim pješice sa bajsom pored sebe i tako još jedno 6 kilometara, uzbrdo pa nizbrdo, dok me stari nije pokupio sa kolima. Naredni dan, koljeno u zavoju, desne ruke šaka u langeti i povez/steznik(šta je već) preko ramena da učvrsti slomljenu ključnu kost kako se ne bi micala, ali barem je biciklo uredu, samo se malo sic iskrivio :mrgreen:
  • 0

#11 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Posted 06 November 2013 - 10:35 PM

Bar meni ne moraš da pričaš o problemima snimanja i montaže. :) Pogotovo traženja prave scene. Ne znam da li je gore kad materijala nemaš dovoljno ili kad ga je previše. :) A bolje da ne znaš koliko sam gigabajta pretresao za Rejuvenate. Kako rekoh, bilo je zanimljivo zagledati tuđi klip, a eto bilo mi valjda dosadno, jer sam prethodnog dana postavio svoj novi film, pa uzeh par dana "odmora".

Za pad pitah baš zato što deluje da je bez ikakvog razloga. Tačnije, jasno je da je blokirao točak, ali se nikako ne vidi šta je razlog. Niti se vidi neka rupa/kanal/kamen, niti je bilo nekog kočenja, pa da kažeš da je preterano pritisnuta ručica. Jedno od ta dva mora da bude (da je nabla, ne bi mogao da nastaviš), ali gledajući snimak ne zna čovek šta je manje verovatno. :) Btw, ja sam lomio ključnu kost kao klinac. Sećam se da nije nešto mnogo bolelo, stavili mi samo "osmicu" zavoj, a u školi me sve učiteljice pazile i bile ljubazne, pa mi nekako sve ostalo u lepom sećanju. :)

Nadam se da će sve posledice pada brzo biti sanirane, pa da vidimo nove montaže. Dotle slobodno zagledaj i ti moje.
  • 0

#12 milkoni

milkoni
  • Members
  • 5 posts

Posted 10 January 2014 - 01:38 PM

Super snimak :D
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users