Jump to content


Fotografije
- - - - -

STRAVA Cycling


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
102 odgovora na ovu temu

#1 Zivko96

Zivko96
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 24 June 2013 - 08:42 PM

Ne znam da li vec postoji tema mrzi me da trazim ako postoji vi je obrisite , ko vozi sa stravom i ko ima profil neka postavi link ovde da nas ima sto vise iz Srbije da follow jedni druge i da vidim jos zanimljivih etapa :) , Za one koji nisu culi za Stravu to je jedna aplikacija koja vas za vreme voznje prati preko satelita i posle iscrtava na mapi vasu etapu i pravi razne proracune:max brzina , postignut elev , ko ima bluetooth pojas za grudi moze da vidi i otkucaje , aplikacija je stvarno strava :) , morate da napravite svoj profil ovde http://www.strava.com/ a voznje mozete da snimate preko android telefona , apple iphona potrebno je skinuti aplikaciju koja je besplatna , a moze i preko garmin devica.Zanimljiva aplikacija za rekrativce i ljude koji vole druzenje , upoznao sam par ljudi preko toga sa kojima sam posle poceo da vozim redovno , ako vec imate profil ostavite svoj link da se sto vise ljudi poveze samim tim ce i biti zanimljivje za sve , moze da se postane i premum member placa se oko 6-7 dolara mesecno preko kartice , ali to je za profesionalce vise i sa ovim besplatnim logom ni u cemu ne zaostajete puno.. :) poz svima.
  • 0

#2 boki_ns

boki_ns
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts
  • LocationCerevic

Postavljeno 24 June 2013 - 10:09 PM

Aplikacija je odlican. Koristim za bicikli i trcanje.
Evo i moj profil: http://app.strava.com/athletes/2358124
  • 0
Postavljena slika
[/url]

#3 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 25 June 2013 - 10:18 AM

http://app.strava.com/athletes/542275

U zadnje vreme ne ukljucujem jer sam sjebo telefon, al uskoro cu opet.
  • 0
Hibridni drumaš

#4 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 25 June 2013 - 02:24 PM

A koliko vam izdrzi baterija kada koristite tu stravu? :mrgreen:
  • 0

#5 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 25 June 2013 - 04:34 PM

Na mom starom Iphonu 4 sa punom baterijom sam izvozao jednom 37 km i bio je pred gasenjem. Cesto mi se gasio pre kraja voznje. 3 sata uvrh glave. GPS jede bateriju ko lud. Za duze voznje moce pomoci samo dodatna baterija, a treba pogasiti i sve aplikacije i nepotrebne servise.

Kazu da je runtastic kog sam isto koristio bolji po tom pitanju, al ja volim ovaj "takmicarski" momenat kod Strave. :)

Uzgred budi receno, jel iko ikad otrkio zasto se zove Strava? Da nije tu neko sa nasih prostora kumovao imenu?
  • 0
Hibridni drumaš

#6 Eli

Eli
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 25 June 2013 - 05:14 PM

Odgovor od samog autora:

Last question, where does the name “Strava” come from?

It comes from the Swedish word, “To Strive”. I’m Swedish – born in the States but lived in Sweden when I was a kid. When we were looking for a name for the company we picked out a Sweedish word describing what we wanted the company to be about. So “strava“, “to strive”, it spoke to exactly what we wanted to create. A company that helps you strive and helps you achieve something you didn’t think was possible.

Preuzeto sa http://cyclingtips.c...-the-beginning/

Moj nalog: http://app.strava.com/athletes/159164

Koristim Garmin Oregon 300, tako da baterije traju ceo dan. :)
  • 0

#7 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 25 June 2013 - 10:30 PM

@neutrino
Nemam iskustva sa iPhone-om, ali znam da mi je drugar pricao da mu je za 10tak km voznje Sports Tracker svuko oko 10-15% baterije sto je sasvim ok (iPhone 4S).

E sad, na Androidu kojeg inace kude za trajanje baterije, ja nemam problema sa time. Medjutim, nije bilo lako naci aplikaciju koja najmanje trosi baterije, ali sam je nasao. Poenta price jeste da aplikacija mora da ima mogucnost da radi bez mape, ili sa offline mapama. Time se dosta stedi na energiji jer se ne koristi 3G (cak ni kad se pali ekran, za one koji imaju juice defender pa im je inace ugasen 3G). Tako da ako strava ima opciju za offline rad, probajte tako.
Inace sam vec par puta pisao na forumu ali ajd opet da spomenem, aplikacija koja u mom iskustvu jedina ima sve opcije i pritom trosi najmanje energije je OruxMaps. Fali joj taj takmicarski aspekt ali postoji sinhronizacija kako sa serverom tako i sa prijateljima, mana je sto nisu toliko popularni servisi u pitanju, ali ako naterate svoje prijatelje da je koriste, mozda ce biti :)
  • 0

#8 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 26 June 2013 - 12:06 PM

Uzgred budi receno, jel iko ikad otrkio zasto se zove Strava? Da nije tu neko sa nasih prostora kumovao imenu?

Zato sto strava brzo jede bateriju (zato sam gore to i pitao :lol: )

Pre par nedelja je bila ona voznja za crepaju / kovacicu, i u kovacici sam bas razgovaro sa grupom momaka koji koriste stravu i svima je baterija bila na kraju (oko 60km u jednom pravcu) i nije bilo sanse da izdrzi povratak.
Zakljucak je bio cemu to sluzi ako ne zabelezi sve do kraja?

Ja koristim sport tracker i meni je baterija tada bila na 80%, a i inace izdrzi ceo dan GPS koriscenja, testirano na raznim telefonima.
  • 1

#9 Raki

Raki
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts

Postavljeno 26 June 2013 - 01:44 PM

Ja sam prvo koristio Endomondo, pa godinu dana Sports Tracker i od pre par meseci presao na Stravu.

Koristim Samsung Galaxy S3 i kad je ekran ugasen voznja od 60km mi pojede oko 20% baterije.

Po mom iskustvu Strava je definitivno najpouzdanija i najbolje radi u pozadini... tj dok se koriste druge aplikacije ili telefonira. Sa Sports Trackerom mi se bar 4-5 puta desilo da mi je izgubljena kompletna voznja pri koriscenju telefona na bilo koji nacin dok je snimanje voznje u toku, a par puta i samo od sebe. Endomondo se u jednom trenutku potpuno bio raspao pa sam ga zato i batalio. Sa druge strane, potpuno je neverovatno da u Stravi ne moze da se vidi trenutna brzina dok se snima voznja ali vidim da to najavljuju naravno. Kao rezon im je da gps ne daje dovoljno preciznu i pouzdanu trenutnu brzinu pa zbog toga kao nisu hteli da je prikazu... Moz misliti! :mrgreen:

Inace, za trajanje baterije i duge voznje resenje moze da bude USB baterija za dopunjavanje u toku voznje u nekoj torbici blizu volana. Ili neki propisan gps uredjaj, naravno :P

http://app.strava.com/athletes/1971706
  • 0

#10 Zivko96

Zivko96
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 03 July 2013 - 03:25 PM

Covece pa meni sa osrednjim android telefonom moze i 48 sati da je upaljena Strava potrosice mozda 80% baterije , problem je ako imate puno sinhronizacija sa ostalim aplikacijama to jako trosi bateriju a ne Strava... Doduse na Iphonu je i meni jeo bateriju za nekih 4-5 sati prazna...
  • 0

#11 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 July 2013 - 04:54 PM

Da li se i vama Novi Sad u Stravi pojavljuje pod imenom Mlada Loza? :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#12 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 04 July 2013 - 06:38 PM

Srdjoni, kad pomenu NS, pre par dana vidim na Stravi uspon na Banstol, dajem glavu da je tip koji nosi KOM to prosao kolima!
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#13 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 05 July 2013 - 12:25 PM

Sa druge strane, potpuno je neverovatno da u Stravi ne moze da se vidi trenutna brzina dok se snima voznja ali vidim da to najavljuju naravno. Kao rezon im je da gps ne daje dovoljno preciznu i pouzdanu trenutnu brzinu pa zbog toga kao nisu hteli da je prikazu... Moz misliti! :mrgreen:


Dobar im je rezon. S obzirom da mob i mali GPS uredjaji (tipa Garmin 500) imaju smesan prijemnik u vidu jedne zice, trenutna brzina je skroz nerealna. Tako dok hodas pokazuje brzinu u rasponu od 2-9km/h sto je smesno. #-o Ovo se desava i pri vecim brzinama kad vozic recimo 20-30 km/h. Sa ozbiljnijim GPS uredjajima verujem da to nije slucaj (recimo taj oregon 300).

Srdjoni, kad pomenu NS, pre par dana vidim na Stravi uspon na Banstol, dajem glavu da je tip koji nosi KOM to prosao kolima!


71.7km/h uzbrdo? Blago njemu, mora da je tim potezom uspeo u zivotu. =D> Jedan od razloga sto ne mirisem tu spravu...Gomila prevaranata. :lol:
  • 0

#14 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 July 2013 - 01:10 PM

71.7km/h uzbrdo? Blago njemu, mora da je tim potezom uspeo u zivotu. =D> Jedan od razloga sto ne mirisem tu spravu...

Pa dobro, ne može sprava da zna na koji način se ti krećeš, a ako čoveku to nešto znači, nek uživa :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#15 Zivko96

Zivko96
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 15 July 2013 - 06:45 PM

Mozda je zamislio da ide nizbrdo i picio , moc uma je neverovatna... :!:
  • 0

#16 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 29 July 2013 - 04:21 PM

Pošto mi Strava radi i kad mob duboko sakrijem u neku od pregrade automobila (testirao app), pretpostavljam da odredjivanje lokacije radi i triangulacijom uz pomoc baznih stanica mobilne telefonije. E sad nisam upucen koliko su precizni rezultati ove metode.
  • 0

#17 Kuguar

Kuguar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 29 July 2013 - 07:46 PM

Stravu koristim i do pijace, odlična aplikacija, i najbolja što se tiče baterije...

Moj nalog
http://app.strava.com/athletes/121310
  • 0
Vozi Miško

#18 rick_fox

rick_fox
  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • LocationLoznica

Postavljeno 26 August 2013 - 09:48 PM

Svi vi koji kukate na trajanje baterije stavite telefon u offline odnosno flight mode i videcete razliku. Sa telefonom Alcatel 995 sam mogao da vozim verovatno nekih 8 sati dok ovaj krs od htc tattoo-a jedva sastavi 5h voznje. http://www.strava.com/athletes/916133
  • 0

#19 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 24 April 2014 - 03:32 AM

Jel Strava nudi mogucnost za merenje pulsa u tku voznje ako imam traku naravno i jel se placa. Kadencu ne mozemo da merimo fonom uz neki senzor?

Mozda pitam nebuloze jer ne koristim, pa imajte razumevanja :D :wink:
Znam samo da mozes preko GPS-a tj fona da pratis dok vozis na fonu poput ciklomastera brzinu, prosek i vreme voznje, verovatno i nadmorsku za dz, a ostalo, tipa hr, kadenca?
  • 0

#20 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 24 April 2014 - 06:24 AM

Sport tracker meri puls ako imas traku, i ne placa se nista niti ima reklama.
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika