Jump to content


Fotografije

Nesto drugaciji saveti


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
41 odgovora na ovu temu

#1 NightRider88

NightRider88
  • Members
  • PipPipPip
  • 125 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 16 March 2013 - 10:55 PM

Pozdrav forumasi.

Imam jedan stari drumas Unisov,hteo bih da ga sredim ali na malo drugaciji nacin :) Posto je gvozdeni ram a i cela oprema je od istog materijala on je znatno tezak, odavno uplanu imam ideju da napravim drumasa bez brzina i klasicnih kocnica, znaci najprostije moguce,planiram da zadnja glava bude na kontru i jedna brzina i to je.
Kako vam se cini ova ideja i naravno pitanje od iskusnije kako da ucinim biciklu sto laksu?

Hvala unapred na savetima i odgovorima i nadam se da je novi post na mestu :)
  • 0

#2 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 March 2013 - 09:09 PM

Za pocetak moras kupiti drugi zadnji tocak sa kontrom ili moras uplesti glavu sa kontrom onda si dobio bicikl bez brzina sa kontrom koji je takodje tezak ko tuc. Ako poskidas kocnice bices laksi par stotina grama, samo nevidim poentu da skines rucne kocnice i ostane samo kontra. Kako god okrenes nista se ne isplati raditi na tom biciklu i jedino sto mozes olaksati je tvoj novcanik.
  • 0

#3 NightRider88

NightRider88
  • Members
  • PipPipPip
  • 125 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 18 March 2013 - 09:57 PM

Pa da zelim da olaksam novcanik i hocu :lol: Svi delovi sto su na njoj su generalno ispravni ali nezelim iskreno da ih vracam jes su svi od gvozdja a i glave su skroz pohabane posebno zadnja tabulari su gvozdeni i zardjali znaci kao da vozim neku kinesku u pokusaju biciklu a ne drumasa :( Planiram da kupim aluminiumse tabulare, ali me srednji pogon buni neznam sta snjim radim onaj predhodni necu da vracam na kajlu je i to je najtezi deo bicikla, kakav mi vi pogon preporucujete kao jednostepeni a sto laksi?
  • 0

#4 NightRider88

NightRider88
  • Members
  • PipPipPip
  • 125 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 18 March 2013 - 10:04 PM

Inace na ovako nesto mislio,ja ne planiram nigde da jurim i da razvijam neke velike kilometraze ,svidja mi se ovaj koncept,kad imam slobodno vreme sednem na bajk i jedan lagan tempo a brige ostavim kuci :D

Attached Thumbnails

  • fuji-feather-2011-single-speed-road-bike.jpg

  • 0

#5 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 19 March 2013 - 12:27 AM

Inace na ovako nesto mislio,ja ne planiram nigde da jurim i da razvijam neke velike kilometraze ,svidja mi se ovaj koncept,kad imam slobodno vreme sednem na bajk i jedan lagan tempo a brige ostavim kuci :D


koliko vidim ovo je fixie
posto nikad nisam imao mudo da ga vozim
ne mogu da kazem nista iz iskustva
ali mislim da kod njega nema lagan tempo
jer se konfiguracija terena direktno prenosi na pedale, noge, pluca isrce
pa kad je uzbrdo onda picis a kad je nizbrdo onda picis jos ludje :)
ako stavis "frajlauf" i kocnicu, onda mogu da zamislim lagan tempo.
  • 0

#6 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2013 - 12:50 AM

Kako vam se cini ova ideja i naravno pitanje od iskusnije kako da ucinim biciklu sto laksu?

Sve sto mozes od aluminjuma da stavis na njega stavi. Daklem felne, sticnu, lulu, korman, kurble ... E sad ono sto je muka, je to da sa svim tim olaksanjima on lak nece biti.
  • 0
Postavljena slika

#7 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 19 March 2013 - 02:44 AM


Kako vam se cini ova ideja i naravno pitanje od iskusnije kako da ucinim biciklu sto laksu?

Sve sto mozes od aluminjuma da stavis na njega stavi. Daklem felne, sticnu, lulu, korman, kurble ... E sad ono sto je muka, je to da sa svim tim olaksanjima on lak nece biti.



Moj čeličnjak ima 9,5 kila sa punim bidonom,pumpom i svetlima....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#8 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 19 March 2013 - 04:50 AM

Hm....Samo jedno pitanje,zašto bi ponovo stavio tabulare????


Ovi fixie bajkovi su izmišljena stvar za samoubistvo pa mu radije ostavi bar prednju kočnicu a pozadi kontru....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#9 NightRider88

NightRider88
  • Members
  • PipPipPip
  • 125 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 19 March 2013 - 06:56 AM

Iz nekolko razloga moram da menjam tabulare,oni su prvo krivi pa gvozdeni sve ih izbila rdja prednji je jos i neki stari rogov tabular gde je kociona povrsina zamo nekih 4-5mm pa zato prednju kocnicu nikad nisam ni koristio #-o Ovako kad bih stavio aluminijumske tabulare prednosti su velike prvo funkcionalnost;aluminium je laksi,povrsina za kocenje je veca i naravno mnogo bolje hvata od gvozdenih(ali to naravno ako se odlucim da stavim prednju kocnicu bice veliki plus) i naravno tu je estetika lepsi su :)
A sto se samoubistva tice pa valjda cu da pazim malo :D
  • 0

#10 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 19 March 2013 - 09:22 AM

Hm....Samo jedno pitanje,zašto bi ponovo stavio tabulare????


Ovi fixie bajkovi su izmišljena stvar za samoubistvo pa mu radije ostavi bar prednju kočnicu a pozadi kontru....



fiksashi su poceli da se koriste u gradskim uslovima da bi glasnici na biciklima izbegli da popravljaju bajseve zato sto nema sta da se pokvari. Vecina fiksija ima flip/flop galvu (fiksni + freewheel zupcanik) i vecina glasnika koristi prednju kocnicu.

i fixiji nisu nista drugo do bicikli za trke po velodromu.
  • 0

ಠ_ಠ


#11 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2013 - 09:25 AM

Moj čeličnjak ima 9,5 kila sa punim bidonom,pumpom i svetlima....

U tom slucaju navali :-)
  • 0
Postavljena slika

#12 jablan

jablan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 326 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 19 March 2013 - 10:01 AM

Iz nekolko razloga moram da menjam tabulare

Jesi li siguran da pričaš o tabularima (trkački točkovi, gde se guma lepi za felnu), a ne o običnim felnama, sa klasičnim spoljašnjim gumama?
  • 0
Ulice za bicikliste - uzb.rs FB

#13 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 19 March 2013 - 11:05 AM


Moj čeličnjak ima 9,5 kila sa punim bidonom,pumpom i svetlima....

U tom slucaju navali :-)



Jok,kod mene je neravan teren pa ima uzbrdo gde god da kreneš.....Tako da su brzine must have....A i ne vidim razlog za degradaciju vrhunskog starog drumasa.... :D
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#14 NightRider88

NightRider88
  • Members
  • PipPipPip
  • 125 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 19 March 2013 - 11:44 AM

Iz nekolko razloga moram da menjam tabulare

Jesi li siguran da pričaš o tabularima (trkački točkovi, gde se guma lepi za felnu), a ne o običnim felnama, sa klasičnim spoljašnjim gumama?


Izgleda su me mene od malena u startu ucili ovi po biciklistickim servisima da se nekaze "bandas" ili "felna" nego "tabular" a ustvari tabular je nesto drugo,jbt kolko me sada blam :(
:oops:
  • 0

#15 brutuskrombi

brutuskrombi
  • Members
  • PipPip
  • 58 posts

Postavljeno 19 March 2013 - 12:10 PM

kontru ces na fiksi tesko da stavis, tako da mislim da se coveku svidja kako izgleda taj fuji a da o tome da je taj fuji singlspid nije ni razmisljao....
  • 0

#16 mladja86

mladja86
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 19 March 2013 - 12:27 PM

covek uopste ne pravi fixie vec single speed sa kontrom, a u tom slucaju mozes da stavis i prednju kocnicu 200g ti nista ne znaci na tih 9-10 kg uostalom vecina nas i ima koje kilo viska pa nikom nista :D fixie jeste malo nepraktican na brdovitim krajevima ali samo treba pametno izabrati prenos. mislim da napred ne treba ici preko 42-46 zuba a nazad ispod 14 i to moze da bude sjajan bajs za po gradu
  • 0

#17 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 March 2013 - 04:27 PM

evo ovako se voze fixie
ili
fixie i kontaš su dve različite stvari, kao što si i sam rekao u nekom postu ,,tabulari'', a mislio si na obične točkove.
  • 0

#18 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 19 March 2013 - 04:45 PM

evo ovako se voze fixie
ili
fixie i kontaš su dve različite stvari, kao što si i sam rekao u nekom postu ,,tabulari'', a mislio si na obične točkove.



Umetnost nema šta!!! :D
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#19 branimir

branimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 19 March 2013 - 05:41 PM

ja bi preporucio da ti precesljas ovaj forum sto vise, udjes u materiju sto bolje, pa tek onda krenes u operaciju praznjenja novcanika :lol: da ne zalutas bespotrebno, a novac se posle tesko izvlaci napolje. proveri dal bajk ima potencijal da na kraju ispadne to sto si ti zamislio pa tek onda kreni u realizaciju plana
  • 0

#20 jablan

jablan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 326 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 19 March 2013 - 05:58 PM

Pošto i ja imam sličnu nameru, zna li ko gde se mogu naći malo kvalitetniji SS pogoni od ovih čeličnih kineza iz ponude capriola i planet bikea? Nešto u rangu low-end shimano.
  • 0
Ulice za bicikliste - uzb.rs FB




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika