Jump to content


Fotografije

Dilema (Scout ili Capriolo)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
44 odgovora na ovu temu

#41 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 15 March 2014 - 10:08 PM

Pa izgleda lepo, meni je lepši od prethodne verzije, čini mi se da je i viljuška drugačija (možda i headset). I malo normalniji korman su stavili. Ako je to preporučena cena u prodavnicama će možda i jeftinije moći da se nađe. Mislim da je cena sasvim ok za novi bicikl, ima bolju opremu od Polara, možda ne toliko atraktivan ram. Pogledajte koliko koštaju bicikla poznatih marki sa istom klasom opreme. U toj najnižoj klasi su manje više svi ramovi identični, svakako nije CAAD10.
  • 0
Pozdrav

#42 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 16 March 2014 - 03:03 AM

Dobro, Furijin ram je ipak bolji od svih naših bicikala drumskih. Kako sam danas čuo, bila je prezentacija Polara u KŠ-u, i već sredinom aprila će izaći Furia PRO sa Sora 9-tkom. Verujem da će biti cirka 60K+dinara, kada je ovaj sa 7fazom 43 000din.

Scout, u pravu si na ovoj fotki izgleda bolje, čak je i Top tube cev profilisana. Vila isto kao da je bolja, ali naravno, opet za zamenu, tipa karbon i td. Meni je problem što SCOUT nema, tj nisam video ram ispod 56. Ne znam, i ovaj kao da je 56, mada nije isto kada je delom sloping ram, veći je ugao, pa tih 56cm nije isto kao na starim cr-mol ramovima kada je 56mm.
A svaka im čast, ko da im nije u interesu da prodaju bicikle, nijednu ljudsku fotku nemaju na sajtu. OK, on je kao za profesionalne prodavce, ali kako da zainteresuješ kupca kada nemože da vidi tvoje bicikle?! Neverovatno!

Guvernala, jeste kao da je boljeg oblika, kod onih prvih je bilo kuku mene od guvernale ccc...Stare verzije su bili tučkovi, ajd da vidimo ovaj.

Dok je FURIA sasvim OK, podizao je, točkovi imaju 2200 glave.
  • 0

#43 063205398

063205398
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 16 March 2014 - 05:08 AM

a jel firebird toliko bolji od ovih bajseva ...? vidim najskuplji je ...
  • 0

#44 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 16 March 2014 - 11:33 AM

Firebird je isto 8faz, mislim da Scout daje najviše za uloženo, ako izgled nije baš toliko važan. Po meni Firebird ram je najmanje lep, a i ona čelična vila... Polar ram ne izgleda loše 8) :
http://planetbike.rs...eli-2014-furia/
Šteta što ne izbacuju i opcije sa grupama neke više klase, ili samo ram posebno. Sa obzirom na interesovanje dobro je da makar nekakve drumaše nude.
  • 0
Pozdrav

#45 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 16 March 2014 - 11:40 PM

Pazi, ja kada bi se opredeljivao za domaći pre svega hajde da kažemo zbog mogućnosti plaanja na rate, neka to bude prednost, Firebird 8 faz mi je najviše primamljiv. Zašto? Ima menjače za 9 faz. Dakle, kupiš ST 3400 Šamaraljke 9faz, a ove nove skineš i prodaš na CB. Staviš kasetu 9 faznu i lanac i to je to, dobiješ 9 fazni bajk. Svi ostali domaći nisu podesni za nadograđivanje a da ne menjaš i menjače pa i zadnji točak (polar furia) ili menjače (scout).

Ali su tučkovi sigurno.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika