Jump to content


Fotografije
- - - - -

STRAVA Cycling


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
102 odgovora na ovu temu

#41 Kecalkoatl

Kecalkoatl
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 20 July 2014 - 10:38 PM

Meri prosečnu i maksinalnu brzinu, predjeni put, ukupno vreme provedeno na putu, vreme same vožnje, kalorije, prosečnu snagu (avrage power), energy output i visinsku razliku. Prosečnu i max vrzinu, kao i ukupno vreme pokazuje dok voziš, ostalo vidiš posle vožnje.

Snimi ceo put i kad pomeraš klizač možeš da vidiš brzinu, nadmorsku visinu i nagib, zatim procenjenu snagu.

 

 

 

 

Možeš da praviš rute i segmente. Takodje izbacuje tabele gde te uporedjuje sa ostalim korisnicima koji predju isti segment. 

Imaš terning kalendar koji pokazuje koliko si kad prešao. Pokazuje ti nedeljni napredak i neki njegov zacrtani cilj od 220km.

 

 

Možeš da namestiš više biciklova i pokazuje ti kilometražu za svaki, onda možeš da zapisuješ kad je šta menjano od delova, pa ti opet pokazuje koliko si kilometara prešao sa novim delovima. Takodje možeš da popišeš sve delove bicikla sa njihovim težinama.

 

 

HR, zacrtani ciljevi, video snimci, krive energije (power curves), onda neki fitness&freshnes su na premiumu. Tu imaš i opciju da zadaš sebi nedeljne ciljeve. Kadence mislim da nema uopste, a ako je ima ona je na premium.

 

 

Vozim otprilike izmedju dva i tri sata. Jendom sam išla 3,5 sata. Nisam u nekoj kondiciji.

Baterije mi je uvek izdržala, ali nikad nisam krenula da mi baterija nije puna. Imam matori neki telefon koji mi otprilike samo za stravu služi.

E sad u poredjenju sa onim što sam ovde čitala koliko ljudi voze to moje i nije puno.

Dešavalo mi se da mi se taj matori telefon zabaguje, pa sam izgubila vožnju. 

 

I ima opcija za trčanje. Pretopstavljma da ima sve otprilike što i za bicikl, nisam je korristila.


  • 0

#42 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 July 2014 - 08:37 AM

Kod Strave mi se sviđa što sabere i na kraju vožnje izbaci sabrane sve uspone, tj. visinsku razliku svih uspona koje sam prešao u toku vožnje.

Avala npr. ima oko 215m visinske razlike od podnožja do vrha.

Ovogodišnji Čiker maraton je za 6 dana imao 11000m uspona visinske razlike, ili u proseku oko 1850m dnevno, tj. skoro 9 puta Avala dnevno i to offroad uglavnom.


  • 0

#43 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 21 July 2014 - 01:12 PM

OK, hvala Kecalkoatl na super iscrpnom odgovoru ;)

 

Vidak, uspone pogledam na mymapride, ili ridewithgps, umapiram stazu i vidim koji me usponi ocekuju. Ovaj prvi pomenuti sajt je bolji, daje klasifiklaciju uspona po TdF-u, tipa 1, druge kategorije i td...


  • 0

#44 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 July 2014 - 02:33 PM

Strava ti nakon završetka vožnje objavi koju kategoriju uspona si vozio, imaš i podeljene segmente rute pa možeš da uporediš svoje rezultate na tabeli sa drugima koji su prolazili tom rutom, dodeljuje neke pehare ako si brrzo vozio, upozori te kad te je neko pretekao na tabeli... Ima i strava opciju pravljenja rute, ali to nisam koristio, kapiram da su sve to vrlo slične aplikacije


  • 0

#45 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 21 July 2014 - 03:34 PM

A ha, OK, ne smatram da je Strava loša, naprotiv, ona je perfektna. Ali za sada je ne koristim niti imam telefon koji bi mogao da je koristi :)

Meni su kadenca i hr opcija važne, pa se nadam kada budem nabavio fon koji podržava rad sa Stravom, da ce one biti free (mada teško :) ).


  • 0

#46 ramo92

ramo92
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 02 August 2014 - 05:09 PM

Odlican je ovaj Sport Tracker.Koristim ga evo vec oko godinu dana.Nikad ne baguje,ima sve sto i ima malo bolji brzinomjer.Ja sam testirao bateriju,imam Samsung Galaxy Mini 5570I,znaci ukljucio sam GPS i sporttracker i stavio aktivnost biciklizam i zakljuco telefon,sporttracker je radio oko 11 sati i ugasio se telefon,skroz istrosena baterija.


  • 0

#47 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 04 August 2014 - 01:14 PM

Jel daje trenutnu brzinu? Jel daje odo kilometražu tj jel pamti STrackrer i šta već sve? 


  • 0

#48 ramo92

ramo92
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 04 August 2014 - 03:42 PM

Ima komplet sve...Trenutna brzina,Max,Prosjecna,Ukupno vrijeme,ima i opciju automatske pauze ako ides manje od 2km\h ili 5km|h...Nadmorska visina,Evelacija...Zatim imas i pregled  brzine za svakih 500metara,1km,2km,5km.Kad zavrsis voznju,odes preko interneta i voznja se sinkronizuje,svi podaci ce ostati na telefonu a i takodje idu na oficijalni sajt Sporttrackera.Ja sam slucajno nasao Sporttrackera i prezadovoljan sam.


  • 0

#49 farbach

farbach
  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts

Postavljeno 31 December 2014 - 12:20 PM

Otkako sam se navukao na Stravu voznja je izgubila lepotu i smisao. Nekada sam nosio foto aparat, a sada ni rezervnu gumu jer otezava. Nema stajanja, ni razgledanja, samo trka za segment neprijateljima. Kada dodjem kuci, pre tusa i hrane, kacim Garmin i gledam rezultate. Peranovic je u zatvoru, a cenim da bi me njegova lopata izlecila od ove narkomanije.


  • 2

#50 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 December 2014 - 12:38 PM

Kapiram. Ja skinuo i brzinomer, ništa više ne stavljam na bajs.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#51 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 31 December 2014 - 04:00 PM

Lopin Farbach ;), moj dobar prijatelj i veliki šampion, najveći u nas, verovali ili ne, veći deo karijere proveo je na bajku na kome nije imao brzinomer. Mikoš Rnjaković. Čak nije ni na trkama koristio. Pogledajte neke snimke, uglavnom nema brzinomer!

 

I dan danas nema, viđate ga po BG-u na obrenovačkom drumu verovatno.

Odgovor je uvek bio, šta će mi to, ja vozim na osećaj! Imao je brzinomer i pulsmetar samo onda kada su mu sponzori poklonili i gotovo insistirali da koristi. Kasnije je opet sve to poskidao.

Ja nisam za to, treba imati brzinomer i merač pređenih km, ODO, pa čak i koristiti Garmin ako imate, ali ne treba da Vas to porobi, pa da javno uvek moraš izbacivati rezultate. Jendostavno, nemojte izbacivati rezultate i vozite za svoju dušu, i neka Vam koristi čisto da vidite neki svoj napredak.

 

Iskreno, da imam mogućnosti, nabavio bih Garmin sa kadencom i pulsmetrom. I to su dve stvari koje su mi potrebne i dovoljne.


  • 0

#52 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 31 December 2014 - 04:41 PM

Otkako sam se navukao na Stravu voznja je izgubila lepotu i smisao. Nekada sam nosio foto aparat, a sada ni rezervnu gumu jer otezava. Nema stajanja, ni razgledanja, samo trka za segment neprijateljima. Kada dodjem kuci, pre tusa i hrane, kacim Garmin i gledam rezultate. Peranovic je u zatvoru, a cenim da bi me njegova lopata izlecila od ove narkomanije.

 

Znam kako ti je, i ja sam se navukao na stravu  :mrgreen:  Mada zahvaljujući stravi sam iz čiste rekreacije prešao na nešto ozbiljniji nivo, gde sam u trci za bolje performanse nabavio bolju opremu i naučio neke stvari o samom sportu. Ne znam da li je to dobro ili loše.


  • 0

#53 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 31 December 2014 - 10:45 PM

To je OK, ali dosta košta para. 


  • 0

#54 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 07 January 2015 - 09:34 AM

Otkako sam se navukao na Stravu voznja je izgubila lepotu i smisao. Nekada sam nosio foto aparat, a sada ni rezervnu gumu jer otezava. Nema stajanja, ni razgledanja, samo trka za segment neprijateljima. Kada dodjem kuci, pre tusa i hrane, kacim Garmin i gledam rezultate. Peranovic je u zatvoru, a cenim da bi me njegova lopata izlecila od ove narkomanije.

mare care samo kreni da vozis sa drugarima.. to leci od strave, samo ukoliko i oni nisu zavisnici..
sam ulovim prosek 24km/h do kosmaja, sa drugarima sam isao 10km/h.. prava terapija :D

jos nesto, voznja na segmentu je realna samo kad se ide jedan pored drugog.. skidao sam KOM tamo gde je kom drzao jedan covek iz cetvoroclane grupe, vidi se po datumu voznje, i je l to realno.. rastavio sam se, jezik u lancu, a oni lagano kao grupa..
najgore sto jurim svoje KOMove, znaci svoje vreme da skinem..

pocni da nosis aparat gumu i povedi drugara..


  • 0

#55 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 07 January 2015 - 10:03 AM

Sva sreca i kada sam stavio Stravu na tel i pomislio da je bas koristim,tj poceo,e onda mi ubrzo tel ispao i sada trenutno sam na modelu Nokia C5,znaci samo poziv i poruka.

Ali to za trku za segmente,e to kada god sam sam vozim koliko god mogu da izdrzim,za nekih 2h voznje jedva posle sidjem sa bajsa,i uvek je tako kada sam vozim,dok sa drustvom je druga prica,totalno druga,tada i vidim sa strane nesto novo,sto nisam znao ni da postoji :D Tako da kazem za mene kao rekreativca trening je uvek kada sam sam :) 

Imam brzinometar ,ali trenutno je u kutiji,tj zadnjih 500-600km,promenio bajs i sada mi lepo i bez njega :D 


  • 0

#56 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 07 January 2015 - 08:31 PM

Meni segmenti služe da se orjentišem da li sam u određenom periodu napredovao, ako se recimo nisam pomerio ni za jedno mesto u periodu od 3 meseca, na segmentu koji često vozim, onda znam da stagniram i da nešto ne radim kako treba, pa me navede da razmislim šta bih mogao da uradim kako bih bio bolji. Takođe mi znači ako mi piše personal record onda, onda opet znam da sam pobedio sam sebe :D Korisna je to stvar, ali je treba znati koristiti kako treba, ništa meni ne znači što ću nekom da oborim KOM na prvom usponu i odma da iznemognem i završim vožnju, ali mi informacija može dati perspektivu šta i kako dalje da radim.


  • 0

#57 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 January 2015 - 08:37 PM

Ja još odolevam stravi i KOMovima.. mada sam već nabavio hibrida 2x10 pa već počinjem da jurcam. Za sada još koristim foto aparat, nekako ne mogu bez njega.. nadam se da me neće previše povući ta jurnjava.

A ipak, da priznam.. već razmišljam o brevetu  :P


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#58 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 19 May 2015 - 02:11 PM

Možeš da namestiš više biciklova i pokazuje ti kilometražu za svaki, onda možeš da zapisuješ kad je šta menjano od delova, pa ti opet pokazuje koliko si kilometara prešao sa novim delovima. Takodje možeš da popišeš sve delove bicikla sa njihovim težinama.

 

.

 

 

Gde se podešava ovo, na telefonu,ili mogu i na sajtu? I gde je to na sajtu, putanju ako možete da mi pošaljete gde se nalazi na sajtu? Tako bi mogao da upišem ODO kilometražu, ako uvek koristim navihaciju kada vozim, ako sabira ?!?

Problem je što sam sve ovo probao sa telefonom sa Win 8.1 koji nemože Stravu da koristi, ali koristi neku zamenu koja je kao oficijelna i zove se Striver!


  • 0

#59 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 May 2015 - 04:13 PM

Gde se podešava ovo, na telefonu,ili mogu i na sajtu? I gde je to na sajtu, putanju ako možete da mi pošaljete gde se nalazi na sajtu? Tako bi mogao da upišem ODO kilometražu, ako uvek koristim navihaciju kada vozim, ako sabira ?!?

Problem je što sam sve ovo probao sa telefonom sa Win 8.1 koji nemože Stravu da koristi, ali koristi neku zamenu koja je kao oficijelna i zove se Striver!

na sajtu imaš settings pa gear,  i tu imaš bikes pa dodas bicikl, a kada kreneš da vozis odaberes kojim biciklom ides i onda snimas voznju sa tim bajkom koji si odabrao.


  • 0

#60 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 19 May 2015 - 04:31 PM

Hvala Vidak, sada cu da bacim pogled!


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika