Jump to content


Fotografije

CUVAJTE SE PREVARE


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
35 odgovora na ovu temu

#1 bfilip

bfilip
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 20 March 2013 - 08:59 AM

Bicikl kupljen preko oglasa ciklo berze " U PERFEKTNOM STANJU". Nije uvek kao sto pise, prilozene fotografije govore vise od reci. Prodavac nije bio raspolozan za bilo kakav dogovor uz izgovor "KUPILI STE POLOVAN BICIKL , STA STE VI OCEKIVALI". Delim ovo moje lose iskustvo, da ovaj prodavac ne prevari jos nekog. Prodavac je navodni "student" iz beograda Filip Cvetkovic. oglas je inace i dalje aktivan: http://www.cikloberz...ow.php?id=94089.

Bratislav Filipovic
Nis

Attached Thumbnails

  • IMG_5924.jpg
  • IMG_5926.jpg
  • IMG_5929.jpg
  • IMG_5931.jpg

  • 0

#2 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 March 2013 - 09:22 AM

Nisam imao iskustva sa tim prodavcem, ali slicno sam i ja prosao... Napisao je da je bajs u odlicnom stanju, u vili bilo lufta koji nisam osetio zato sto su paknice bile toliko potrosene da nisu mogle da drze prednji tocak u mestu, lanac istrosen (sreca kaseta izgleda nije skroz)... Naravno sve to sam skontao tek kad kasnije, a njegov izgovor je bio da kod njega u blizini nema majstora, a on je mislio da je sve u odlicnom stanju. :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#3 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 20 March 2013 - 01:01 PM

Nisam imao iskustva sa tim prodavcem, ali slicno sam i ja prosao... Napisao je da je bajs u odlicnom stanju, u vili bilo lufta koji nisam osetio zato sto su paknice bile toliko potrosene da nisu mogle da drze prednji tocak u mestu, lanac istrosen (sreca kaseta izgleda nije skroz)... Naravno sve to sam skontao tek kad kasnije, a njegov izgovor je bio da kod njega u blizini nema majstora, a on je mislio da je sve u odlicnom stanju. :)


milsim da bi pomoglo kada bi naveo koji je prodavac u pitanju
ili jos bolje da otvoris temu za njega
pa ce pretraga potencijalnih kupaca da bude mnogo laksa, brza i jednostavnija
  • 0

#4 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 March 2013 - 01:09 PM

Nema svrhe otvarati posto je vec dosta proslo od tad, a i covek nije preprodavac... Pitanje da li je uopste prodavao jos nesto sem tog bajsa... A i nije iz Srbije. :D
Samo sam hteo da se nadovezem da buduci kupci otvore dobro oci i da paze sta kupuju. :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 20 March 2013 - 07:16 PM

Ja u ovom slučaju ne bih krivio prodavca. Bez ljutnje, ali 330€ za "godinu dana star pro bajs od 11,5 kila" je baš onako, bačena dubinka u vir... K'o 3 godine star BMW za 2 soma evra - nešto mu fali, najverovantije motor i pola karoserije :mrgreen:
  • 0

#6 bfilip

bfilip
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 20 March 2013 - 09:46 PM

Ja u ovom slučaju ne bih krivio prodavca. Bez ljutnje, ali 330€ za "godinu dana star pro bajs od 11,5 kila" je baš onako, bačena dubinka u vir... K'o 3 godine star BMW za 2 soma evra - nešto mu fali, najverovantije motor i pola karoserije :mrgreen:


IDEAL BIKE model 2011 je tezak 13.5 kg a ne 11.5.

http://www.idealbike... ... tail1494=1

Da li je prodavac mislio da mu je bicikl tezak 11.5 kg ?? procenite sami.
Ovo je jedan od pokusaja da se obmanu nedovoljno upuceni kupci.
A sto se tice cene, mozda si u pravu - kod nas, ako se kupcu ucini da je cena "ISUVISE POVOLJNA" onda svi beze od kupovine zato sto znaju da zive u Srbiji gde ima puno prodavaca koji pokusavaju da na prevaru profitiraju a znaju da nece biti sankcionisani. Mnogi ne krivi ovakve prodavce zato sto je podvala kod nas normalna, uobicajena pojava.
CIKLOBERZA je dobar sajt ali steta sto ne postoji sistem medjusobnog ocenjivanja kupca i prodavca kao na primer na LIMUNDO-u. U ovakvom sistemu nekorektan prodavac ili kupac nema sta da trazi.
  • 0

#7 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 20 March 2013 - 10:19 PM

Bas si nasao Limundo kao "profi" primer. Koliko ljudi se nalozilo na "neispitanu" robu i bacilo pare na naravno pokvarenu? Sad opet pisu "nisam mogao da ispitam, pa cu (eto jadan) staviti da je neispravno". Mogao si prvo da se raspitas, ima deo posvecen tome, a ne da ti prvi post bude takav kakav je.

P.S. Jezim se reci "profesionalno" sto se stavlja za sve i svasta, a i sta mu je to "bicikla je veoma povozita"?
  • 0

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 20 March 2013 - 10:28 PM

Verovatno prečanski od "povozna" što je neki opaljen domaći izraz za "upravljiva".

Prevara je očigledna, tako da nije morala da bude podrazumevana :) A na ocenjivanju se radi...
  • 0

#9 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 21 March 2013 - 08:15 AM

Evo bas u podforumu imas imas neke od proverenih prodavaca i neke od kojih ne treba kupovati.
viewforum.php?f=53
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#10 bfilip

bfilip
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 26 March 2013 - 09:58 AM

Bas si nasao Limundo kao "profi" primer. Koliko ljudi se nalozilo na "neispitanu" robu i bacilo pare na naravno pokvarenu? Sad opet pisu "nisam mogao da ispitam, pa cu (eto jadan) staviti da je neispravno". Mogao si prvo da se raspitas, ima deo posvecen tome, a ne da ti prvi post bude takav kakav je.


Dobro je da jos ima dobrih ljudi koji brinu o tudjim postovima :). Sto se tice limunda , djape48 nema prave informacije. Ako je kupac/prodavac pozitivno cenjen od vise desetina ili stotina koji su imali posla sa njim a pri tom nema negativnih ocena, sanse za prevaru kod tog kupca/prodavca su minimalne. Samo neprovereni clanovi koji nemaju dovoljno "staza" mogu biti ptencijalno opasni. To je vec licni rizik svagog pojedinacno, da li ce poslovati sa neproverenim.
  • 0

#11 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 27 March 2013 - 06:16 PM

Sto se tice limunda , djape48 nema prave informacije. Ako je kupac/prodavac pozitivno cenjen od vise desetina ili stotina koji su imali posla sa njim a pri tom nema negativnih ocena, sanse za prevaru kod tog kupca/prodavca su minimalne. Samo neprovereni clanovi koji nemaju dovoljno "staza" mogu biti ptencijalno opasni. To je vec licni rizik svagog pojedinacno, da li ce poslovati sa neproverenim.


Mmm, daaa....Rek'o bih ja da djape48 ima dobre informacije. Pa secamo se onog lika kafanamarkovic sa gomilom pozitivnih ocena, feedback 100%. I jednog dana poce coveg da prodaje robu, bez da je salje. Epilog, ostecena gomila ljudi za ukupnu svotu od cca. 300.000 dinara. n:evilgrin0036
Inace, limundo mu je isprva obrisao negativne ocene sa naloga, dok se nije javilo 50 ljudi sa istim problemom. =P~

Da se razumemo, ima i na ebay-u prevara. Ali ovi domaci pokusaji sajtova tog tipa se razlikuju u tome, sto nema nikog da ti garantuje za tvoju lovu. U prevodu, ako te zajebe, moras licno da ga potrazis na kucnoj adresi - ako nije lazna. :mrgreen:
  • 0

#12 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 27 March 2013 - 06:38 PM

Limundo je prevarantska firma koja stiti prodavce po svaku cenu jer svaka prodaja "postenog" prodavca sa milion pozitivnih a ni jednom negativnom ocenom ide njima u dzep. Rekao sam im ja to licno, tj. mailom ali ne verujem da su se mnogo potresli zbog toga.

Dovoljno je da prodavac nigde ne napise da je stvar "ispravna" ili "neispravna" i kada dobijete neispravnu stvar oni "ne mogu nista" prodavcu jer on nigde nije napisao da je to ispravno pa ne mozete ni da trazite da stvar bude ispravna.
Ako ocenite prodavca negativnom ocenom oni je obrisu jer niste u pravu pa jos mogu i da vas izbace bez ikakvog objasnjenja. Moze im se.
  • 0
.

#13 bfilip

bfilip
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 27 March 2013 - 08:14 PM

Na zalost ni jedan sistem ne moze 100% da garantuje sigurnost ali bi trebali da nadjemo nacin da prevarantu zalepimo etiketu. Svaka ideja je dobrodosla - ova tema je zbog toga i pokrenuta.
  • 0

#14 djs_cale

djs_cale
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 31 March 2013 - 11:51 PM

Dao bih skroman doprinos temi . NAJVECA PREVARA je upravo limundo i njihov sistem ocenjivanja gde los hvali jos losijeg a ovaj mu se ljubazno zahvali i tako razmene pluseve ! A o laznom bidovanju da ne pricam nista . ZIVELA CIKLOBERZA . jedina moja zamerka je sto pojedini prodavci nude na prodaju robu koju ne poseduju nego se ceka 15-20 dana . Pa sta , ja nemogu da prekopiram katalog treka ili canondale-a pa da ponudim na prodaju po duplo vecij ceni ? Ako prodajes robu po narudzbini trebao bi da navedes poreklo i originalnu cenu i svoju procentualnu zaradu . Poz
  • 0

#15 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 01 April 2013 - 09:02 AM

Dao bih skroman doprinos temi . NAJVECA PREVARA je upravo limundo i njihov sistem ocenjivanja gde los hvali jos losijeg a ovaj mu se ljubazno zahvali i tako razmene pluseve ! A o laznom bidovanju da ne pricam nista . ZIVELA CIKLOBERZA . jedina moja zamerka je sto pojedini prodavci nude na prodaju robu koju ne poseduju nego se ceka 15-20 dana . Pa sta , ja nemogu da prekopiram katalog treka ili canondale-a pa da ponudim na prodaju po duplo vecij ceni ? Ako prodajes robu po narudzbini trebao bi da navedes poreklo i originalnu cenu i svoju procentualnu zaradu . Poz


+1 slazem se u potpunosti!
  • 0

#16 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 01 April 2013 - 10:05 PM

+1
  • 0

#17 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 02 April 2013 - 05:57 AM

Pa sta , ja nemogu da prekopiram katalog treka ili canondale-a pa da ponudim na prodaju po duplo vecij ceni ?


Pa ko ti brani? Piši mejlove, vuci za rukav, ako treba okreni neki telefon, poruči sam to što hoćeš bez procenta... Ili plati Peri-Žiki-Miki što se 'ebava s tim procesom umesto tebe.

Pre godinu-dve sam pljuvao Trbu fristajla što prodaje jednu kočnicu po ceni za koju sa neke onlajn prodavnice možeš da dobiješ obe sa sve troškovima i da ti ostane kusur - ali, realno, ko neće da se sam iscima oko jeftinije nabavke, nek' bude odran.
  • 0

#18 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 02 April 2013 - 06:02 AM

Slazem se.
  • 0

#19 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 02 April 2013 - 11:32 AM

A da ne pominjemo da to slanje/naucivanje preko neta ko zna odakle zna da potraje i po mesec i kusur dana ako neces da te oderu razne spediterske firme. Plus sto zarobis pare za sve to vreme i molis Boga da stigne celo i ispravno. Onda me i ne cudi sto neki koji se time bave zacepe neku cenu.
Ali kao sto rece Misa, ako neces da se cimas sa svim tim problemima, plati nekome ko hoce da rizikuje ;).
  • 0
.

#20 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 02 April 2013 - 02:04 PM

Evo ako mogu ja kao jedan od tih trgovaca koji prodaje robu koja se ceka 15 do 20 dana. Ne vidim sta je problem sa time. Ja recimo ne uzimam avans i kupac placa robu pri preuzimanju a sav rizik preuzimam ja. Moje su pare zarobljene ja vjerujem kupcima na rijec. Prodajem po cijeni koja je najniza ili medju najnizim na cikloberzi i mogu dati tu cijenu jer nemam lager i ima prakticno neogranicen izbor jer iz fabrike mogu poruciti bilo sta. Reklamacije se rjesavaju bez pogovora i koliko ja znam niko se ne zali. Ko hoce da ceka ne rizikuje nista a ko nece ima gdje da kupi odmah. Svaka roba ima svog kupca. A ovo da svaki trgovac treba da kaze odakle nabavlja i kolika mu je nabavna cijena cu shvatiti kao salu. Kad mi pokaze bilo koju trgovinu ili trgovca u svjetu koji ce dati te podatke na poklom ima bic set po izboru ;)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika