Jump to content


Fotografije

Isečena spoljna guma


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
132 odgovora na ovu temu

#121 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 11 May 2017 - 07:51 PM

Parce kevlara spremljeno za lepljenje. Obavezno oborite ivice da budu tanke kako bi prelaz bio ravnomeran i da ivica ne bi sekla unutrasnju gumu. Posto je bajlok tanak, nema "naduvanja" od unutrasnje gume i "skakanja" kada bajlog naidje na asfalt. 

 

 

Attached Thumbnails

  • IMG_7651-.jpg
  • IMG_7652-.jpg

  • 2
.

#122 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 May 2017 - 08:07 PM

Od koje gume je ovo pravljeno? Video sam da se pominju conti gatorskin, gp 4 season i michelin pro4 endurance da su dobre za tu namenu.

 

 

Kvalitetne gume očekuj da se još brže potroše ako ćeš da driftuješ na njima :wink: Tanje su i imaju mekšu smešu radi boljeg prianjanja.

 

Pa ne znam, zavisi na šta se misli pod kvalitetno da li na lako ili izdržljivo. Merio sam ih neki dan, gp4000 210 grama, bontrager rxl 230, durano  245 ali durano plus bogami čitavih 335 grama mesnate su nekako i mnogo ubedljivije izgleda smeša. Svrstao bih je u kvalitetne po ceni a lugano u nekvalitetne iako je lakša :)

Inače ekstra su sve četiri ima sit da se navozam a dobio sam ih za 1900 din ukupno :mrgreen: ne pada mi više na pamet da plaćam nove gume u radnji pogotovo entry level i pogotovo bez velikih popusta. I još sam skinuo 200 g sa bajsa za jednu crvenu haha.


  • 1

#123 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 11 May 2017 - 09:43 PM

Ovo je neka matora Michelinka. Nije sigurno Pro4. To drug pravi od neke stare gume, ja se ogrebem kada mi treba :)


  • 0
.

#124 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 May 2017 - 02:02 PM

A jel ima neko pametnu ideju čime da ispunim ovu posekotinu? Samo je guma, platno nije oštećeno, mislio sam nečim da napunim samo da se ne nabija rizla. Ali treba da drži dobro da ne ispadne i da ne bude krto da ne puca. Probao sam ovaj dvokomponentni jer mi je bio pri ruci on je crn ali kao plastika pa popuca.

 

s-l300.jpg

Attached Thumbnails

  • 20170512_130551.jpg

  • 0

#125 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14518 posts

Postavljeno 13 May 2017 - 04:43 PM

A da maznes komsiji malo bitumena za hidroizolaciju, znas ono dok pricate pokazes rukom na drugu stranu, "pazi policija" i uzmes saku bitumena i strpas u dzep. hi hi hi hi...


  • 0

#126 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 13 May 2017 - 05:00 PM

Ako ti je ovo zadnja guma, samo je prebaci napred i trajaće.
Platno nije oštećeno.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 0

#127 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 May 2017 - 08:26 PM

Ma znam da će trajati, vozim ja uveliko tako nego bih to da popunim ako je moguće nečim što sličnijim gumi. Može i lako da uleti nabije se oštar kamenčić ili parče staklića i da iseče platno jer je izloženo, Ovaj dvokomponentni lepak je super za neke druge stvari, ovde je popucao pa sam ga ja iščačkao da probam nečim drugim. Probaću taj bitumen. Ili parče gume i super lepak. Najveći problem je da se to nešto zalepi dobro da ne kažem sjedini s gumom, jer ona radi deformiše se pa spoj popusti i čep ispadne.


  • 0

#128 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 13 May 2017 - 08:45 PM

А да залепиш са
https://bolago-m.rs/sintelan-lepak

Са тигар лепком у флекицом од исечене унутрашње су крпљене некад гуме. Јесте да мора да одстоји пресовано пар сати али је радило посао.
Нема потребе измишљати топлу воду ;)
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#129 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 13 May 2017 - 09:12 PM

Eh ... pa opsečeš makazama onako ... oktagonalno :D

Ja bi ovo probao onim loctite super bond power flex gelom i parčetom gume da popunim ...
  • 0

#130 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14518 posts

Postavljeno 13 May 2017 - 09:31 PM

Nece tu ni jedan lepak zalepiti, suvise je velika sila za tako malu povrsinu, jedino ako uspes da zagrejes i ulijes malo bitumena pa se napravi neki koliko toliko rastegljivi cep a i to ce da drzi mozda nedelju dana pa opet jovo nanovo malo bitumena u rupu...


  • 0

#131 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 June 2017 - 11:13 AM

Al sam se ispalio sa tim bitumenom to uopšte ne postane gumeno nego ostane premekano lepljivo i prljavo, jako se teško skida. Čime sad da razredim to da zgulim i isperem. Trebalo je da napunim moment fiksom nisam se odmah setio a imam ga na raspolaganju. On baš bude kako treba, ni tvrd kao plastika a ni premekan.

Sad mi stoje te gume tako bezveze već mesec i po jer me mrzi i ne znam kako da očistim taj bitumen. Neki u tubi kao silikon sam probao.Te durano mi trebaju kao treći set guma, kao neki kompromis, za recimo brevete i ostale bitne i dalje vožnje sa lošijim putevima. Za posebne prilike stavim lagane trkačke a za akanje po gradu, u lokalu i prevoz tamo vamo koristim žičane lugano dok ih ne potrošim posle se više ne vraćam na žičane gume.


  • 0

#132 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 30 June 2017 - 11:23 AM

Bitumen skini benzinom

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 2

#133 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 June 2017 - 11:55 AM

Neće da nagrize platno?


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika