Jump to content


Fotografije

Kaseta


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
154 odgovora na ovu temu

#61 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 05 December 2013 - 08:15 PM

Hvala Karp, ali pogledaj i link gde kazu da moze da se rasture i pravi kombinacija. E sad, meni treba neko ko je vec to radio :wink:

http://sheldonbrown.com/k9.shtml

Prva tablica, dva reda odozdo, samo prevedi :wink:

A ti misli[ na ovo, i to je OK, ali nisu sve na spideru, ili kavezu kako neko naziva, pa me baš interesuje za kasetu koju sam naveo gore:

http://www.cikloberz... ... oBerza.com
  • 0

#62 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 05 December 2013 - 09:03 PM

Batali to rasturanje, ne možeš to da spakuješ kao fabrički.
Bolje nabavi Ultegrinu 9-ku, pa se zezaj, mada ti je ona verovatno skuplja. A ne znam kakva to tebi specijalna kombinacija treba.
A one slobodne možeš da kombinuješ, samo ne zaboravi da ti treba lock ring prema najmanjem lančaniku koji ti bude u kombinaciji.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#63 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 05 December 2013 - 11:58 PM

Da,da, to si lepo napisao za lock ring, lako se čovek tu prevari, pa kad pakuje vidi da nema čime da zaključa :D :wink:
  • 0

#64 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5454 posts

Postavljeno 06 December 2013 - 05:09 PM

Da,da, to si lepo napisao za lock ring, lako se čovek tu prevari, pa kad pakuje vidi da nema čime da zaključa :D :wink:


msm da se Shimano-v lock-ring pravi u 2 velicine
11Z za compact/micro-drive i 12Z i veci za "standard drive"
i da svi lancanici, koji su predvidjeni da budu poslednji, najmanji u snopu,
tako nazubljeni sa čela, da se poklapaju sa jednim od ova dva lock-ring-a.
  • 0

#65 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5454 posts

Postavljeno 06 December 2013 - 05:19 PM

Hvala Karp, ali pogledaj i link gde kazu da moze da se rasture i pravi kombinacija. E sad, meni treba neko ko je vec to radio :wink:

http://sheldonbrown.com/k9.shtml

Prva tablica, dva reda odozdo, samo prevedi :wink:

A ti misli[ na ovo, i to je OK, ali nisu sve na spideru, ili kavezu kako neko naziva, pa me baš interesuje za kasetu koju sam naveo gore:

http://www.cikloberz... ... oBerza.com


po slikama zakljucujem da ova "tvoja" kaseta ( koja nema "spider" nosac od lakog metala)
http://www.pmcycles.... ... 0_cassette
moze da se rasturi i da se "presortira" ali je snop najvecih lancanika zanitovan
a ne kako bi ti voleo "prišrafljen". Sori :(
CSHG50T_c.jpg
Doduse, koliko se secam, slaganje pojedinacnih celicnih lancanika na celicni freewheel
ne bi trebalo da predstavlja velik problem.
Pokusaj da nadjes HG60 ili HG70 to bi trebalo da 105 ili ULTEGRA kvalitet
i oni bi trebalo da budu "prišraflejni". :)
  • 0

#66 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 06 December 2013 - 06:21 PM

...
  • 0

#67 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 06 December 2013 - 06:27 PM

A ha, dakle ispada da postoje dva locka a ozubljenje tj fi na ozubljenoj 12-ci tj 13-ci i 14ci je isto. Ok, to sada nije problem.

E sad, dobro da si našao fotku - vide se nitne, a i ljudi iz Palneta su mi napisali da je nitovana. Moj prijatelj je kaže samo obrusio nitne na najvećem lanačaniku i sve se rasturilo kao staklo :D :wink:

Dobro je da kaseta nema spider/pauk/kavez.

Nađoh na netu kako je čovek mako ove nitne i "komponovao" sebi kasetu kakvu želi-on je razbušivao:
http://cycleseven.or... ... e-cassette

A evo i kasete sa 6-ugaonom glavom, vijikom, dakle bez nitni, što je bolje barem kada je u pitanju demontaža.

http://www.ttsattler... ... -14728.jpg

Može sve da se uradi, ali treba biti obazriv i pre rada videti šta ide s čim.
  • 0

#68 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5454 posts

Postavljeno 06 December 2013 - 08:42 PM

Moj prijatelj je kaže samo obrusio nitne na najvećem lanačaniku i sve se rasturilo kao staklo :D


ako pustimo malo masti na volju
mozemo da upotrebimo nitnu koju smo razbusili/obrusili
tako sto cemo je koristi za snop koji ce da se sastoji od manjeg broja lancanika.
Tako da ako su najvecih 5 ili lancanika zanitovani
u zavisnosti od zeljene kombinacije moguce je ponovo zanitovati snop od 4 ili 5 lancanika po izboru ili 2 snopa jedan od 3 ili 4 i drugi nop od 3 ili 2 (manja) lancanika jer ostaje deo nitne koji je inace prolazio kroz izbaceni lancanik ili lancanik + odstojnik.
  • 0

#69 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 07 December 2013 - 12:31 AM

Može, ali to tek kad imaš sve u rukama i vidiš različite kalkulacije :wink:
  • 0

#70 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5454 posts

Postavljeno 07 December 2013 - 02:22 PM

Može, ali to tek kad imaš sve u rukama i vidiš različite kalkulacije :wink:


evo ti prilike :)
http://www.cikloberz...w.php?id=132633
  • 0

#71 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 07 December 2013 - 02:39 PM

Hvala šefe :wink:
  • 0

#72 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 07 January 2014 - 03:51 PM

Zanima me da li je neko uzimao ove kasete na berzi? Lik ih prodaje u rinfuzi... Da li se isplati uzimati to ili u radnji nesto novo posto planiram lanac i kasetu da menjam

http://www.cikloberz...ow.php?id=83269
  • 0

#73 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 January 2014 - 04:16 PM

Jesenas sam od tog prodavca kupio jednu i prešla je već oko 1000km. Sem te površinske "rđe" po njoj i što je upakovana u najlon kesu (OEM pakovanje) a ne u kutiju, ne razlikuje se od one koja se prodaje u prodavnicama.
"Rđa" ni na koji način ne utiče na funkcionisanje kasete.
  • 0
--

#74 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 07 January 2014 - 04:50 PM

Pa to me najvise interesuje. Bitno je da je kaseta u dobrom stanju, a za tu rdju mi nije bitno. :D
  • 0

#75 Shimmy

Shimmy
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 08 May 2014 - 12:58 PM

Pozdrav svima, ja sam novajlija ovde.

Postoji li neki nacin da provalim dal imam freewheel ili kasetu a da ne skidam tocak??

p.s. ponosni vlasnik btwin hoptown 5 :D
  • 0

#76 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5454 posts

Postavljeno 08 May 2014 - 01:15 PM

Pozdrav svima, ja sam novajlija ovde.

Postoji li neki nacin da provalim dal imam freewheel ili kasetu a da ne skidam tocak??

p.s. ponosni vlasnik btwin hoptown 5 :D


kako da ne :)

prvi nacin, odes do nekog pouzdanog majstora pa ga pitas da pogleda
drugi nacin, prelgedas na guglu slike kako koji izgleda
treci nacin, okacis ovde fotku zadje glave slikane od gore, pored gume, i cekas da neko prepozna.

Koliko je brzina u pitanju na tvojom btwin hoptown5 ?
  • 0

#77 Shimmy

Shimmy
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 08 May 2014 - 01:33 PM

kako da ne :)

prvi nacin, odes do nekog pouzdanog majstora pa ga pitas da pogleda
drugi nacin, prelgedas na guglu slike kako koji izgleda
treci nacin, okacis ovde fotku zadje glave slikane od gore, pored gume, i cekas da neko prepozna.

Koliko je brzina u pitanju na tvojom btwin hoptown5 ?


ql, bas ste azurni na ovom forumu, upravo sam kupio preko ciklobernze oglasa bajs.

7 brzina (14-28), a srednji pogon jedan zupcanik od 52T

u planu mi je da sa zamenom kasete stavim bar 12-32, rado bi stavio i 11, al nisam nasao da ima da se kupi za 7 brzina,a napred nekad kasnije da stavim cuo sam da za specijalke pogoni idu i do 56T, sto bi bilo extra :D
  • 0

#78 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5454 posts

Postavljeno 08 May 2014 - 02:52 PM

ql, bas ste azurni na ovom forumu, upravo sam kupio preko ciklobernze oglasa bajs.

7 brzina (14-28), a srednji pogon jedan zupcanik od 52T

u planu mi je da sa zamenom kasete stavim bar 12-32, rado bi stavio i 11, al nisam nasao da ima da se kupi za 7 brzina,a napred nekad kasnije da stavim cuo sam da za specijalke pogoni idu i do 56T, sto bi bilo extra :D


bez namere da vredjam...cini mi se da nisi bas duboko u materiji
pa bih ja (da sam na tvom mestu) ovde izneo koja mi je generalna ideja, sta zelim da postignem,
i zatim zatrazio pomoc u obliku tehnickih resenja, jer... ovo sto sam procitao me malo plasi. :)

Prenos 52/14-28 mi deluje prilicno..."muški"
a tvoja ideja o 56/11-32 ili 56/12-32 mi deluje "supermenski"
tehnicki mozda i izvodljivo ali u koju namenu?
  • 0

#79 Shimmy

Shimmy
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 08 May 2014 - 04:28 PM

bez namere da vredjam...cini mi se da nisi bas duboko u materiji
pa bih ja (da sam na tvom mestu) ovde izneo koja mi je generalna ideja, sta zelim da postignem,
i zatim zatrazio pomoc u obliku tehnickih resenja, jer... ovo sto sam procitao me malo plasi. :)

Prenos 52/14-28 mi deluje prilicno..."muški"
a tvoja ideja o 56/11-32 ili 56/12-32 mi deluje "supermenski"
tehnicki mozda i izvodljivo ali u koju namenu?


opusteno, napomenuo sam da sam novajlija pa sa tehnicke strane nisam najvise upucen.

bicikli ima 20" tockove, i prenos 52/14-28 jeste "muski" ali sam ja generalno u dobroj kondiciji(mada priznajem da je bilo par upala nakon sto sam kupio bajs).

sada ga po ravnom(po gradu) teram 52/14 i bezproblema izverglam na neki max taj odnos zupcanika, posto nemam "kilometrazu" da bi izmerio jurio paralelno sa drugovim kolima i rece on da je taj moj maximum oko 40km/h, mozda nesto manje.

Ideja je da posto ne mogu da povecavam tockove, posto mi je 7 brzina skroz puno, najvise sam koristio 14T, 28T i 20T, kontao sam da probam da ubacim 12-32 pa ako bi 12T ispalo kao veliko opterecenje kao 7-ma brzina, onda bi verovatno vozio non stop na 14T koji je svakako prisutan na novoj kaseti, a 32T bi omogucio eventualne lakse uspone negde.

P.S. Zamena pogona sa 52T na 56T je sekundarno i skuplje resenje(bar mislim), a primaran plan je da se zadrzi pogon od 52T, a zameni kaseta sa 14-28T, na 12-32T(rado bi ja i 11T)
  • 0

#80 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 May 2014 - 04:53 PM

posto ne mogu da povecavam tockove

Jasno da su točkovi mali pa oni muški prenosi onda i nisu toliko muški, ali taj tip bicikla i nije namenjen za jurcanje, možda je Igor na to mislio...
Džabe ovde i da uglavljuješ 11t pozadi, nije to to. Ako si već za brzinu što nisi odmah uzeo drumski bajs? Ima muški prenos i poprilično veće točkove ;).
Nego, ja nisam u toku sa tim bajsevima ali 14-28 je skoro sigurno račna na navoj, a tako piše i na ovom linku:
http://www.decathlon... ... 66534.html
Znači ništa od jednostavne zamene onom kasetom. Jedino da preplićeš točak, znači kasetna nabla i eventualno žice ako ne pašu. Ali pitanje i koje širine je zadnja viljuška, moguće da je 130mm pa ne može kasetna nabla ni da se uglavi tek tako...
Po meni, batali celu tu ideju.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika