Jump to content


Photo

Otvaranje sezone Coveka iz doba Jure


  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#1 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 04 January 2013 - 03:41 AM

Nova godina je pocela... , a samim tim i pripreme za novu sezonu. Saljem vam par fotkica kako sam ja otvorio biciklisticku sezonu na Kopaoniku voznjom od Rudnice do Pancicevog Vrha( tj do malo ispod Pancicevog Vrha) jer me je patrola na motornim sankama, tj gospodin redar iz Skijalista Srbije jurio motornim sankama i zaustavio i rekao da je strogo zabranjeno vozenje bicikla po stazama Skijalista Srbije, i da je dozvoljena samo leti na strogo obelezenim stazama za bicikliste, a da mi ne bi propao dan, da me ne bi privodila milicija prvog dana Nove godine i da ne bi pravio problem, ja sam se okrenuo i nizbrdo malo j... gosin redara koji nije uspeo da me stigne do kraja staze svojim lepim novom, tj Drzavnim ne svojim motornim sankama, a usput sam cuo jer je smanjio gas na motornim sankama da je covek i odustao od jurnjave za tamo nekim biciklistom. Svim ljubiteljima biciklizma zelim srecnu Novu 2013. A u vezi motivacije, sada je 4 sata i 34 minuta ujutru. Posto radim od pola 7 ujutru danas do 5 popodne, jer nisam radio par dana tako da se poso nakupio, odmah po objavljivanju ove teme idem na trenazer jer kasnije u toku dana zbog posla i obaveza kuci ne bih stigao da treniram. Toliko o motivaciji.

Attached Thumbnails

  • 735233_10151440392715676_1103273280_n.jpg
  • 534398_10151440392340676_554527326_n.jpg
  • 385307_10151443761060676_330947084_n.jpg
  • 542911_10151440391425676_1365447751_n.jpg
  • 318015_10151443674520676_1212919124_n.jpg

  • 0

#2 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 04 January 2013 - 11:27 AM

Start treninga. Rudnica. Kontrolni punkt Mupa Republike Srbije. A ja nisam policajac, ali vozim za Policajac. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D

Attached Thumbnails

  • 1111111111.jpg

  • 0

#3 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Posted 04 January 2013 - 12:51 PM

Start treninga. Rudnica. Kontrolni punkt Mupa Republike Srbije. A ja nisam policajac, ali vozim za Policajac. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D



Bas si lepo poceo godinu, svaka cast!!!

Ps.
Jel to bodi armor ispod jakne?????
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#4 zmigavac

zmigavac
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 04 January 2013 - 01:12 PM

Ako mene pitaš, toliko o tebi kao samoživom stvoru iz doba Jure.
Taj gospodin koji je radio svoj posao i zarađivao svoju platu na prevoznom sredstvu koje mu je i radno mesto, ja mu skidam kapu što je na vreme odustao od jurnjave za TAMO NEKIM BICIKLISTOM (što stvarno i jesi po ovome što si sam napisao) da neko ne bi poginuo na kraju. Vidim da si neki instruktor i roditelj pa verovatno bi trebalo da ti u mozgu postoje neki tragovi reči pravila, vaspitanje, poštovanje itd...
Jednom davno na prvomajskom izletu, više porodica, roštilj, uživanje u prirodi par dana i slične stvari. Ide oblak dima i sin od prijatelja na tehnički neispravnoj motorčini, bez registracije, bez dozvole, kacige, naočara. Staje i gleda nas, jedva gleda, lice iznabadano svakim letećim stvorenjem koje je pokupio uz put, i kaže: leteo sam. Njegov ćale ništa, samo zdravo sine. Pita ga moj ćale zar ni šamarčinu da mu odvališ. Ma jok, neka ga, kaže ovaj. Obojica inače po troje dece. Opet pitanje: A šta misliš da je neki takav magarac pokupio tvoje dete. Kaže: ubio bih ga ... Motor, vraćen na prikolici, prodan u delove, par šamarčina prozujalo ... ali problem je ostao problem i zato živimo u ovakvom društvu i verovatno si zato i ti takav.
Imaš sreće što i živiš u ovakvoj državi, sa ovim što si napisao i slikama argumentovao, ti bi sad u nekom normalnom svetu bio dobro opaučen po džepu i lopatao sneg do kraja sezone na društveno korisnom radu.
Inače sam oduševljen koliko si motivisan. Ne poznajem te, iskreno nemam želju da te upoznam. Shvati ovo kako hoćeš, lično ili ne ali bar probaj malo motivacije da uneseš u to da razmisliš šta radiš i čime se hvališ.
  • 1

#5 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Posted 04 January 2013 - 01:32 PM

Bickla je prilicno inertno prevozno sredstvo na snegu...Kampera nema na snegu (bar ne normalnih) ...Covek jednostavno uziva na snegu vozeci svoj bajk...Ne znam da li si nekada probao da napumpas sebi malo adrenalina u nekoj jurnjavi bajkom --Neverovatan je osecaj, volim to da uradim cesto iako sam i ja otac dvoje dece...

Nikad necu zaboraviti kada sam bezao pandurima kroz centar grada na full cross motoru :mrgreen:
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#6 zmigavac

zmigavac
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 04 January 2013 - 02:40 PM

Jeste nema kampera ali ima ljudi, i dece koji se kreću u uglavnom nepredvidivim putanjama.
Što se tiče pumpanja adrenalina, puna mi kita zveranja okolo da decu ne pregazi neka budaletina koja pumpa adrenalin. Tako da nemoj da se brineš za moje pumpanje adrenalina.
Što se mene tiče hvala na savetu, probam ja dosta toga, ali imam obzira prema okolnom svetu.
Kao i obično kako kaže pesma (pošto beše imaš decu): al' mu trud beše uzalud.
Odjavljujem se, sad bar znam da moram malo više da zevam okolo. A i ovaj forum definitivno nije zdravo mesto, lepo ste me naplašili a još treba da ih vodim na skijanje i prođem kroz par gradova gde panduri jure adrenailnce na krosericama.
  • 1

#7 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Posted 04 January 2013 - 02:46 PM

Jeste nema kampera ali ima ljudi, i dece koji se kreću u uglavnom nepredvidivim putanjama.
Što se tiče pumpanja adrenalina, puna mi kita zveranja okolo da decu ne pregazi neka budaletina koja pumpa adrenalin. Tako da nemoj da se brineš za moje pumpanje adrenalina.
Što se mene tiče hvala na savetu, probam ja dosta toga, ali imam obzira prema okolnom svetu.
Kao i obično kako kaže pesma (pošto beše imaš decu): al' mu trud beše uzalud.
Odjavljujem se, sad bar znam da moram malo više da zevam okolo. A i ovaj forum definitivno nije zdravo mesto, lepo ste me naplašili a još treba da ih vodim na skijanje i prođem kroz par gradova gde panduri jure adrenailnce na krosericama.



Pa,šta da ti kažem....Ako ti je puna kita,puno zdravije bi bilo po tvoju psihu da je ispraznis nekako....Možda onanisanjem ???

Vidim svaki dan neki ludi biciklista gazi decu po putu...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#8 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 04 January 2013 - 03:59 PM

Jure omašio si forum. Prvo ja sam išao uz brdo po levoj ivici staze brzinom manjom od deset na sat. Drugo jeste opasno pustiti dete na sneg ali ne zbog jednog bicikliste nego zbog mase ljudi koji voze skije po principu znam ja i voze kao kamikaze i treće nemoj da budeš toliko plašljiv,
a što se ku... tiče to moraš sam da rešiš. Dao ti je Brka jedno od rešenja da se ne ponavljam, a što se upoznavanja tiče koj ćešmi kur.... da budem na tvom nivou rečnika.
  • 0

#9 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 04 January 2013 - 04:03 PM

Brko nije bodi, imao sam dosta slojeva dresova ispod jaknice jer je bilo veoma hladno kada sam krenuo na vožnju.
  • 0

#10 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 04 January 2013 - 04:06 PM

A vozim i motore. Specijalnost mi je bila bežanje od murije dok nisam položio. U tome sam uživao do maksimuma. :mrgreen:
  • 0

#11 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 04 January 2013 - 04:21 PM

A inače pošto ova dvojica komentarišu, a verovatno nikad nisu bili na skijanju preko, tamo za njihovu info pored bordera i skijaša najnormalnije se spuštaju ljudi po stazi sa Mtb-om ili snowbikeom koji ima umesto prednjeg točka skijicu koja se kači na vilu, a pozadi specijalan točak. Okačiću sutra sliku da vidite kako to izgleda, ko ne zna.
  • 0

#12 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Posted 04 January 2013 - 04:27 PM

http://img502.images... ... 018303.jpg :mrgreen: ovo je verovatno inace ja ne bezim od murije ali su paviljonci dosta slicni :mrgreen:
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#13 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 04 January 2013 - 04:38 PM

Snowbike izgleda ovako.

Attached Thumbnails

  • img_ktrack_5.jpg

  • 0

#14 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 04 January 2013 - 04:39 PM

U voznji izgleda ovako.

Attached Thumbnails

  • img_ktrack_2.jpg

  • 0

#15 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 04 January 2013 - 04:40 PM

Djole preduhitrio si me. Ekstra stvarcica, ali jos uvek veoma skupa. Cena dodataka ovih je oko 500 dolara. Ja sam stavio dobre gume i ide lepo, mada mi je zelja ovo da nabavim.

Attached Thumbnails

  • img_ktrack_4.jpg

  • 0

#16 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5453 posts

Posted 04 January 2013 - 06:47 PM

Snowbike izgleda ovako.


za "bicikl" koji umesto tocka/tockova ima postavljene jednu ili dve daske/skije
najcesci izraz koji sam sretao je SKI BIKE,
sto mislim da je i tehniciki najprecizniji
jer je skija/daska ono sto ga razlikuje od "standardnog" bicikla,
narocito u ovoj K-TRAX "napred skija - nazad gusenica" kombinaciji,
gde je sacuvan pogon, lanac i ostale "standardne" komponente.

SNOW BIKE u recniku velikog broja proizvodjaca
bi zapravo bio "standardni" bicikl sa 2 tocka (jelda =D> )
ali prilagodjen sneznim uslovima kao sto je MOOTS lepo prikazao:
Moots snow_bike.jpg
i cini mi se da je tvoj bicikl vise lici na ovaj drugi opis.
  • 0

#17 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 04 January 2013 - 07:46 PM

Slažem se, ali samo liči. Ovaj bajk Moots je pravi za sneg. Točak odlučan ,guma široka, veoma dobro adaptiran bike za sneg. Oko naziva stvarno ne znam jer pod skibike na google izlaze neki ski bajkovi koji nisu mtb, tj nemaju pedale, pogon itd. Inače trke na snegu se redovno održavaju preko, i kod nas će ih biti u idućem veku.
  • 0

#18 zmigavac

zmigavac
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 04 January 2013 - 07:47 PM

Tipičan slučaj kad nešto zezneš je da vadiš iz rečenog ono što ti odgovara. Ako mi je rečnik tako prost kao Vaš onda se sam banujem odavde.
Sve to za zapad možda stoji, ali ne za mesto gde si vozio, i nije poenta u tvojoj vožnji uzbrdo već jurnjavi nizbrdo slikovito opisanoj i hvale vrednoj.
Suviše sam mator za priču sa Vama, puno sam prešao na svemu i svačemu i svega se nagledao tako da se izvinjavam zbog svoje zabrinutosti.
Sledeće dve stvari koje ste u pravu, decu ne puštaj samu dalje od sebe (pored mene je jedan mali stradao dok sam jedva sklonio decu sa staze od rakete, roditelji su došli jedno deset minuta kasnije). Lično sam ja biciklista koji je "udario" dete, stajao sam na crvenom kad je klinac od desetak godina uleteo u mene sa trotoara (jurili ga drugari) i strovalio nas na autobus.
Pročitao sam opet šta sam sada i pre napisao i definitivno se pakujem odavde i sve najbolje Vam želim.
  • 0

#19 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 04 January 2013 - 07:58 PM

Žmigavac pa nemoj da čitaš moje postove i rešen problem. A to daleko bilo da se udari dete to može svakom da se desi daleko bilo, ne mešaj babe i žabe. Ja nikog nisam, udario, niti ugrozio bilo čiju bezbednost, niti je bilo ko morao da menja putanju zbog mog kretanja niz ivicu staze. Ti pišeš neke stvari koje nemaju veze s ovom temom. Pa nisam bas tolka budala da jurim ako ispred mene nije prazan prostor i ako nemam dovoljno prostora da se zaustavim, a to što ste stariji poštujem, ali zaobinjite moje tekstove ako Vam se ne svidjaju. Ništa lično. Zašto se bavite onim što vas uzbudjuje. Pozdrav. I ja vama želim sve najbolje u Novoj 2013. Čovek iz doba Jure. Promeniću nik definitivno. Ovaj mi se baš svidja.
  • 0

#20 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 04 January 2013 - 08:16 PM

Ja ne mogu da verujem šta ljudi pišu ovde. Naslov teksta je Otvaranje sezone, najljubaznije vas molim da kome se ne svidjaju moji postovi da ih ne čita. Ljudi gledajte svoja posla. Jeste ja sam za zatvor, ja sam opasnost, ja sam manijak eto sve priznajem i sad aj Ćao, batalite da pratite moje postove i rešen problem, svi Vi kojima se ne svidjaju želim Vam sve naj, naj samo me zaobinjite. Ne zanima me Vaše mišljenje.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users