Jump to content


Fotografije

Grcevi - problem


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
6 odgovora na ovu temu

#1 El3ctric

El3ctric
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 02 October 2013 - 09:09 PM

Zdravo drustvo.
Trenirao sam atletiku 8 godina, bio reprezentativac svih 8 god. Batalio pre 5 godina, i od ove godine poceo da rekreiram bajsom. Poslednje 3 nedelje sam vozio prosecno svaki drugi dan, i prevaljivao mtb-om od 20-165km. Nekoliko puta sam vozio i sa reprezentativcem u drumskom biciklizmu, koje voznje su mi iscrpljujuce pale, ali sve podnosljivo. Neki dan se desavalo i to da se vozim po drumu po 50-60 km dobrog tempa i da posle podne odem na brdskim voznjama nekih 30-ak km.
U petak zadnju voznju imao, i do danas nisam imao nikakav vid rekreacije zbog putovanja i vec dva dana zbog kise. Jutros sednem na bajs i nakon ne vise od 100m laganog pedaliranja me hvata grc u desnom kvadricepsu i trticnom delu kicme ili pocetku gluteusa sa desne strane. Posle 2h krenem ponovo i vec posle nepunih 100m opet grc krece u levom kvadricepsu i zadnjoj lozi buta. Nisam ovo do sada doziveo pa mi sve ovo cudno.
Da li je dehidracija u pitanju ili sta bi moglo biti? Hvala unapred.
  • 0
Ghost 9000 SE

#2 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 03 October 2013 - 09:33 PM

Temperaturna razlika zbog zime, treba da zagreješ mišiće pre vožnje bicikla ili bilo kakvog većeg naprezanja istih, ako si profesionalac (reprezentativac) trebalo bi to da znaš. Normalno veći unos magnezijuma, i ostalih elektrolita, dovoljna je samo čarobna VODA, bez obzira što ti se ne pije ako kao nisi žedan. Lako je leti trčati, voziti bajs, a sad ?! Kako je starim dizelašima ili Yugo - u ?! :D Neće da upale...ili se ugase. Ovo pišem da bi i drugi znali, kao što ni ja do malopre nisam znao da nisam pročitao. :D Šalim se, već sam vozio i na - 30- Nema smisla posle toliko godina bavljanja profi sportom da to ne znaš, sramota, čemu to vodi, dokle misliš tako, možda se nisi susretao sa zimom ili ... :D Šalim se, nema veze. Važno je da sad znaš ! :D Bez brige, zagrevanje, istezanje, magnezium, trening...
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#3 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 03 October 2013 - 11:00 PM

U mom iskustvu zagrevanje moze i na samom bajsu, prvih par km lagano, a onda gas. A istezanje pre voznje ne praktikujem jer ipak vozim rekreativno, posle voznje mi je istezanje deo vezbi koje radim. Ako gresim ispravite me.
  • 0

#4 El3ctric

El3ctric
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 06 October 2013 - 11:08 PM

Sve je meni to shvatljivo, logicno. Medjutim, nikad mi se nije desilo u toku atletske karijere nesto slicno, tacnije grcevi posle 100m ili na pocetku fizicke aktivnosti. Poslednjih dana se grcenje misica javlja samo u gornjoj desnoj glavi kvadricepsa i to posle nekog smesnog trajanja neke aktivnosti. Sinoc nakon duzeg silaska niz stepenice. Od prvog dana-srede grcenja pijem magnezijum-kalcijum 2x na dan. Sutra cu probati da se provozam na bajs.
  • 0
Ghost 9000 SE

#5 Severac

Severac
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 08 October 2013 - 12:47 PM

Ako si vozio 165 km a pre toga se nisi mnogo bavio biciklizmom i sad imas grceve onda bih rekao da si se malo preforsirao sa kolegom reprezentativcem. To je sto se tice grceva u kvadu. Sto se tice ledja, verovatno ti bajs nije podesen najidealnije.

Ako je bol nepodnosliv i ne prolazi, pravac kod doktora specijalste. Ako je prolazni bol onda posle duzih voznji nadji ravan teren i vozi oko pola sata kadencom od oko 100rpm sa slabim opterecenjem (ako imas trenazer - jos bolje). Verovatno su ti misici puni mlecne kiseline i ova vezba bi trebala da ti pomogne da se misici isciste.

Sto se tice ledja, kao sto rekoh, ili pozicija na bajsu ili core strength trbusnjaci / ledja itd. Pitaj reprezentativca za savet.

Sve najbolje
  • 0

#6 El3ctric

El3ctric
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 09 October 2013 - 05:32 PM

Upravo tako Severac sto se tice kvad-a, a ledja sam imao samo taj prvi dan i to u obliku grca i ne vise. Samo sam preforsirao, nenadoknadjujuci odgovarajuce vitamine i minerale, mlecne kiseline i stiglo po svoje.
Hvala drustvo, vec sam dobro, ukljucio sam vitaminizaciju, mogu da vozim po gradu sad neometano, za duzu turu jos nisam potpuno oporavljen, ali ide na dobro.
  • 0
Ghost 9000 SE

#7 brancko

brancko
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • LocationLazarevac-Vrbovno

Postavljeno 02 July 2014 - 09:14 PM

Voda jako bitna,pijuckaj cesto,jer kad ti se trazi da pijes ti si vec dehidrirao


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika