Jump to content


Photo

Ocenjivanje prodavaca, kupaca


  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#21 mtBBiker99

mtBBiker99
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Posted 08 August 2014 - 06:38 PM

Za sada doticni Veljko Jerotijevic ima jednu negativnu ocenu, kao je jos nekog prevario isti ''kupac'' neka reply, jer sad ja moram da platim 400 dinara za postarinu , a deo koji sam mu poslao kosta 500 din i to smrdljivi adapter za zadnju kocnicu, ali mi je dao podatke ako su ispravni videcemo dalje sta ce se desiti... E kakve stoke sve danas nece biti 


  • 0

#22 Cvija

Cvija
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Posted 23 March 2020 - 11:52 AM

Gospodo,bratjo,kolege.....Preporucite mi dilere bicikala koji NE PAKUJE i gde je SVE U FABRICKOJ OPREMI bio on 550 ili 50 eura...Koji god bicikl da sam kupio bilo za decu ili sebe,imao je neki deo felerican,pri tom  mislim da nije bilo mogice da se popravi vec da se kupi nov,felne obavezno mora da se balansiraju,,,,,Cene polovnih bicikala su nacelno visioke,svi skidaju cenu za iznos postarine....Muka mi je od jajara,govana i vacarosa.


  • 0

#23 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 23 March 2020 - 01:40 PM

Gospodo,bratjo,kolege.....Preporucite mi dilere bicikala koji NE PAKUJE i gde je SVE U FABRICKOJ OPREMI bio on 550 ili 50 eura...Koji god bicikl da sam kupio bilo za decu ili sebe,imao je neki deo felerican,pri tom mislim da nije bilo mogice da se popravi vec da se kupi nov,felne obavezno mora da se balansiraju,,,,,Cene polovnih bicikala su nacelno visioke,svi skidaju cenu za iznos postarine....Muka mi je od jajara,govana i vacarosa.

Svi prodavci su jajare a kupci nisu... svi bi kupci da kupe fabricki bajs u stanju nov ali u trećinu cene ili bar jedno 100-150e da smanje cenu.
E to ne biva!
Dreši kesu za polovan ili u radnju po nov bajs!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 9

#24 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Posted 23 March 2020 - 02:15 PM

Gospodo,bratjo,kolege.....Preporucite mi dilere bicikala koji NE PAKUJE i gde je SVE U FABRICKOJ OPREMI bio on 550 ili 50 eura...Koji god bicikl da sam kupio bilo za decu ili sebe,imao je neki deo felerican,pri tom mislim da nije bilo mogice da se popravi vec da se kupi nov,felne obavezno mora da se balansiraju,,,,,Cene polovnih bicikala su nacelno visioke,svi skidaju cenu za iznos postarine....Muka mi je od jajara,govana i vacarosa.

Polovna roba nikad i nije u fabričkom stanju, a što je stanje bliže fabričkom i njena cena je obično vrlo bliska ceni nove stvari.

Tako da kupci treba da napravi razliku između nove i polovne stvari.

Ako vam je polovna stvar skupa onda treba da razmislite da li vam se više isplati da kupite novu stvar.

Ako je vam je cena polovne stvari suviše jeftina onda treba da se ozbiljno zapitate šta joj fali i što je ta stvar tehnički komplikovanija red je da očekujete da neki njeni delovi nisu u fabričkom stanju.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#25 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 23 March 2020 - 02:28 PM

Gospodo,bratjo,kolege.....Preporucite mi dilere bicikala koji NE PAKUJE i gde je SVE U FABRICKOJ OPREMI bio on 550 ili 50 eura...Koji god bicikl da sam kupio bilo za decu ili sebe,imao je neki deo felerican,pri tom  mislim da nije bilo mogice da se popravi vec da se kupi nov,felne obavezno mora da se balansiraju,,,,,Cene polovnih bicikala su nacelno visioke,svi skidaju cenu za iznos postarine....Muka mi je od jajara,govana i vacarosa.

 

Nov bicikl?


  • 0

#26 Cvija

Cvija
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Posted 24 March 2020 - 11:32 AM

Problem je kupovina on line tako da se ne isplati da sednem u auto i odem u NS SU ili NI da mu vratim bicikl ali kroz bulju....Ne bezim od toga da platim bicikl,ako me razumete,tako da,ako mozete da preporucite nekoga....Ako ne,onda nemojte da peglate situaciju.Svi ti bicikli se kupuju u ovlascenim servisima renomiranih brendova,ili se kupuju recimo na kilo?Misliim vidite ne bubanj potoku ko ih prodaje,izuzimajuci par njih koji prodaju iskljucivo bicikle.Vecina njih ima par komada kao ''slucajni uzorak''.


  • 0

#27 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 208 posts

Posted 24 March 2020 - 01:21 PM

Druze, glupo je da poistovecujes sve sa lopovima i njihovim saucesnicima, jer prodaju polovne bicikle. Da su novi bicikli prodavali bi se u prodavnicama. Drugo bas su retki prodavci koji proveravaju da li je nesto fabricko ili ne, bitno je samo da ne odstupa od ostatka. Trece, ako si vec spreman da vracas bicikl posle kupovine, ti lepo sedni i idi vidi bicikl pre kupovine. Ako se ne razumes, kupi u prodavnici, i miran si. To sto hoces da ustedis, a ne razumes se je druga stvar. Znanje ima cenu. Da ne bi kupio bicikl na kilo, i posto si spreman da platis preporucujem ti da trazis racun i servisnu knjizicu od prodavca. Svako dobro
  • 2

#28 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Posted 24 March 2020 - 03:46 PM

Cvijo, šta god mislio o postovima iznad, možda stvarno treba da poslušaš. Ja sam kupio nov bicikl upravo zato što nemam dovoljno znanja i nisam imao vremena da tražim i proveravam/sređujem polovan. Nisam zažalio. Na ovom forumu ima mnogo poznavaoca, koji često ističu prednosti kupovine polovnog bicikla. Ali to ima svoju cenu koja je nekome prihvatljiva, a nekom ne.
  • 0

#29 StivenBre

StivenBre
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts
  • LocationBor

Posted 25 March 2020 - 12:27 AM

Zavisi iz kog ugla gledas kupovinu polovne robe. Ako ocekujes/verujes da je sve onako kako prodavac kaze bices cesto razocaran.  Kad je kurirska sluzba meni dovezla polovan bajs sa kupujem prodajem sajta upakovan ceo u crnim kesama sa djubre, gledam ga i razmisljam sta ako se ispod krije partizanka iz supe njegovog dede (setih se lika koji je narucio nov tv u oglasima a dobio ciglu u kutiji). :D Pored sitnih ogrebotina, stelovanja, podesavanja, centriranja tockova, ja bio presrecan jer mi je covek poslao bajs koji sam trazio :) 


  • 0

#30 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Posted 25 March 2020 - 07:47 AM

Ko se ne razume prodavnica je zakon, nikada se nisam pokajao, plus garancija i besplatna kojekakva sitna štelovanja, redovni besplatni servisi za to vreme.
Dok ima kolega koji imaju toliko znanja i sami sklapaju, to je takođe odlično.
  • 0

#31 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Posted 25 March 2020 - 03:19 PM

Samo treba imati u vidu da nisu ni sve prodavnice iste, a pogotovo serviseri koji rade u njima. Hoću da kažem, svakom biciklu treba nulti servis koji treba da odradi prodavnica. Ali tu ume da bude svega i svačega.
  • 0

#32 Cvija

Cvija
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Posted 25 March 2020 - 03:45 PM

https://www.2bike.rs...sport-27-5-disc

naspram

 https://www.2bike.rs...-hidraulika-nov


  • 0

#33 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Posted 25 March 2020 - 08:33 PM

Problem je kupovina on line tako da se ne isplati da sednem u auto i odem u NS SU ili NI da mu vratim bicikl ali kroz bulju....Ne bezim od toga da platim bicikl,ako me razumete,tako da,ako mozete da preporucite nekoga...

ne isplati ti se da kupis novo, a ne isplati ti se ni da odes licno da kupis polovno?

pa onda ili rizikujes ili ne kupujes u opste, nema trece.

 

I kako mislis da ti neko preporuci nekoga ko prodaje polovnu robu?

 

Polovna roba nikad nije u istom stanju svaki put iz jednostavnog razloga zato sto je polovna, tako da i onaj koji je prodaje nema robu uvek u istom stanju.

 

tako da i najboljim prodavcima kroz ruke mora proci i losa roba i obrnuto.

 

Usput razmisli odakle nekome stalno polovna roba i kako on ako nije vlasnik tog bicikla (dakle nije ga vozio licno) u opste moze znati u kakvom su stanju svi delovi ili je mozda bolje kupiti licno od vlasnika.

 

Sta si sa ovim hteo reci?


  • 1

#34 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Posted 25 March 2020 - 09:55 PM

Novo se kupuje na kraju sezone, to sam izostavio a od krucijalne je važnosti, inače se ne bi isplatilo kao što bi reči. Tamo u oktobru padaju cene i do neverovatnih 40%.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users