Jump to content


Fotografije

Osovina zadnjeg točka


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
17 odgovora na ovu temu

#1 chameleon

chameleon
  • Members
  • Pip
  • 21 posts
  • Locationcustom workshop

Postavljeno 13 April 2013 - 11:06 AM

Krenuo sam da dovodim bajs u red pred novu sezonu, i pri rastavljanju zadnje osovine vidim ovo:

Postavljena slika

Koliko vidim ima mesta za još 3 kuglice, ali koliko sam shvatio, po pravilu jedna treba da 'fali', tj da ne trebaju da budu nagurane jedna uz drugu.
Dakle meni su onda 2 misteriozno nestale? #-o

Da li je moguće (i gde? ) uzeti te kuglice?
  • 0

centurion | off road


#2 Rendisha

Rendisha
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 April 2013 - 01:27 PM

Ne drzi me za rec, ali cini mi se da sam vidjao u Capriolo prodavnici u Resavskoj... ili je bila neka fatamorgana :?
  • 0

#3 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 13 April 2013 - 01:35 PM

Nisu ti one nestale nego se sasuo vijenac koji ih je drzao. Izmjeri precnik kuglice i po tome ih trazi.
  • 0

#4 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 13 April 2013 - 04:57 PM

U Capriolu bi trebalo da bude, ja sam jos ranije uzimao kod nekog lika na kupindu, a ako imas neki servis u blizini sigurno imaju, ali kao sto je receno prvo moras da vidis kojih su dimenzija kuglice ili po uzorku.
  • 0

#5 NightRider88

NightRider88
  • Members
  • PipPipPip
  • 125 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 13 April 2013 - 08:40 PM

Nisu ti one nestale nego se sasuo vijenac koji ih je drzao. Izmjeri precnik kuglice i po tome ih trazi.


+1

Ti ovde imas moguce veci problem nego sto mislis,kad se venac slomi ume da napravi strasan haos: polomljeni komadici venca melju izmedju solja i konusa i plus ima veliki razmak izmedju konusa i kuglica i on se vrti po nepravilnu putanju samim tim se osteti konus osteti kuglice a sve zajedno osteti soljice i jaoj.
Ako je imao venac sa leve strane onda ima sigurno i sa desne,zato uzmi ti sve lepo obrisi pogledaj konuse svaku kuglicu posebno(ako te nemrzi ali valja se) i solje ako su konusi i kuglice i malo osteceni bacaj i menja novim!
Obavezno izvadi vencic i sa desne strane i tu dodaj jos 2 kuglice kao i sa leve strane,idu 9 kuglice to je standard.
Kuglice su ti 6.5mm(6.4mm tacnije) ali su zavedene kao standard od 6.5mm!
Kuglice i vencice ces naci u svakom bici servisu.

Eto toliko od mene raspisah se :D
  • 0

#6 4chan

4chan
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 14 April 2013 - 04:05 PM

Ja uzeo venčiće na bljuvaku i odatle uzimam kuglice kad mi zatreba. Košta 25 dinara.

Ja i dalje ne razumem gde su nestale 3 kuglice. Da nisu u toj rupi, u središtu glave?
  • 0

#7 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 14 April 2013 - 06:22 PM

Pa pogledaj taj vencic koliko ima kuglica pa ih izvadi i poredja u krug precnika kao vencic pa ce ti biti jasno gdje su nestale tj da nisu nestale.
  • 0

#8 chameleon

chameleon
  • Members
  • Pip
  • 21 posts
  • Locationcustom workshop

Postavljeno 15 April 2013 - 08:11 AM

Hvala svima na brzim odgovorima...
Venčić jeste pojeden/samleven, i falile su 2 kuglice, tačnije bilo ih je 7.
U radionici sam našao kuglice istog prečnika (6.4mm su), pregledao šoljicu, sva sreća nema uopšte oštećenja, tako da sam sve uspeo da saniram za 0 dinara i bez puno cimanja :)

Ni meni nije jasno gde su kuglice, jednostavno ih nema, detaljno sam očistio sve i od njih ni traga ni glasa :shock:
  • 0

centurion | off road


#9 NightRider88

NightRider88
  • Members
  • PipPipPip
  • 125 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 15 April 2013 - 08:25 AM

Jesi li sad stavio 9 kuglica sa leve i desne strane,bez venca?
  • 0

#10 jablan

jablan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 326 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 15 April 2013 - 11:59 AM

Ni meni nije jasno gde su kuglice, jednostavno ih nema, detaljno sam očistio sve i od njih ni traga ni glasa :shock:

Aman, nigde nisu nestale jer ih ni nije bilo. Kad imaš venčić, stane 7 kuglica, kad nemaš venčić stane 9 ili koliko već...
  • 0
Ulice za bicikliste - uzb.rs FB

#11 4chan

4chan
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 15 April 2013 - 02:32 PM

Aman, nigde nisu nestale jer ih ni nije bilo. Kad imaš venčić, stane 7 kuglica, kad nemaš venčić stane 9 ili koliko već...

Tako bre Jablane reci :mrgreen:
  • 0

#12 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 22 April 2013 - 01:18 PM

društvo, da ne otvaram novu temu postaviću pitanje ovdje, jer je riječ o zadnjoj nabli. naime, juče smo imali malu nezgodu na vožnji. drug se sa svojim biciklom zapucao u moju kasetu. nije bila neka velika brzina, ja sam kočio, a on je bio odmah iza mene. uspio je i on da zakoči, ali ne dovoljno, tako da je svojim prednjim točkom udario u moju kasetu. sva sreća nije bilo velikih posljedica, sem što je on probušio gumu, meni spao lanac i kod mene se pojavio slabi luft u osovini, skoro pa i neprimjetan. mi smo ostali na nogama i ništa nam se nije desilo. tek poslije sam primjetio taj slabi luft, jer ga odmah nije bilo. ima, možda, nekoliko dana kako sam bio na redovnom servisu. očistio i podmazao osovine, zamijenio kuglice. osovine su u odličnom stanju. e, sad, da li trebam samo malo da to stegnem? da li to ja mogu učiniti? jer nije neki veliki luft, ali ne bih dalje ovako vozio. pozdrav i uzdravlje!
  • 0

#13 NightRider88

NightRider88
  • Members
  • PipPipPip
  • 125 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 22 April 2013 - 05:26 PM

A obavezno stegni nesme da ima lufta,jer kad ima lufta glava se vrti excentricno nije prava putanja i dolazi do ostecenja konusa,kuglica pa i u najgorem slucaju glave,ali nesme i da bude pretegnuto!
  • 0

#14 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 22 April 2013 - 06:00 PM

hvala na odgovoru. dakle, to mogu i ja.
  • 0

#15 Aca_Mladenovic

Aca_Mladenovic
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 27 October 2017 - 08:45 PM

Mozete mi reci da li je ovo pametno sto sam uradio na zadnjoj osovini.Na strani gde su zupcanici dodao sam kontra maticu kako bih udaljio zupcanike kako nebi cesali u viljusku.Pre toga kada sam skinuo racnu sa 6 brzina i stavio sa 7 sve stane taman i lanac radi super ali mi je ocesao farbu na desnoj strani viljuske (Nije se culo nikako cesanje ili pistanje) .Bilo je mozda 1mm mesta od lanca na sedmom zupcaniku i unutrasnjeg dela viljuske.Verovatno ovo sto je oguljena farba se desi kada se racna malo pomera jer ima luft koji je normalan.Da li je potrebno dodati i na suprotnoj strani jos jednu maticu?

Attached Thumbnails

  • IMG_20171027_222401.jpg
  • IMG_20171027_222439.jpg

  • 0

#16 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 27 October 2017 - 08:50 PM

...Na strani gde su zupcanici dodao sam kontra maticu kako bih udaljio zupcanike kako nebi cesali u viljusku...

kako ti sada stoji tocak u zadnjoj vili?

Kad gledas bicikl od nazad, da li tocak/guma ravnomerno pogled na pokrivaju sedalnu cev rama

ili je tocak *van centra*?


  • 0

#17 Aca_Mladenovic

Aca_Mladenovic
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 27 October 2017 - 09:18 PM

Da,stoji tacno na polovinu i odprilike su jednake strane prema cevima od srednjeg pogona koje idu do zadnjih dropova za prihvat tocka.
  • 0

#18 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 27 October 2017 - 11:09 PM

Onda si ok. 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika