Jump to content


Fotografije

Dilema (Scout ili Capriolo)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
44 odgovora na ovu temu

#1 sinisake

sinisake
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 04 March 2013 - 04:56 PM

Pozdrav svim ljubiteljima biciklizma, i rekreativcima i profesionalcima. :)

Elem,
prosle godine poceo sam intenzivno da biciklam i koristio sam neki matori Delta bajk (bez brzina, najobicniji model:)), a posto ove godine nameravam da nastavim jos zesce, resio sam da kupim nesto pristojniji bicikl. :)

Treba mi bicikl koji bih vozio svakodnevno ~ 30km (na leto bih isao i na ekstremnije ture, do ~100 km dnevno). Ravni, vojvodjanski, poslovicno ''dobri'', kako-tako asfaltirani putevi su u pitanju... ne bih isao sumskim i kozjim stazama, svakako. :)

E, sad, budzet mi je ~ 20 000. Zelim novi bicikl, i dva modela (koja mogu da priustim, vidim i probam u mom gradu) zapala su mi za oko:

http://www.venerabik... ... t/1280004/

(celicni ram, deluje robusno)

http://bike.capriolo...ing/sunrise-man

(valjda alu-ram, nesto je laksi?)

Nisam bas znalac, te mi ove specifikacije ne znace mnogo, cene su slicne, pa bih molio za savet.
Hvala!
  • 0

#2 markoproma

markoproma
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Postavljeno 04 March 2013 - 05:11 PM

I capriolo sunrise man ima čelični ram, kao i ovaj scout koji si naveo. Moja iskustva sa ovim brendovima su takva, da bih uvek pre uzeo capriolov model.
  • 0
http://www.proma.rs
skype: markoproma

#3 opiate43

opiate43
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationValjevo

Postavljeno 04 March 2013 - 05:26 PM

Za oko 20 000 din Polar Blizzard 2012 je bolji od oba.

http://www.polarbike...zzard-man-2012/
  • 0
Spiral out, keep going!

#4 sinisake

sinisake
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 04 March 2013 - 05:38 PM

@markoproma,
hvala!

@opiate43,
hvala na predlogu, ovaj je verovatno kvalitetniji, no nema blatobrane, svetla... i nekako je suvise sportski za moj ukus (a nemaju ni predstavnistvo u mom gradu, jbg) :(
  • 0

#5 opiate43

opiate43
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationValjevo

Postavljeno 04 March 2013 - 06:14 PM

Blatobrane i svetla mozes da dokupis, npr za 2000 din lepo da opremis bajs.. ovaj Blizzard je prilicno univerzalan model, jedan drug je pre godinu dana kupio 2012 model i on i otac koriste uglavnom za gradsku voznju i radi kao sat mada je par puta sa njim isao i u dalje ture, lagan off road..

Uglavnom, mislim da ti je to najbitnije - da bajs ima dobre delove za tu cenu i da bude lagan a ovaj Blizzard 2012 je primetno laksi od mog Blizzarda 2004 i to bas znaci.

Moj savet je da razmislis o ovoj opciji, jeste da plasticni blatobrani nisu svima dobro resenje (estetski pre svega) ali rade ono za sta su namenjeni. Kupis jos solidna svetla i to je to, dobices jeftin a kvalitetan bajs koji je lagan a cak i off road nece predstavljati nikakav problem.
  • 0
Spiral out, keep going!

#6 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 05 March 2013 - 12:01 AM

Jos bolja varijanta od Blizzarda je Monitor: http://www.totalbike...t/monitor-man-0
Uklapa se sto se budzeta tice, ima Alu ram za razliku od Blizzarda i generalno nije losa osnova za dalje, a vec dolazi sa gumama za asfalt. Cak ako naleti neka akcija kao letos pa ode i ispod 20k din, odlicno.
Medjutim ako covek ne voli MTB i hoce bajs sa vecim tockom (razumljivo, posto vozi samo po asfaltu), onda ga ovo svakako ne zanima :)

Moj savet jeste da razmislis jos jednom o polovnim. Za taj novac novo nema da valja, bar ne to sto ti hoces.
  • 0

#7 opiate43

opiate43
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationValjevo

Postavljeno 05 March 2013 - 12:25 AM

Nema vece razlike izmedju Blizzarda 2012 i Monitora, slicni delovi i oba imaju alu ram. Najveca razlika je u izgledu.
  • 0
Spiral out, keep going!

#8 sinisake

sinisake
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 05 March 2013 - 06:28 AM

Hvala vam na konstruktivnim predlozima.

Svestan sam da budzet nije nesto (osecam se kao pocetnik koji dodje na neki muzicki forum i trazi pristojnu gitaru za 200 evra :mrgreen: ), da je dobar polovan bicikl verovatno bolje resenje, no novi (zbog garancije i servisa) je za totalnog amatera kao sto sam ja mozda, ipak, laksa solucija...
(mnogo bi jos trebalo guglati i gnjaviti da se iskopa polovan bicikl, a prolece je vec tu, a i ovako tanak budzet mogao bi volsebno da nestane, kako vreme prolazi) :mrgreen:...

Da, meni ne treba MTB, u sustini...
Ovo bih uzeo da imam vise casha:

http://www.totalbike...g/tour-roadster :D
  • 0

#9 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 05 March 2013 - 07:16 AM

Garancija i servis - nemoj se mnogo pecati na te stvari. Standardna žvaka u svakoj garanciji za mehaničke naprave je da se "normalno habanje delova" ne računa u garanciju a na biciklu je SVE osim kad se ram spontano zapali dok stoji u garaži normalno habanje delova. Takođe, pitanje je kakav ti je majstor tamo u "obaveznom" servisu. S polovnjakom imaš slobodu izbora :P

Nećeš da voziš brdski offroad, ali kilometraže koje spominješ su baš solidne - oko 1000 km mesečno, jel - i bajk koji nema malo pristojniju klasu delova će svakako vrlo brzo da se raskanta = kao što rekoše, za 20 hiljada dinara ne'š naći ono što ti treba. Bolje se nategni još malo para pa uzmi polovnjaka od oko 250€ i da ga voziš na miru - razliku u kinti ćeš vrlo brzo da potrošiš na zamenu delova na novom bajku, koji nikad neće imati tu ligu opreme kao polovnjak za te pare bez MNOGO ulaganja.
I nema potrebe da bežiš od MTB; to ti je univerzalno radno konjče, staviš uske gume na njega i cepaš.
Ako već treba da se baci predlog za nov, polar mirage 2010, 22,5 hiljade. Nije loš biciklić + jako dobar potencijal za upgrade.
Ali, uporedi to i oglas 866 na Ciklonautu pa vidi...

Možda to sve nije u tvom mestu, ali za dobar bajk treba i prošetati po državi...
  • 0

#10 sinisake

sinisake
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 05 March 2013 - 08:58 AM

Joj, u pakao me ućeraste... (Marko M. Dabovic ™) :mrgreen:
Kako god, kupih onaj Capriolo (jedan glas ovde, jedan vanforumski, poluprofi glas + jedan zenski glas, ali taj poslednji se i ne racuna toliko, taj bicikl nije presao 30 km za dve godine) :mrgreen:

Ako sam se zajebao (skontao sam da je garancija ono sto @mixitron kaze), ovaj ide zeni, a ja onda trazim pravi bicikl, makar do Kursumlije isao! :D
  • 0

#11 opiate43

opiate43
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationValjevo

Postavljeno 05 March 2013 - 10:36 AM

Nećeš da voziš brdski offroad, ali kilometraže koje spominješ su baš solidne - oko 1000 km mesečno, jel - i bajk koji nema malo pristojniju klasu delova će svakako vrlo brzo da se raskanta = kao što rekoše, za 20 hiljada dinara ne'š naći ono što ti treba


Moram da prokomentarisem ovo.. Davne 2004 za 12900 din sam kupio Polar Blizzard (celik, shimano tourney i slicna socijalna oprema).
Isti bajs vozim i dalje i tek pre godinu dana je poceo da ''spusta dusu'' tj vitalni delovi, za ovih 8 ipo godina skoro sam u proseku prelazio oko 2000km a od toga je jedan dobar deo i off road. Sad zamisli kad je model ovog kvaliteta izdrzao preko 15 000 km cak i sa off roadom a ja imam 110kg, kupljen je kad sam bio II godina srednje i uopste prve 3 godine nisam cuvao, pored mene bajs su vozili i otac, neki ortaci.. posle 4 godine je servis u prolece i jesen postao realnost (do tada samo u prolece) i svodio se na standardna podmazivanja, ciscenje, zamenu paknova, stelovanje menjaca, dotezanje zica itd.

Tek pre 2 godine sam imao prvi ozbiljan problem, nekoliko puta sam pri velikim brzinama upadao u sveze otvorene prolecne rupe na nasim raspalim putevima, imao sam blazu havariju kada je nesto prslo, zadnji tocak se iskrivio kao i zadnji menjac koji je upao u zice. Posle toga sam menjao osovine i sta jos ide uz to a pre 2 meseca je prsla i zadnja glava, znaci posle 8 punih godina prilicno zahtevne upotrebe ali je servis (1-2x godisnje) radio lik entuzijasta i prijatelj mog oca.

Ne znam da li su to ranije bili kvalitetniji delovi nego sada ali ako sam ja za 8 godina presao preko 15000 km sa matorim Blizzardom, uz off road i 110kg a i dalje vozim isti bajs 8) .. meni to nikako nije model koji ce da se raspada posle 1000km asfalta godisnje.

Sad, ne znam kako se pokazao Blizzard 2012 ali jedan drug ima i on i otac su napravili preko 500km sa njim u 2012 i radi kao sat.
  • 0
Spiral out, keep going!

#12 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 05 March 2013 - 10:50 AM

Jedno je zeleti (1000km mesecno), ali je stvarnost cesto drugacija :)
  • 0

#13 sinisake

sinisake
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 10 March 2013 - 11:02 AM

Eh, prva iskustva, nakon nepunih ~ 40 km:

- bicikl nije propisno 'setupovan' (u najboljem slucaju). :mrgreen:

Prebacivanje sa zupcanika na zupcanik (leva rucka) ne funkcionise kako bi trebalo. Dva puta sam nosio bicikl na servis, dosad.

Trenutno NECE da prebaci iz prve u drugu (uopste)... :mrgreen:

Jedan poznanik koji zna znatno vise od mene (sam je sebi sastavio bicikl) sumnja na neuskladjenost sajle i prednjeg menjaca (sajla je preterano otpustena, kaze, a i cini se da je taj prednji menjac - jeftino govno)

Sve u svemu, najbolje se uci na sopstvenim greskama, jos kad izgubite cash... :mrgreen:

No, sacekacu servis, da ne prejudiciram™... :mrgreen:
  • 0

#14 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 March 2013 - 09:59 PM

Ako ne radi kako treba, u servis i smaraj dok ti ne nameste. Mada moj savet ti je, ako imas dobrog majstora, odneses kod njega i neka ti za 500 dinara podesi sve kako treba i da si miran... :D
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#15 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 10 March 2013 - 11:40 PM

I Tourney menjac mora dobro da prebacuje, tako da idi u ovlasceni servis i smaraj ih maksimalno
  • 0

#16 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 March 2013 - 07:20 AM

Trebalo bi to isto da imam i ja na Monitoru, meni radi 3 godine bez ikakvih problema.. Samo redovan servis i teram. Mora to da ti radi, samo da se namesti kako treba. ;)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#17 sinisake

sinisake
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 11 March 2013 - 11:26 AM

Hvala, bio danas opet, probao i ''ovlasceni serviser''...

Radi (zasad). :mrgreen: Cekam toplije vreme i ozbiljnije kilometraze. :)
  • 0

#18 sinisake

sinisake
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 11 March 2013 - 05:15 PM

Ljudi,
ima li negde neki tutorijal za:

za dotezanje/stelovanje bicikla?

Polako vec pocinjem da gubim zivce, lanac sad kaci nesto negde dole na odredjenim polozajima, proizvodeci blago iritirajuci zvuk (treci zupcanik -> 4. i 5. brzina, drugi zupcanik ->5. brzina, i mozda jos neka kombinacija koju nisam isprobao). Ovo odlazenje u servis svaki dan izgleda nece uroditi plodom, bojim se da cu morati sam da se pozabavim ovim... :(
  • 0

#19 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 March 2013 - 06:02 PM

Raspitaj se koji je dobar majstor kod tebe (ne znam odakle si), objasni mu problem i neka podesi kako treba... spasi sebe muka, nemoj da zalis zbog par stotina dinara koje ces potrositi... ako budes namestao sam, samo ces sjebati, a neces namestiti kako treba, ako uzmemo u obzir da ne znas da namestas. mozes po youtube-u da nadjes klipove kako se podesava, ali moj savet ti je da kada neko namesti kako treba, ti samo odrzavas tako. :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#20 sinisake

sinisake
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 11 March 2013 - 07:31 PM

Sombor...

Pa ovi ljudi vaze za dobre majstore... :(
Tu je i jedan stari iskusan lik, kod kog smo odrzavali delta classic :mrgreen: koji je posteno odradio proslo leto, s obzirom na starost i specifikacije... :D

Razmisljao sam o tome da pokusam da ignorisem to blago zuljanje lanca o... nesto... :mrgreen: no, ta bi taktika verovatno bolje prosla da je bicikl star 10 godina... :mrgreen:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika