Jump to content


Fotografije

Scout master ili Capriolo Oxygen


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
31 odgovora na ovu temu

#1 Lord121

Lord121
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 10 May 2013 - 01:09 PM

Koju biciklu da kupim?
http://www.totalbike...capriolo-oxygen
ili
http://www.apollobik... ... -disc.html
  • 0

#2 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 10 May 2013 - 02:35 PM

Onaj koji ti se vise svidja po izgledu....
  • 0

#3 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 10 May 2013 - 05:06 PM

Capriolo ima jednu disk kocnicu sumnive funkcionalnosti, a Scout 2. Onda lepo kasnije kupis ovako nesto http://cikloberza.co...ow.php?id=95730 i resis problem
  • 0

#4 tealk

tealk
  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts

Postavljeno 27 May 2013 - 05:36 PM

Imam capriolo oxygen kupljen odmah nakon izlaska. Za sad extra radi,brz je,znaci leti,stabilan je, za uspon extra,prebacis u 1 brzinu na srednjem i picis na uspon od 40 stepeni (mada je 3 dovoljna) ,kao podmazan ide, zadnja kocnica dobro koci a disk kada se razradi posle 5 dana. Sa brzine od 40km na h stanem sa 2 -2.5 m traga tj kocenja. Amortizer lepo radi , a sifteri lepo prebauju. Za buduce planiram da promenim ( ali tek za 2 godine) amortizer, verovatno neki sa vazduhmom,zakljucavanjem ,... neki dobar, stavio bih takodje i hidraulicni disk napred a mozda i nazad. Sve u svemu bolji bajk od polar miraza pro ( moj drug ima, przim ga gde god stignem) verovatno do 40 000 jedan od boljih novijih biciklova.
  • 0

#5 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 27 May 2013 - 06:36 PM

Inace popeo si se sa njim na Petrino brdo pa znas do koliko * moze da se penje?
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#6 tealk

tealk
  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts

Postavljeno 27 May 2013 - 06:46 PM

Nisam na tobrdo, ali sam vozim kroz ceo novi sad, a vozio sam ga kroz deliblatsku pescaru, probao sam velike uspone i moze ladno, jos sam citao da je lik sa tom kasetom presao neke planinske puteve,fora neki maraton u americi ili nesto slicno, sa ogromnim usponima i padovima nekih 400 km kaze da se pokazala extra,...
  • 0

#7 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 27 May 2013 - 06:54 PM

Sa brzine od 40km na h stanem sa 2 -2.5 m traga tj kocenja

Kako, u zid? =D> :lol:

Dosadilo ti da prizis druga (tj. Mirage Pro-a) pa bi da przis malo i ovde?
  • 0

#8 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 27 May 2013 - 07:01 PM

Capricoza je lepa. Ali ni blizu nije polaru. Taj ko ti je rekao da je bolja te zesce slagao
  • 0

#9 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 27 May 2013 - 07:10 PM

Taj zaustavni put moze da se postigne verovatno uletanjem u srednje-tvrdo blato, sa zidom je zaustavni put 0m :mrgreen:

@tealk
Ne mozes da imas zaustavni put te duzine, prosto je nemoguce. To sto imas trag kocenja te duzine nema puno veze sa realnim zaustavnim putom. Da li si svestan koliki je nagib od 40 stepeni? Tu se neki namenski off-road terenci pomuce, a kamoli bicikla sa 24-34 prenosom. Mislim, cisto da steknes utisak, evo primera.
Ne kazem da je nemoguce, ali sigurno ne mozes da picis i slicno, sem ako nisi takmicar :)
  • 0

#10 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 27 May 2013 - 07:13 PM

Zato sam odmah pucao na Petru. Ko to osvoji pa i da mu poverujem da je osvojio nesto ozbiljnije.

Capricoza je lepa. Ali ni blizu nije polaru. Taj ko ti je rekao da je bolja te zesce slagao

Moze da prodje, ali je po meni miraz pro jako otporan bicikl sa alu ramom dok je ova capriocoza sa celicnim sto je po meni jos jedan plus za miraz.
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#11 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 27 May 2013 - 07:20 PM

Glupo ih je uporedjivati.
  • 0

#12 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 27 May 2013 - 07:59 PM

Moze da se penje na 40 stepeni, samo nek obavezno nosi neku kapu, nije za zezanje sa ovim suncem
  • 0

#13 tealk

tealk
  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts

Postavljeno 27 May 2013 - 08:10 PM

Ugao od 40 stepeni, temperature ti ne preporucujem visoke da ti ne ispari pamet.
  • 0

#14 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 27 May 2013 - 08:14 PM

Moze da se penje na 40 stepeni, samo nek obavezno nosi neku kapu, nije za zezanje sa ovim suncem

n2:hahaha You just made my day!
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#15 tealk

tealk
  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts

Postavljeno 27 May 2013 - 08:44 PM

Znam kakav je uspon, da li je toliko tesko poverovati da neko moze da predje uspon od 40 stepeni? A za trag kocenja sam proveravao nedelju dana, sa petrovaradinskog mosta pri brzini oko 30-40 km/h stisnuo sam kocnice 5 metara pred semafor i stao sam na nekih pola metra,nisam verovao ocima,vozim se sutra sa drugom,pokazem njemu on isto ne veruje, sutra dan idem sa drugim on ima anakondu on isto to uradi njemu isti trag,...nemoguce je ali bio je suv dan,gume nove,kocnice zategnute, ..ali nije bitno to nego je bitno koji je bajs bolji za te pare, po meni oxygen, i to zeleno,crni, scout je isto lep ali mi se nesvidja toliko,ne verujem mu iako ga mnogi voze.....aj ljudi za ova dvacuda cu vam okaciti video cim ozdravim, da vam pokazem uspon i kocenje. Sad moram izracunati zaustavno vreme i trag kocenja kad i
?
  • 0

#16 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 27 May 2013 - 09:10 PM

Ako ti sa ovim djubretom od logan kocnica (znam da su djubre tih 1000din sto sam dao za njih nikada necu prezaliti bolje pare da sam dao prosjacima). Sa 40km/h zakocis na duzinu od 5 metara ja cu moj bicikl da dam ciganima. Nije moguce nikako zaustaviti se za 5 metara ne znam kakve kocnice da imas a da pritom ne preletis preko kormana pa sta ovde.neko pricao.

Gde je taj uspon od 40% u blizini novog sada?
  • 0

#17 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 27 May 2013 - 09:22 PM


Inace ovo bi verovatno ti popeo bez problema?
Ima da dodjem do NS cim se zavrsi skola da vidim taj uspon posto sam strastven brdas.
Odosmo u off totalno pa da pomognem coveku.
Po mom misljenju kupi capricozu monitor ili ako nekako mozes da se ispruzis za Mirage pro bilo bi super.
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#18 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 27 May 2013 - 10:22 PM

:lol: pa vi ste gori od njega, kad dozvolite da vas svesno je*e u mozak po tom pitanju... #-o =D>
Sećam se 90tih, bila je kriza nenormalna, a mi osnovci. Drugar je imao foru, kada ga mrzi da ide do kuće, sam, a udaljena je jedno 5km od škole, on tako naloži nekog, kao, dobio je mercedes iz švajcarske od rođaka, što je tada bilo kao spejs šatl. Ko se primi ide sa njim da ga vidi. I kada dođe do zgrade sa njim i naravno, nema ga, onda, jbg ćale ga odvezo negde... :lol:
  • 0

#19 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 27 May 2013 - 11:12 PM

Gde je taj uspon od 40% u blizini novog sada?

Kaze stepeni, sto nije isto. Posveti punu paznju tealkovim izjavama, bice tu dosta materijala nadam se. Samo napred =D>
  • 0

#20 tealk

tealk
  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts

Postavljeno 28 May 2013 - 08:27 AM

40% je 18 stepeni ugao a 40 stepeni je nekih 90% , tako bi trebalo, taj put nije asfaltiran, vodi iz mog sela u vinograde pa do pescare,... inace izracunao sam zaustavni put za brzinu od 35 km/h sa srednjim trenjem ( uzeo sam 0.9 iako je guma asfalt od 0.9 do 1.2) trag kocenja bi po teoriji bio 3.2 metra,... izracunajte pa se uverite sami
inace ima takvih uspona i u ns. I bas te mi lepu dobrodoslicu priredili kao novom clanu foruma, malo ste otisli dalje od teme,tj. Svi mi ali dobro,. Mirage je dobar bajk ali trenitno je 35-36 hiljada kod mene, sto je 12 hiljada skuplje od oxygena, a za tih 12 mogu uzeti neku dobru vilu ,....
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika