Jump to content


Fotografije

Koji misici se konkretno angazuju?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
37 odgovora na ovu temu

#21 had974

had974
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 06 February 2013 - 10:19 PM

Cycling Anatomy, možda nije baš najbolje konvertovano ali sve je tu :).
http://dfiles.eu/files/28tw1vbwo


Hvala za .mobi
  • 0

#22 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 06 February 2013 - 10:36 PM

Nije bezveze naslov "The Cyclist's Training Bible" jer je zaista obrađeno svako polje kojeg jednog biciklistu treba zanimati... motivacija, pripreme, teretana, treninzi, trke, srce, ishrana, itd. itd... sve je jako lepo objašnjeno a tu i tamo propraćeno grafikonima i tabelama.

U knjizi se ističe pametno treniranje a ne sisem "o ruk" tj kako se osećam, tako vozim. To je za nekoga ok ali ako neko želi svoj uspeh u biciklizmu ili formu podići na viši nivo, potrebno mu je planiranje i organizacija, a to je upravo ono što ova knjiga pruža. Pogotovo činjenica da smo svi prebukrani poslom, porodicom i drugim obavezama otežava kreiranje dobrog plana. Baš sam ovde pronašao ideje kako sve to uklopiti a u isto vreme biti bolji biciklista. Nisam još pročitao celu knjigu, ali što bi ameri rekli... So far, so good.
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#23 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 06 February 2013 - 11:59 PM

Ok, kao sto sam i predpostavio, meni ne bi bila previse interesanta... Ali videcu da je nadjem/pogledam, mozda promenim misljenje. Posto nemam takmicarske ambicije, niti bilo kakve trkacke ambicije, ne znam koliko moze da mi bude interesantna.
  • 0

#24 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 08 February 2013 - 11:54 AM

Na ovoj slici je pitanje koji se misic ne angazuje? Ako je celo telo angazovano na pritiskanje i vucenje pedala angazujuci se od malog prsta na ruci preko ruku,ramena,trupa i nogu.Sta mislite koliko u ovom momentu Kontador podize kg desnom rukom ispod samaraljke ne bi li levom nogom vukao a desnom dodatno pritiskao pedalu i kako se ta sila prenosi do pedale?http://wm51.inbox.com/thumbs/12b_16b5fd_9c291b54_oJ.jpg.thumb
  • 0

#25 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 08 February 2013 - 07:51 PM

Na ovoj slici je pitanje koji se misic ne angazuje? Ako je celo telo angazovano na pritiskanje i vucenje pedala angazujuci se od malog prsta na ruci preko ruku,ramena,trupa i nogu.Sta mislite koliko u ovom momentu Kontador podize kg desnom rukom ispod samaraljke ne bi li levom nogom vukao a desnom dodatno pritiskao pedalu i kako se ta sila prenosi do pedale?http://wm51.inbox.com/thumbs/12b_16b5fd_9c291b54_oJ.jpg.thumb

Dovoljno :mrgreen:
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#26 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 08 February 2013 - 10:03 PM

mozda nije za temu ali bi naslov mogao da odgovara..
drugar koji se bavi trcanjem (i rekreativno biciklizmom) je u odlicnoj kondiciji, ja koji se rekreativno bavim samo bajsom kad krenem sa njim da vozim jednostavno ne moze da mi parira.. recimo da vozim na 50% snage a on na 90% snage..
je l je to tolika razlika u grupi misica ili cemu vec.. (ako srce i pluca imaju veze on sigurno ima kapacitet jer npr sinoc pretrca 16km avs10km/h a opet nema daha kad vozi bajs samnom)
  • 0

#27 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 08 February 2013 - 10:47 PM

Naravno da ne rade sa istim opterecenjem iste grupe misica pri trcanju i pri voznji. Ali mnogo vise utice nacin i vrsta opterecenja.

Npr. body bilding klub organizuje triatlon misleci da ce zato sto su fizicki najjaci lako da pobede. Bivsi biciklista koji pliva samo kada brod tone :mrgreen: izlazi iz bazena pola sata (30 min) iza prvog. Na trcanju pretice pola takmicara a na bicikli drugu polovinu. Btw, trci odlicno, kao sto i vozi ;).

Pricu o kreatinu, valjanju pored puta u bolovima od grceva, slepanju motorima i sl. ostavljamo za drugi put na cast "takmicara" :mrgreen: .

Vozio sam "protiv" mnogih ljudi koji se bave drugim sportovima koji traze izdrzljivost kao i biciklizam i niko nije mogao ozbiljnije da pruzi neki veliki otpor. Pricamo o fudbalerima, atleticarima, rukometasima, bilo je i karatista.
Da ne bude da smo mi neka sila :), kada trcim sa nekim kome je to glavna zanimacija, nemam sanse protiv njega :). I vrlo cesto mi se dogodi da dobijem zapaljenje misica nogu ako pre toga nisam dugo trcao. Bez obzira koliko sam jak na bicikli.
  • 1
.

#28 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 08 February 2013 - 11:00 PM

Naravno da ne rade sa istim opterecenjem iste grupe misica pri trcanju i pri voznji. Ali mnogo vise utice nacin i vrsta opterecenja.

Npr. body bilding klub organizuje triatlon misleci da ce zato sto su fizicki najjaci lako da pobede. Bivsi biciklista koji pliva samo kada brod tone :mrgreen: izlazi iz bazena pola sata (30 min) iza prvog. Na trcanju pretice pola takmicara a na bicikli drugu polovinu. Btw, trci odlicno, kao sto i vozi ;).

Pricu o kreatinu, valjanju pored puta u bolovima od grceva, slepanju motorima i sl. ostavljamo za drugi put na cast "takmicara" :mrgreen: .

Vozio sam "protiv" mnogih ljudi koji se bave drugim sportovima koji traze izdrzljivost kao i biciklizam i niko nije mogao ozbiljnije da pruzi neki veliki otpor. Pricamo o fudbalerima, atleticarima, rukometasima, bilo je i karatista.
Da ne bude da smo mi neka sila :), kada trcim sa nekim kome je to glavna zanimacija, nemam sanse protiv njega :).

Realno :D
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#29 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 February 2013 - 11:40 PM

Meni je trčanje mnogo teže nego bicikliranje, poredeći moje lagano trčanje vs prosečno recimo 27 kmh po asfaltu. Mislim da trčanje aktivira mnogo više mišića i brže iscrpi energiju. Nije mi bitno pa nisam čitao knjige i informacije po netu ali takav mi je utisak. Pet kilometara trčim pola sata i nakon toga sam raspadnut, tj ne toliko mišići koliko i zglobovi.
Kad sam dovoljno spreman da mogu puno da trčim onda mogu i bicikl da vozim po ceo dan, ali obrnuto ako ne trčim redovno već samo vozim (u proleće) i recimo solidno sam spreman ništa mi to ne vredi po pitanju trčanja, kad krenem s njim onda se najbolje vidi koliko je teže od bicikla.
  • 0

#30 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 09 February 2013 - 06:51 AM

...Pet kilometara trčim pola sata i nakon toga sam raspadnut, tj ne toliko mišići koliko i zglobovi...

Meni isto to deluje da je vise opterecen ceo organizam, zglobovi, kicma ... Nekako sav se razdrmam na trcanju i ne znam gde sam se razšrafio a bajs samo noge, a dobijem istu kardio vezbu zdravu za organizam (bar se nadam)...
  • 0

#31 Ivan_xcv

Ivan_xcv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 09 February 2013 - 08:01 AM

Da ne bude da smo mi neka sila :), kada trcim sa nekim kome je to glavna zanimacija, nemam sanse protiv njega :). I vrlo cesto mi se dogodi da dobijem zapaljenje misica nogu ako pre toga nisam dugo trcao. Bez obzira koliko sam jak na bicikli.


I ja isto, leti kada ne silazim sa bajsa, majka me tera da hodam malo, ja se umorim i ne mogu vise posle 10 min obicnog hodanja a trcanje i da ne pominjem... :D
  • 0

#32 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 February 2013 - 11:25 AM

Ne gonite vi (dovoljno)dobro bicikla ako vam se angazuju samo noge.
Sto se tice razlicitih sportova, sve je to individualno, tri drugara su napravili oko 30 avg na 190km i 2200 uspona a bave se kajakom(reprezentativci) i za biciklo imaju vremena jedan mesec godisnje.
Neko je poredio 10 avg na 16km u trcanju, to mogu uvek da trcim bez trkackog treninga, ne zato sto sam supermen nego je taj rezultat slab, posebno ako se trenira.
Prvo pocnite da vozite, dosta i cesto da vozite, trenirajte jako, povedite racuna o ishrani, nadjite vremena za kvalitetan san(regeneracija je najbitnija), tek tada kada imate neku osnovu, znanje i kilometre u nogama postavite sebi pitanje "koji se misici angazuju" i napravite plan treninga.
Dosta ljubitelja bicikala bi da demistifikuje sve tajne kadence, aerodinamike, pulsa a da guzom ne dodirne sic, ne mere to tako...
  • -1
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#33 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 09 February 2013 - 11:30 AM

Ne gonite vi (dovoljno)dobro bicikla ako vam se angazuju samo noge.

slazem se ali i dalje mislim da trcanje vise trosi zglobove..
  • 0

#34 vladalion

vladalion
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationBeograd, Zvezdara

Postavljeno 05 June 2013 - 10:51 PM

Da li bi neko bio ljubazan da mi se javi u PP da razmenimo mejlove i da mi posalje knjigu Cycling anatomy posto su je skinuli sa servera? Hvala :)
  • 0

#35 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 January 2014 - 11:46 PM

Ovo je najsvežija tema gde je pominjana knjiga pa da pitam ovde:
Ima li možda neko verziju "The Cyclist Training Bible" ali da nisu skenirane stranice u pitanju već normalan tekst, znači da radi pretraga teksta? Pretpostavljam da nema toga online jer bi u tom slučaju moralo bi biti tako izdato ali da ipak proverim. Sve što nalazim je taj sken od 37.6 MB.
Propustio sam kroz jednu alatku ocr metodom ali ni to nije to, samo tekst bez slika i grafikona i loše formatiran, ali bar može da se nađe časkom kad nešto zatreba čak i na telefonu.
  • 0

#36 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 16 January 2014 - 11:30 AM

Probaj nesto sa abbyy fine readerom, meni on uvek prepozna skeniran/slikan tekst veoma dobro.
  • 0

#37 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 January 2014 - 04:44 PM

E to je već prava stvar, dugo je radio ali je koliko vidim sav tekst lepo prepoznao, a izgled i format stranica je ostao identičan. Sad je knjiga mnogo upotrebljivija jer ovakva temeljana štiva nije dovoljno pročitati jednom od a do š već često zatreba nešto da se ponovo potraži i ponovi/proveri/podseti...
Thanks! n2:thumbsup

Evo ako nekom zatreba da ne radi isti posao:
Joe Friel - The Cyclist Training Bible, Third Edition.pdf - 14.4 Mb
Ako/kad crkne link slobodno cimajte na pm ili ovde.
  • 0

#38 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 16 January 2014 - 10:04 PM

Nema na cemu :)
Hvala tebi za share :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika