Jump to content


Fotografije

Rejuvenate - Joy of Cycling


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
48 odgovora na ovu temu

#1 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 May 2013 - 02:12 PM

Rejuvenate - Joy of cycling
Evo i mog kratkometražnog filma za nastup na Frame festivalu u Osijeku (čekam potvrdu da ispunjava kriterijume, ali trebalo bi da bude ok). Film se sastoji iz dva segmenta, povezana naracijom, a pokazuje zbog čega ja volim da vozim bicikl, uz pokušaj dočaravanja svih emocija koje vožnja bicikla izaziva (bar kod mene). Može i vama da bude odgovor na večito pitanje okoline: "Šta ti je to tako zanimljivo, vozikaš se k'o klinac i još se pritom patiš?!" :D Sigurno je moglo bolje, ali ja sam veoma zadovoljan, tim pre što je želja bila da koristim isključivo materijal sniman za MTB Street view projekat. Zahvalan za sve komentare, lajkove i konstruktivnu kritiku. :)

Sasvim neobično za mene, film traje tek 7 minuta i 7 sekundi.
Titlovi su na engleskom, ali je naracija na srpskom, da ceo svet razume.

[youtube_embed5][/youtube_embed5]
  • 0

#2 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 04 May 2013 - 03:30 PM

Neću da te hvalim jer ja ovo ne bi ni u tri ludila umeo da napravim, al kao gledalac bih ti predložio da u prvom delu gde ide centralni film i tri mala dole izmeniš tako da mali filmovi budu slike jer se ovako čovek pogubi i ne zna gde da gleda pa ne vidi ništa dovoljno dobro i probaj da jačinu zvuka muzike i tvoje naracije ujednačiš. Ako je naracija dovoljno glasna muzika je neprijatno preglasna, bar meni.
  • 0

#3 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 May 2013 - 04:03 PM

Nije neophodno da budeš stručnjak da bi nešto hvalio ili kritikovao. :)

Lepo si potrefio te 2 stvari. Ideja sa malim sličicama jeste da zaintrigiraju i pruže dodatne zanimljive detalje za više gledanja. Sad, možda nije uspelo baš kako je trebalo. 8) No, statične slike deluju kao greške. Za film sam prvo izabrao (za 7 dana!) oko 100 fotografija sa vožnji, sa idejom da ih mešam sa filmovima. Ali nije išlo, stvarno je delovalo kao da se nešto ubagovalo.

Da, zvuk. Imao sam prilično problema. Nemam profi opremu (ni uslove). Snimano je fotoaparatom (stereo), kad ukućani spavaju, a komšije konačno miruju. Očekivao sam da bude veoma glasno, jer su recimo ptičice i deca snimljeni sa 20-30 metara, a naracija sa pola metra. :) Na kraju je meni, na slušalicama, zvučalo da sam potrefio da bude ujednačeno. Reklo bi se da nemam baš sluha. :)

Al' priznaj da bi bilo gre'ota utišavati onakvu muziku...
  • 0

#4 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 04 May 2013 - 04:09 PM

Muzika je super, al si ti tih, mada bolje nego da je obrnuto. :lol: :lol: :lol:
  • 0

#5 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 04 May 2013 - 05:11 PM

Video je interesantan, tako da cu napisati samo sta mi se ne svidja:
-naracija nije razgovetna (cesto sam morao da citam titl da bi razumeo) i smeta smeh, kapiram sta si hteo ali mislim da mora bolje.

-muzika, mozda je mogao bolji izbor.
Recimo da ide za oba dela ista tema koja je delom spora a delom brza.
  • 0

#6 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 04 May 2013 - 05:15 PM

Svaka cast!!! =D> =D> n2:smiley-score010 Po meni je vrh vrhova, bas se vidi da je odradjen sa puno truda nego sto kaze pavaobg moras ti da se malo glasnije cujes. A muzika dusu dala za uspone. :D
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#7 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 04 May 2013 - 05:49 PM

Odlično!!! =D>
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#8 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 May 2013 - 05:49 PM

Hvala svima i za pohvale i za kritike. I ja sam zaključio da je naracija morala da bude razgovetnija i bolje snimljena. Nažalost, sada nije bilo mogućnosti, ali ću ubuduće više vremena da posvetim tome.
  • 0

#9 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 06 May 2013 - 01:29 PM

Kao montazer i kamerman ti mogu reci da je odlican film :D

Svako ima svoj "ukus" tako da je moje misljenje da ako se tebi svidja film tako treba i da ostane, jer je tvoj film ne film publike :D Sa tehnicke strane ako taj film bude pustan na TV-u treba ti mala izmena zbog sigurnosnih margina tj. tekst "druzenje, putovanje, zabava, zdravlje" se ne bi videli na nekim televizorima. Primer na slici sa sigurnom marginom A (spoljna) i B (unutrasnja):

Postavljena slika

To je zato sto dobar deo televizora koristi proces zvan "overscan" koji odseku deo slike. Znaci to ti je samo ako se taj film bude vrtio na TV-u :D
  • 0

#10 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 May 2013 - 01:47 PM

Hvala, još je lepši osećaj kad se svidi nekome ko se time bavi, mada ne sumnjam da bi bilo tu i svakakvih primedbi. Palo mi je na pamet i oko ukupne glasnoće, ali kako nemam iskustva, nisam znao kako tačno da podesim.

Margine sam baš ukinuo u prikazu, jer me nerviraju. :) A za overscan sam mislio da više nije tako bitan/izražen u eri digitalnog signala. Kako god, hvala što si mi skrenuo pažnju, pa ako dođe do emitovanja (još se ne otimaju, neverovatno) pričaću sa njima da napravim novi render. Ionako renderuje samo 2 sata za tih 7 minuta filma.

A svakako nema svrhe emitovati to što YouTube osakati. Zaprepastio sam se koliko loše izgleda u odnosu na original. :( Probaću Vimeo.
  • 0

#11 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 06 May 2013 - 02:32 PM

Pa gle, uglavnom je to i dalje na starim televizorima sa 4:3 aspect ratiom, retko gde na nekim widescreen televizorima, ali ipak nemaju svi widescreen :D Kako god okrenes nije na odmet imati dve verzije videa. Koristis After Effect kad ti toliko treba za render?

Kad bih ja menjao taj film jedino sta bih izmenio je:

1. Prvih 24 sekunde bih ubacio neki blagi instrumental (rock, metal) cisto da se cuje u pozadini.
2. Smanjio bih trube automobila jer nisam siguran kako ce biti ozvucenje na festivalu :D
3. Na 3:28 posle onakog pocetka pesme bih ubacio neki downhill, a izbacio bih onaj brod

Pesme su odlicne i cudno mi je da pre nisam cuo za "Tea Break" :D
  • 0

#12 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 May 2013 - 03:44 PM

Koristis After Effect kad ti toliko treba za render?

Koristim staru Core2Duo mašinu. :( I Premijer.

A brod mi ne diraj. ;) To je "zatišje pred buru".
Kao i sve, podešavanje zvuka zahteva iskustvo. Ako sa festivala budu imali primedbe, prilagodiću, pa znam za drugi put. Premijer je tu neupotrebljiv. Za sav audio materijal mi kaže da je max 0.0 dB, a jačina očigledno drugačija, pa ne znam šta da radim. A praktično sve testove zvuka moram da radim preko slušalica, drugačiji je utisak. Plus izgleda nisam neki sluhista.

Pesme su odlicne i cudno mi je da pre nisam cuo za "Tea Break" :D

Nisi ni za mene, a vidiš kako dobri filmovi. :D
Tea Break ima stvarno odlične pesme, preporučujem svima da posete njihov sajt i preslušaju - http://www.teabreakmusic.com.
  • 0

#13 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 06 May 2013 - 10:06 PM

Opusteno, ton je dobar, ne verujem da ce biti ikakvi posebni zahtevi ljudi sa festa. Ja sam se do sad takmicio jedino na "Interfer - Zlatna Nika" festu i nisu imali nikakve specijalne zahteve sem da pripremim video u 4:3 i 16:9 :) Zvuk moze da prodje i takav, ne mogu da ocekuju da svako ima "gluvu sobu" u stanu.

Kad budes isao po nagradu u Osijek mogao bi naleteti u ove nase krajeve da snimis koji video o Apatinu i Somboru. Imamo stazu uz Dunav dugu oko 3km koja je uvek puna devojaka na rolerima koje bi malo ulepsale video :mrgreen: Naravno tu je i rezervat, odlicne off road staze prepune divljih zivotinja i prelep grad.
  • 0

#14 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 07 May 2013 - 05:29 AM

Imamo stazu uz Dunav dugu oko 3km koja je uvek puna devojaka na rolerima koje bi malo ulepsale video :mrgreen:

Gde to tacno dodje da znam da planiram dolazak? :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#15 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 May 2013 - 07:59 AM

Kad budes isao po nagradu (...)


:D Moram da pošaljem organizatorima link na ovaj komentar...
Ako bih išao u Osijek, Apatin i Sombor su stvarno blizu, mada ne znam da li je kod Erduta regularan granični prelaz. Čak i tako, put bi bio ukupno preko 500 km, što znači bar 55-60 evra samo za gorivo, plus putarine i klopa. Jedino ako ima i neki OMV festival...
  • 0

#16 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 07 May 2013 - 09:11 AM

Opusteno, možeš krenuti biciklom, taman u to vreme sve sazreva na njivama tako da imaš i hranu za džabe, a u celom Gornjem Podunavlju imas ekstra mesta za kamp :D Što se tiče prelaza sve je regularno, često idemo do Erduta koji je na 30km od Apatina, na granici skoro pa da i nema čekanja.

Što se tiče festivala imamo samo Metal May Fest, Apatinske ribarske veceri i Somborsko leto :mrgreen:
@djole1997 - Dođi pa nađi :D
  • 0

#17 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 May 2013 - 10:14 AM

Sa zadovoljstvom vas obaveštavam da je ovaj film ušao u uži izbor Frame Fest filmskog festivala u Osijeku i biće prikazan u osiječkom bioskopu Urania u subotu, 1. juna, sa početkom od 20 h!
n:happy0005 n2:icone10sr6 \:D/ n:happy0005

Nažalost, zbog visokih troškova puta i boravka (morao bih da prenoćim), gotovo je sigurno da neću biti u mogućnosti da prisustvujem verovarno jedinoj bioskopskoj projekciji nekog svog filma. :( Mala uteha je što se za nedelju prognozira kiša, pa svejedno ne bih mogao da snimim Apatin i Sombor. Šta da se radi... :(

@MadScientist Znam da bih mogao u subotu prvo do Sombora i Apatina, pa posle u Osijek (i da snimim sva 3), ali onda mi ne ostaje nikakva uteha, samo nerviranje.
  • 0

#18 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 29 May 2013 - 10:19 AM

Koliko je dugacak prtljaznik u skodi? Uzmes neki dusek na naduvavanje kod kineza i eto smestaja :D
Cestitam!
  • 0

#19 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 May 2013 - 11:00 AM

:) Hvala. Za noćenje verujem da bi mogla da se nađe neka jeftinoća, najveći problem je gorivo+putarine. A ni bus ne izađe baš jeftinije. Pokušaću možda da nađem saputnike preko neta, ali teško da će nekome da odgovara raspored. A još je u subotu i osiječka biciklijada, taman bih mogao da snimim i grad. Eh, muke nas filmskih stvaralaca... 8)
  • 0

#20 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 29 May 2013 - 02:34 PM

Šteta bi bila da ne odeš.....
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika