Jump to content


Fotografije

Rejuvenate - Joy of Cycling


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
48 odgovora na ovu temu

#21 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 May 2013 - 02:56 PM

Ajd' sa mnom. :)
  • 0

#22 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 June 2013 - 10:17 PM

Bio sam prvo u Novom Sadu (voz), na prvoj podvodnoj Kritičnoj masi ;) i trebalo je da bude i premijera filma, u okviru Biciklana Festa, ali je otkazano zbog kiše. Potom produžio do Osijeka (bus). Moj film je pobrao aplauze i simpatije publike, ali je ipak ostao samo finalista, bez nagrade. (dobio sam posebnu zahvalnicu i majicu)

Međutim, po povratku u NS saznao sam da je istog dana održana i prethodno otkazana projekcija filmova Biciklane i da sam OSVOJIO GLAVNU NAGRADU, po glasovima publike!
n:yahoo n:happy0005 n:kolce n2:icone10sr6 n:happy0005 n:yahoo

Dakle, jedno finale, jedna pobeda, a sledećeg vikenda trebalo bi da se desi i beogradska premijera. Ako neko ima broj telefona za Sundance... 8)
  • 0

#23 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 02 June 2013 - 10:23 PM

=D> =D> =D>
  • 0

#24 Gox68

Gox68
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 June 2013 - 10:38 PM

Odličan film =D> =D> =D>
  • 0

#25 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 02 June 2013 - 10:38 PM

Cestitam cane, samo napred! =D>
  • 0

#26 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 June 2013 - 10:42 PM

Hvala, hvala, fantastičan je osećaj kad neko toliko ceni tvoj trud. Ipak, sada sledi onaj mnogo bitniji korak, a to je da film dopre i do svesti onih koji nisu biciklisti i koji se pominju u filmu. :) To je grupa koju treba privoleti i motivisati da probaju malo pedalanja.
  • 0

#27 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 June 2013 - 10:55 PM

Cestitke!!!!
  • 0

#28 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 June 2013 - 05:49 AM

Svaka cast za film, bas mi je bilo drago kada sam video da si osvojio prvu nagradu.
Jesi vozio do kraja KM? Razbila nas kisa... :mrgreen:
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#29 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 June 2013 - 09:26 AM

Ja ne htedoh ni da pođem na KM zbog oblaka, ali moj NS domaćin ni da čuje, čak mi je i bajk obezbedio. :) Jedva se našli sa glavnom grupom (kasnili) i to baš kad je počeo najgori pljusak. Vozili neko vreme, ja rek'o kad smo već tu, da guramo do kraja, ali je on odustao misleći da se meni smučilo. :) Mada, stvarno se nisam osećao bezbedno u takvim uslovima na tuđem bajku, bilo mi skroz čudno. Dok smo se pribrali, kolona je već otišla bila predaleko.

U svakom slučaju, bilo je zanimljivo iskustvo. :) Da sam bio bolje pripremljen, možda bih odvozio do kraja. Ali, u NS sam došao bez ideje vožnje, jedva imao šta da obučem i još vozio u cipelama. :) Sreća da od pljuska niko nije registrovao. :mrgreen:
  • 0

#30 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 03 June 2013 - 11:59 AM

Cestitam =D>
Nego gde ce biti beogradska premijera?
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#31 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 June 2013 - 12:47 PM

Trebalo bi da bude na Beograd-Velograd manifestaciji za 2 nedelje, ali trenutno stvarno nemam da prenesem baš nikakve detalje. Verovatno ću tek posle vikenda moći da potvrdim vreme i mesto. Ako ništa drugo, nađem neki projektor i ozvučenje, pa pustim na nekom zgodnom mestu. Dok me uhapse, film se završi. ;)
  • 0

#32 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 04 June 2013 - 09:55 AM

Tek juce sam stigao sa letovanja pa vidim radosne vesti :D Svaka cast, samo nastavi tako :D

Ako bude potrebna pomoć oko montaže budućeg videa samo javi.
  • 0

#33 Nex24

Nex24
  • Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Postavljeno 06 June 2013 - 05:53 PM

Hvala, hvala, fantastičan je osećaj kad neko toliko ceni tvoj trud. Ipak, sada sledi onaj mnogo bitniji korak, a to je da film dopre i do svesti onih koji nisu biciklisti i koji se pominju u filmu. :) To je grupa koju treba privoleti i motivisati da probaju malo pedalanja.


Evo kao neko ko preko 15 godina nije seo na dva tocka i tek od skora poceo da se interesuje za bicikl i osecaj koji on pruza kad se popnes na vr' svog prvog brda... :) Mogu da ti kazem da ti fillm deluje krajnje kvalitetno i inspirativno, licno sam ga pogledao bar tri puta i uzivao kako u predelima tako i u efektu koji na gledaoca ostavlja muzicka podloga i tvoj monolog koji je prati sve to.
Suvisno je reci da sam se slatko nasmejao svaki put kada sam stigao do "kraja price" i tvog odgovora na postavljeno pitanje.

Nagrada koju si dobio, po mom misljenju je apsolutno zasluzena i na ovaj nacin zelim da ti cestitam u ime onih koji planiraju da se krecu na dva tocka malo vise nego ranije.

Cestitam!
  • 0
"Ne, ne, ni bicikli, ni devojke nisu ono što su nekada bili! I bicikle i devojke danas lepo rasklope, pa ih strpaju u automobil!

Svašta. "

Momo Kapor

#34 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Postavljeno 06 June 2013 - 06:38 PM

Film me je odusevio, svaka cast!
I cestitam na osvojenoj nagradi. :)
  • 0

#35 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 June 2013 - 06:59 PM

Odgledao film. Jako mi se dopao. Svaka cast.
  • 0

#36 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 June 2013 - 04:47 PM

Hvala vam, izvinjavam se što me nije bilo u temi par dana, bila malo gužva. :) Pokušavam da se aktiviram i po pitanju raznih manifestacija, da ne ostane sve samo na filmovima, a to zahteva puno vremena.

Elem, najavljivana beogradska premijera filma Rejuvenate - Joy of Cycling biće na festivalu Beograd Velograd u subotu, 15. juna. Segment Bike Cinema trenutno je predviđen za period od 21-23 h. Posle toga žurka. :) Pre toga, oko 16:15-16:35, predviđeno je predstavljanje mog MTB Street view projekta. Kako, zašto i tome slično. Ideja je da postoji i diskusija, što znači da ćete na licu mesta, "uživo" :) moći da pitate sve što vas zanima. I da dobijete odgovor. :)

Kako su ljudi iz organizacije manifestacije bili ljubazni da mi obezbede termin za projekat, bilo bi super kada bi kolege biciklisti prisustvovali u što većem broju, pa da i diskusija bude što življa. Inače, trebalo bi da učestvujem i u delu koji se tiče iskustva biciklista u beogradskom saobraćaju, ali za to još ne znam termin.

Sve se dešava u KC Grad, a više informacija na sajtu http://www.beogradvelograd.com
  • 0

#37 panther

panther
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 271 posts

Postavljeno 23 June 2013 - 07:38 PM

Napravi neki video... ali stavi kameru na kacigu, ili improvizuj nekako da se vidi korman, brzinomer, tocak, ili tako nesto zanimljivije je za gledanje, inace ovako klipovi i film su strava, ali ovo ti od srca kazem gledao sam sve tvoje klipove, fali ti samo da se vidi deo bajka dok vozis i vrh...
:D
  • 0
Posted Image

#38 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 June 2013 - 08:08 AM

Pre početka MTB Street view projekta, dosta sam razmišljao o položaju kamere. Nosač za grudi i glavu su delovali odlično, ali posle gledanja klipova na netu, zaključak je da za duže snimke kamera mora da bude fiksirana. YT je pun klipova snimanih sa glave koja se stalno pomera, ili onih sa grudi, gde po 10 minuta gledaš samo noge vozača.

U početku mi se jako sviđala ideja da se vidi korman, da se dobije jači biciklistički šmek. Ali, posle pregledane gomile snimaka, shvatio sam da bicikl i ruke vozača jako smetaju i zaklanjaju dobar deo samog snimka. Za kraće snimke je ok, ali kod dužih snimaka, prosto se udubiš u to mesto. Uvek me je više zanimalo da gledam okolinu, stazu, predele i uopšte šta se dešava okolo, nego nečije ruke, noge i korman bicikla. :) Zato sam ipak izabrao klasičan nosač za korman.

Sad, za neke buduće kratke filmove (ako ih budem pravio) - možda. Ako uspem da nabavim nosače za grudi i glavu. Mada bi veorovatno bilo jednostavnije da me neko drugi snima sa svog bajka. :) Videćemo. U svakom slučaju, hvala za komentar.
  • 0

#39 panther

panther
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 271 posts

Postavljeno 24 June 2013 - 11:50 AM

ne moras, nego to je neka moja sugestija iz profila bicikliste pogled...

samo nastavi tako... zaanimljive su ti ture po beogradu... Samo tako nastavi GJ

Pozdrav =D>
  • 0
Posted Image

#40 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 24 June 2013 - 04:59 PM

@canee

Ako vec hoces da menjas polozaj kamere, GoPole (stap) je najbolji dodatak za tvoju kameru i tako mozes snimiti najbolje uglove:

http://www.lcegroup.... ... _2105.html

A inace evo i jedno uputstvo da zbudzis nesto:

http://gopro.wonderh... ... k-0141914/

Mogu da se izvedu stvarno neverovatno dobri uglovi:



PS: kako bre da ubacim YT klip??
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika