Jump to content


Fotografije

LANAC


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
370 odgovora na ovu temu

#1 Boriis

Boriis
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 April 2008 - 09:57 PM

Potrebno je da zamenim lanac i imam nedoumicu koja se sastoji u sledeccem: Chuo sam oprechna mishljenja (prodavaca) o zameni: jedni kazzu samo samo zameni lanac (bilo koji sve je to manje vishe isto) i drugi koji kazzu da treba obavezno zameniti i osmofaz inache sama zamena lanca navalja. Ko greshi?

Unapred hvala
  • 0

#2 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 25 April 2008 - 10:22 PM

Majstor moze da te zezne kad ne zna(sto nije retkost) ali prodavci nemaju pojma,oni samo hoce da ti uvale :shock: ,kao kad u butiku probas 2 broja vece farmerke a nov(a) prodavac(ica)-bezmozgas(ica) kaze kako ti lepo stoje.Ako imas 7-faz uzmi lanac za sedmofaz,ako imas 8-faz uzmi lanac za osmofaz,ako imas 9-faz...itd.Lanci za devetofaz su tanji(uzi)tako da nije 'sve to isto',stavi lanac za 7faz na 9-faz i probaj-uveri se(salim se :D ).
  • 0

#3 Boriis

Boriis
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 26 April 2008 - 06:50 AM

Hvala Marko a onaj deo da moram uz lanac da menjam i osmofaz? Da li je to tachno? :lol:
  • 0

#4 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 26 April 2008 - 08:32 AM

moze biti i ne mora. zavisi koliko su zubi pojedeni, mozda se desi da moras da uzimas i prednje sajbne.. ali da ne bi bezveze bacao pare uzmes prvo samo lanac pa vidis da li preskace, ako sve dobro radi to je to.
  • 0

#5 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 26 April 2008 - 10:45 AM

Istegnut lanac ce u daljoj voznji rapidno da ti jede prednje zupce a i zadnje tj zasiljice ih,pa promenis lanac a ako ti zupcanici napred i nazad nisu zasiljeni nemoj da ih menjas.Naravno nov lanac ce da ti preskace i 'skace' nekih 100-300km dok se ne 'uvoza' tj prilagodi zupcanicima.Ako su zupcanici za menjanje to se vidi.Kupi meksi lanac da ga zupcanici jedu a ne neki jaci koji ce da jede zupce,bolje da cesce menjas lanac nego kasetu i zupce na pogonu.Naravno ako bas vozis ekstremno i tezak si uzmi jaci lanac npr Shimano Cn-hg73,Cn-hg93(Lx i XT Shimano lanci za 9-faz ako vozis 9-faz kasetu).
  • 0

#6 meffisto

meffisto
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 27 April 2008 - 02:03 PM

Mene interesuje (malo je van teme ali nećete mi zameriti) da li je moguće negde naći lanac za šestofaz tj. spojnicu (power link) za takav lanac? Zimus sam muku mučio sa čišćenjem lanca na tom starom bajku koga vozim uglavnm zimi ili nekim velikim kišama pa uglavnom posle svake vožnje moram da ga čistim.
  • 0

#7 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 27 April 2008 - 09:42 PM

Ako je 6 faz sirina lanca je ista kao kod 7-faza ili 8-faza. Znaci odes do neke prodavnice i uzmes link za 8-faz
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#8 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 April 2008 - 10:36 PM

U Planetu na Dorcolu ima spojnica za 8-faz i 9-faz. Pakovanje 2 komada 250 dinara. Navalite :wink:
  • 0

#9 meffisto

meffisto
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 27 April 2008 - 11:04 PM

Ako je 6 faz sirina lanca je ista kao kod 7-faza ili 8-faza. Znaci odes do neke prodavnice i uzmes link za 8-faz


Hvala !
  • 0

#10 Boriis

Boriis
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 28 April 2008 - 07:57 PM

Sa lancem je sada sve jasno :D
A da li su ovo zupchanici za menjanje? :?:

Attached Thumbnails

  • IMG_0623.jpg
  • IMG_0642.jpg

  • 0

#11 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 28 April 2008 - 08:10 PM

Pa stanje sajbni na pogonu i nije tako lose. Moze ovo da tera jos kilometara. Nemoj da brines i slobodno uzivaj u voznji. Za sada
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#12 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 28 April 2008 - 09:03 PM

Kaseta izgleda ok stavise odlicno,mada se ne vidi najbolje mali zupcanik ali moze ona jos,jos.Sto se pogona tice ja bi te shajbne menjao jer ako ti izgledaju ovako i zupci na srednjoj sajbni :( .Nov lanac ce da ti preskace u pocetku posebno kad vozis srednji zupcanik pogona sa 1. 2. i 3. malim shajbnama kasete.Ali ako se skakanje lanca nastavi posle 150-200km i shajbne pogona su zrele za zamenu.

Ps:Kad vozis veliku shajbnu pogona lanac ne preskace jer je zategnutiji ali pokusaj najvecu shajbnu pogona i najmanju kasete pa ako tu preskace kad zapnes posle150-200km kad se lanac uvozao-pogadjas sta cu ti reci:MENJAJ
Ovo sve govorim iz licnog iskustva jer sam bio u istoj situaciji(citaj identicnoj),zamenio lanac kasno pa sam morao da zamenim i srednju shajbnu pogona(bar sam kasetu sacuvao) :wink:
  • 0

#13 Boriis

Boriis
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 28 April 2008 - 10:35 PM

Super :D :D :D
Hvala na savetima, sutra idem da zamenim lanac sigurno pa ako bude problema ide velika shajbna pogona :idea:

=D>
  • 0

#14 zizikeus

zizikeus
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 26 September 2008 - 06:03 PM

Moze li ovo jos da se vozi?

Attached Thumbnails

  • P8190448.jpg
  • P8190449.jpg

  • 0

#15 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 September 2008 - 06:07 PM

Pogon đene đene, a kasetu bi menjao...
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#16 zizikeus

zizikeus
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 26 September 2008 - 06:27 PM

Pogon đene đene, a kasetu bi menjao...

Sto kasetu,nisu se usiljili bas toliko zupci?
  • 0

#17 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 26 September 2008 - 06:38 PM

Ako ti ništa ne preskače vozi i uživaj... "Majstori" su često u fazonu: a to mora da se zameni, samo da bi ti uzeli pare..
  • 0

#18 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 September 2008 - 07:08 PM

Pitao si a ja sam ti odgovorio šta bih ja menjao. Izgleda mi očajno ali to može biti do slike. Zapravo izgleda kao da je prošla kroz brusilicu...Mislim verovatno može da se vozi ali ako čekaš da počne da ti preskače menjaćeš ti i pogon.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#19 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 September 2008 - 08:04 PM

Kaseta i lanac su odavno umrli MENJAJ. I ulje se menja u kolima na odredjeni period, a ne da majstori uzmu pare.
  • 0

#20 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 26 September 2008 - 08:52 PM

To isto su i meni govorili, dok mi nije dosadilo pa sam kupio ključ za skidanje kasete i alat za skidanje lanca, pa mi sad i jedno i drugo traje oko 50% više od onoga što su mi govorili da je zrelo za zamenu..
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika