Jump to content


Fotografije
- - - - -

Osiguranje bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
24 odgovora na ovu temu

#1 serbiansky1

serbiansky1
  • Members
  • Pip
  • 19 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 June 2013 - 10:23 PM

Jedno mozda glupo pitanje, i nisam sigurna da sam u dobroj temi.

Da li u zemlji Srbiji funckionise neka vrsta osiguranja od kradje bicikle?

Razmisljam da ulozim podosta para u biciklu, i to je jedan problem koji, sta, kako, koliko...

A onda posle par dana dodje neko i pozajmi bespovratno to sto si mukom stekao i sta onda :)
  • 0

#2 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 June 2013 - 06:30 AM

U sustini sigurne zastite nema. Jedina zastita je da ne ispustas iz vida bajs.
Ako kradu kola sa svakojakim zastitama, obijaju najbolje sefive u bankama, cime mislis da osiguras bajs da neko ne moze da ti ukrade. :D
Mozes da odbijes cigancice i narkomane sa dobrom zastitom, ali ako naleti pravi lopov nema ti spasa... :(
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#3 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 14 June 2013 - 07:05 AM

Ima sigurne zastite za bajs, vezes ga za nozni palac lancem. :mrgreen:
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#4 ringebildi

ringebildi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 14 June 2013 - 07:39 AM

Koliko sam ja razumeo pitanje, covek pita za osiguranje, nesto tipa kasko za bajs.

Pisano je o tome ovde relativno davno i zakljucak je bio da nema :)
  • 0

#5 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 June 2013 - 08:47 AM

Moja greska, nisam dobro procitao tj. razumeo... :(

I koliko ja znam nema.. :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#6 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 June 2013 - 09:25 AM

Jedno mozda glupo pitanje, i nisam sigurna da sam u dobroj temi.

covek pita za osiguranje

Šovinisto :)
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#7 ringebildi

ringebildi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 14 June 2013 - 09:30 AM

I zena je covek osim ako nisi sovinista :D
  • 0

#8 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 June 2013 - 09:37 AM

Pokušaj ti nije loš. n2:smiley-score004

@setbiansky1: Okreni brojeve 3-4 osiguravajuće kuće i sami će ti reći da li osiguravaju bajseve i koji su uslovi. Mi ovde možemo da ti nagađamo i spamujemo; nešto se ne sećam da je neko na forumu pominjao da je osigurao bajs :|
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#9 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 14 June 2013 - 10:33 AM

Jedno mozda glupo pitanje, i nisam sigurna da sam u dobroj temi.

Šovinisto :)

Razumeo sam za kakvo osiguranje pita, ali je i meni promakao taj deo :D Vratilo se sunce, pa smo rasejani
  • 0

#10 serbiansky1

serbiansky1
  • Members
  • Pip
  • 19 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 June 2013 - 08:55 PM

Greska u kucanju izvinjavam se, htedoh da napisem SIGURAN al u brzini ...

Mislio sam na osiguranje os strane neke osiguravajuce kuce tipa kasko.

Imam par prijatelja po osiguravajucim kucama pa cu da se raspitam...
  • 0

#11 ringebildi

ringebildi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 14 June 2013 - 09:17 PM

Prenesi nam ovde tvoja saznanja :)
  • 0

#12 panther

panther
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 271 posts

Postavljeno 24 June 2013 - 06:22 PM

Naravno da to ne postoji... I nijednom osiguravajucem drustvu se to ne isplati da daje osiguranje za bajs...
Mozes da kazes da ti je bajs ukraden i cao zdravo das slike itd... Oni ti daju osiguranje msm isplate ti kazes nasao si bajk i cao zdravo...

Nzm kako to ide.. Al je nemoguce

Pozdrav.
  • 0
Posted Image

#13 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 24 June 2013 - 10:05 PM

Pa sad da je nemoguce i da se ne isplati bas i nije tacno :)
Da je tako, ne bi osiguravajuce kuce u nekim evropskim zemljama nudile tu opciju, a negde je i obavezna.
Druga je stvar sto bi se kod nas to zloupotrebljavalo pa ga niko i ne nudi...
  • 0

#14 Dzordz

Dzordz
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 07 July 2013 - 09:26 PM

Ajd i ja da kazem koju sto se ovoga tice jer se dotice moje struke (doduse jos ne unovcene al polako :)).

Osiguranje bicikala je apsolutno moguce a razlog zasto toga u Srbiji nema (pitanje je da li nema, to treba proveriti kod svih osiguravajucih kuca) je zbog toga sto ne postoji traznja za tom uslugom. Osiguravajuca kuca nema potrebu da izlazi sa tom uslugom na trziste ako nema zainteresovanih da osiguraju bicikl. Mozda i ima, ali je taj broj jako mali i to se jednostavno ne isplati. Zasto bi ona snosila troskove papirologije i placala ljude koji se bave time ako nema onih koji zele da osiguraju bicikl? Imaju oni razlog zasto to ne rade, jedan od njih je i taj sto se u Srbiji bicikli mnogo kradu, to je cinjenica.

A sto se tice isplate osigurane sume po osnovu kradje bicikla...takve isplate bi bile smesne u odnosu na to sa kolikim isplatama se susrecu svaki dan.

A ako i bude uvedena ta vrsta osiguranja, nemojte da brinete, naci ce oni nacin da provere da li je bicikl stvarno ukraden ili nije. :) Ali tacno je da je to konstantna igra macke i misa. :)

U Velikoj Britaniji postoji predmet na fakultetima, zloupotrebe u osiguranju. Tim pitanjem se ljudi u svetu bave, ne bitno da li je bicikl u pitanju ili nesto drugo.

Bas bih voleo da cujem odgovor od osiguranja da im neko postavi pitanje osiguranja bicikla. (nije iskljuceno da to postoji ali da ne znamo, treba proveriti kod svih osiguravajucih kuca)

Poenta price je da se u ovom trenutku to njima ne isplati jer ne postoji kriticna masa ljudi koji bi zeleli da osiguraju bicikl, troskovi, malo prikupljenih sredstava po osnovu premija, ceste kradje bicikala itd.

To bi bilo to, najkrace receno. :mrgreen: Nadam se da sam malo pomogao.
  • 0

#15 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 08 July 2013 - 06:17 PM

Da bi ova usluga mogla da funkcioniše kod nas verovatno bi bajs morao da bude kupljen legalno u radnji i naravno sa papirima i računom, a ne znam koliko ljudi ovde od nas ima papire za bicikl :?: Jer većina kupuje polovne bicikle ili sama sklapa, ja čak ne znam ni serijski broj :roll:
A mislim da smo mi kao država daleko od toga i da kod nas ne funkcionišu ni krupnije stvari pa ovo tek nikom ne pada napamet. Ali nije baš šala kad neko uloži u bajs koliko neko u auto i da mu to neko prosto otme i prođe bez posledica.
U svakom slučaju bilo bi zanimljivo čuti kakav je odgovor od osiguranja na ovu temu.
Možda bi pomislili da taj koji pita nije normalan ili da ih zeza, nešto mi govori da bi tako otprilike reagovali.
  • 0

#16 mircilooo

mircilooo
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 09 July 2013 - 03:20 PM

Da bi ova usluga mogla da funkcioniše kod nas verovatno bi bajs morao da bude kupljen legalno u radnji i naravno sa papirima i računom, a ne znam koliko ljudi ovde od nas ima papire za bicikl :?: Jer većina kupuje polovne bicikle ili sama sklapa, ja čak ne znam ni serijski broj :roll:
A mislim da smo mi kao država daleko od toga i da kod nas ne funkcionišu ni krupnije stvari pa ovo tek nikom ne pada napamet. Ali nije baš šala kad neko uloži u bajs koliko neko u auto i da mu to neko prosto otme i prođe bez posledica.
U svakom slučaju bilo bi zanimljivo čuti kakav je odgovor od osiguranja na ovu temu.
Možda bi pomislili da taj koji pita nije normalan ili da ih zeza, nešto mi govori da bi tako otprilike reagovali.

+1
  • 0

#17 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 10 July 2013 - 07:03 AM

Zar treba bolji primer od ovoga da bi trebalo da postoji neka vrsta osiguranja pogotovo za biciklističke klubove koji imaju skupe bicikle i koje vrlo teško nabavljaju u našim finansijskim uslovima.

http://cikloberza.com/news.php?id=1045
  • 0

#18 serbiansky1

serbiansky1
  • Members
  • Pip
  • 19 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 July 2013 - 11:55 AM

Wiener je prosto odgovorio ne :)

Videcemo sta kazu druge kuce...
  • 0

#19 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4264 posts

Postavljeno 10 July 2013 - 12:40 PM

Zar treba bolji primer od ovoga da bi trebalo da postoji neka vrsta osiguranja pogotovo za biciklističke klubove koji imaju skupe bicikle i koje vrlo teško nabavljaju u našim finansijskim uslovima.

http://cikloberza.com/news.php?id=1045

Dobra ti fora :mrgreen: . Pa odmah bi svi biciklistiki klubovi bili pokradeni, naplatili debelu odstetu a "ukradeni" bicikli bi se na mala vrata vratili u pogon posle mesec-dva.
To moze da funkcinise u Svajcarskoj, kod nas nema sanse.
  • 0
.

#20 Zera

Zera
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 11 January 2023 - 10:26 PM

https://wiener.co.rs...sti-biciklista/


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika