Jump to content


Fotografije

Koji misici se konkretno angazuju?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
37 odgovora na ovu temu

#1 Ivan_xcv

Ivan_xcv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 04 February 2013 - 08:40 PM

Znaci zanima me koji se konkretno misici angazuju ili ako su svi, u kojoj meri... to zapravo pitam da bih znao koje vezbe snage (sa tegovima) da radim da bih imao koristi i na bajsu... i da li ima razlike kada se vozi normalno (sedeci) i kada se ustane i "melje" kao na brdima... :D
Dakle... trazio sam dosta po netu i ako se mogu izdvojiti ove misicne grupe-vastus lateralis, rectus femoris i vastus medialis koja bi bila najangazovanija pri voznji? Po meni je to nekako logicno rectus femoris mada sam zato i otvorio temu da cujem strucnije ljude, jer se ja ne razumem ni u medicinu ni u anatomiju... :D
2.jpg
  • 0

#2 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 04 February 2013 - 08:45 PM

Ovde sve to imas. Skoro sam video u Rodi:
http://www.korisnakn... ... aslov-5146
  • 0
.

#3 Ivan_xcv

Ivan_xcv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 05 February 2013 - 01:57 PM

Video sam tu knjigu u Mamutu, bas je strucna, mada trenutno nemam bas 1200din za davanje, pa sam mislio ako neko zna... inace su dobre ilustracije i objasnjenje vezbi...
  • 0

#4 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 05 February 2013 - 03:52 PM

Bilo je tih knjiga u Delta Sitiju u nekoj od knjižara, za 499din oko Nove godine.
Imam Cycling Anatomy (engleska verzija) ali na Kindlu, ako ti znači mogu sutra da probam da prebacim u pdf.
  • 0
Pozdrav

#5 had974

had974
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 05 February 2013 - 04:18 PM

Bilo je tih knjiga u Delta Sitiju u nekoj od knjižara, za 499din oko Nove godine.
Imam Cycling Anatomy (engleska verzija) ali na Kindlu, ako ti znači mogu sutra da probam da prebacim u pdf.

Moze i Kindl :)
  • 0

#6 Ivan_xcv

Ivan_xcv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 05 February 2013 - 07:44 PM

Neka, hvala na trudu... :D Znam engleski ali bas tu oblast ne poznajem dobro... :? :)
  • 0

#7 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 05 February 2013 - 09:54 PM

Imam ja tu knjigu. Oces da ti skeniram sta te zanima (tj deo za noge)? Ili da ti iskopiram pa posaljem, svejedno.
Citam je vec neko vreme, nije losa. Mana je samo sto nema tacan plan treninga (koje vezbe prve nedelje, koje druge, itd..) vec vise onako objasnjeno na sta treba obratiti paznju prilikom treninga, i same vezbe su dobro objasnjene. Tipa, uz svaku vezbu imas lepo skicirano kako se radi, koji se misici angazuju, i na susednoj strani deo "korisni efekti za bicikliste" gde ti na primeru objasni za sta je ta vezba korisna.
Generalno je glavna stvar u knjizi koju cesto ponavljaju, da mora celo telo ravnomerno da se radi, tj da ne fokusiras paznju samo na noge vec i na ostale grupe misica.
  • 0

#8 djole_ada

djole_ada
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts
  • LocationVojvodina, ADA (ne Ciganlija) - Trenutno Zemun

Postavljeno 05 February 2013 - 10:07 PM

Caos! Mene interesuje knjiga... Da li bi mogao da dobijem da kopiram ? 8)
  • 0
To bicycle, or not to bicycle: that is not a question
http://www.cikloberz...a1e76e9d4==&t=1

#9 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 05 February 2013 - 10:35 PM

Sutra idem do grada, nadam se da necu zaboraviti da pitam u nekoj kopirnici koliko bi kostalo pa vam javljam. A ako me ne bude mrzelo mozda vam i skeniram celu knjigu. Mada s obzirom da ima skoro 200 strana vrv ce me mrzeti :mrgreen:
  • 0

#10 Ivan_xcv

Ivan_xcv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 06 February 2013 - 01:59 PM

Uuu, bio bih prezadovoljan kopijom, a i samo skeniranjem nekih strana... :D Odakle si? Jer da je kopiranje i 300-400din treba urancunati i postarinu... ovako ako nije problem samo vezbe za noge tj. ako ima po misicima za one grupe iznad kolena, sto se mene tice... :D Moze i da das broj tekuceg pa da uplatimo neku naknadu... \:D/ \:D/ n:anim_32
  • 0

#11 djole_ada

djole_ada
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts
  • LocationVojvodina, ADA (ne Ciganlija) - Trenutno Zemun

Postavljeno 06 February 2013 - 02:44 PM

Ima jako jeftina kopirnica kod slavije.... Ja sve tamo kopiram i daju popust na grupno kopiranje, ako je 400 din onda mozda moze i nova knjiga da se nadje :D
  • 0
To bicycle, or not to bicycle: that is not a question
http://www.cikloberz...a1e76e9d4==&t=1

#12 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 06 February 2013 - 02:47 PM

Ako moze da se nadje za 500 din u nekim knjizarama umesto za 1200 onda se vise isplati traziti nego kopirati ;).
  • 0
.

#13 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 06 February 2013 - 03:34 PM

Može da se nađe na Google Books engleska verzija, iliti originalna. Sad ne znam da li je potrebno biti ulogovan sa google account-om, ali meni ovaj link otvara tu knjigu http://books.google.... ... df&f=false
  • 0
JoJ

#14 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 06 February 2013 - 04:22 PM

Otvara i meni ali ima samo prvih 20-tak strana :cry: .
  • 0
.

#15 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 06 February 2013 - 05:04 PM

Jbg, znao sam da cu zaboraviti da ponesem knjigu da pitam... Aj videcu da nadjem broj od kopirnice kod mog faxa pa javljam.
  • 0

#16 Ivan_xcv

Ivan_xcv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 06 February 2013 - 07:08 PM

Ovo je vec akcija na visem nivou... :D Samo napred dule! :wink:
  • 0

#17 Severac

Severac
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 06 February 2013 - 08:46 PM

Jos jedna dobra knjiga za trening. Nazalost neznam da li ima da se kupi u Beogradu.

The Cyclist's Training Bible
  • 0

#18 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 06 February 2013 - 09:30 PM

Jos jedna dobra knjiga za trening. Nazalost neznam da li ima da se kupi u Beogradu.

The Cyclist's Training Bible


Knjiga je fenomenalna, za svaku preporuku. Kupio sam je u decembru i još je isčitavam.
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#19 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 06 February 2013 - 09:55 PM

Na cemu je fokus u knjizi? Predpostavljam da je na treningu, tj koliko puta nedeljno vezbati, kojim intenzitetom itd... Ceo plan i program. Jel ima i vezbi ili?
Posto ova knjiga koju ja imam, spominje kako treba trenirati onako usput, ali je glavni fokus na vezbama. Dobio sam je na poklon, i meni licno ne treba za postizanje bilo kakvih rezultata vec da bolje spremim telo da bih sprecio povrede, samim tim ce mi neki opusteni plan treninga biti skroz ok (cak cu mozda i ovo malo informacija iz knjige iskoristiti, tj po tome sam napraviti plan treninga).

@Ivan
Nisam ni trazio broj, ali s razlogom, videces ako zavrsim veceras, ako ne onda sutra ujutru :)
  • 0

#20 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 06 February 2013 - 10:14 PM

Cycling Anatomy, možda nije baš najbolje konvertovano ali sve je tu :).
http://dfiles.eu/files/28tw1vbwo
  • 0
Pozdrav




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika