Jump to content


Photo

zoran031(Polar Mirage Comp)


  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#81 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Posted 02 January 2020 - 03:42 PM

Vidi se dovoljno. Mogao bi ovaj zavrtanj da uvrnes jedno dva, tri milimetra cisto da ne ispadne usput.

 

post-55102-0-71971700-1577975426.jpg


  • 0

#82 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 02 January 2020 - 04:14 PM

Hvala, ako se setim. Ima li neku funkciju, da nešto ne zeznem.


  • 0

#83 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 02 January 2020 - 04:54 PM

Vecina ljudi, koji bicikl voze tek toliko da ih zarazi biciklisticki virus, pre ili kasnije po pravilu upadaju u zamku da je na biciklu nesto potrebno popraviti, zameniti, unaprediti ne bi li bicikl isao brze i lakse ili bar bio lepsi.
Medjutim, kada potom covek procita neki od Zoranovih postova i vidi koje kilometraze covek prelazi, na kakvom biciklu i po kakvim sve vremenskim uslovima, lako shvata da sve ono sto nam za biciklizam zaista treba jesu dobra volja i noge. Sve ostalo su nijanse....
  • 4

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#84 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Posted 02 January 2020 - 05:08 PM

Znači li to da i ti savetuješ druge da ne menjaju lance i da ne održavaju bicikl, ne popravljaju ništa dokle god se ne raspadne totalno? :D


  • 1

#85 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 02 January 2020 - 05:11 PM

Hvala, ako se setim. Ima li neku funkciju, da nešto ne zeznem.

Sluzi da odmakne/primakne tu paknu od obruca. Obicno ne radi nista u prvih nekoliko navoja, tek kasnije. Zato, bar sa slika, deluje da moze da se dotegne malo. Svakako ces primetiti dok dotezes.

Sto se amortizera tice, moj predlog bi bio da probas da nadjes neku krutu vilu, ako takve postoje za taj ram tj geometriju rama. Verovatno bezbednije resenje, plus ce bicikl biti laksi.
  • 0

#86 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 04 January 2020 - 05:14 AM

Malo mnogo je prljava, ali vidi se.

Šta sam sada video???!!!!!

Axaxaxa, pa kraj, nema dalje! Obrnuo igricu, prešao sve nivoe!
Gde se ovoga seti!!!
Kakav patent!!!!

Zeleno volim te zeleno!

Zeleni zube, kaži dragička, super ridža je opet tu!



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 2

#87 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 04 January 2020 - 05:17 AM

Vidi se dovoljno. Mogao bi ovaj zavrtanj da uvrnes jedno dva, tri milimetra cisto da ne ispadne usput.

attachicon.gifpost-55102-0-71971700-1577975426.jpg

Da to je i meni upalo u oko!!! Samo to štrči, kad taj šrafić uvrne, ima sve da bude savršeno!!!



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 3

#88 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 04 January 2020 - 08:23 AM

Hvala, ako se setim. Ima li neku funkciju, da nešto ne zeznem.

 

Sluzi da odmakne/primakne tu paknu od obruca. Obicno ne radi nista u prvih nekoliko navoja, tek kasnije. Zato, bar sa slika, deluje da moze da se dotegne malo. Svakako ces primetiti dok dotezes.

 

Dule911 u principu si u pravu,ali ako bi dotegao taj srafic vise nego sto treba ,pakna sa druge strane bi mozda pocela da dodiruje kocionu povrsinu felne kada se otpusti kocnica. Pre moze da se kaze,da ti srafici sluze da se izbalansira sila kocenja na paknama da bi prilikom kocenja obadve  radile sinhronizovano,a ne da jedna ostane prilikom otpustanja rucice kocnice u kocionom polozaju.

 

Zorane amortizer ti je dotrajao,nov je oko 6000 din,zameni ga ,bice ti lakse voziti,ipak ti ozbiljno vozis,bicikl treba odrzavati.


  • 0

#89 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Posted 04 January 2020 - 08:35 AM

Šta sam sada video???!!!!!

Axaxaxa, pa kraj, nema dalje! Obrnuo igricu, prešao sve nivoe!
Gde se ovoga seti!!!
Kakav patent!!!!

Zeleno volim te zeleno!

Zeleni zube, kaži dragička, super ridža je opet tu!



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

Није још "GAME OVER", Зоран је свој мираж извез'о у "BONUS LEVEL" ;)

 

Мени није јасно како га до сад већ није контактирао неко из полар-a ? Заслужио је, као њихов "амбасадор", не само нов предњи амортизер, него цео бајс !  n2:thumbsup


  • 1

#90 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 30 January 2020 - 04:38 PM

90000.jpg Pre tri dana svratim u perionicu da malo sperem biciklu i mene bilo sramota kako je bila prljava, uzeh pištolj, kad priđe radnik, on će to, ja ne obratih pažnju na njega zapričah se na telefon i problem. Evo tri dana kao da sam na zadnji točak stavio čegrtaljku. Moram sutra kod majstora, možda zamenim ceo točak, a sutra ovom godinu dana. Koja slučajnost.

Ne znam za vas, al ja se navozah i u januaru. Ništa nisam radio na bicikli, zbog pojedinih sam mislio da pored zelene kanave stavim i crveni končić, al sam odustao. Jbg, kad  nisam fensi i nabudžen, pa ne ide taj modni detalj. Stvarno mi ne priliči. A i ko beje dušmane. Ma bolje da ne pišem više. Uznemiriću ih. A i što no kažu, zabolje me.

Zaključaše neke teme gde sam imao nameru da pišem, pa kad je tako da ne kvarim ovu moju. Ma neka smo živi i zdravi.

Odoh ja daleko od namere zbog koje se dočepah tastature.

 

 

 

 


  • 2

#91 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 30 January 2020 - 07:06 PM

Ja do danas  1016Km znaci ako budem sutra vozio jos 32km bice 1048km za januar. Uracunao sam i svaki dan ujutru kada idem u prodavnicu. Znaci ni jedan dan nisam stagnirao,svako vece sam vozio.Tako se pogodilo, nije nesto jaka zima ali ja kada odvozam tih mojih 30.6km.  stopala led ledeni,svaki put grejem prste na grejalici,veceras oko 2.2 stepena van mesta,u mestu oko 3.8. Imao sam neke navlake na cizme, sto sam pravio od rukava od vunenog dzempera,skinuo  sam ih ali sam pogresio,trebao sam da ih ostavim,hebes estetiku,vazno je zdravlje.

 

Tako da mislim da sam u odnosu na tebe dobio bitku za ovaj mesec,ali verujem da cu izgubiti rat. O:) ali imam cvrstu nameru da ga ne dobijes tako lako O:) Samo da se docepam proleca i sednem na mog bentica :-]* Pozdrav. 

 

Da i taj aparat pod pritiskom pogotovo zimi samo sjebe lezajeve ukoliko se ne pazi,ja bicikl zimi samo ponekad obrisem krpom,ali uglavnom ga ne diram a ni lanac.


  • 0

#92 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 26 July 2020 - 03:39 AM

Danas nam je osmi rođendan

8 godina.jpg

 


  • 0

#93 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Posted 26 July 2020 - 03:57 AM

Е, па у здравље да до краја ове године сашијеш прву стотку, ал' 'иљада ! :)
  • 0

#94 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 26 July 2020 - 07:45 AM

Sad videh, pogrešna slika, Ono moja km kad sam izvozio osam godina,izvinjavam se:

osam god.jpg

Ovo je biciklinih osam godina i potrošnja delova.


  • 0

#95 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 26 July 2020 - 01:01 PM

Vidim po tabeli da si jedan lanac menjao posle 32 000 km, a onda sledeci na upola manjoj kilometrazi.

Posto odbijas da pratis opste smernice o istrosenosti delova, cisto me zanima sta je to sto te natera da promenis neki deo na biciklu? Kako utvrdjujes da ne valja, i zasto su ti intervali zamene lanca toliko drasticno razliciti?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#96 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 26 July 2020 - 07:16 PM

Vidim po tabeli da si jedan lanac menjao posle 32 000 km, a onda sledeci na upola manjoj kilometrazi.

Posto odbijas da pratis opste smernice o istrosenosti delova, cisto me zanima sta je to sto te natera da promenis neki deo na biciklu? Kako utvrdjujes da ne valja, i zasto su ti intervali zamene lanca toliko drasticno razliciti?

Čitaj kako je napisano, nije 32000 nego 33000 km.

Prvi menjao posle čitanja što pišu ovi po forumu. Spremao se da idem u Tuzlu, pa reko daj da zamenim, da ne pukne. A već duplirao preporučenu km pojedinih mudraca sa foruma. Da prostiš, zahebali me.

Drugi i  četvrti promenio u kompletu sa zupčanicima

Treće terao dok nije propao i lanac i zadnji zupčanik, a peti mi pukao.

Šta me natera?

Pa na primer kad mi noga preleti preko pedale onda menjam. Sve dok vrti vozim, krcka i škripa, ali veruj mi ne smeta.

A drugi srednji pogon (prednji zupčanici), menjao na 51.000 km, kad sam potrošio zube na najvećem zupčaniku. Prvo uništim, potrošim zube na srednjem, zatim vozio hiljade i hiljade km na najvećem, a kad sam i njega uništio, jbg, mali zupčanik ostao i motanje u prazno. Menjaj.

U principu, teraj dok ide. 


  • 1

#97 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 26 July 2020 - 07:50 PM

Uf, tek sad videh gde pogresih. U pravu, izvinjavam se. U pitanju je 33000 a ne 32000 km kako napisah, a to svakako pravi debelu razliku.

Nego... To kad vozis taj lanac koji je vec poodavno za zamenu pa ti noga preleti preko pedale... Jel ti se to desilo nekad kada si vozio stojeci na pedalama, pa kad se oslonis celom tezinom a noga preleti sa pedale pa na asfalt pa izgubis kontrolu i bubnes negde pored puta, ili si prolazio iskljucivo bez posledica? No ako vozis sa spd pedalama to teoretski ne bi trebalo da je moguce...

Nije cinicno pitanje, odmah da razjasnim. Pitam jer me interesuje iz bezbednosnih razloga.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#98 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 26 July 2020 - 08:10 PM

Nekako brzo ti to  unistis pedale, ja do sada sam uvek menjao pedale iz hira,ili da mi bude udobnije,nisam do sada ni jednu pedalu unistio,imam ih kuci vec podosta, uglavnom ispravne.Ebi ga, majstor menja sam i kuglice po potrebi,valjda zato sto ih odrzavam.

 

Nego rekoh ja tebi da cu ove godine da se potrudim da te prestignem sa kilometrazom ,malo se salim ali za sada -5021km-rekumbent,3173 km + - 2%-Mtb, nije precnik tocka odgovaraio stvarnom precniku,tako da ovo se racuna -2% ali nema veze.267km-gradski bicikl ,i 482km treking.

 

Ja ovako odoka izracunah preko 8500km na sva cetiri bicikla za sada, nedam  ja jugu da bude bolji od severa O:)   ali ima jos dosta do kraja godine,videcemo,bice neizvesna borba O:)


  • 0

#99 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 26 July 2020 - 08:53 PM

Ma obične pedale, Bogu hvala nisam pao, a bilo je nekoliko puta kritično. Dugačka patika, pa nije preletala cela noga preko pedale.

Možda brzo uništavam pedale, ali vremenski. Mislim da je km koje izdrže, spram njihove cene, zadovoljavajuća. ipak su to pedale od hiljadu dindži.

Što se tiče pređenih km, svaka čast. Blizu sam ti.

O pređenim km ću pisati za koji dan na drugoj temi. Prati, oko petka.


  • 0

#100 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 25 August 2020 - 03:46 PM

Prođe i 97 meseci.

Da se hvalimo?


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users