Jump to content


Fotografije

Pomoć pri kupovini Polar Tsunami 29er


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#1 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 August 2013 - 10:39 PM

Polako se pripremam za nabavku MTB-a, nešto mi se sviđaju 29-eri, da li neko ima iskustva sa ovim novim Polar Tsunami biciklom http://planetbike.rs... ... IVA-/9812/ cena mu je simpatična 350e sa popustom od 25%, može na rate, što je presudno u ovom trenutku, a izgleda kao dobra osnova za buduću nadogradnju, ako ustreba.

Potreban mi je bajs za povremeni lagani off-road, trenutno imam bajs za drum i jednodnevne asfalt ture, ali on nema mogućnost kačenja paktregera, pa je višednevna tura sa njim neizvodljiva, a išao bih na neke ture koje uključuju više dana na putu i ponekad vožnju van druma.

Na slikama Tsunamija, koje su dosta male rezolucije, ne vidim ugrađene otvore-navoje (eyelet) za kačenje paktregera.
Da li je neko video bajs uživo, da kaže, da li je moguće nakačiti gepek na ram bez budženja, gore vidim ima rupu, na poprečnoj šipci između kosih cevi zadnje vile i tu nije problem, ali donja strana kod osovine zadnje vile izgleda nema nikakve rupe predviđene za gepek...
  • 0

#2 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 19 August 2013 - 10:59 PM

Ovaj bajk je stvarno lepo uklopljen, naravno za one koji vole ninere....
Ako kupis obavezno dobro izslikaj ram da ga vidimo kako treba jer je ova slika stvadno losa
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#3 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 August 2013 - 11:29 PM

Ovaj bajk je stvarno lepo uklopljen, naravno za one koji vole ninere....
Ako kupis obavezno dobro izslikaj ram da ga vidimo kako treba jer je ova slika stvadno losa

Ako se niko ne javi sa odgovorom, otići ću do planeta da ga islikam u radnji, ako budu dozvolili....
  • 0

#4 mOral

mOral
  • Members
  • PipPipPip
  • 131 posts
  • LocationBG

Postavljeno 20 August 2013 - 02:53 AM

http://planetbike.rs... ... 273546.jpg

http://planetbike.rs... ... /05044.jpg

Nešto mi se čini da neće da može.
  • 0

#5 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 September 2013 - 04:34 PM

http://planetbike.rs/wp-content/uploads/2013/08/DSC05064-e1376319273546.jpg

http://planetbike.rs... ... /05044.jpg

Nešto mi se čini da neće da može.

Proverio danas u radnji uživo, Tsunami bajs izgleda super, i sa cenom od 350e (sa uračunatim popustom od 25%) i na šest rata je po meni best buy, htedoh da ga pazarim, ali nažalost nema mogućnost kačenja paktregera, takođe ni Polar mirage pro 29-er a ni Tsunami 26'' takođe nemaju mogućnost kačenja istog....
  • 0

#6 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 10 September 2013 - 10:59 PM

Ako nećeš da nosiš neki veliki teret uvek ostaje mogućnost montaže pak tregera na šticnu.

Postavljena slika

U krajnjem slučaju, možeš da namontiraš i običan gepek tako što ćeš one dve gornje šipkice da uhvatiš ekscentrom sedišta.
  • 0

#7 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 11 September 2013 - 03:32 AM

Ako nećeš da nosiš neki veliki teret uvek ostaje mogućnost montaže pak tregera na šticnu.

Postavljena slika

U krajnjem slučaju, možeš da namontiraš i običan gepek tako što ćeš one dve gornje šipkice da uhvatiš ekscentrom sedišta.

hocu da nosim veliki teret, pa mi ova varijanta na sticnu ne odgovara, a ni druga varijanta ne moze jer na donjoj strani nema na ramu nista gde bi se zakacio gepek, osim nekog budzenja sa selnama itd. a to ne bih da radim....
  • 0

#8 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 11 September 2013 - 09:24 AM

E nisam primetio da nema dole. Bezveze, ne sećam se kad sam poslednji put video MTB ram bez barem jednog seta rupa pozadi.
  • 0

#9 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 11 September 2013 - 01:00 PM

E nisam primetio da nema dole. Bezveze, ne sećam se kad sam poslednji put video MTB ram bez barem jednog seta rupa pozadi.

Pa bolji ramovi, u takmičarskoj klasi, obično nemaju rupe za gepek, e sad, zašto nisu stavili na ovaj tsunami nemam pojma, jer on definitivno nije u toj klasi...
  • 0

#10 novakn

novakn
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 September 2013 - 05:00 PM

29ka lepo izgleda uživo, skroz ok za tu cenu, jedino su komponente dosta 'basic' varijanta, kao i ram koji nije baš skroz takmičarska klasa kao što reče vidak.
Nigde na netu nisam mogao naću kolika je težina bicikla sa tom opremom, no pretpostavljam da nije ispod 13kg.
Šteta što ga nema u ponudi sa ramom veličine M, za nas koji smo malo sitnije gradje :D
............
  • 0

#11 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 11 September 2013 - 08:15 PM

zašto nisu stavili na ovaj tsunami nemam pojma, jer on definitivno nije u toj klasi...

O tome ti pričam :D. A što ti je tolika težina neophodna, planiraš duže ture?
  • 0

#12 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 11 September 2013 - 08:40 PM

zašto nisu stavili na ovaj tsunami nemam pojma, jer on definitivno nije u toj klasi...

O tome ti pričam :D. A što ti je tolika težina neophodna, planiraš duže ture?

da, planiram malo duze ture sa spavkom, izlete u prirodu itd. treba mi malo univerzalniji bajs od ovog sto imam, a ovaj tsunami mi se ucinio kao dobra osnova za neku buducu nadogradnju, a i svidja mi se mogucnost placanja na rate, jer nikako da skupim pare na gomilu, a i kad ih skupim odu na nesto drugo, tako da....
  • 0

#13 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 September 2013 - 02:40 PM

Izgleda da ima rešenja, pronašao sam ovo http://www.bike-disc... ... nting.html e sad da li će moći da se montira paktreger na ovaj bajs :?:
  • 0

#14 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 12 September 2013 - 03:01 PM

Zaobidji to u sirokom luku, staviti nosac tereta na QR je glupost. A da ipak nabavis neki trekker ako nosis teret npr Polar Forester Pro, isto na rate, veliki tockovi stavis neke gume sa kramponima i eto 29ke.
  • 0

#15 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 September 2013 - 03:11 PM

Zaobidji to u sirokom luku, staviti nosac tereta na QR je glupost. A da ipak nabavis neki trekker ako nosis teret npr Polar Forester Pro, isto na rate, veliki tockovi stavis neke gume sa kramponima i eto 29ke.

A zašto misliš da je loše rešenje, jedino bi bilo cimanje ako pukne guma pa moraš sve da rasturaš da bi je promenio, al jbg, mogao bih da progutam tako nešto, ili misliš da nešto može da se ošteti ili da pravi neki drugi problem?
  • 0

#16 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 12 September 2013 - 03:19 PM

Tesko ces moci da pravilno stegnes tocak plus puci ce QR igla zbog tereta.
  • 0

#17 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 October 2013 - 02:47 PM

QR je predvidjen za zatezanje točka koji se u ramu oslanja na svoju osovinu. Bilo kakvo kačenje tereta,posebno na udarima preko rupa izazvaće pucanje QR-a i tad je sa vožnjom završeno.
Standardno QR trpi istezanje ali ne trpi pritisak sa strane jer je debeo svega56 mm.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#18 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 07 October 2013 - 03:16 PM

Fala...
  • 0

#19 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 07 October 2013 - 03:44 PM

QR je predvidjen za zatezanje točka koji se u ramu oslanja na svoju osovinu. Bilo kakvo kačenje tereta,posebno na udarima preko rupa izazvaće pucanje QR-a i tad je sa vožnjom završeno.
Standardno QR trpi istezanje ali ne trpi pritisak sa strane jer je debeo svega56 mm.

Tesko ces moci da pravilno stegnes tocak plus puci ce QR igla zbog tereta.

hteo bih da dodam da sem ovog sto su kolege izlozile kao najveci problem
pogled na zavrsetak zadnje vile na fotkama koje su ovde postavljene na netu
navodi me na zakljucak da bi "noge" prtljaznike morale da se modifikuju na neki nacin
jer mi se cini da ne mogu pravolinijski da dodju do sistema za stezanje tocka od onog dzombastog
u kojem se spajanju odstojnik sedla i odstojnik lanca (gornja i donja cev zadnjeg trougla).
Znaci, ne samo da nije dobro vec izgleda i ne moze (tako lako) :(
  • 0

#20 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 07 October 2013 - 04:25 PM

Tesko ces moci da pravilno stegnes tocak plus puci ce QR igla zbog tereta.


Ljudi koliko ja razumem u setu postoji QR igla koja je valjda sertifikovana da nosi teret. Pa ne koštaju dva lima i tri gumice 17,5€.
Ostaje problem koji je Igor opisao.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika