Jump to content


Fotografije

rucke volana


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
62 odgovora na ovu temu

#21 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 26 July 2013 - 08:32 PM

WD bi mogao lepo da uđe ali će zamastiti gripove toliko da je pitanje da li će hteti da stoje čvrsto kad ih ponovo motiraš. Ja ga ne bih koristio.

Za 40-50000 dinara može da se kupi vrlo pristojan polovan bicikl, mnogo bolji od tih novih koje si naveo. Bitno je definisati koji tip želiš, a model ili brend biraš prema dostupnom na tržištu.

Otvori temu u kupovini, definiši šta hoćeš (MTB, trekkng, city...), koja ti je veličina potrebna i do koliko para i dobićeš vrlo stručnu pomoć kako u izboru tako i realnoj ceni i info da li je neki prodavac od poverenja ako je neko od stalnih prodavaca.
  • 0

#22 tealk

tealk
  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts

Postavljeno 26 July 2013 - 08:55 PM

super. hvala. verovatno ce biti sad u septembru ili u aprilu( gledam u aprilu da kupim zbog nekih novih modela a i pocetak sezone....)
  • 0

#23 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 26 July 2013 - 09:06 PM

Gleaj da kupiš tokom zime jer su tada bicikli najjeftiniji.
  • 0

#24 tealk

tealk
  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts

Postavljeno 26 July 2013 - 09:54 PM

da, bas sam sad gledao tvoj post u za onog fokusa....sad nije veliki izbor kao pre dva meseca , a na zimu ce verovatno biti .
  • 0

#25 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 27 July 2013 - 08:48 AM

Ja posto koristim rogove, kad montiram nove gripove uzmem malko masti na vrh prsta i namazem korman da lakse navucem rogove, inace to bude patnja.
Za skidanje koristim istu tehniku koja je vec predlozena sa spricem i iglom, samo sto nisam do sad skidao neke skupocene gripove tako da zabodem iglu po sred gripa jedno dva puta (negde gde se ubod nece primecivati) i grip spadne ocas posla.
  • 0

#26 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 27 July 2013 - 08:54 AM

To sa zabadanjem igle je dobra ideja. Kakvi god da su gripovi rupica se neće primećivati, a za navlačenje gripova, pa i rogova najčešće je dovoljno samo pokvasiti volan ili namazati malo deterdženta za sudove.
Ja bih izbegao mast i ulja jer oni, za razliku od vode i deterdženta, ostaju mnogo duže "aktivni"
  • 0

#27 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 27 July 2013 - 03:56 PM

Niskoprocentni alkohol za čišćenje vrhunski vrši posao. Niti posle smrde gripovi od njega. Samo se lagano podvuče neki duži a tanji inbus, što kaže Pavao, ušprica se i vrtiš lagano deo koji je zahvatio alkohol i smuljuješ ka sebi. Ako koristiš deterdžent za pranje suđe može da se desi da oljigavi grip da posle ne može da se učvrsti na korman. Čak se i korman nekako "uglača" da smeta tj vrti se grip posle.
  • 0

#28 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 28 July 2013 - 03:39 AM

Lock on RULES! :D
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#29 tealk

tealk
  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts

Postavljeno 31 July 2013 - 03:41 PM

ako voziš MTB nemoj uzimati ergo, jer ako voziš off-road mogu da prave problem pošto ne možeš da menjaš položaj ruku na volanu, ja nemam problem sa Ergon ručkama (imaju lock-on), ali vozim hibrid i samo po asfaltu, meni se ruke odmoriše sa njima.


evo posle par dana voznje mogu ti reci da su gripovi hiljadu putam udobniji off road nego asfalt (nemam pojma kako) po asfaltu mi lepo drze ruke (ne boli jedino malo mi ostane otisak zato sto sam uzeo veci ram pa moram sad uzeti onu podesavajucu lulu ili jos kracu lulu) a off road ide extra , tamo ne osetis nista, pre osetim svaku rupu a sad nista....
  • 0

#30 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 July 2013 - 04:31 PM

Meni je sa ergonmskim gripovima udobnija vožnja na svakom terenu, samo ugao da se podesi kako treba. Mislim da je bolje da se šake ne oslanjaju stalno na ergonomski deo, nego da on bude nešto niže. Pa kad se šake malo umore, opuste se zglobovi i dođe do oslonca. S druge strane, može da zavisi od samih gripova, a i od veličine šake ili dužine prstiju.

A za bilo kakve gripove, preporuka uvek lock-on. Nema proklizavanja, a nema ni problema sa (de)montiranjem. Nisam ja Armstrong, da stalno držim pri ruci igle i špriceve. :mrgreen:
  • 0

#31 tealk

tealk
  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts

Postavljeno 31 July 2013 - 10:21 PM

e to je problem kod ergo. moras pronaci ugao pod kojim ied taj ......ja drzim konstantno na njima, gledao sam video klipove mnogi tako rade
  • 0

#32 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 August 2013 - 07:44 AM

I ja sam špijunirao druge :) i primetio da tako rade, ali meni nije odgovaralo. Pre svega, zbog položaja na biciklu. Kad sam odmoran, ruke imaju prilično agresivan položaj, tako da je gornji deo šake u nastavku podlaktice. Ako se tada oslanjaju na ergo deo, gripovi ne pružaju dobar oslonac. Uz to, osećaj je da je veći pritisak na zglobove, jer šake više nemaju praktično nikakav manevarski prostor (gore-dole). Mislim da je jako važno da ne budu i šake "lokovane". :)

Postavljanjem ergo dela nešto niže, šake dobijaju više prostora i ne oslanjaju se stalno u zglobovima. A i položaj ergo dela je nešto paralelniji sa zemljom, pa pruža bolji oslonac. Naravno, sâm lock mehanizam znači da mogu vrlo lako da podešavam gripove u toku vožnje i promenim ugao ako primetim bilo kakav problem.
  • 0

#33 tealk

tealk
  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts

Postavljeno 01 August 2013 - 01:04 PM

jel imas negde sliku rucka da vidim polozaj ego dela . ja ih drzim otprilike paralelno sa zemljom( mozda malo vise ka gore)
  • 0

#34 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 01 August 2013 - 01:24 PM



ako voziš MTB nemoj uzimati ergo, jer ako voziš off-road mogu da prave problem pošto ne možeš da menjaš položaj ruku na volanu, ja nemam problem sa Ergon ručkama (imaju lock-on), ali vozim hibrid i samo po asfaltu, meni se ruke odmoriše sa njima.


evo posle par dana voznje mogu ti reci da su gripovi hiljadu putam udobniji off road nego asfalt (nemam pojma kako) po asfaltu mi lepo drze ruke (ne boli jedino malo mi ostane otisak zato sto sam uzeo veci ram pa moram sad uzeti onu podesavajucu lulu ili jos kracu lulu) a off road ide extra , tamo ne osetis nista, pre osetim svaku rupu a sad nista....

Nisam mislio da su ergo gripovi neudobni u off-road-u (u nekoj laganoj vožnji van asfalta su ok), ali agresivniji off-road zahteva stalno pomeranje šaka na gripovima, različite uglove hvatanja volana, pa može biti nezgodno, pošto su pokreti sa ergo gripovima dosta ograničeni.
  • 0

#35 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 01 August 2013 - 02:18 PM



ako voziš MTB nemoj uzimati ergo, jer ako voziš off-road mogu da prave problem pošto ne možeš da menjaš položaj ruku na volanu, ja nemam problem sa Ergon ručkama (imaju lock-on), ali vozim hibrid i samo po asfaltu, meni se ruke odmoriše sa njima.


evo posle par dana voznje mogu ti reci da su gripovi hiljadu putam udobniji off road nego asfalt (nemam pojma kako) po asfaltu mi lepo drze ruke (ne boli jedino malo mi ostane otisak zato sto sam uzeo veci ram pa moram sad uzeti onu podesavajucu lulu ili jos kracu lulu) a off road ide extra , tamo ne osetis nista, pre osetim svaku rupu a sad nista....

Nisam mislio da su ergo gripovi neudobni u off-road-u (u nekoj laganoj vožnji van asfalta su ok), ali agresivniji off-road zahteva stalno pomeranje šaka na gripovima, različite uglove hvatanja volana, pa može biti nezgodno, pošto su pokreti sa ergo gripovima dosta ograničeni.



Bas tako a i ne moze se ostvariti cvrst hvat na ergo gripovima....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#36 tealk

tealk
  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts

Postavljeno 02 August 2013 - 11:54 PM

Bas tako a i ne moze se ostvariti cvrst hvat na ergo gripovima....[/quote]


jeste, mozes ti da ih stegnes ali nije to to, ... ali bas sam zadovoljan sa njima , svidja mi se takodje sto se ne vrte oko volana nego su bas fioksirani , a i sada sam nasa idealan polozaj ( paralelno sa zemljom ali koji stepen nize , bas kao caneee , zaista je najbolja pozicija ) . presao sam sigurno 300+km na njima i bas su udobni, malo je bolelo u dlanu ( ali u laktu nista) a sad niti boli na dlanu niti u laktovima
  • 0

#37 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 August 2013 - 03:34 PM

Mi definitivno imamo neke mnogo različite gripove ili mnogo različite šake. :) Nikako da primetim neki problem na offroad vožnji. Juče baš bio na nekim prilično teškim terenima, sve najnormalnije. Ali jeste činjenica da imam nešto kraće prste. Dugoprstima je sigurno teže da nađu dobar hvat na ergo gripovima, jer prsti ne mogu da idu u krug.

Inače ih još uvek držim nešto iznad horizontale, ali ću još da spuštam, previše se oslanjam na zglob. Prsti nisu utrnuli ni posle 95 km cimanja po svemu i svačemu, ali nije prijatno. Osim toga, kako sam se i plašio, ergo deo na ovim Syncross gripovima je suviše mali, trebalo bi da bude bar 2 cm "dublji". Ipak, za sada osetno udobnije od običnih gripova.

@tealk Postaviću neku sliku kad nađem položaj koji meni najviše odgovara.
  • 0

#38 Niccola

Niccola
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 12 September 2013 - 11:41 AM

Pozz drugarima bajkerima,imam ERGON GR2 gripove,sve je super da ne kazem idealno jedina mana je sto ponekad hoce da se lepe za dlanove,nista strasno ali se oseti mala lepljivost.Da li je to moguce sanirati i na koji nacin?
  • 0

#39 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 12 September 2013 - 11:43 AM

Rukavicama?
  • 0

#40 Niccola

Niccola
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 12 September 2013 - 11:50 AM

To znam ali nesto bez rukavica? Postoji li neki trik premazati ih necim?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika