Jump to content


Fotografije

Tockovi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
280 odgovora na ovu temu

#261 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 11 June 2021 - 12:38 PM

CX bi bili gravel točkovi šta god to značilo? Izvinite na neznanju te nove terminologije.
  • 0

#262 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 June 2021 - 02:07 PM

Cx i gravel bicikli nisu baš isti, ali točkovi su jako slični, ako ne i isti.
  • 0

#263 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 11 June 2021 - 02:51 PM

Malo ste mi na kraju zakomplikovali jer ne znam ni šta je CX ni gravel a treba da ih izbegem. Ako gledam interni razmak od 17 ili 15mm neću pogrešiti koliko razumem, ništa šire ne bi trebao ni da gledam. Budi rečeno da se vodim ovim ne bi trebalo da pogrešim pa mi i nije neophodno da znam za cx i gravel i dalje.
  • 0

#264 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 457 posts

Postavljeno 11 June 2021 - 03:33 PM

CX - Cyclocross u poslednje vreme popularna disciplina gde se praktično drumski bajs vozi kroz blato, pesak, malo se nosi trčeći i slično. Gravel je opet disciplina gde se drumski bajs vozi po zemljanim, makadam (gravel) i sličnim manje uređenim terenima. I jedna i druga zahtevaju šire felne i gume nego na standardnom drumasu.

Dakle kupuješ uže felne i to je to.
  • 0

#265 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 11 June 2021 - 03:37 PM

Hvala ti brate puno.
Hvala vam momci svima,
živeli mi i vozili dugo.

(Cirkuse i sa ovim jadnim drumašima, predpostavljao sam da je neka egzibicija i nasilje nad drumašima u pitanju)
  • 0

#266 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 11 June 2021 - 03:42 PM



CX - Cyclocross u poslednje vreme popularna disciplina gde se praktično drumski bajs vozi kroz blato, pesak, malo se nosi trčeći i slično.

"U poslednje vreme" = poslednjih sto i kusur godina :-D
  • 1

#267 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 457 posts

Postavljeno 11 June 2021 - 03:43 PM

Dobro, sad je baš popularna poslednjih 10ak ;)
  • 0

#268 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 11 June 2021 - 07:06 PM

23-jku već vozim a može i 25mm a 28mm ne planiram ni da vozim a i ne može da stane.

Znači tolika je tolerancija, hm, ne bi ni predpostavio. 

A ono što pišu da je 10-o ili 11-o faz, da li može da se nešto nabudži da stane i moj 9-o faz.

Kasete sa 8, 9 i 10 brzina idu na iste tockove . Razlikuje se za 11.

Jedino Mavic tockovi sve vreme imaju distancer za 8, 9 i 10 brzina ali sada svi ti Mavic tockovi mogu za 11 brzina. 


  • 1
.

#269 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 12 June 2021 - 06:27 AM

Pa hajte onda i neki predlog brenda ili konkretnog točka reda veličine oko 250€ - 300€.
  • 0

#270 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 12 June 2021 - 07:22 AM

Pitanje ti je tipa, kupujem auto od 3000 evra. A da li hoćeš mali gradski auto, džip, trkački, električni, daleko bilo SUV ili Pasat karavan... nema veze ;).


  • 0
.

#271 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 12 June 2021 - 07:58 AM

Uf, mislim da nije baš tako jako velika dilema ali svakako postoji. :)

Fora je u tome što bar po meni, razlika između točkova reda 150 i 300 eura nije ni približno toliko velika u kvalitetu i performansama kao razlika između onih od 300 i 600, da ne kažem još skupljih.

Za 250 do 300 eura možeš da ideš pre svega na alu točkove koji će biti reda od 1700 do 1800 grama težine. Ima ih i isod te težine ali sem ako nisi ultra lagan ne znam koliko ima smisla ići na te točkove jer su svakako slabiji od onih malko težih. Znači ako je težina apsolutni imperativ moraju biti karbonski, ako nije ne treba se previše zamarati svakim gramom nego gledati celokupnu sliku šta točak ima da ponudi.

Ja koristim treću godinu Mavic Cosmic alu varijantu i baš sam njima zadovoljan. Felna je dubine 30mm i ima te bar neke aero prednosti jer je špicasta, ima 16 napred a pozadi 21 žbicu koje su pljosnate što u teoriji znači jače i kruće od standardnih žbica a mnogo lepo izgledaju. Što je još jako bitno kod ovih točkova, imaju industrijske ležajeve koji faktički ne zahtevaju skoro nikavo održavanje, a do sada su se pokazali dovoljno pouzdanim da drže mojih 95 kg na svakoj vožnji.

Mislim da su i Ultegra odlični točkovi, baš lagani i lepi, ali imaju konusne ležajeve koji ipak traže neko održavanje na svakih ne znam dve godine, ali ako to znaš sam da uradiš ili imaš neki servis u blizini ni to ne bi trebalo da bude problem.

Meni je još jedna opcija prilikom kupovine bila Team Vision 35. Za tek preko 200 eura dobiju se novi točkovi koji su komplet mat crni i idu uz svaki bajs, sa felnom od 35 mm, aero žbicama i pristojnom težinom kao i glasvnim freehubom ko to voli. Mada sam čitao da su ovi točkovi bili skloni pucanju, ali ona jeftinija verzija sa 30mm felnom. Ova druga bi trebalo da je kvalitetnija.

Odlični točkovi bi trebalo da su i Campagnolo Scirocco ako ih nađeš sa Shimano freehubom, kao i Fulcrum Racing Quattro.

Ja generalno naginjem tim točkovima sa malo dubljim felnama jer imaju bar neke aero benefite u odnosu na one pliće i kockaste, a i sama felna ima više mesa i trebalo bi da je jača od onih mršavijih plus mnogo lepo izgleda na bajsu.

Pitanje je samo druže šta ti od toga svega trenutno možeš da nađeš u Srbiji novo ili polovno a da je malo voženo i u dobrom stanju.
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#272 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 12 June 2021 - 08:29 AM

Kao i uvek potpuna pomoć od tebe, genijalac si, hvala ti.
Pa bajs mi je vredan oko hiljadarke evra pa glupo mi malo da uzimam nešto preko 300€ za sada do nekog novog bajsa što baš neće biti skoro pošto mi je i ovaj skoro nov.
Imam oko 83kg tako da mi je ovaj tvoj Mavic nekako onda najbolje rešenje pošto je sa industriskim ležajevima i kad nosi tebe bez problema sa tolikom kilažom.
Očekujem da će to traganje trajati 6 meseci sigurno, donekle znam da nije lako naći nešto dobro kao što kažeš.
  • 0

#273 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 12 June 2021 - 09:14 AM

Drago mi je da mogu da pomognem. Laganica samo i naći ćeš već šta tražiš i ubeđen sam da ćeš biti zadovoljan....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#274 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 12 June 2021 - 09:40 AM

najbolje rešenje pošto je sa industriskim ležajevima

 

Zadnja stvar po važnosti na točku je da li ima industrijske ležajeve ili konuse. A druga priča je što su neki od toga napravili osmo svetsko čudo. Kao od Pasata karavana  n2:hahaha .


  • 1
.

#275 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 June 2021 - 10:01 AM

Bogami meni i mnogima koje znam je to jako bitno


  • 1

#276 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 12 June 2021 - 10:20 AM

To su i meni do sada svi napominjali kao važno, da bude industrija. Bar da ovaj čovek ne robuje i točkovima ako mnogo čemu drugom mora.

Nego dobre moje kolege, hoće li ovaj prodavac da kaže u ovom isečku oglasa da u ove točkove ne može da stane guma od 23mm pošto je naveo opseg od 25 do 50mm a to se kosi da onim što smo ovde rekli da u interni promer točka od 17mm koliko je ovde (ako sam ja dobro razumeo) može guma od 23mm.

"Obod je 17C, kao novi standard danas.
Poboljšane performanse čine ga odličnim izborom za vašu sledeću vožnju!
Specifikacija:
tip gume: Clincher
veličina gume: 28 "
ASTM kategorija: 1
Težina: 1760 g.
materijal naplatka: Aluminijum
Detalji o materijalu naplatka: Aluminijum
visina naplatka kategorija: Niski
visina naplatka: Prednja strana: 24,5 mm i zadnja: 27,5 mm
širina naplatka: 23 mm, ETRTO 17C
širina gume: od 25 mm do 50 mm
Kočioni sistem: Caliper"
  • 0

#277 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 12 June 2021 - 11:25 AM

E ako su svi napominjali da je vazno, da bude industrija, onda sigurno jeste.


  • 0
.

#278 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 12 June 2021 - 11:30 AM

To je plivajući zamajac bicikla :)
koliko sam shvatio
  • 0

#279 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 12 June 2021 - 11:31 AM

Internet definitivno treba zabraniti, kao u Severnoj Koreji. 


  • 0
.

#280 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 12 June 2021 - 06:23 PM

Haha, tako nekako. Definitivno bismo bili bez interneta manje informisani a više srećni. :)

Nego Milane, ne daj te bune. Nema apsolutno ništa loše kod konusnih ležajeva sem što to, koliko je meni jasno, nije apsolutno zatvoren sistem pa ako se bicikl vozi često po kiši i terenima gde vlaga može da dopre do ležajeva, ti ležajevi usled neredovnog i lošeg održavanja brzo stradaju. Mada to više važi za MTB vozače što rado voze po kaljugama i kroz neke barice. Mi na drumu sa tim imamo mnogo manje susreta, pogotovo što velika većina nas ni ne vozi po lošem vremenu. Točkovi sa konusnim ležajevima traže servis otprilike svakih desetak hiljada manje više, i to ako se redovno podmazuju (jednom u dve do 4 godine, ako neko baš puno vozi jednom godišnje) nadživeće ti ležajevi i felne i žbice.

S tim u vezi ako naletiš na dobre, lagane, krute i lepe točkove sa konusnim ležajevima, nemoj da ti ležajevi budu jedino što će te naterati da ih propustiš dalje.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika