Jump to content


Fotografije

Pumpa


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
284 odgovora na ovu temu

#221 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 13 May 2021 - 12:15 PM

Наручио сам Topeak Road Morph G а ове рецензије сам одгледао раније. Видећу на терену како ће све то изгледати.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#222 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 13 May 2021 - 02:02 PM



.. .
Na 4.5-5 bara za mtb bi to islo lagano vjerujem,evo ga @Serbian_SPIRIT je ima pa neka ti kaze.


Nisam nikada sa ovom pumpom pumpao na više od 2bara (niti gume pumpam na više od 2 bara).
Ne ide lagano uopšte jer zapremina MTB gume je mnogo veća od zapremine drumske gume.
Ko hoće lagano može da kupi CO2 pumpu ili džepni kompresor.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#223 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 13 May 2021 - 02:15 PM

Vezbajte bre...

 

 

...e ova danasnja omladina, u nase vreme kad guma ispusti mi je naduvamo bez pumpe.

 


  • 2

#224 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 14 May 2021 - 08:13 AM

Imate na Aliju male pumpe oko 10cm i za toliko i € kvalitetne aluminijumske koje staju i u dres. Ko će nositi tolike pumpe a zatreba jednom u dve godine bar za drumaše.
https://a.aliexpress.com/_mq7VxBR
Uz malo truda nađite istu od par eura i pumpu i poštarinu, ovo je samo primer.
  • 0

#225 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 14 May 2021 - 09:16 AM

https://www.bike-dis...-hp-pump-549947

Jedna zanimljiva pumpa za malu svotu novca.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#226 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 May 2021 - 10:22 AM

Наручио сам Topeak Road Morph G а ове рецензије сам одгледао раније. Видећу на терену како ће све то изгледати.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Ja koristim tu pumpu već pet godina, a nosim je uvek - i na dnevne vožnje i na višednevne ture - i mislim da bih se do sada više puta upucao da sam morao da koristim nešto drugo (tj neku koja nije podna). Inače, vozim 622x42, Maratonke, koje pumpam na 5.5-6 bara i to uvek ide brzo i lako.

 

U međuvremenu sam kupio i Mini verziju, koja je dosta kraća pa je sigurno cela akcija sporija, ali za sada nisam imao potrebu da je koristim pa ne znam koliko je sporija. Ali obe su podne, što je u stvari i najvažnije...


  • 0

#227 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 14 May 2021 - 10:25 AM

Ja koristim tu pumpu već pet godina, a nosim je uvek - i na dnevne vožnje i na višednevne ture - i mislim da bih se do sada više puta upucao da sam morao da koristim nešto drugo (tj neku koja nije podna). Inače, vozim 622x42, Maratonke, koje pumpam na 5.5-6 bara i to uvek ide brzo i lako.

U međuvremenu sam kupio i Mini verziju, koja je dosta kraća pa je sigurno cela akcija sporija, ali za sada nisam imao potrebu da je koristim pa ne znam koliko je sporija. Ali obe su podne, što je u stvari i najvažnije...

Захваљујем на подељеним утисцима из прве руке 👍
  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#228 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 24 January 2022 - 12:31 AM

Slabo nešto postova ovde, ili gume ne ispuštaju ili svi već imaju pumpu :D

 

Hteo bi neku pumpu koju bi mogao da koristim i za trotinet Xiaomi M365 (ima vrlo kratke ventile) i na bajsu za auto ventil.

 

Preporuka!?

 

 

P.S. da, znam da za trotinet ima crevce-produžetak za duvanje gume, ne, nemam ga i rado bi izbegao kupovinu i uzeo pumpu koja može da se koristi bez dodataka.


  • 0

profilepic.gif


#229 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 24 January 2022 - 01:18 AM

(link) (link) (link)


  • 0

#230 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 24 January 2022 - 11:58 PM

n2:redbull


  • 0

profilepic.gif


#231 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 January 2022 - 10:31 AM

n2:redbull

Za trotinet je najbolja ona njihova pumpa na baterije oko 30e na popustu bude.
Evo ova
https://mi-srbija.rs...prenosiva-pumpa

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#232 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 25 January 2022 - 12:03 PM

Pozdrav svima, 

uzeo sam u Planetbike-u pre godinu dana takodje digitalnu pumpu Syncros floor vernon 2.0 digital koja radi odlično ali mi se ova sviđa zbog kompaktnog izgleda. Pa bih pitao da li može praktično da naduva drumsku gumu 7.5 - 8 bari ako je neko probao, koliko je tačna i kvalitetna? Pročitao sam specifikacije ali ima li neko praktična iskustva, vredi li kupovati za drumaške gume? 


  • 0

#233 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 30 January 2022 - 09:10 PM

Za trotinet je najbolja ona njihova pumpa na baterije oko 30e na popustu bude.
Evo ova
https://mi-srbija.rs...prenosiva-pumpa

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

Konačno da se javim,

Nakon dužeg razmatranja odustao sam od ovog tipa koji je Dusan preporučio, imao sam loše iskustvo sa takvim tipom a i teže su za upotrebu.

 

Prvobitno je ideja bila da uzmem neku od onih većih sa manometrom međutim ni jedna od tih ne može za trotinet, na kraju sam ipak uzeo ovaj xiaomi kompresor, bio je na akciji, besplatna isporuka, cena ok, kao prosečna ručna pumpa.

 

U principu pokazao se kao dobro rešenje (za trotinet odlično), najpre nisam mogao da naduvam gumu na trotinetu dok nisam skontao da nisu lepo zašrafili crevo na kompresoru, kad sam ga pritego radio je kako treba jedino što je nedostatak kod ovakvog tipa "pumpi" je što prave buku pri radi pa ne možeš da čuješ da li guma pušta negde kao kad se duva ručnom pumpom. Takođe i crevo je moglo da bude barem 10-tak cm duže, da sam ga ja pravio stavio bi u paket i dodatno crevo od 50cm.

 

Mislim da ću ipak uzeti i klasičnu "nožnu" pumpu tipa BETO CMP-155SG7 samo da se pojavi u oglasima (SZ nema na stanju).


  • 0

profilepic.gif


#234 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 18 February 2022 - 02:23 PM

Napokon sam prelomio i uzeo CO2 pumpu i zamenio mehaničku. Retko mi pucaju gume na drumašu (kucam u drvo) a cena CO2 pumpi i kertridža je sada sasvim pristupačna a o praktičnosti da i ne govorim.
Zanima me da li im smeta letnja temperatura, tipa nošenje u torbici, ne direktna izloženost na Suncu naravno. Da li treba inače neki poseban tretman pri nošenju ovih praktičnih spravica, na šta obratiti pažnju ako postoje neke mere opreza uopšte, ako može neki savet bio bih zahvalan.
  • 0

#235 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 18 February 2022 - 06:43 PM

Guma napunjena sa CO2 mnogo brze ispusti, kada dodjes kuci onda bi trebalo skroz isprazniti gumu i ponovo napumpati vazduhom. Ako su patrone srebrne boje (odbijaju toplotne zrake) onda ne bi trebalo da bude problema.


  • 1

#236 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 19 February 2022 - 08:10 AM

Hvala, živ bio :)
Imam srbrne boje a i par žutih (zlatnih) u rezervi. Kertridži odaju inače utisak ozbiljnih spravica ali ajd' da pitam za svaki slučaj.

Drumaške gume zbog visokog pritiska iziskuju duge periode pupanja po drumovima minijaturnim pumpama koje nosimo i koje i ne mogu da dosegnu te visoke pritiske drumskih guma za razliku gde ovde imamo bukvalno u sekundi punu gumu na putu.
  • 1

#237 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 01 December 2022 - 12:41 PM

Pozdrav svima. Treba mi preporuka za pumpu sa manometrom, za kućne uslove, za presta ventili i da može preko 8 bara bez muke.
Cena 4000 , 5000 rsd
  • 0

#238 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 December 2022 - 01:35 PM

4-5 hiljada, znaci 5.5

 

https://www.probike....-joe-blow-race/ (ako je uopste imaju, moras da zoves i pitas, ne veruj sajtu)

a moz' i ova, koja je slabija ali i jeftinija:

https://planetbike.r...p-01-green.html


  • 1

#239 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 01 December 2022 - 02:37 PM

ima i ovde na sajtu po nešto nižoj ceni
https://www.2bike.rs...-3#.Y4i75HRdcUo
  • 0

#240 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 December 2022 - 02:45 PM

Taj covek prodaje istu robu koju prodaje i Probike, tako da ako oni nemaju pumpu onda nema ni on. Cinjenica da mu je cena nesto niza me vise navodi na pomisao da nije skoro menjao/proveravao oglas, nego da ces zaista dobiti tu pumpu po toj ceni, ali naravno pozovi njega prvo.

 

U svakom slucaju, da ja kupujem pumpu za kucnu upotrebu, ta bi mi bila prvi izbor.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika