Jump to content


Fotografije

Sta je je tacno hibrid bicikl?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
41 odgovora na ovu temu

#1 anufrijev

anufrijev
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 August 2013 - 04:37 PM

Zanima me koje je osnovna funkcija hibrid bicikla ( da li mogu da se voze duge staze po drumu i da li moze da istrpi i neravan teren sa viljuskom bez amortizera). Da li moze da se stavi drop bar volan umesto ravnog?
  • 0

#2 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 25 August 2013 - 05:00 AM

Zanima me koje je osnovna funkcija hibrid bicikla ( da li mogu da se voze duge staze po drumu i da li moze da istrpi i neravan teren sa viljuskom bez amortizera). Da li moze da se stavi drop bar volan umesto ravnog?



Hibrid je drumas sa mtb volanom, obicno ga voze ljudi koji su iz raznih razloga alergicni na drop bar...Daje komfornu poziciju kao na trekingu uz skoro istu brzinu kao kod drumasa...Moze istrpeti svasta, naravno sa sirokim gumama....
Ako bi stavljao drop bar na hibrid onda bolje kupi odma drumasa.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#3 anufrijev

anufrijev
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 August 2013 - 11:25 AM

Vec sam kupio hibrid. Da li neko zna da li ovo moze da se kupi u Srbiji.
http://www.amazon.co... ... B0013G6PB8
http://www.sjscycles... ... prod18606/
i da li je neko naruciva nesto sa ova 2 sajta i koja je procedura?
  • 0

#4 jablan

jablan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 326 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 25 August 2013 - 06:23 PM

Hibrid je drumas sa mtb volanom

Hibrid je bilo šta između drumaša, turing bicikla i MTB-a. Dakle može a i ne mora da znači da je u pitanju drumaš kome je zamenjen volan.

http://en.wikipedia..../Hybrid_bicycle

Vec sam kupio hibrid. Da li neko zna da li ovo moze da se kupi u Srbiji.
http://www.amazon.co... ... B0013G6PB8
http://www.sjscycles... ... prod18606/

A što ne bi jednostavno stavio drop bar umesto da kačiš ta čuda? Koliko je meni poznato drop barovi su dosta uži od MTB kormana, pa kad to nakačiš na svoj korman (pretpostavljam da je širine kao MTB) dobićeš nešto što neće moći da se vozi.

Hehe evo kako to izgleda na MTB kormanu, čovek je skapirao da bi mu bilo preširoko da je montirao na krajevima, pa je pomerio iza gripova. Samo mi nije jasno gde provuče ruke da bi prihvatio drop barove kako treba... :D

Postavljena slika
  • 0
Ulice za bicikliste - uzb.rs FB

#5 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5453 posts

Postavljeno 25 August 2013 - 06:55 PM

Zanima me koje je osnovna funkcija hibrid bicikla ( da li mogu da se voze duge staze po drumu i da li moze da istrpi i neravan teren sa viljuskom bez amortizera). Da li moze da se stavi drop bar volan umesto ravnog?


pa kao i svaki drugi bicikl, osnaovna funkcija mu je da se vozi.

Naziv hibrid (po meni) predstavja bicikl koji je mesavina izmedju nekoliko standardnih tipova bicikla tj preuzimanje resenja koja ti odgovaraju bez obzira na "poreklo" tj tip bicikla na kojem se uobicajeno primenjuju.

I pony bicikl moze da vozi duge staze po drumu, cak sam cuo da je jedan maxi pony sa tockovima 26" skocio niz skijasku skakonicu prilikom izgradnje iste za zimsku Olimpijadu 84te u Sarajevu! U rukama Mandusica Vuka...

Ako je neko dovoljno biciklisticki i tehnicki pismen moze da stavis (skoro) sve svuda!
Pitanje je sta zeli da se postigne/dobije?

U poslednje vreme sam kod nas (uglavnom ovde na berzi) primetio da izraz hibrid koriste za vec navedeno, drumas sa ravnim volanom, za koji sam ranije sretao naziv "speed bike"
ali ponekad i za malo brze varijante trekking bicikala sa tanjim gumama
za koje sam pre toga cuo da ih nazivaju "fitness bike".
Izgleda da je kod (nekih od) nas je sve hibrid iako pojam (skoro da) ne definise nista.
  • 0

#6 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 25 August 2013 - 07:15 PM

Prvi put vidim ovako nesto. Strasno :mrgreen: :mrgreen: .
Cini mi se da lakse podnosim one zakrzljale hip hop bicikle nego ovaj mtb koji ima drumaski kompleks :mrgreen:
  • 0
.

#7 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 25 August 2013 - 10:03 PM

Nije to MTB. Jeste hibrid. Covek vozi po pescanoj plazi gde skoro uvek duva vetar pa je ovako resio svoj problem.
  • 0

#8 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 26 August 2013 - 08:24 AM

Hibrid (po mom mišljenju) mora da bude malo robustniji od drumaša, malo brži od MTB i udoban kao City bajs.

U kućnoj radinosti to znači da na drumašu zameniš volan, na MTB zameniš točkove (za tanje), a da na City nabaciš brzine.

Idi recimo na http://www.rosebikes... ... vel-bikes/ To je otprilike ono što se zove Hibrid...
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#9 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5453 posts

Postavljeno 26 August 2013 - 09:45 AM

...Idi recimo na http://www.rosebikes... ... vel-bikes/ To je otprilike ono što se zove Hibrid...

To je ono sto ti i jos neko zove hibrid.
jer na svakom od modela sa (prve strane) linka pise TREKKING,
(ako sam dobro video?!?!?)
te ga stoga ja tako i zovem.

U jednu ruku i trekking je nekad bio hibrid pa se odavno odomacio kao posebna kategorija.
  • 0

#10 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5453 posts

Postavljeno 26 August 2013 - 09:53 AM

Nije to MTB. Jeste hibrid. Covek vozi po pescanoj plazi gde skoro uvek duva vetar pa je ovako resio svoj problem.


koji je bicikl hibrid? Onaj sa "trkackim rogovima" u sredini volana?
Koje gume i felne koristi?
Po rupama u felnama i sirini kucista srednjeg pogona cini mi se da je ovo "fat bike"
koji se voze po snegu i pesku (kao sto si i sam rekao)
znaci specijalan rigid sa gumama preko 3" ili 75mm sirine.
  • 0

#11 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 26 August 2013 - 10:18 AM

Kod nas su treking i hibrid u glavama vecine ljudi isto.

Ako bi isli bukvalno, hibrid je svaki bajs koji nije striktno u jednoj kategoriji. Za mene postoje city, MTB i drumas - ostalo su sve hibridi.
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#12 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5453 posts

Postavljeno 26 August 2013 - 11:00 AM

Kod nas su treking i hibrid u glavama vecine ljudi isto.

Ako bi isli bukvalno, hibrid je svaki bajs koji nije striktno u jednoj kategoriji. Za mene postoje city, MTB i drumas - ostalo su sve hibridi.



Mislim da to nije najveci problem u glavama vecine ljudi kod nas :)

Da li je bicikl sa pomocnim elektropogonim hibrid, kao sto je slucaj kod automobila?

Kada bih tako gledao onda ne bih sitnicario pa svaki bicikl nazvao jednostavno bicikl.
Pa i oni sa 3 tocka ako su ljudski pogon su onda bicikli :)

Postoje dovoljno jasno definisane (pod)kategorije pa zasto ih ne koristiti.
Mislim da ce biti (na kraju) svima lakse da shvate o cemu je rec.
  • 0

#13 Nex24

Nex24
  • Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Postavljeno 26 August 2013 - 11:03 AM

Pricajte sta hocete, samo je jedan pravi hibrid.
Postavljena slika
  • 0
"Ne, ne, ni bicikli, ni devojke nisu ono što su nekada bili! I bicikle i devojke danas lepo rasklope, pa ih strpaju u automobil!

Svašta. "

Momo Kapor

#14 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 August 2013 - 11:07 AM

Sitnicarenje u podelama bicikala je u osnovi budalastina, jedina veca jeste ulaganje ozbiljne kolicine truda i energije u vezi sa tim. Kako ce neko nazvati ili klasifikovati neki neobican bicikl nece ni na koji nacin promeniti to kako se on ponasa u odredjenim uslovima, bitno je samo da kreator bicikla zna sta cemu sluzi i zbog cega je resenje koncipirao kako jeste.
  • 0
Postavljena slika

#15 anufrijev

anufrijev
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 August 2013 - 11:48 AM

Kada bi stavio drop bar volan. Da li to znaci da moram da menjam i pogon i zadnju kasetu( pogon mi je treking deore i kaseta mi je sram MTB 9-faz.) ili moze to sve moze da se poveze sa samaraljkama? da li moram da menjam i lulu volana.
  • 0

#16 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5453 posts

Postavljeno 26 August 2013 - 01:30 PM

Kada bi stavio drop bar volan. Da li to znaci da moram da menjam i pogon i zadnju kasetu( pogon mi je treking deore i kaseta mi je sram MTB 9-faz.) ili moze to sve moze da se poveze sa samaraljkama? da li moram da menjam i lulu volana.


pogon i kasetu ne bi morao da menjas, ali...to ne znaci da ce sve da se uklopi.
Ako je postavka prenosa 3x9 onda ti trebaju i takve samaraljke.

Takodje moras da uskladis kocnice, tj rucice sa celjustima,
samaraljke rade sa drumskim celjustima, cantileverima, U brake-om i kratkim V-brakeom
ali nisu komaptibilne sa standardnim V-brake i MTB zicanim diskovima osim uz neke intervencije ili adaptere. U poslednje vreme su se pojavili i zicane ROAD DISC celjusti sa kojima rade super.

Zbog drugacije pozicije dlanova na volanu praktikujem 20mm kracu lulu od uobicajene MTB postavke ali to zaista zavisi od mnogo subjektivnih faktora.
  • 0

#17 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 26 August 2013 - 06:00 PM

Po meni hibrid ima nezniji ram od trekinga uze felne, road pogon i road kocnice....Sto je najbitnije ima krutu vilu(drumsku)....

Treking je traktor i tovarno magare a hibrid mnogo elegantnije resenje....

Bez uvrede vozacima trekinga....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#18 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 posts

Postavljeno 27 January 2021 - 06:47 PM

Stara tema, taman da je osvezimo, a da ne otvaram novu.

U ovom slucaju treba mi savet, preporuka, da mozda ostvarim svoj plan, zamisao, ili da odustanem.

Vec neki vremenski period razmisljam da nadjem neki zamenski bicikl u odnosu na MTB.

Sto bi rekli ni tamo, ni vamo...niti MTB a ni drumski...ja sam u glavi zamislio da je to Hybrid.

Namena tog bicikla je voznja preko zime(odrzavanje kondicije) i kombinovane voznje gde je vecina asfalt i nesto blazeg off.

Naime, projekat sam zapoceo sa biciklom koju sam uzeo-Trek Zektor.

U sustini sada cu napisati koji su tu meni nedostatci, pa mi treba predlog i preporuka kolega sa iskustvom oko potencijalnog upgrade doticnog bicikla.

Teoretski znam i sam sta, kako, ali hocu da poslusam kolege koji imaju licnog iskustva.

 

1.Geometrija-na prvi pogled katastrofa, bogme i na drugi :) Salu na stranu ovo je bukvalno prvi bicikl  koji nije MTB da sam seo posle skoro 3 decenije.

Nema tu mnogo saveta, znam da se treba priviknuti a prva voznja koju sam izgurao... uf....

Kada sam seo prvi put(osecaj da je prekratak) mogao bih da ga poredim kao da sam seo na MTB u velicini XS, kazu mora tako...ok-prihvatam.

Ram je visine 55 i to je valjda ok za moju visinu 182/83.

 

2.Prenos...noge mi otpadose, ko kaze da je drumas lak za voznju masno slaga :)

Totalno drugaciji prenos na MTB biciklu, na svakoj uzbrdici sam mislio da ima jos laksi prenos...ali nije ga bilo :)

Naime, prenos je 50/34 a kaseta 11/25.

Moja neka zamisao je bila da nazad idem na cak 11/32 u tom slucaju moram da menjam zadnji menjac ili da stavljam ekstender za postojeci.

Pa me zanima savet kolega uzeci u obzir da vozim u brdovitom kraju i da ima dosta dugackih uspona sa preko 10%

Npr. kada je penje planina Rajac od stane Ljiga, mislim da na tipa 5km sa 200 mnv. se penje na 700 mnv. sto sa trenutnim prenosom meni deluje neizvodljivo.

 

3.Spoljanje gume koje su trenutno 700x28 meni deluju preusko, isao bih na sire kombinovane.

Preporuka koja bi to bila guma i maksimalna sirina?

 

 

Mozda bi idealna preporuka bila Gravel ili Cx bicikl, u mom slucaju to otpada, cak se nosim idejom da na neki MTB stavim krutu vilu i uze gume.

Kolege, voljan sam ako neko ima savet i preporuku da cujem.


  • 0

#19 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 January 2021 - 07:19 PM

Izvodljivo je sve to, nego nisi navikao, a i obzirom da si primarno MTB vozač i da ti je ovo u kategoriji izleta, ne treba ni da se navikavaš nešto mnogo.

 

Ono što 'oćeš se zove treker. Geometrija je znatno sličnija MTB-u a prenos, napred 48/38/2X pozadi MTB kaseta, pokriva sve vrste zabave u kojima nije cilj da ideš drumaškim brzinama.
Ja sam posle dužeg eksperimentisanja sa time šta 'oću za ovo a da može i ono stavio drumske točkove na treker sa krutom vilom.

 

700X28 je dovoljno OSIM AKO tvoj lakši off ne podrazumeva da će točkovi da udaraju u stvari po putu umesto da je samo truckavo. Čitaj ako može da prođe jugo, možeš i ti.

 

Ako možeš da staviš drumaške točkove u ram od MTBa, to bi ti bilo najjeftinije, mada će ti prenos onda biti žalosno slab. Nemoj uzimati uske MTB gume, sve ispod 1,75 je ludost.


  • 0

#20 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 27 January 2021 - 07:25 PM

Stavi kasetu 11-34, nećeš se pokajati. :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika