Jump to content


Fotografije
- - - - -

STRAVA Cycling


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
102 odgovora na ovu temu

#81 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 July 2020 - 08:13 PM


Eto ti odgovora, ide sam sa subscribe.

 

Možda se to razlikuje od zemlje do zemlje. Gledam (na telefonu) svoju vožnju od pre 2 dana, i Igorovu današnju, elevacija uredno upisana.


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#82 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 18 July 2020 - 08:14 PM

Ne pokazuje mi više elevaciju, a u objavama u fb grupam se kod mnogih drugih vidi.
Ne verujem da svi plaćaju danak...

Instaliraj staru verziju, ja je koristim zbog senzora kadence i meni pokazuje elevation

Screenshot_20200718-221235.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#83 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 July 2020 - 08:24 PM

Instaliraj staru verziju,

Mislim da to nema veze. Ja sam je pre neki dan deinstalirao, pa stavio ganc novu iz Play prodavnice, znači poslednju verziju.


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#84 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 18 July 2020 - 08:33 PM

E nemam pojma, znam da ja svoju redovno ne azuriram :)
Da se nisam zeznuo kod kupovine senzora kadence ja bih radije koristio sportstracker

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#85 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 18 July 2020 - 08:36 PM

Meni bi Strava bila ok onako za povremeno korišćenje, ali da bar pokazuje tu drljavu elevaciju.
Ovako, na sledećim vožnjama probaću Komoot, Ride with gps i Openrunner, pa šta se pokaže najbolje...
  • 0

#86 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 19 June 2021 - 01:28 PM

Moze li neko da mi objasni fenomen zasto Strava pokazuje krace od mog brzinometra?

Imam sigma 1200wl wireless brzinometar koji je podesen za moj 26x2.1 tocak i koristio sam stravu na mom telefonu iphone 6s plus.

Brzinometar 57.4km
Strava 54.3

I nije ovo prvi put da Strava masi. Koristio sam je i za trcanje u Hajd parku. Strava na iphone 6s plus i na apple watch 4 pokazuje krug da je 1.2km, a biciklom kada sam merio bilo je 1.4km.
Mislim da su to prevelika odstupanja, pogotovu za trcanje.
Zasto je to tako?
  • 0

#87 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 19 June 2021 - 01:53 PM

Ja ne znam odgovor ali sam pitao unuka a on nacrtao ovo i kaze "Jao deda nemas pojma."

 

Pitanje_odgovor.jpg


  • 2

#88 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 June 2021 - 01:58 PM

Strava ne prati tvoju poziciju u svakom deliću sekunde, tako da ako voziš krivudavim putevima, Strava "ispravlja" krivine. Dodatno, GPS nije baš previše precizan pa otuda dodatne greške.
Recimo, atletska staza je 400m, ali spoljna traka je 450m što je preko 10% razlike. Kad bi vozio/trčao po sredini, možda bi bilo zabeleženo 400m, a možda 450 jer GPS maši za nekoliko metara.
Na kraju, ni brzinomer ne mora biti sasvim tačan jer obim gume zavisi i od felne na koju je montirana, pritiska, da li je traktorska ili ćelava ...
  • 1

#89 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 19 June 2021 - 02:28 PM

Kako si merio obim gume?


  • 0

#90 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 30 June 2021 - 06:22 PM

Nisam merio. Uneo sam sa tablice na kojoj je pisalo da je moj tocak 2125, medjutim sada kada sam izmerio predjeni put gume sa mnom ispada 2050, a bez mene 2300, ali tu sad zavisi koji pritisak vozis jer vise ulegne kada je manji pritisak....meni je trenutno daj boze 2.5 bara guma
  • 0

#91 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 30 June 2021 - 08:52 PM

Eto sam si sebi odgovorio, setuj obim: 2050 i uporedi sa stravom.

 

Merenje na tocku zavisi od setovanja i treba biti jako precizno,

ali i strava zna vrlo precizno daljinu da izmeri, tako da ta razlika mora biti minimalna.


  • 0

#92 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 30 June 2021 - 09:03 PM

Zaboravite već jednom na preciznost GPS-a za široke narodne mase. Dete je lepo nacrtalo pravo stanje stvari. Svaki dobro podesen brzinomer je tačniji od GPS-a koji mi koristimo. 

Valjda smo posle toliko godina apsolvirali kako se pravilno i vrlo precizno meri obim točka. 


  • 0
.

#93 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 June 2021 - 09:25 PM

GPS nikad ne može biti potpuno precizan. Kao što je Žare napisao, dobro podešen brzinomer je najprecizniji.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#94 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 30 June 2021 - 09:44 PM

Može GPS da bude prilično precizan (ne znam da li baš potpuno) ali za one koji su ga napravili i za njihove potrebe. Mi smo samo korisnici kojima je dato da se malo ogrebemo za deo (nama sasvim dovoljnih) mogućnosti. 


  • 1
.

#95 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 July 2021 - 03:06 PM

Može GPS da bude prilično precizan (ne znam da li baš potpuno) ali za one koji su ga napravili i za njihove potrebe. Mi smo samo korisnici kojima je dato da se malo ogrebemo za deo (nama sasvim dovoljnih) mogućnosti.



Naravno. Za nas je ostavljen komercijalni GPS koji služi širokoj masi.
Za posebne svrhe verujem da je GPS ultraprecizan.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#96 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 01 July 2021 - 03:46 PM

Eto sam si sebi odgovorio, setuj obim: 2050 i uporedi sa stravom.

Merenje na tocku zavisi od setovanja i treba biti jako precizno,
ali i strava zna vrlo precizno daljinu da izmeri, tako da ta razlika mora biti minimalna.

Ali ovo nece da vazi kada budem napumpao gumu na 3.3 bara.

Mozda je najbolje da napumpam gumu kako valja i onda da izmerim ponovo, pa zatim da napravim sredinu izmedju ta dva predjena puta i da stavim na brzinomer. Kada bih imao barometar, uvek bi drzao isti pritisak, ali posto nemam mora neko snalazenje

Moje misljenje je da je GPS veoma neprecizan kada se prave krugovi na trcanju, pogotovu ako taj krug nije mnogo veliki i sadrzi uzbrdice i nizbedice.
Kada bih vozio po adi ciganliji verujem da bi mnogo manje gresio jer su krugovi ogromni i sve je ravno

Mislio sam da gps radi mnogo bolje i da ima informacije o terenu kojima ispravlja svoje greske, ali vidim da vi kazete da je to i dalje inferiorno na brzinomer sto se kod mene i pokazalo
  • 0

#97 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 01 July 2021 - 04:15 PM

Ima dosta veze i u kom uređaju se nalazi GPS. Drugar i ja smo pre 2 nedelje trčali neku trku moj Garmin sat izmerio 17km njegov Samsung 16.2km. Istina je negde između

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 0

#98 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 01 July 2021 - 08:29 PM

Naravno. Za nas je ostavljen komercijalni GPS koji služi širokoj masi.
Za posebne svrhe verujem da je GPS ultraprecizan.

vec godinama se ne koristi samo GPS
danas svaki i najjeftiniji GPS uredjaj ukljucujuci i telefone pored GPS hvata i GLONASS, GALILEO, BDS, BeiDou a verovatno jos koji, cak nema potrebe ni da ukljucite sve.

 

 

Moje misljenje je da je GPS veoma neprecizan kada se prave krugovi na trcanju, pogotovu ako taj krug nije mnogo veliki i sadrzi uzbrdice i nizbedice.
Kada bih vozio po adi ciganliji verujem da bi mnogo manje gresio jer su krugovi ogromni i sve je ravno

Mislio sam da gps radi mnogo bolje i da ima informacije o terenu kojima ispravlja svoje greske, ali vidim da vi kazete da je to i dalje inferiorno na brzinomer sto se kod mene i pokazalo

Radi GPS odlicno, ali mnogo zavisi od uredjaja koji koristis...
Koliko je precizno, ako grupa od 10 nas vozi recimo 100km ta razlika nece biti ni 1 km bez obzira koliko je bilo visinaca.

 

U ostalom otvoris stravu nadjes neku grupnu voznju snimljenu garminom i videces da je razlika minimalna.

Moze da se stvori razlika jedino ako neko koristi senzor sa razlicitom setovanjem kao sto je kod tebe slucaj.

 

najveci problem kod GPS meranja je "lag" tj kasniju reakciju ima kada krenes i stanes od klasicnog senzora na tocku koji reaguje istog momenta zato se i dallje pored GPS i dalje koriste senzori na tocku pa uredjaj radi autokorekciju, tj sam racuna obim tocka u odnosu na GPS.

 

ali taj lag nije nikakav problem da tacno meri predjeni put, vise je vezan za performanse.


  • 0

#99 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 01 July 2021 - 10:38 PM

Koristio sam iphone 6s plus i apple watch 4 odvojeno. Recite vi meni sta je od ta dva bolje. Oba grese oko 200 metara kada se trci Hajd park u BG.
Na 1400m pokazuju 1200

Evo za par dana idem BG-SD pa cu meriti brzinometrom, telefonom i satom. Videcemo rezultat haha
  • 0

#100 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 01 July 2021 - 10:41 PM

Problem je što sto su to style proizvodi, kojima to nije primarna namena.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika