Jump to content


Fotografije

Oštar bol u grudima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
20 odgovora na ovu temu

#1 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 09 August 2013 - 09:45 PM

Moguće da sam juče preterao. Posle intezivnije vožnje uz bulevar po najvećoj vrućini sam išao kod druga Ruzveltovom, Dragoslava Srejovića pa do kraja Jovanke Radaković da bi se zatim još i penjao nekih 50 metara nenormalnog uspona. Svo vreme sam bio mokar, a pluća kao da će eksplodirati. Istim intezitetom sam se vraćao kući (duduše nizbrdo) sve vreme mokar.

Naveče me zabolelo posred grudi. Nije iznutra, nije sa strane, nego baš u sredini u rebrima. Malo me i sad zaboli kad jače dišem, ili kad menjam položaj. Sem toga, nemam drugih simptoma.


Jel se nekom desilo nešto slično i jel to opasno?
  • 0
Hibridni drumaš

#2 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 August 2013 - 09:55 PM

nije to nista jedan moj komsija je imao iste simptome, mucilo ga mesec dana, borio se kao lav i na kraju riknuo...
  • 0

#3 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 09 August 2013 - 09:59 PM

:lol: :lol: :lol:

Za početak ti onaj pametniji ti kaže da si preterao i da više ne divljaš po ovom paklu. I da batališ pljuge. :D
  • 0

#4 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 09 August 2013 - 10:20 PM

:oops:
  • 0
Hibridni drumaš

#5 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 August 2013 - 10:59 PM

Mnogo je losa praksa da se na forumu raspitujes za takve probleme.

Postoji samo jedan smisleni odgovor, a glasi idi kod lekara pa pitaj njega.
  • 0
Postavljena slika

#6 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 09 August 2013 - 11:22 PM

Slažem se. Samo Mayo klinika je daleko, a ovde u Afganistanu smo nešto slabi sa dobrim lekarima.

:wink:
  • 0
Hibridni drumaš

#7 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 09 August 2013 - 11:30 PM

:lol: :lol: :lol:

Za početak ti onaj pametniji ti kaže da si preterao i da više ne divljaš po ovom paklu. I da batališ pljuge. :D



:mrgreen: Nikotinski stapici puni svezine planinskog vazduha nisu krivi za to, ja jos ziv ali zato posto je bio znojav a iso na spust u povratku moze biti da se malkice ukocio u pogresno mesto....

Msm da ipak treba poslusati pri3rakov odgovor i pitati doktora da se malo odradi ekg i ostali testovi.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#8 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 09 August 2013 - 11:57 PM

Trenutno stanje i slabljenje simptoma ne ukazuje da je nešto sa srcem, plućima, plućnom maramicom i ostalo. Doslovno me bolela hrskavica koja spaja rebra u sredini. I dalje malo bolucka, al sve slabije.

Možda sam "previše" disao tj širio pleća. :mrgreen: Svakako bi rado proverio stanje srca jer u mojim godinama (40) je vreme za to. Bedak. Sad imam i kondicje i snage, al starost polako stiže.
  • 0

#9 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 10 August 2013 - 12:51 AM

Trenutno stanje i slabljenje simptoma ne ukazuje da je nešto sa srcem, plućima, plućnom maramicom i ostalo. Doslovno me bolela hrskavica koja spaja rebra u sredini. I dalje malo bolucka, al sve slabije.

Možda sam "previše" disao tj širio pleća. :mrgreen: Svakako bi rado proverio stanje srca jer u mojim godinama (40) je vreme za to. Bedak. Sad imam i kondicje i snage, al starost polako stiže.



Covek moze da ostari samo ako se prepusti....Drugarov cale mi na voznji kv-kg gotovo ravnopravno parira iako vozi treking i ima 59 godina a ja drumasa i 30 godina....Hell of a old man :twisted:
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#10 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 10 August 2013 - 07:46 AM

Za cigare se zezam, ali stvarno mislim da 40 u hladu nije vreme kad amater treba da iscrpljuje organizam.
  • 0

#11 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 10 August 2013 - 10:58 AM

Za cigare se zezam, ali stvarno mislim da 40 u hladu nije vreme kad amater treba da iscrpljuje organizam.


I ja mislim tako....Trudim se da forsiranje ostavim za prolece i jesen.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#12 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 10 August 2013 - 02:12 PM

Bol se smanjila skoro skroz.
  • 0
Hibridni drumaš

#13 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 10 August 2013 - 02:43 PM

OndaK sedaj na točkove i pravac Avala. :D
  • 0

#14 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 August 2013 - 03:06 PM

Sve je to ok, dok ne osetiš sledeće simptome:

1. Vreo dah na vratu
2. Oštar bol u dupetu

P.S. Ako osetiš gore navedeno, dijagnoza će te razočarati - druže imaš sidu :D :D

Savetujem te da odmoriš malo po ovim vrućinama, izađi na vožnju ujutro ili uveče kad su temperature niže i obavezno nabavi pulsmetar, prati rad srca, da otkloniš sve sumnje da li je srce u pitanju, videćeš koliko je to korisna stvarčica.
  • 0

#15 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 10 August 2013 - 08:02 PM

Oštar bol u dupetu je bio jedan od ponuđenih searchova na google. :mrgreen:

Kapiram da je pulsmetar koristan samo ne znam koliko za mene. Ideal je imati sportaški, nizak broj otkucaja srca, a moji se kreću od 60 do 70 u mirovanju što i nije tako nisko. Volim da prebacim tu granicu između rekreativne vožnje ka treningu, al polomiće mi se nešto. :|

Ajd sad da ovu temu, za slučaj da neko traži, dopunim sa onim što sam naučio. Nekom će koristiti.

Ovaj bol me je podsetio na nemili događaj pre jedno dve godine. Tad sam još uvek jeo junk food, i kod drugara sam pojeo skoro celo pakovanje smokija (ono veliko). Dok sam došao kući, nisam mogao ni da hodam više od bolova. Bol je bio u pleksusu, al malo dublje i bio je užasavajuć. Doslovno sam jaukao. Došla hitna, proverili su mi rad srca i isključili da je srce, zaboli inekciju (diklofenak ili brufen verovatno), a doktorka je rekla da probam da se opustim i popijem malo čaka od kamilice jer u principu ne znaju tačan uzrok. Bitno da nije srce.

E sad... ja se tad nisam smirio dok nisam otkrio šta je. Dijagnozu sam suzio na fibromyalgia, čir na želucu, neuropatiju i hiatal hernia (hiatus hernija).

Šta je to. Fibromijalgija je relativno novo (oko 10 godina) obolenje koje karakterišu upale i rast fibroznog tkiva bilo gde na telu, a najčešće u grudima, vratu, leđima i čija dijagnoza pokriva mnogo drugih obolenja, ili bolje da kažem oštećenja za koje moderna medicina nema objašnjenja. Uzrok: Po meni uzrok su chemtrailsi*.

Neuropatija, još jedno sranje, isto upale, isto nema jasnog uzroka. Leka nema sem injekcija kortikosteroida koje olakšaju stanje na neko vreme.

I tako dođosmo do hiatus hernije. Hernija je kila, ili prolapsa a hiatal hernija je prolapsa mišića između želuca i jednjaka. Šta se meni desilo? Sedeo sam poguren, ždrao smoki i halapljivo gutao i pio hladno pivo. Verovatno se u jednom momentu taj mišić zaglavio i nije mogao da zatvori želudac koji je palio jednjak hlorovodičnom kiselinom. (otud tako oštar bol) Zato je pomogla inekcija koja je opustila mišiće i topli čaj od kamilice.

Ostaje još da pokrijemo srčani udar. Bol od srčanog udara može da bude jako zbunjujuć. Baš sam čuo priču o čoveku koji je mislio da ga ceo dan muči želudac da bi mu doktor naveče otkrio da je pretrpio infarkt na nogama. Taj bol prati opšta slabost i malaksalost, mučnina, ume da se proteže prema levoj ruci, levoj strani grudi, leđima pa i stomaku. Ne prolazi samo od sebe već se stanje pogoršava.


Od drugih stvari koje izazivaju oštar bol u grudima su pucanje plućne maramice, aorte ili zida jednjaka s tim da pucanje plućne maramice i aorte se može dovesti u vezu sa preteranim naporima. Simptomi su tu vrlo jasni jer dolazi do razdiranja tkiva u prvom, gubitka daha i osećaja da nešto tu u plućima više nije na svom mestu, i velikog opasnog podliva (hematoma) u drugom slučaju jer je aorta najveća žila u našem telu i kad dođe do njenog pucanja, jedino hitna pomoć spašava.


To je to. Završavamo ovaj mali medicinski čas. :)
S tim da ova bol od pre dva dana ostaje mala misterija za sad.
Snimiću pluća i srce da budem siguran da je to samo hrskavica.
  • 1
Hibridni drumaš

#16 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 11 August 2013 - 09:16 PM

I bez pulsmetra, znaces da si preterao kad ne mozes da vozis i pritom pricas. :wink:
  • 0

#17 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 11 August 2013 - 10:06 PM

Zanimljivo. Sva sreća ja non stop nešto brbljam sa devojkom. Danas smo 45 kilometara provozali i nisam osetio nikakve tegobe. Sve kul.

Ovo sam malopre video na fejsu.

Posted Image
Samo, ne treba da piše vene već arterije.
  • 0
Hibridni drumaš

#18 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 11 August 2013 - 10:46 PM

Šta je to. Fibromijalgija je relativno novo (oko 10 godina) obolenje koje karakterišu upale i rast fibroznog tkiva bilo gde na telu, a najčešće u grudima, vratu, leđima i čija dijagnoza pokriva mnogo drugih obolenja, ili bolje da kažem oštećenja za koje moderna medicina nema objašnjenja.

Simptomi koji se danas stavljaju pod pojam "fibromijalgija" uveliko su bili opisani još u devetanestom veku. Sam termin potiče iz 1976-e. Uzgred, simptomi ne uključuju nikakav rast fibroznih tkiva, kao ni upale, već bolove, slabost i slične osećaje u mišićima i vezivnim - odnosno fibroznim - tkivima.

Ne zvuči tako senzacionalno i misteriozno kad se ovako postavi, ali cenim da istina vredi više od dobre priče.

Uzgred, jesi razmišljao da se testiraš na hipohondriju? :mrgreen:
  • 0

#19 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 12 August 2013 - 03:10 PM

Dobra ispravka. Ocigledno sam pomesao nesto. :)
  • 0
Hibridni drumaš

#20 nikolam1919

nikolam1919
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 23 October 2014 - 10:41 AM

Pre par dana mene pocelo da me boli u grudima popodne i nije prestao do sutrada. Nisam mogao da udahnem, nisam znao sta je. Otisao sam sutradan,  kod kardiologa na Bezanijsku kosu nasao preko sajta kardiolog dr Simic. dao mi je neku terapiju par dana pa na pregled. kada sam se vracao jos gore, guzva u prevozu, ludnica.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika