Jump to content


Photo

Meniskus


  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#21 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Posted 25 February 2023 - 10:08 AM

Vase godine i taj nivo aktivnosti su u svakom slucaju za svaku pohvalu. Razumio sam tekst i ja ovdje ne trazim misljenje da li da idem na operaciju ili ne vec da li se nekom desio slican problem kada je presao na pedale sa kopcom.


Има и тема ,,бол у колену", могуће је да у њој има више информација о датој ситуацији.
  • 0

#22 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Posted 25 February 2023 - 10:09 AM

.
  • 0

#23 Avatarijus

Avatarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted 25 February 2023 - 10:36 AM

Има и тема ,,бол у колену", могуће је да у њој има више информација о датој ситуацији.


Procitao sam mislim sve na sajtu gdje se pominjalo koljeno. Nisam nigdje vidio da je pisano o vezi pedala na kopcanje i koljenu.
  • 0

#24 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Posted 25 February 2023 - 10:39 AM

Мислим да је било спомена баш у тој теми или можда у теми о педалама, али не знам колико опширно.
  • 0

#25 Avatarijus

Avatarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted 25 February 2023 - 12:32 PM

Мислим да је било спомена баш у тој теми или можда у теми о педалама, али не знам колико опширно.


Pokusao naci ali kao da trazis iglu u plastu sijena.
  • 0

#26 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 26 February 2023 - 05:51 AM

Pokusao naci ali kao da trazis iglu u plastu sijena.

 

Napravio sam kratko uputstvo za pretragu foruma, i "alat" za pretragu foruma pomoću Gugla:

https://bicikl.bikegremlin.com/2bike/

 

Možda pomogne.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#27 Avatarijus

Avatarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted 26 February 2023 - 07:52 AM

Napravio sam kratko uputstvo za pretragu foruma, i "alat" za pretragu foruma pomoću Gugla:
https://bicikl.bikegremlin.com/2bike/
 
Možda pomogne.


Hvala, pogledacu.
  • 1

#28 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 26 February 2023 - 05:22 PM

Nisam ulazio nekoliko dana na forum, hbg, vozilo se i videh temu. Umalo je ne preskočih.

Prođe 10 godina, ko bi rekao. neki dan pominjao tu povredu, bio sam ubeđen da je prošlo možda 5 - 6 godina.

Operisao nisam. Kao što sam tada napisao, u vožnji nisam imao problema. Valjda se zagreje noga. Dešavalo mi se nekoliko meseci, ne više od pola godine, da se ponekad pojavi sa unutrašnje strane kolena, nešto, malo  manje od zrna graška i  malo zablokira koleno. Verovatno parče meniskusa. Upamtio sam kad je doktor pipao koleno i rekao da ne treba snimati, jer je on napipao i odmah rekao da je pukao meniskus.

Mislim da je to bilo to parčence što je ispadalo. Kako sam rešio problem?

Prosto, gurnem prstom nazad i idem dalje.

Moje mišljenje je da sam ja to parčence što je ispadalo, samleo u vožnji.

Pričao tada sa bivšim fudbalerom, dosta stariji od mene i on meni kaže, pa ja to radim tako već 30 godina. Njemu bilo na desnoj nozi.

Od tada nisam imao nikakvih problema. Problem je što teško mogu da kleknem i čučnem, moram da budem oprezan, a dok vozim nema problema.

Dušan je odgovorio za nik, tačno je. Izbrisali mi mejl, pa morao da se ponovo registrujem.


  • 0

#29 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Posted 26 February 2023 - 05:24 PM

...Moje mišljenje je da sam ja to parčence što je ispadalo, samleo u vožnji....

hardcore!!!


  • 0

#30 Avatarijus

Avatarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted 26 February 2023 - 07:14 PM

Nisam ulazio nekoliko dana na forum, hbg, vozilo se i videh temu. Umalo je ne preskočih.
Prođe 10 godina, ko bi rekao. neki dan pominjao tu povredu, bio sam ubeđen da je prošlo možda 5 - 6 godina.
Operisao nisam. Kao što sam tada napisao, u vožnji nisam imao problema. Valjda se zagreje noga. Dešavalo mi se nekoliko meseci, ne više od pola godine, da se ponekad pojavi sa unutrašnje strane kolena, nešto, malo  manje od zrna graška i  malo zablokira koleno. Verovatno parče meniskusa. Upamtio sam kad je doktor pipao koleno i rekao da ne treba snimati, jer je on napipao i odmah rekao da je pukao meniskus.
Mislim da je to bilo to parčence što je ispadalo. Kako sam rešio problem?
Prosto, gurnem prstom nazad i idem dalje.
Moje mišljenje je da sam ja to parčence što je ispadalo, samleo u vožnji.
Pričao tada sa bivšim fudbalerom, dosta stariji od mene i on meni kaže, pa ja to radim tako već 30 godina. Njemu bilo na desnoj nozi.
Od tada nisam imao nikakvih problema. Problem je što teško mogu da kleknem i čučnem, moram da budem oprezan, a dok vozim nema problema.
Dušan je odgovorio za nik, tačno je. Izbrisali m
i mejl, pa morao da se ponovo registrujem.


Hvala na javljanju. Otprilike ista stvar kod mene, klecanje i cucanje totalno izbjegavam, problem uz stepenice ili niz stepenice, osjecam kako nesto steze unutra, jednostavno nije dobro. Sad mogu hodati a nisam skoro ni to mogao, problem je bio i carape navuci. Radio sam magnetnu po preporuci doktora kod kog sam otisao preko poznanstva i savjetovana mi je artroskopija. Receno mi da ne odlazem jer dalje moze doci do vecih ostecenja hrskavice a na kraju i vjestackog koljena. Nije mi drago normalno ali odlucio sam da cu odraditi operaciju da to rijesim. Ako se ne mogu slobodno kretati i osloniti na svoju nogu vec uvijek na oprezu kakav mi je i to zivot a vjerovatno bi me operacija cekala kad tad samo pitanje kakvo bi koljeno poslije bilo.
  • 0

#31 Avatarijus

Avatarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted 29 March 2023 - 08:42 PM

Pa da se nadovezem na ovu temu dalje kad je vec otvorena. 10 je noci, lezim u bolnici Miroslav Zotovic u Banjaluci. Povecerje u 22h, uzeo od sestre tabletu za spavanje ali nista, ne da se zaspati pa se sjetih ovog, mozda da napisem svoje iskustvo u vezi artroskopije koljena.
Dosao sam juce, dobio krevet a onda jedni po jedni ispituju razne stvari tipa jesi alergican na ovo ili ono, jesi ranije operisan ikad itd. Potpisem pristanak na zahvat i onda cekaj. Lezim, gledam tv ili trazim po telefonu sta ima ili pricamo (4 nas u sobi), to je sav izbor aktivnosti odnosno dosadno je.U neko doba dolazi lik da nas brije i to nasuvo a kad je zavrsio upisa na nozi sutrasnji datum markerom(kao svinju). U 22h se gase svjetla a kako sam bio umoran nije mi to pravilo problem i dobri sam spavao.
Jutros u 6 budjenje i to upalise ona bijela svjetla da ne znas gdje si. Vizita prodje, pa dorucak koji nisam smio jesti jer mi je receno taj dan kad je operacija nema nista uzimati u sebe. I tako lezim, sjedim i cekam red. Oko 13h su me odveli, popio 4 tablete i dali mi djelimicnu anesteziju- inekcija u kicmu koja djeluje na donje ekstremitete. Legao sam i oni navukose onu zelenu plahtu i vise se niceg ne sjecam. Dolazim sebi ponovo u sobi, noga mi zamotana ali ne boli . Doduse, anestezija je jos djelovala tako da nisam mogao uopste pomjeriti noge, kao da su tudje. Posle kad je popustila dosao je terapeut te sam sa njim u hodalici malo prosetao. Poslije sam na svoju ruku ustao i setao bez icega da vidim mogu li i islo je nekako. Trenutno nema bolova a dalje cemo vidjeti. Slijedi rehabilitacija i oporavak.
Suma sumarum, nije nista strasno i nema bolova niti ovi ovdje dozvoljavaju da sta boli. Najbolje naravno kad ne treba ali ako dodje do ovakvih stvari nije nista strasno, moze se. Sutra izlazim kuci.
  • 2

#32 Avatarijus

Avatarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted 30 March 2023 - 08:26 AM

Jutros ustao, nema bolova, hodam bez staka polako. Previli me i pokazali vjezbe koje trebam raditi, dobio otpusno pismo i evo me kuci. Kad se otok smanji mada nisam vidio da ga ima trebam na fizikalne terapije pa posle ortopedu na kontrolu. I to je to, sve u svemu, bolje no sto sam mislio. Dakle, nista strasno, najbolje da ne dodje nikome do ovoga ali ako dodje nema se cega bojati. Vise boli zub kad se vadi. Zivi i zdravi bili.
  • 2

#33 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 30 March 2023 - 09:17 AM

Srećno ti bilo i brz oporavak.


  • 0

#34 Avatarijus

Avatarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted 30 March 2023 - 09:31 AM

Srećno ti bilo i brz oporavak.


Hvala Zorane
  • 0

#35 gilebgd

gilebgd
  • Members
  • 3 posts

Posted 01 July 2023 - 12:41 AM

i ja pre par meseci operisao luksaciju patele radio sam par ciklusa fizikalnih i dalje me secka povremeno ali nije strasno nekad uvece stavim hladni oblog pod steznik na 20min i to prodje ako sam vise pesacio jer jacam kvadriceps koji je atrofirao.Treba da idem za koji dan na kontrolu pa da probam jos fizikalne da izvucem.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users