Jump to content


Fotografije

PAZITE SE KINESKOG (FALŠ) KARBONA!!!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
83 odgovora na ovu temu

#1 andrej084

andrej084
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 22 February 2013 - 07:40 PM

Upozorenje ljudi!!!
pojavili su se i na nasem trzistu kineski karbon tockovi. Ako pazljivije pogledate u pitanju su potpuno iste karbon felne sa razlicitim nalepnicama ili printom (DURA-ACE, EASTON, BORA...) ili bez i to po veoma primamljivoj ceni.

http://forums.roadbi...216501-50.html/

Negde pri sredini ove stranice ima i fotografije preseka ovih karbonskih felni.
Prosledite dalje svojim prijateljima vozacima da se paze ovakvih laznih proizvoda kao sto je npr.

http://www.cikloberz...ow.php?id=73757

Prosledjujte dalje ovu poruku kako bi se svi upoznali i prepoznali los proizvod, rizican za voznju.

nije taj jedini...taj ima samo jedan par...ali ima i ostalih stvari ne samo tockova...ramovi, lule volani sticne...
http://www.cikloberz...?member_Id=3669 cak nije ni obradio slike..ima zig de se vidi da je iz kine...

Pinarello-Chinarello
Postavljena slika

http://p.twimg.com/A...AJRoT.jpg:large

http://www.aliexpres...0/search/2.html

Mislim da ne bi bilo u redu kada ovo ne bi izneo na videlo i kad ne bi upozorio sve dobre ljude, bicikliste. Ja ovim upozoravam vas da obratite pazlju a vi upozorite ostale.
  • 0

#2 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 22 February 2013 - 08:03 PM

Hvala na upozorenju, samo znamo mi za Bogija odavno. I za njegov Pinarello pa onda sve ostalo ;).
  • 0
.

#3 andrej084

andrej084
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 22 February 2013 - 08:12 PM

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0

#4 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 February 2013 - 08:24 PM

Mene zivo zanima jer ima neko da je kupio taj kineski karbon i da mu je pukao? Pitam iz razloga sto sam do sada licno video par polomljenih vrhunskih ramova za koje sam 101% siguran da su original.
  • 0

#5 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 22 February 2013 - 08:30 PM

Sve puca, nije u tome stvar. Nego kupis nesto sto pise da je Pinarello a u stvari nije.
  • 0
.

#6 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 22 February 2013 - 08:38 PM

Upozorenje ljudi!!!

i nikad ne veruj debeloj ženi koja laže! =D>
  • 0

#7 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 22 February 2013 - 08:50 PM

Ono "falš" izvadi iz zagrade.
  • 0
Pozdrav

#8 andrej084

andrej084
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 22 February 2013 - 09:10 PM

Sve puca, nije u tome stvar. Nego kupis nesto sto pise da je Pinarello a u stvari nije.

Slazem se zare, sve puca, al nije u tome stvar, vec je pitanje GARANCIJE ako vec i pukne... A garancija je tu kao GARANT proizvodjaca da nece puci ako se koristi po propisanim pravilima...
  • 0

#9 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 22 February 2013 - 09:27 PM

Sve puca, nije u tome stvar. Nego kupis nesto sto pise da je Pinarello a u stvari nije.

ne ponasa se kao rello uzbrdo
ne ponasa se kao rello na rav
ne ponasa se kao rello nizbrdo
ne ponasa se kao rello u sprintu
ne ponasa se kao rello kad nagazis pedalu
ne ponasa se kao rello kad zabodes kocnicu
al puca "bolje" nego rello
  • 0

#10 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 22 February 2013 - 09:32 PM

Ja za malo da se upecam. Htedoh da kupim Richey superlogic korman, al mi bilo sumnjiva cena, a i činjenica da isti čovek prodaje kineske dresove i original karbon, pa sam proverio po web-u i video da ne postoji korman u širini koju on prodaje.
Imao sam ideju da se natera da piše da su kopije u pitanju ako hoće da se oglašava.
  • 0

#11 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 22 February 2013 - 09:33 PM

Sve puca, nije u tome stvar. Nego kupis nesto sto pise da je Pinarello a u stvari nije.

Slazem se zare, sve puca, al nije u tome stvar, vec je pitanje GARANCIJE ako vec i pukne... A garancija je tu kao GARANT proizvodjaca da nece puci ako se koristi po propisanim pravilima...


ja ovo čitam/razumem da kad kupis original Pinarello da on nece puci?

Pa nesto mi se bas i ne cini da je tako :( Koliko vidim iskustva a i smisao garancije je drugaciji
da ako (ili sto bi Porta rekao "kada") pukne imas kome i kako da se zalis
za razliku od situacije kad kupis Chinarello nemas kome da se zalis
(sto opet citajuci razne forume i nije bas tako. I oni kako-tako resavaju reklamacije).
  • 0

#12 guli

guli
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 22 February 2013 - 09:41 PM

Sve puca, nije u tome stvar. Nego kupis nesto sto pise da je Pinarello a u stvari nije.

Slazem se zare, sve puca, al nije u tome stvar, vec je pitanje GARANCIJE ako vec i pukne... A garancija je tu kao GARANT proizvodjaca da nece puci ako se koristi po propisanim pravilima...

a propisana pravila bi bila da bickl stoji kod kuće,da skuplja prašinu pa da ne pukne :roll:
  • 0

#13 Sid

Sid
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 22 February 2013 - 09:59 PM

Takve stvari se najviše mogu naći kod prodavca "Ljubodrag"
  • 0

#14 injac

injac
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 22 February 2013 - 10:01 PM

pa ljudi bogi iz KV je najveci levat ako cete realno...tako je prodao ram koji "nema ni jedno ostecenje modricu udubljenje ulubljenje kako vec ocete....pa na kraju ima i sta da mu radis da odes tamo da mu razlupas glavu i opet sta dobijas? (makar si se istresao) :D vidite to je sve preko sajta alibaba to ako ocete da kupite kupite sami

Inace alibaba sajt je poput njuskala kupujem prodajem i tako to....

Jednostavno bogi nije posten pa napise ramovi su kopije pa da ljudi znaju na cemu su

Pozz svima
  • 0

#15 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 22 February 2013 - 11:44 PM

A što se garancije tiče, ona važi samo za legalno kupljen bicikl i to isključivo za prvog vlasnika. Čak se omogućava registracija kupovine bicikla u bazi proizvođača. Tako da kupovina polovnog bicikla koji ima još važeću garanciju ili takozvanu "doživotnu", u praksi nema pojma.
To za renomirane firme, a za Kineze ne znam.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#16 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 23 February 2013 - 12:14 AM

A što se garancije tiče, ona važi samo za legalno kupljen bicikl i to isključivo za prvog vlasnika. Čak se omogućava registracija kupovine bicikla u bazi proizvođača. Tako da kupovina polovnog bicikla koji ima još važeću garanciju ili takozvanu "doživotnu", u praksi nema pojma.
To za renomirane firme, a za Kineze ne znam.


koliko sam shvatio jedno objasnjenje namera proizvodjaca je da se na taj nacin obeshrabre lopovi.
Vazi dozivotno ali iskljucivo i samo na prvog vlasnika i nije prenosiva ni u kom trenutku.

Online registracija je "dokaz" vlasnistva nakon eventualnog pronalaska nakon kradje
i koliko sam shvatio ako nije prvi vlasnik registrovan onda nema veze sa garancijom.
  • 0

#17 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 23 February 2013 - 12:21 AM

Kinezi daju garanciju, ali opet zavisi od firme. Naravno prvo ih treba ubediti i nekako dokazati da napukli ram, vila nije posledica nepravilne upotrebe kao npr pao na gelender...
Minus je što o svom trošku treba poslati ram u Kinu što i nije tako jeftino.

Inače kineski karbon ne znači automatski da nije dobar, već i vrapci znaju da neki proizvođači svoje proizvode prave baš u Kini, Tajvanu... Naravno ima onih koji zaista jesu krš. Pre uletanja u tako nešto treba se DOBRO raspitati i kupovati od proverenih firmi (ne brendova) iz Kine. Dobro raspitati bi podrazumevalo da utiske podeli neko ko je probao, vozio neki od tih ramova, svi ostali se svode na generalni utisak "u bloku 70 je sve krš".

Lično bih kupio kinseki karbon ali ne bih na njega nalepio Pinarello, Time, Look... već nešto drugo što bi bio plod moje mašte tj ove bolesti zvane biciklizam što jede svaki evro :wink: Tako je i došlo do "brenda" Chinarello gde tipu jednostavno nije bila fora terati lazni "Pinarello", a uostalom zašto ne kupiti jeftiniji ram ili drugu opremu.
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#18 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 24 February 2013 - 01:54 PM

Kinezi daju garanciju, ali opet zavisi od firme. Naravno prvo ih treba ubediti i nekako dokazati da napukli ram, vila nije posledica nepravilne upotrebe kao npr pao na gelender...


Iako licno nisam do sada imao reklamaciju na ram nekolik puta sam bio svedok a u jednom slucaju i saucesnik isterivanja garancije. Iz tog iskustva sam shvatio da sa "brendovima" nije nista bolja situacija nego sa kinezima. Dugar je za puknut vrhunski alu ram firme KONA dobio celicni ram 3ce klase, a mozda i nizi! Jedino TREK mogu da pohvalim a znam da su ispostovali svaku garanciju za koju sam cuo.

Minus je što o svom trošku treba poslati ram u Kinu što i nije tako jeftino.

Generalno, kod nas brendirano imas da kupis u PB, CAPRIOLO, FANATIC a za sve van toga imas ili trosak slanja ili odlaska zarad garancije tako da mi se ovo ne cini kao veliki minus u odnosu na ostale. Mislim da bi poznanik svojevremno potrosio vise novca odlazeci u MALI u Budimpesti u vezi svog Cannondalea nego sto je bila vrednost tog bicikla, da je isao samo zbog toga.
  • 0

#19 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 24 February 2013 - 02:14 PM

Ako bi dobro zasticen i upakovan karbonski ram tezio 5kg-a, slanje do Kine oko 30eur. Tako da i u slucaju kineza svakako se isplati slanje rama nazad.

A to sa zamenom koju je odradila Kona - teska sramota za "firmiranu" robu. :evil:
  • 0

#20 brutuskrombi

brutuskrombi
  • Members
  • PipPip
  • 58 posts

Postavljeno 25 February 2013 - 09:39 AM

problem sa kinezima i robom koju oni prave je malo kompleksniji, i nemos' se osloniti na generalizovane konstatacije tipa "kinezi rade lose" ili "sto bi radili lose kada rade i za pinorelo trek cannondale".... nije isto ono sto rade za zapadne firme i ono sto se prodaje na alibabi. ono sto zavrsava na zapadu prolazi (kada prolazi) kroz zapadnjacke kontrole kvaliteta, a ono sto se prodaje na alibabi ne prolazi nikakve kontrole ili pak prolazi ali kineske. a kinezi su majstori da prilikom proizvodnje ustede na svemu sto je moguce i nemoguce kako bi dali sto primamljiviju cenu a to se mora odraziti na kvalitet robe... sto je najgore cak i kod jednog proizvodjaca kvalitet moze da varira od serije do serije, jer se vremenom pronalaze nacini da se jos vise ustedi na proizvodnji... naravno da uvek ima izuzetaka, tako da je samo pitanje (ne)srece sta ce ti se zalomiti kupovinom sa alibabe...
mada ruku na srce i u karbonskom asortimanu "velikih proizvodjaca" se mogu naci jako nemarno izradjeni delovi i ramovi... igorn je imao dobra iskustva sa tekom ali i trek ima svoje momente, eno ga pun internet komentara na racun trekovog ne uvazavanja garancije za madonu i jos neke karbonske modele...
da imam para vozio bih neki "ful kastm hendmejd" karbon napravljen po mojim gabaritima i shodno mojim afinitetima. u toj situaciji karbon je odlican jer ostavlja mnogo vise prostora za prilagodjavanje korisniku nego sto to dozvoljava aluminijum ili celik, koje cu voziti do te "sledece godine kada cu postati milioner i preci na karbon....
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika