Jump to content


Fotografije

Montague - military folding MTB


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
20 odgovora na ovu temu

#1 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 May 2008 - 08:56 AM

http://www.militarybikes.com/

Postavljena slika

MTB koji se presavija - ma daj! E pa evo, ovaj može da se 'zgužva' na veličinu rastavljenog FS. Dobra stvar je da mu se ne lomi nijedna glavna cev. Caka je u dve 'stem' cevi - one prave, koja ima zglob oko koga se zadnja vila rotira kad se bajk preklapa, i pomoćne, koja se za gornju cev učvršćuje qr-sistemom sa sigurnosnim mehanizmom protiv slučajnog otvaranja.

Razvijen je za američku vojsku, a neko vreme je, pored civilnim službama, dostupan i široj javnosti.

video: http://www.militaryb...troopervid.html
animacija: http://www.militaryb...oldingDemo.html


Postavljena slika

Bike košta 700$ i ne dolazi sa bog zna kakvom opremom (trenutno SRAM X-5, RST suspenzija - mada na drugim mestima za 500$ dobijate običan bajk sa ~alivio opremom), ali osim rama je sve standardno i podložno promeni u domaćim uslovima.

Ostaje pitanje koliko je ovaj bicikl zaista praktičan za ozbiljnije vožnje, a koliko je u pitanju samo 'Brate imam bajk što ga voze marinci!' elitizam ljudi koji će ga vozati po parku i onda spakovati u gepek.

O tome šta vojnici rade s biciklom kad pripuca bolje ne počinjati, mada se vidi vizionarstvo dizajnera domaćeg jurišnika "Orao" (u zao čas ga pomenuh) koji, kako ga hvale, može da obori 8 od 10 biciklista u naletu.

Lazanjski se na ovo pitao ko bi to napao zemlju biciklima - evo, i to ima.
  • 0

#2 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 May 2008 - 03:26 PM

Ovo bi se dobro prodavalo, jer dosta ljudi kupuje raznorazne tipove bike nosaca za kola kad podju negde na izlet da mogu da voze, ili ubaciju bajs u gepek pa koliko viri tocak napolje nema veze. Ovako jednostavno preklope i ubace u auto.
  • 0

#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 May 2008 - 05:54 PM

Pa za izletnike i jeste najbolji. Gledam ga sa, ajd da kažem - našeg stanovišta.

Ispravka od vojnog stručnjaka - nije Or'o nego Jastreb (J-21) Ups :oops:
  • 0

#4 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 25 May 2008 - 08:46 AM

Значи овако су бежали НАТО пилоти пре 10 година из Буђановца према Авијану :mrgreen: =D>
  • 0

--


#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 25 May 2008 - 10:12 AM

:mrgreen: тај рад, у Војводини нико није сумњао на бициклисту па макар му и тур био запаљен :mrgreen:
  • 0

#6 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 May 2008 - 12:40 PM

Znači 'vako liči amerikanska ponika. Ma to su oni preslimili tehnologiju od nas pa se sad fale.

Mene samo interesuje koliko je ovo čudo teško, i izdržljivo. Još malo pa dolazi na red njihovo tajno, tajno, najtajnije oružje za uništavanje terorista .......

VOJNI TROTINET....!!!!!

Izrađen od najkvalitetnijih kompozitnih materijala, u stanju da preskoči najvišu zgradu.....
Najviše se koristi za borbu prsa u prsa u urbanim sredinama. Lako sklopiv i rasklopiv povećava borbenu gotovost američkog glupaka za 120000 %. (samo još da im daju uputstvo za korišćenje). :mrgreen:
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 25 May 2008 - 03:00 PM

Navodno je prilično izdržljivo, a podatak o težini ima na sajtu. Ne znam vala, ja s tim ipak ne bih išta više od malo žešćeg trekkinga. Doduše, za to je valjda i predviđen, od vojaka sa rancem se ne očekuje da vozi XC trku ili DH.
A za izletnike je dušu dao.

NA nekoj slici sam video da su mu i bisage nakačili...
  • 0

#8 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 May 2008 - 03:42 PM

Ma ne kažem ja ništa što se tiče praktičnosti istog, samo sam se našalio na račun njihovog mentaliteta i načina na koji serviraju robu potrošačima. To je sve moglo da se uradi na način na koji smo ga mi i skapirali (sklopiv bajk koji možeš poneti svuda - zato sam ga i uporedio sa našom ponikom). Umesto toga će se američka dečica podojena ljubavlju prema svemu što je zeleno i ima veze sa vojskom hvaliti svojim najnovijim bajkom specijalno dizajniranim za istrebljenje terorista.

Šta više, što se mene tiče, bilo bi super imati jedan da stalno stoji u gepeku. Gde god da kreneš dva točka te prate. A da težina je 13,135 kg iliti 29 funti.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#9 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 25 May 2008 - 05:23 PM

Meni se nesvidja. [-X [-X [-X Previse je u stilu za debelih amerikanaca koji bi ga negde nosili napolje od grada kako bi ga ''vozili''
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#10 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 25 May 2008 - 05:39 PM

:cry: [-X
  • 0

#11 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 25 May 2008 - 06:20 PM

veze sa vojskom hvaliti svojim najnovijim bajkom specijalno dizajniranim za istrebljenje terorista.

Šta više, što se mene tiče, bilo bi super imati jedan da stalno stoji u gepeku.


Pa slično sam i ja imao na umu kad sam komentarisao, otprilike kao Švarcika i Hummer, odma' ti je veći 5cm čim sedneš na njega: dis bajk 'z a soldja, bič! :twisted:

Arioth: šta fali tome da negde odeš autom sa biciklom u prtljažniku - osim, naravno, ako nisi odvezao auto 4 km do parka da bi po njemu vozio bicikl 30 minuta?

Za tih 13 kg, prilično je i lagan.

Opet kažem, ne verujem da bi taj dizajn izdržao žešće truckanje na duže staze i to me više odbija od bajka nego znak jednakosti između ovog koncepta serviranog javnosti i metalik spuštenog džipa sa kožom presvučenim alu felnama kojem je 'terenska vožnja' kad na divljaka preko livade izađe na kej da se gazda ne zaduva pešačeći do splava više od 2 metra #-o
  • 0

#12 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 May 2008 - 07:37 AM

Meni se nesvidja. [-X [-X [-X Previse je u stilu za debelih amerikanaca koji bi ga negde nosili napolje od grada kako bi ga ''vozili''


To mu dođe isto kao čoper motori. Svi su navikli na debele amere kako sede na njima, al čim zamislim sebe...eeehhhhh :( Da mi je jedan harlika...

I sede Švarce na svoj bajk i reče "AL BI BAK" :) :) :) :) :) :)
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#13 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 26 May 2008 - 08:02 AM

I ja bi copera veruj mi. Ali ovo je kao konzerva i izgleda ruzno
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#14 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 May 2008 - 08:29 AM

Ima istine u tome. :) :) :) :)

Montague e toe :)
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#15 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 May 2008 - 08:36 AM

Hehehe, RST - pa gde je tu Američko domoljublje - FOX, RS, MANITOU....zna se da Ameri ubijaju da im piše MADE IN USA! štede na vojsci...bruka!
Šalu na stranu, veza sa QR je u ovom slučaju problematična za neke žestoke vožnje, ali ovaj bajk nije za takvo nešto ni predviđen, kao što je mixitron i napomenuo. Za mene kao ljubitelja off road-a ovo nije prihvatljivo, ali za većinu rekreativaca - što da ne.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#16 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 May 2008 - 08:51 AM

Pa slično sam i ja imao na umu kad sam komentarisao, otprilike kao Švarcika i Hummer, odma' ti je veći 5cm čim sedneš na njega: dis bajk 'z a soldja, bič! :twisted:


Ih samo 5cm :?: :?: :?: Možda inča, pa ipak su to ameri. :) :)
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#17 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 26 May 2008 - 10:33 AM

Ljudima koji voze Hummera 5cm je verovatno 100%-tni rast, ne treba biti potpuno nerealan :twisted:
(što reče onaj tip, then my penis has to be gargantuan since I don't even have a car)



Ne znam koliko bi bilo izvodljivo napraviti full suspension u ovom fazonu, kome je druga 'lomna tačka' na suspenziji, koja se svakako šrafi za ram. To bi već bilo zanimljivo, mada bi verovatno bilo teško k'o tuč.
PS kako se sećam RST vila je 281, što teško da može za išta više od laganog trekkinga.

Uostalom, znajući amere, možda je njima sasvim dovoljno da ovaj bajk bude 'jednokratan' za vojne uslove.
  • 0

#18 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 May 2008 - 12:02 PM

:) :) :) :) :) :) :) ha ha ha ha ha ha ha ha ......

Ako nastavimo ovako da prozivamo smestiće nas u hag pod optužbom izazivanja
mržnje na nacionalnoj osnovi. :D :D :D :D :D :D :D :D
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#19 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 May 2008 - 12:08 PM

Daaaa i još sa trajnom zabranom vožnje bicikla :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#20 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 May 2008 - 12:34 PM

Neeeeeee.....to neće moći :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Tis' bre polud'o. Za to ću ja na njih bombu da bacim.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika