Jump to content


Fotografije

KURIRSKE SLUZBE


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
248 odgovora na ovu temu

#221 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 16 September 2022 - 03:33 PM

drugar treba da posalje dva drumaska tocka,

planira pakovanje u kartonsku kutiju od manjeg bicikla/rama.

Ima li neko nedavnog iskustva sa PostExpressom? Primaju (cena?) ili ne?


  • 0

#222 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 16 September 2022 - 03:56 PM

drugar treba da posalje dva drumaska tocka,
planira pakovanje u kartonsku kutiju od manjeg bicikla/rama.
Ima li neko nedavnog iskustva sa PostExpressom? Primaju (cena?) ili ne?

Ja sam skoro slao kutiju 60×60×30, bez problema primili. Od 01.09. Je skočila poštarina, ne znam tačnu cenu sada ali do 5 kg je bila oko 500din( bez otkupa).

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
  • 0

#223 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 06 October 2022 - 02:39 PM

https://m.facebook.c...100047634135141
  • 0

#224 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 December 2023 - 03:18 PM

Aks je danas oborio sve rekorde, 2 nedelje posle obaveštenja su mi doneli narudžbinu iz Factcool-a, odavno otkazanu zbog neisporučivanja :)


  • 2
Homesick for a place you've never been...

#225 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 12 March 2024 - 09:23 AM

Evo koga zanima ja sam se iznervirao kao blesav. Preuzeo sam bajs samo zato nije prodavac kriv vec ja, tj nisam ni ja vec Bex, a mozda i drzava. Naplatili su mi postatinu za 8-9KG bajs (sa pakovanjem) 3800 din !!! Zadnji put je to bilo oko 1000 dinara. U ovoj raspaloj drzavi svaki dan nesto poskupi 100% ili 200% ili 30%. Vise ne znas cenu nicega. Pa jeftinije mi da tankujem auto ili cimam nekog nego da narucujem Bexom. Sta bi bilo da sam porucio sporet. Postexpress ne prima bicikle, pa ne znam. A ne znam ni za AKS. AKS kasni i po nedelju-dve. Bex je bezobrazno poskupeo. I nikad im se nije slagao cenovnik na sajtu sa otkupninom. Kucanjem koda za posiljku zaista je tolika bila postarina. A da im zovem Bexov servis nema vajde. Uzas gde mi zivimo, Boze me sacuvaj.

EDIT : Ne znaju ni sami cenovnik, prodavac ce pisati zalbu, rekao mu drug iz Bexa da je to nemoguce, ili cemo postarinu 50/50%.

EDIT : Ima li jos neka sluzba sem Bexa i Aksa sto salje bicikle ?
  • 0

#226 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts

Postavljeno 12 March 2024 - 10:53 AM

Teško ludilo. Saosećam se u tvom bolu. Moguće je i da je poskupelo jer pre 5 godina je bilo 1000 dinara. Od tada, svašta se promenilo: korona, naštampavanja evra i dolara u trilionima, rat u Ukrajini... Bilo bi dobro da se javi još neko ko je skoro slao ili primio bajs preko kurira kolika je cena bila?
  • 0

#227 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 12 March 2024 - 11:21 AM

Na njihovoj internet stranici ima i cenovnik i kalkulator cena, izaberete bicikl i stiklirate sve dodatne opcije, izadje 3015 dinara. Samo bicikl bez dodatnih opcija je 2345.


  • 0

#228 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 12 March 2024 - 04:41 PM

Ne znam zasto su bicikli izdvojeni kao "posebna kategorija". Ispada da je jeftinije preneti 50 KG cigala, nego bicikl, besmisleno. Svakako videcu za neku alternativu. Ovo je bilo cak Vranje pa nisam mogao autom, ali ako bude nesto u krugu od 100 km, sledeci put uzivo ili neka leva kurir sluzba, ako ima takva. Jedino mi je raspolozenje popravio bajs koji sam "badava" platio, a odusevio sam se. Ali o tome u drugoj temi kasnije.
  • 1

#229 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 13 March 2024 - 01:32 PM

Meni je najbolji DExpress, mada dosta zavisi i od lokalnog vozača, Aks i Bex izbegavam ako mogu.


  • 0

#230 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 13 March 2024 - 02:48 PM

Suma sumarum, Bex je pogresio, a prodavac kad mu stigla lova, ni govora da podelimo troskove tj lik je ispario. Nema veze, njemu na dusu. Vidjao sam kombi DExpressa, ali nisam im gledao sajt, bas cu da precesljam.
  • 0

#231 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 March 2024 - 03:02 PM

Pre naručivanja bilo čega što se isporučuje, moraš saznati cenu isporuke. Nije kriv prodavac, BEX, država, nego kupac treba da se informiše. Jedino što deluje kao greška je razlika od 775din u odnosu na to što piše na sajtu i za to treba da ih juriš jer je bezobrazluk. Ostale reklamacije 'bilo je ovako ili onako', 'gde mi živimo' i sl. su sve na mestu, ali ne menjaju činjenicu da košta koliko košta. Ja ne bih kupio bicikl, a da ga ne preuzmem lično ili neko proveren (što i dalje ne garantuje da nešto ne fali, ali onda je meni na dušu i ne mogu da se žalim), ovako samo rizikuješ da dobiješ ciglu ili da čekaš aks bex dex i ostale da ti donesu nešto što je njima ravno cigli.
  • 0
The sea, the sea

#232 sebekkg

sebekkg
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKg

Postavljeno 13 March 2024 - 03:14 PM

Ja stavio na oglas futroli za s24 ultra i znamo koja mu je cena. I prvo lik šalje poruku da mu spustim već najnižu cenu. Kad sam mu rekao da ne mogu nije se javljao par dana, pa onda tražio slike. Ja mu pošaljem iste i kaže može ali mi posaljite kao cc paket. Ja ga pitam šta je to, on kaže u pošti kao postnet paket... Ja reloh mogu ti poslati postexpress-om gde sad da se cimam do pošte (gde bi on uštedeo možda 200 dindži, a ja da se cimam do grada jer nemam poštu u kraju), gde on odgovara osustajem hvala. Šta reći na to.

Sent from my SM-S928B using Tapatalk
  • 0

#233 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 13 March 2024 - 04:14 PM

Pre naručivanja bilo čega što se isporučuje, moraš saznati cenu isporuke. Nije kriv prodavac, BEX, država, nego kupac treba da se informiše. Jedino što deluje kao greška je razlika od 775din u odnosu na to što piše na sajtu i za to treba da ih juriš jer je bezobrazluk. Ostale reklamacije 'bilo je ovako ili onako', 'gde mi živimo' i sl. su sve na mestu, ali ne menjaju činjenicu da košta koliko košta. Ja ne bih kupio bicikl, a da ga ne preuzmem lično ili neko proveren (što i dalje ne garantuje da nešto ne fali, ali onda je meni na dušu i ne mogu da se žalim), ovako samo rizikuješ da dobiješ ciglu ili da čekaš aks bex dex i ostale da ti donesu nešto što je njima ravno cigli.


Sve to stoji. Stim da mi je licno kurir rekao citiram : "promenjene su cene pre 5 dana". Ja mu pokazem sajt on citiram : "opet nisu azurirali cene izgleda".

Kaze kurir citiram : "pa dobro jeftinije je ipak nego autom" (aludira na Vranje), ja njemu citiram : "Jel ista cena i do NS ili Subotice ?". On citiram kaze : "jeste". Ja mu kazem, znaci da sam isao u BG taksijem jeftinije je ?, Kurir kaze citiram : "pa da, izgleda".

Nisam ja ljut samo sto nam preko noci skacu cene, a da niko nije obavesten. Udruzenje potrosaca Efektiva je pokrenulo procese i protiv operatera i protiv EPS-a zbog raznih varijanti monopola. Ljut sam sto Bex ne azurira cene na sajtu, plus opet se ne slazu cene.

A prodavac me ispalio za dogovor koji je sam predlozio 50/50, jer sam mu dao pozitivnu. E sad, sam je na KP povukao. Naravno da mu necu na njegove negativne 2 dati i trecu. Necu umreti za 1000/2000/3000. Nisu mi odavno bitne ocene, jer sam pun zelenih, crvene nemam.

Ali zato sam preko Efektive dao potpis za tuzbu protiv Bexa. Pa vec je Yettel spustio racune, EPS priznao da je lagao kod obracuna, vreme je i za Bex. Ne moze da na Viberu dobijem "Business Inbox Bex" da jednom , cenom, na sajtu druga, a uzivo mi cak zaokruzi trecu cenu na visu. Zato kazem u sali "Bambi drzava". Naravno da ce meni Bex to refundira. Iz inata.
  • 0

#234 nikouro

nikouro
  • Members
  • 9 posts
  • LocationLeva Obala

Postavljeno 14 March 2024 - 12:44 PM

Ne bih da budem mirotvorac ali dosta puta se nesporazumi desavaju ako se svi detalji ne dogovore pre slanja paketa.

Dok sam imao sta da ponudim na KP uvek sam naglasavao da pored otkupnine koju placaju kada stigne paket, da placaju i proviziju na uplacene novce kurirskoj sluzbi. Svaka kurirska sluzba ima svoj procenat naplate. Na prodat artikal od npr 10.000.00rsd, koju kupac placa po prijemu paketa, placa i transfer novca i postarinu. Tako da recimo paket 10.000 + 350ptt + npr 200rsd kurirskoj sluzbi. Iskreno, dosta sam kupaca gubio kada im napomenem detalj da pored postarine placaju i iznos koji zavisi od uplacene sume. Kad im se spomene uplata pre slanja, razumljivo su odbijali.

Sad, sta se sve promenilo u medjuvremenu ... 


  • 0

#235 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 14 March 2024 - 05:36 PM

Znam ja to za 1% ili koliko vec sto drzava uzima pored 20% PDV. Nego prodavac me je slagao da mu je Bex rekao da je to greska, pa da mu drugar radi i da je uputio zalbu, pa da ce se meni Bex javiti, a pre toga je on sam ponudio da plati 50% postarine. Tako visoke postarine nisu normalne, ali eto nisam znao da je to sad daleko skuplje nego kad sam zadnji put porucio bajs. Davati 3000-4000 na postarinu je bezobrazluk. I ja sam to batalio, ali posto mi je prodavac rekao nicim izazvan kako sam bio naivan da ce mi dati 50% postarine (znao sam da nece) sad lezi na negativnoj oceni na KP.

A Bex sam iz inata prijavio Efektivi, jer su mi i oni potvrdili da cena u cenovniku koja je tacno 2345 dinara ne moze nikako biti 3800 din, pa ce se oni baviti Bexom, jer izgleda nisam jedini koji se zalio. Ta cena od 2345 dinara i nije strasno visoka (a nije ni mala), ali onoliki iznos nije.

Ja znam da cu preko Efektive dobiti povracaj novca, a sa Bexom ne radim vise. Nisam stigao da ispratim kako sad radi AKS i sta je DExpress, ali ispraticu. Ako su i kod njih cene ovakve onda necu vise preuzimati bicikl preko neta. I kupca kome sam danas prodao bicikl, sam upozorio na cenu otkupnine, da se ne iznenadi i da bude siguran, da ne bude dupla postarina.
  • 0

#236 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 14 March 2024 - 06:03 PM

Jel možeš samo da mi objasniš kako ćeš dobiti novac? Koje mere Efektiva može da primeni? Jel novac leže Efektivi pa ti oni prosleđuju ili ti dobijaš direktno od BEX-?


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#237 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 14 March 2024 - 06:20 PM

Jel možeš samo da mi objasniš kako ćeš dobiti novac? Koje mere Efektiva može da primeni? Jel novac leže Efektivi pa ti oni prosleđuju ili ti dobijaš direktno od BEX-?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Efektiva uzme punomocje od njega i da advokatima sa kojima saradjuje pa oni tuze Bex. Ako izgube, moze da se desi da troskove plati on, ako dobiju oni zadrzavaju svoje troskove, a njemu isplacuju stetu(razliku u novcu) sa kamatom. A moze da se desi da nikada ne sazna sta se desava sa predmetom.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
  • 0

#238 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 14 March 2024 - 06:36 PM

Tuzio za 600 dinara?


  • 0

#239 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 14 March 2024 - 06:37 PM

Tuzio za 600 dinara?

1475din

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
  • 0

#240 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 14 March 2024 - 08:27 PM

Jel možeš samo da mi objasniš kako ćeš dobiti novac? Koje mere Efektiva može da primeni? Jel novac leže Efektivi pa ti oni prosleđuju ili ti dobijaš direktno od BEX-?
Sent from my iPhone using Tapatalk

Imas vise varijanti. Mogao bih da napisem opsirnu temu. Vec se zna da su sva 3 operatera digla cene u isto vreme. 90% korisnika usluga ne zna, da moze da raskine ugovor, iako ih operateri ubedjuju da ne mogu. Napises napismeno da raskidas ili po Zakonu, da prelazis kod drugog operatera i raskid je momentalan. Efektiva (bilo FB/sajt/E-mail) daje pravne savete, pokrece postupke ili opomene pred tuzbu. Na kraju ispadne to da mi operater ispuni sto sam hteo, jer ne mogu kako hoce da menjaju uslove ugovora. Stavise nude znacajno povoljnije uslove i daleko bolje pakete, po nizim cenama, samo da te zadrze.

Kod uvecanih racuna za struju samo cu reci da mi je EPS umanjio racune za oko 5000 din po mesecu, jer nisam ja duzan da ocitavam brojilo, digitalno je. I ne moze da mi kilovati skoce trostruko, jer je njih neko hakovao pa lupaju cene kao Maksim po diviziji.

Pre nekoliko godina, dok nisam bio clan Efektive, ja sam mislio ma to su gluposti, ko moze sa drzavom, na velike sisteme itd. Moze. Cak i ko ne zna Pravo dobije izuzetnu zastitu. Dovoljno je videti njihovu FB stranicu, jos bolje sajt ili ih kontaktirati putem kontakt forme.

Isto tako ne moze Bex da drzi jedne cene sajtu, da mi druga cena stize putem Bex business Viber poruke, a da mi kurir mrtav ladan zaokruzi fiskalni isecak sa 660 na 700 din. Ne ide to tako. To su 3 cene i to je obmana.

Ne znam jel tema za forum, pisem uprosceno sa telefona , ali mogao bih da napisem detaljan "guide". Najvise mi zao ljudi koji misle ako su kupili telefon uz paket, da ne mogu da ga raskinu. Mogu, veoma lako.

EDIT : Isto vazi i za Internet usluge, promene TV kanala i mnogo drugih stvari. Zaista mogu opsirno knjigu iskustava da napisem.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika