Jump to content


Fotografije

CAPRIOLO FIREBIRD


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
51 odgovora na ovu temu

#1 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 24 May 2013 - 06:48 PM

Pzdrav svim ljubiteljima biciklizma!A pogotovo onima koji ce mi pomoci u sledecoj nedoumici.Vec duze vreme vozim POLAR MIRAGE PRO i odlucio sam da se oprobam na nekom drumasu!Da se prebacim na drumasa hocu vec neko vreme ali nikako da se odlucim na kog!Moji kriterijumi su sledeci cena izdrzljivost izgled i sve to vezano za neku amatersku voznju jedno tri puta nedeljno po 50 km.Polar koji sada vozim je po mom misljenju jako dobar bajs jedina mana je sto po ravnom asfaltu neki prosek koji postizem nekom normalnom voznjom je oko 35 km na sat.Zeleo bih da to malo ubrzam i da mi bude lakse odrzavati postignutu brzinu.Moj izbor je za sada pao na Capriolo FIREBIRD.E sada me zanimaju iskustva vozaca koji voze ili su vozili ovaj bajs da me malo posavetuju o njegovim vrlinama manama i slicno!
  • 0

#2 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 24 May 2013 - 07:18 PM

Ajd jedno pitanje sto bas firebird? Samo da nije ovaj novi. [-o<
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#3 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 24 May 2013 - 07:29 PM

Ako ti je frka sto se tice para pa ga uzimas iz radnje na rate razumem. (Molim te ne moj kupiti ovog novog). Ako ovo prvo nije razlog ZAOBIDJI fb u velikom luku.
  • 0

#4 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 24 May 2013 - 07:43 PM

Cekaj, sa Mirage Pro postizes prosek ili maksimalnu od 35km/h? Ako je prosek, ti ces onda sa drumasem imati prosek od 45km/h :)
Ja dok sam cepao prosle godine sa Polarom nisam mogao iznad 28-29km/h prosek (ne bas ravan asfalt, ali dobro), a onda sam takvom voznjom ujebo koleno :mrgreen:
  • 1

#5 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 24 May 2013 - 07:50 PM

Mislim da je mislio na max. Ovde svima prosek 35km/h. Nisam ni znao da imamo toliko talenata u nasoj srbiji koji se bave biciklizmom:)
  • 0

#6 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 24 May 2013 - 07:55 PM

Pa i ja predpostavljam ali reko da proverim. Jer znam da sam umirao i to kad sam bio u najboljoj kondiciji, da bih imao 28 prosek (kad vozim sam, u grupi i nije toliko tesko).
  • 0

#7 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 24 May 2013 - 07:59 PM

Zasto je prosek 35km/h cudan sa drumasem? Naravno ko sto Dule rece jedno je voznja sam jedno u grupi u zavetrini(dok ne izadjes na tempo).
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#8 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 24 May 2013 - 08:51 PM

Sa drumasem nije ali sa Mirage Pro jeste :)
  • 0

#9 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 24 May 2013 - 09:18 PM

Kao i sa svakim MTB.
Sad samo jos da vidimo sto se odlucio za fb?
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#10 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 24 May 2013 - 09:22 PM

Tesko je i sa drumasem drzati 35km/h. Ko odvoza voznju od80ak km sa prosecnom brzinom od 35 naravno na ravnom bez vetra svaka cast.
  • 0

#11 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 25 May 2013 - 07:32 AM

Pa znas kako vozim Mirage jedno tri godine i svake godine idem sve brze i brze!Znam to jer idem svaki dan na posao deonica 13km u jednom smeru!Jedno 9km je ravno i tu sam pratio bas razvoj brzina kad nema vetra picim i do 34-35 na sat inace najvise vozim na brzini oko 30-31na sat!Da se umorim umorim nema sta zato i hocu drumasa!Da napomenem na Polaru imam silk gume 26.1,6.Idem malo brze nego sa kramponkama to sam primetio!Pa mislio sam ovog novog FIREBIRD-a da uzmem ili nekog polovnjaka.Sto su ovi novi tako losi!

A sto sam se odlucio za FIREBIRD!Pa prvo cena drugo ako uzmem novog moze na rate trece po meni fino izgleda!Mada video sam i neke scot speedster modele u planetbike oni su skuplji svestan sam i kvalitetniji!Evo jednog primera od prosle godine idemo mi ekipa na Divcibare ja sam iz Lazarevca a to je otprilike deonica 55km.Tu i tamo sam odrzavao brzinu sa drugarima a vecina ih vozi drumase.E kad je dosao uspon na vrh jedno 17km dugacak.Uzbrdo su me sisali extra dali taj drunas ide i uzbrdo brze to mi nije bilo jasno.Inace do vrha sam stajao jedno 5 puta da dodjem do daha!A najvece uspone i pregurao!Ince ove brzine gore u predjasnjem komentaru sam merio brzinometrom catay velo 8 valjda je tacan!
  • 0

#12 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 May 2013 - 08:50 AM

Nemoj da shvatis licno, ali verovatno ti nije namesten brzinomer kako treba. :)
Puno je odrzavati 35 km sa mtb-om po ravnom 10-tak km.
A sto se tice guma, ides brze dosta nego sa kramponkama, ali veci je stos sto ides lakse, manje se umaras. :)

A za brzinomer, najbolji nacin da namestis ti je da obelezis odakle kreces (ja uvek stavim ventil da bude dole, pod uglom od 90 stepeni u odnosu na put) i pomeras se napred dok tocak ne napravi pun krug. Kada napravi, obelezis opet, izmeris duzinu koju si dobio i to uneses u brzinomer kada ga resetujes. Ja sam imao velo 8 i meni je skroz bio korektan, ne laze puno. :)

A za Firebird, ja sam isto za to da ako nemas para pa uzimas na rate uzmi njega posto nemas puno mogucnosti, ali ako imas nesto para bolje trazi nesto polovno... Mada kako god, verujem da ces biti zadovoljan sta god da uzmes. :D Velika je razlika voziti drumasa i mtb, sto ces videti i sam. :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#13 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 25 May 2013 - 10:07 AM

Izmedju "do 34-35km/h" i "u proseku 35km/h" razlika je k'o soliter.

Ono sto je mene zacudilo...Kako to da pored svakodnevnih voznji sa 30+ km/h ti umres uz Divcibare? Trebao bi da pojedes uspon sa mtb-om, sve da je dugacak, posto je moguce spustiti se u dosta nizi prenos. Jesi li svestan da sa drumskim bajkom ne bi stigao do prve krivine na tom usponu? :lol:

Inace da, prijatelji sa drumasima ce za istu kadencu uvek ici brze od tebe, pa to vazi i uzbrdo. Jednostavno, u pitanju je veci tocak.
  • 0

#14 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4579 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 May 2013 - 10:18 AM

Nemoj da shvatis licno, ali verovatno ti nije namesten brzinomer kako treba. :)
Puno je odrzavati 35 km sa mtb-om po ravnom 10-tak km.
A sto se tice guma, ides brze dosta nego sa kramponkama, ali veci je stos sto ides lakse, manje se umaras. :)

A za brzinomer, najbolji nacin da namestis ti je da obelezis odakle kreces (ja uvek stavim ventil da bude dole, pod uglom od 90 stepeni u odnosu na put) i pomeras se napred dok tocak ne napravi pun krug. Kada napravi, obelezis opet, izmeris duzinu koju si dobio i to uneses u brzinomer kada ga resetujes. Ja sam imao velo 8 i meni je skroz bio korektan, ne laze puno. :)

A za Firebird, ja sam isto za to da ako nemas para pa uzimas na rate uzmi njega posto nemas puno mogucnosti, ali ako imas nesto para bolje trazi nesto polovno... Mada kako god, verujem da ces biti zadovoljan sta god da uzmes. :D Velika je razlika voziti drumasa i mtb, sto ces videti i sam. :)

Još da dodam, ako uzimaš Firebird traži kod nekog trgovca koji ima na zalihama stari model, ovaj novi je mnogo lošije opremljen od starog!
  • 0

#15 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 25 May 2013 - 10:24 AM

Nego kakav je taj uspon na Divcibare? :D
E sad sto se fb tice. Pazi za tih 47k koliko bi dao za njega dobio bi neku najgoru opremu. Jedino mi je to razumljivo posto hoces da uzmes na rate. Proveri sa Capriolom da im nije ostao koji stari firebird. One scott-ove u Planetu nemoj da gledas jer klepaju po usima juce sam gledao Scott Speedster sa sorom je 113k. Pa za te pare mozes da kupis dva puta bolji polovan bajk. :wink:
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#16 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 25 May 2013 - 12:37 PM

Prvo za brzinomer mislim da je ok namesten odnosno nisam ga ja namestao nego serviser(dosta strucan lik)Kilometraza je otprilike tacna posto i kolima kad idem je tu negde!Ima u planetu i nekih skot modela 69hiljada verovatno su malo bolji!FIREBIRD mi je onako lep da se razumemo ja sam amter a novo je novo!A za divcibare to je uspon 17km a na nekim mestima gore od TOUR DE FRANCE-a ili se to meni cini!Neznam ja jednostavno nisam mogao da dodjem do daha mozda sam se ispucao do samog uspona ko zna.Uglavnom opet idem tamo sledeceg meseca pa cu da vidim sad!Zanima me jel ima neko da vozi FB da mi konkretno kaze utiske!I da napomenem tezina mi varira od 87 do 90kg visina 185 dali sam ja tezak za drumasa i koja velicina rama bi mi odgovarala!mada planiram da svucem kilazu do 85!
  • 0

#17 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4579 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 May 2013 - 01:07 PM

Zanima me jel ima neko da vozi FB da mi konkretno kaze utiske!I da napomenem tezina mi varira od 87 do 90kg visina 185 dali sam ja tezak za drumasa i koja velicina rama bi mi odgovarala!mada planiram da svucem kilazu do 85!

Imaš ovde temu viewtopic.php?f=35&t=5968&st=0&sk=t&sd=a&hilit=firebird
  • 0

#18 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 25 May 2013 - 01:52 PM

Nisi tezak,na 8,5 bara mene gume drze exta a imam110 kg jedino sto po losijem asfaltu moram da pazim kako vozim zbog felni....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#19 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 25 May 2013 - 01:59 PM

Imao sam i ja stari FB oko 3 meseca pa je onda dosao Scott. Sto se tice FB-a solidan je to biciklic, ali mu je cena prenaduvana stim da sam ja moj dobio nesto povoljnije. Jedna od zamerki koju sam imao je bila ta oko siftera posto Sora ima onu malu polugicu za prebacivanje na manji stepeni koju okidas palcem posto imam manje prste bilo je ponekad izazov da dohvatim. Oko velicine rama za tebe je 54, a sa tezinom ne bi trebalo da imas problem.
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#20 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 25 May 2013 - 05:33 PM

Hvala ljudi svima na odgovorima!
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika