Jump to content


Fotografije

LANAC


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
370 odgovora na ovu temu

#321 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 14 September 2019 - 03:28 PM

Ne, to nije za lanac.

 

Jeste i silikon za lanac, ali za velike brojeve obrtaja gde bajs ne spada. 


  • 1
.

#322 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 September 2019 - 03:51 PM

Ja imam svašta jer svojevremeno nisam znao šta valja pa sam kupovao kao pomahnitao, dok nisam shvatio da lanac samo ne voli da bude vožen. Imam White Lightning Wet Ride za kijamet, teflonsko ulje Weldtite TF2 za suvo, teflonski sprej, Bagat ulje za šivać... hoću reći za bici lanac...
Još nisam probao da provrtim lanac kroz pljeskavicu ako neka na turi bude loša ali i to može da se desi (u Foči sam pre mesec dana pojeo ubedljivo najgore ćevape u životu, ali je lanac već bio sit).
  • 1

#323 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 14 September 2019 - 06:43 PM

Ko zna sta su tebi Fočaci ispekli umjesto ćevapa. Kako ono kazu, prodaju m.da pod bubrege. Mozes samo zamislit sta bi moglo biti umjesto ćevapa.. :)))

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
  • 0

#324 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 September 2019 - 07:00 PM

Ko zna sta su tebi Fočaci ispekli umjesto ćevapa. Kako ono kazu, prodaju m.da pod bubrege. Mozes samo zamislit sta bi moglo biti umjesto ćevapa.. :)))
Послато са SM-G975F помоћу Тапатока



Nije Boris znao da je u Foči i okolini nestašica.. pasa i mačaka :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#325 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 15 September 2019 - 08:00 AM

Jeste i silikon za lanac, ali za velike brojeve obrtaja gde bajs ne spada.

Mozda ja vrtim brzo :)
Ma uhvatio par komada nekog gratisa pa ne znam kud bi ih sprejao

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#326 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 September 2019 - 12:33 PM

Ја све имам утисак да сам мање проблема имао са ланцем, погоном и касетом док ми није падало на памет никакво одржавање. :) Углавном, раније дуго користио ТФ2 за подмазивање. Дуго, јер сам за ~780 дин купио био велико паковање. Нисам ни потрошио, али налетео прошле или претпрошле године на ВД спреј за подмазивање и утисак је много бољи. ТФ2 не привлачи скоро никакву прашину, али после сат-два вожње све је суво као да нисам ни подмазивао. Са ВД из навике наставим да прскам пре сваке вожње и баш јуче приметим да је и после целодневне вожње ланац сав натопљен. Једно прскање као да би држало бар 3-4 вожње, ако не и више. Срећа да узех малу бочицу.

 

А перем Акселом. Чак и без четкице, него убацим у Аксел, оставим, после продрмусам и провучем пуно пута кроз крпу. Кад се баш заинатим, додатно и прокувавам ланац, па после буде стварно као нов. И за касету користим ланац, али ме плаши да не оде где не треба, тим пре што мислим да ми се првом приликом то и догодило. Волео бих да скидам касету сваки пут за прање. Но, сад то радим тако што ставим точак хоризонтално на каду, тако да је касета са доње стране, па пажљиво прскам Аксел и пуштам све да капље доле (може да се постави нека посудица испод). После крпа и испирање.


  • 0

#327 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 21 October 2019 - 06:07 PM

Puče. Posle 13.650 km. 


  • 0

#328 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 October 2019 - 07:01 AM

Eto ti ga sad, a tek što se zagrejao :D
  • 2

#329 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 22 October 2019 - 11:13 AM

Steta O:)  A taman si ga razradio O:) nemoj da bacas,promeni samo kariku koja je pukla,pa teraj tamo na  Kadinjacu O:) i uzivaj.


  • 0

#330 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 22 October 2019 - 02:11 PM

Kupi nov lanac pa skidaj sa njega karike i menjaj na starom kako koja pukne.


  • 7

#331 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 22 October 2019 - 05:46 PM

Samo vi mene zahebavajte, ali nije bačen i možda ga i vratim, ma neće biti inat. Ovaj novi me zeza, malo preskače na ponekom zadnjem zupčaniku, paaaaaaaaaaa, ako ovako nastavi, biće smenjen, po kratkom postupku.


  • 2

#332 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 22 October 2019 - 07:48 PM

To znaci da je kaseta zrela za zamenu...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#333 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 22 October 2019 - 08:03 PM

To znaci da je kaseta zrela za zamenu...
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk



Ne mora da znaci. Cesto je potrebno par desetina kilometara da novi lanac "legne" sa starom kasetom posto je jedno novo a drugo nije. Ja bih rekao ako posle prve umereno duge voznje ne legne kako treba i mastavi da preskace, tek onda je i kaseta zrela za zamenu...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#334 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 October 2019 - 08:13 PM

Не мора ни то да значи. Ја променио ланац и нови стално прескакао, мислио да ми увалили лош ланац. Неко ми рече да је касета, јер је највише прескакао ланац када је позади био у 5. брзини. Кад сам коначно одвозио мало дуже и смучило ми се довољно да се натерам да мало боље то испитам, испоставило се да се био раштимовао задњи мењач. :) После подешавања све је било како треба.


  • 0

#335 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 15 November 2019 - 04:37 PM

Samo vi mene zahebavajte, ali nije bačen i možda ga i vratim, ma neće biti inat. Ovaj novi me zeza, malo preskače na ponekom zadnjem zupčaniku, paaaaaaaaaaa, ako ovako nastavi, biće smenjen, po kratkom postupku.

Ma da, alergija na nove delove, daj mu malo vremena da se navikne na novo.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#336 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 25 December 2019 - 03:49 PM

Zna li neko ,kojeg je kvaliteta lanac  SACHS  sc-m55, ja uzeo oba dva sa cikloberze pa sta bude ,kaze covek da su to lanci iz 80-tih godina i da se onda kvalitetnije pravilo nego sada. Videcemo.

 

Znam sto se tice mog faha. EL. alati kao busilice i brusilice i ostalo, neuporedivo su bile kvalitetnije iz tog doba nego sada,i nije postojala podela na amaterski i profesionalni alat da bi proizvodjaci mogli parirati kineskom djubretu.


  • 2

#337 emv412

emv412
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 24 February 2020 - 04:19 PM

Skoro sam zamenio lanac i ponekad mi preskoci prilikom pedalanja na sedmom lancaniku pozadi. Kaseta mi ne deluje da je za zamenu. Da li samo treba da ga vozim dok se prilagodi kaseti?

Medjutim imam jos jedan problem, prilikom pedalanja unazad lanac, usled labavosti, pozadi sam prelazi na vece lancanike. Mislio sam da je to zbog prevelike duzine, te sam skinuo par karika, ali onda je bio toliko stegnut da ne mogu da prebacim lanac na najveci lancanik napred, i najveci nazad; citao sam na brojnim mestima da je to pokazatelj adekvatne duzine lanca. Negde sam cak procitao i da je ovo normalno, mada mi se to nikad nije desavalo.

Hvala na pomoci :)

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
  • 0

#338 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 February 2020 - 04:32 PM

@emv Погледај моју поруку мало изнад, #334. Неколико пута мењао ланац и последњи пут ми се први пут десило да тако прескаче, поготово кад мало јаче налегнем на педале. Баш је било и то са окретањем педала уназад, али било је само до мењача. Наравно, можда ти је и тај ланчаник излизан, ако си њега најише користио, па ће морати да се мења или тај ланчаник (вероватно тешко) или цела касета.


  • 0

#339 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 24 February 2020 - 04:34 PM

Prilikom kracenja lanca obicno se izbroji broj karika na starom i toliko stavis na novom lancu.
Sto se tice preskakanja kad jako stisnes moze biti i prednji zubcanik. Ovo ti govorim jer sam ja imao isti problem. Promjenio lanac, pa kasetu... i opet isto. Na kraju sam zamjenio srednju sajbnu i sad je sve ok.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
  • 0

#340 emv412

emv412
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 24 February 2020 - 04:46 PM



@emv Погледај моју поруку мало изнад, #334. Неколико пута мењао ланац и последњи пут ми се први пут десило да тако прескаче, поготово кад мало јаче налегнем на педале. Баш је било и то са окретањем педала уназад, али било је само до мењача. Наравно, можда ти је и тај ланчаник излизан, ако си њега најише користио, па ће морати да се мења или тај ланчаник (вероватно тешко) или цела касета.


Imao sam problem i sa menjacem, nosac menjaca je bio malo iskrivljen, al sredio sam to. I meni se ovo desava ako bas nalegnem na oedale, a vrlo retko kada normalno vozim. Pogledacu malo bolje za ovo da li cu morati da menjam celu kasetu, jer sam dosta vozio bicikl tokom 4 godine, a tek skoro promenio lanac.

Prilikom kracenja lanca obicno se izbroji broj karika na starom i toliko stavis na novom lancu.
Sto se tice preskakanja kad jako stisnes moze biti i prednji zubcanik. Ovo ti govorim jer sam ja imao isti problem. Promjenio lanac, pa kasetu... i opet isto. Na kraju sam zamjenio srednju sajbnu i sad je sve ok.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока


Kad sam kupio lanac bio je otprilike iste duzine kao stari, tj. isti broj karika, a kad sam ga stavio videlo se da je labav gornjim tokom. Zato sam ga skratio, al nista nisam postigao. Moguce da je do sajbni.

Hvala vam! :)

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika