Jump to content


Fotografije

Montiranje diskova


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#21 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 20 February 2023 - 08:58 AM

Druze moj to sam znao i sam. Zato sam i postavio pitanje da mi neko pomogne.
Sta sad, kupim i zamenim ceo komplet, sutra mi pukne disk ili crevo, treba opet da kupujem sve komplet. Valjda forum sluzi da se pomogne i podele iskustva, a ne da se ovako zatvaraju vrata na necija interesovanja.
Hvala puno za odgovor.

Није ми била намера да ти затварам врата за интересовања, већ да дам одговор који штеди време и новац. Можда нисам схватио твоје питање како треба. Разумео сам да хоћеш да купујеш делове појединачно да би направио себи кочнице, што је за почетника компликовано и скупо, а с обзиром на цене сервисерских услуга, углавном скупље изађе и појефиначна замена делова у сопственој режији.
Ако ти пукне црево, на пример, треба да купиш ново црево, одговарајуће уље које иде у те кочнице, оливице и да имаш алат за мењање/допуну уља (Ако купујеш црево да би саставио кочнице од нуле, потребно је да знаш која ће ти дужина одговарати за рам). Исто ти је потребно и ако ти пукне ручица, а ако уље цури, потребно је мењати гумице и опет уље. Замена диска је можда најједноставнија, али штеловање може да буде фрустрирајуће понекад. Пакнови се лако мењају, али и они треба да буду одговарајући по свом облику, односно не иду сваки пакнови у сваку чељуст, већ одређене чељусти прихватају одређене плочице.
Елем, треба да обратиш пажњу на уље какво иде у конретне кочнице, на врсту прихвата чељусти кочница да би знао јакав адаптер треба. Такође, врста адаптера зависи од величине диска који се ставља.
  • 1

#22 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 20 February 2023 - 01:42 PM

Druze moj to sam znao i sam. Zato sam i postavio pitanje da mi neko pomogne.
Sta sad, kupim i zamenim ceo komplet, sutra mi pukne disk ili crevo, treba opet da kupujem sve komplet. Valjda forum sluzi da se pomogne i podele iskustva, a ne da se ovako zatvaraju vrata na necija interesovanja.
Hvala puno za odgovor.

Koje je konkretno pitanje, šta te zanima, koji deo kočnice bi da menjaš?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#23 Tetak89

Tetak89
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 21 February 2023 - 02:37 PM

Hvala na odgovoru @BikeGremlin.
Upravo sam na to mislio, da neko iskusan objasni, npr. Da li postoji neki standard ili vise standarda kod recimo držača celjusti, adaptera, da li neke čeljusti ne pasu na neku velicinu diskova itd. Kao sto je npr precizirano kod šticne sedišta, postoje te i te velicine i kad kupujes gledas spram toga sto si siguran da ti odgovara. Naravno šticna je dosta prostija stvar, ali zbog toga sam i potegao temu da se pojasne i daju neke bar osnovne smernice u vezi promene delova i komponenti na kocnicama.
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika