Jump to content


Fotografije

Snaga i tako to...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
73 odgovora na ovu temu

#41 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 13 December 2012 - 08:00 PM

Ta raison. Va te faire foutre.

Cordialement

MACAN

Nič ta nechápem!
  • 0

#42 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 13 December 2012 - 08:02 PM

Kakav je ovo raj za Srdjonija! Ni prstom da mrdne a off topic-a koliko dusa zeli. Srdjoni, hajde pokazi se sad!

EDIT: I pri3rak primetio... :)

a i vas dvoje ste likovi!
  • 0

#43 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 09:02 PM

gde su moderatori da ovo zaustave
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#44 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 09:24 PM

Nema potrebe za komentarisanjem. Kao sto sam nagovestio, na osnovu misljenja i procene od strane prijatelja sa kojima saradjujem, kao sto je Aleksandar Milenkovic, filtriracu informacije i (koliko mi vreme omogucava) izaci drage duse u susret onima kojima je potrebna moja tehnicka pomoc.

Za ostalo se nedbrinem. Kvalitet mog strucnog rad je priznat od strane "oceva profesije" u zemlji koja je kolevka biciklizma.
Mediokritet je odlicije osoba koje kritikuju, a i sami se nalaze u poziciji da im je neznanje vrlina.
Iz pomenutih razlog ce nastaviti da grizu sajle i lizu gume onih cija je baza uspeha konstruisana na principu postenja i postovanja.

Diktatura socio-ekonomske i socio-kulturne sredine se hrani ignoranstvom, ciji principalni benfieri su i same nekulturnog obrazovanja.
Svako ko zeli da nauci ili onaj ko je spreman da obuci, automatski je katalogovan kao osoba neiskrenih namera.

Bref, ako vam je i malo stalo da se oslobodite okova intelektuelno limitiranih individua... najbolje sto mozete da uradite je da ih ignorisete i da me slobodno kontaktirete putem priznatih strucnjaka i bivsih sportiska "velikog kova" kao sto je Suki.

Nista se nebrinite, kad tad, svemu dolazi kraj... najteze je cekanje. Zato vam savetujem da budete konstruktivno aktivni kako bi ste sto pre prakticno koristili akizicirano znanje... i progresivno obogatili vasa iskustva na terenu. Videcete da vam se ovakav efort i investicije pozitivno isplacuju... Sa svakim novim korakom bicete, kao aktivni ucesnici, pokretaci promene mentaliteta u biciklistickoj sportsko-rekreativno fizickoj aktivnosti.

Hvala na saradnji.


MACAN
  • -1

#45 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 December 2012 - 09:38 PM

Vidim da se ovde desilo puno toga za kratko vreme. Ne vidim, međutim, da je bilo bilo čega za zaustavljanje. Gospodin Macan je dao dovoljno argumenata da pobudi i pristalice, i skeptike, i protivnike. Ukoliko mu je stalo, i ukoliko su mu namere da edukuje neizbrušenu srpsku rekreativnu bici populaciju (ne bici savez :mrgreen: ) časne, izdržaće i izboriti se za svoju poziciju. Bez engleskog, francuskog, i bez posrednika, nadam se.
E sad, ukoliko je ta borba užasnula one koji su mu tražili trenažer na kredit, ebi ga.
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#46 Draguljche2

Draguljche2
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 09:49 PM

Naravno, neces da delujes jer nije u pitanju tvoj integritet. Opet si pokazao da nisi za poziciju moderatora, odnosno da ne poznajes sferu i principe tog posla. Zalosno...
  • 0
.

#47 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 December 2012 - 10:05 PM

Ako si primetio, prvo upozorenje gospodin Macan je dobio od mene - da ne pokušava da se nekom drugom obraća preko Cikloberze, jer to nema svrhe, mada ni to nije imalo veze sa mojim integritetom. I mada nam se nije predstavio, sve ostalo je bilo na njemu.
Ostalo ti je objašnjeno u mom prethodnom postu.
Što se tiče mesta moderatora, ustupiću ti ga istog momenta kad se osetiš spremnim, i mnogo radosnije ću otvarati forum.
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#48 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 10:28 PM

Nakon srdjonijeve prve, konstruktivne primedbe po mom registrovanju na forum cikloberze, sam se pismeno angazovao da uskladim moje tehnicko znanje osobama koje se bave rekretivnim biciklizmom.

Tim pravcem sam i krenuo, znajuci da (za razluki od profeionalnog sporta) vecinu vremena posvecujete svakodnevnim trzavica i borbama za opstanak i da vam je izlazak na drum jedna forma sigurnosnog ventila.
Isto tako sam svestan da vam vremenske investicije, kao i finansijske, strahovito variraju.

Parametri koji variraju u takmicarskom biciklizmu su vezani za kvantitet i ntenzitet tj. kvalitet rada. Ucestalost repetitivnih seansi treninga ili voznji je ocigldana stvar, ali osnova terminologije i planiranja eforta pociva na istim osnovama.

Kako god okrenete, i osmotrite problematiku iz razlicitih uglova... "plaisir", (zadovoljstvo) koriscenja prevoznog sredstva kao sto je bicikl, zauzima prvo mesto.

Zelja mi je bila da vam izadjem u susret jer sam u ovdasnje vreme i sam okusio nedostatak izvesnih informacija i tehnickih saveta, kao i ukus "krvi u ustima"... i gluvocu na moje molbe za pomoc.
To mi je i bio "motorni pogon" koji mi je omogucio da prevazidjem sve moguce prepreke, pocevsi od francuskog jezika, kako bih dostigao aktuelan profeionalni nivo i time delimicno ugasio zedj za znanjem koje mi je toliko nedostajalo.

Svestan cinjenice da nesmem ni u kom slucaju da zaostanem i da se u mom poslu velikom brzinom konstantno napreduje, sa relativnom preciznoscu odredjujem (kao i vi) prioritete na koje trebam da se skoncentrisem.

Projekat na kome radimo od 2010 godine mi mnogo znaci i zahteva mobilizaciju i reaktivnu adaptaciju u zavisnosti od principalnih sponzora, narocito u ovakvoj ekonomskoj situaciji.
2,48 M eur_a ne pada sa neba, tako da se studije, propozicije i izvesne evaluacije projekta svakodnevno menjaju i tempiraju kako bi se sklopile i uklopile u plan ekspanzije holdinga i companija sa kojim smo u kontaktu.

Vi zauzimate cetvrto mesto.

Eto tako stvari konkretno stoje.

Mozete, a i nemorate, uzeti ove informacije zdravo za gotovo isto tako kao sto i mozete nastaviti sa kritikama. Ako vam je zelja da saradjujemo, vrlo rado bih vam izasao u susret. Ako smatrate da vam nisam od koristi, necu se opterecivati time.
Nemam vremena za takve stvari, a i proprioceptivni sistem mi je orjentisan porodici i poslu, tako da je selekcija povratnih informacija vec odavno preprogramirana.

S'postovanjem

MACAN
  • 0

#49 chegi

chegi
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 14 December 2012 - 10:14 AM

Evo jos jedne teme koju je prisrak uspesno zagadio, genijalnom idejom da suprotstavlja definiciju snage iz fizike "izvršeni rad u jedinici vremena", definiciji snage u sportu (koju je macan, kako mi se cini citirao iz knjige Zaciorskog http://www.knjizare-...Vilijam Kremer ) i ponovo dokazuje na osnovu toga kako covek nema pojma, jer je nama (kao fizicarima jelte) mnogo bitnija sustina snage nego to kako se ona koristi u sportu...
  • 1

#50 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 14 December 2012 - 10:59 AM

Evo jos jedne teme koju je prisrak uspesno zagadio, genijalnom idejom da suprotstavlja definiciju snage iz fizike "izvršeni rad u jedinici vremena", definiciji snage u sportu (koju je macan, kako mi se cini citirao iz knjige Zaciorskog http://www.knjizare-...Vilijam Kremer ) i ponovo dokazuje na osnovu toga kako covek nema pojma, jer je nama (kao fizicarima jelte) mnogo bitnija sustina snage nego to kako se ona koristi u sportu...


Ovaj....Ne znam bas koliko je zagadio,prije bih rekao da je lepo objasnio da definicija nije tacna.Sto se tice Macana,mozda ima znanje (ne sporim) ali konstantno velica sebe a objasnio je jedino kako je poceo biciklizam.....Sve se svodi na to te danas cu, te sutra cu, te nemam vremena....Nisam siguran da i ukoliko poseduje znanje uopste zeli da ga podeli besplatno...

U prevodu :Nemo se primate ko cetnik na rambo noz - znanje ima svoju cenu a covek je verovatno dosao samo da se izreklamira...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#51 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 December 2012 - 11:15 AM

@zabrinuti expert chegi

U pravu si izivnjavam se. Evo od sada i ja verujem da su dva coveka koja su u stanju da urade po 100 sklekova podjednako snazna bez obzira na to u kom vremenskom intervalu ih mogu uraditi. Za malo naravno :)

Ajd potrkepi tu sportasku definiciju snage citatom iz knjige. Da svima bude lakse evo i knjige koju si pomenuo na izvornom English jeziku ...

http://www.scribd.co... ... n#download
  • 0
Postavljena slika

#52 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 14 December 2012 - 11:27 AM

Meni sve ovo izgleda otislo predaleko.Postavljeno je pitanje i ocekuju se sazeti odgovori bez filozofiranja; ja sve znam ali necu da kazem jer ste svi vi subjekti, neznalice, nemate znanje a ja imam ali necu da kazem jer ste tek na cetrtom mestu a ja nemam vremena i tako citav roman napisan bez da se ista kaze? Dakle, po moguctsvu pravo u metu bez osudjivanja drugih , prepotentnosti koja se namece drugima, stranih reci i izraza, vredjanja i ponizavanja, jednom recju; iskljucivo na temu, svima razumljivim jezikom?
  • 0

#53 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 14 December 2012 - 12:16 PM

Zahvaljujem vam se na savetima.

S'vremenom ce izvesne stvari doci na svoje mesto pa cemo razvoj fizickih odlika (kapaciteta) i konstutivnih komponenti solidno ankrirati konkretnim primerima i prakticnim primenama na terenu.

Pozdrav

MACAN
  • 0

#54 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 14 December 2012 - 12:51 PM

"Procitaj analiziraj, uskladi sa svojim znajem izvrsi transpoziciju na biciklisticki sport. Pripremi matricu koja ce ti omoguciti da eksploatises pomenute podatke. Jednom, celokupan rad zavrsio... kreni s'akademskim obrazovanjem i orjentisi se profesionalnom sportu umesto da zvcis u Srbiji.

Kad se budes uocio u kostac s'organizacionom semom i piramidalnim socialno-ekonomskim faktorima od kojih je satavljen svaki od pomenutih sportskih grana, cini mi se da bi ti se "svemirski" prostor skucio.
Prosperitet i nauka vezana za biciklisticku aktivnost je proizvod kupliranja dobijenih rezultata laboratorisjkih i terenskih istrazivanja. Kompletna multidisciplinarna celina zahteva visok stepen kvalifikacija vezanih za razlicite domene, pocevsi od medicinskih nauka pa cak sta vise i aeronautickih kompetenci.

Ovo ti prilike da stupis u kontakt sa "svemirom" zahvaljujuci biciklizmu. Ko bi reakao!

CNES ti je otvoren, DGA pri ruci... a na kom si ti mestu? Jesi li u stanju da prakticno iskoristis tvoje znanje? Time je tu, Look i Corima... i tvoja prepotentnost.

Bez komentara, jer mi se cini da od koristi nisi."
Jedva cekam to na terenu! Nadam se da ces doci sa sve knjiga,cnes, dga i svemirom...razbicu te ko' bas na snagu zbog vredjanja i ponizavanja, kao i ostalima slicnim tebi sto sam radio na drumu ove god.
  • 0

#55 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 18 December 2012 - 02:22 PM

Uzgred, kritika moderatoru sto nije banovao doticnog i dopustio da se forum pretvori u reklamerstvo i vredjanje bez podele znanja drugim clanovima i posle 50'ak postova?
  • 0

#56 Ivan_xcv

Ivan_xcv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 02 April 2013 - 07:15 PM

Valjda sam pogodio temu... :D
Bila je voznja za vikend, neki krug oko Nisa, kad smo isli na sever sve ok... krenemo na jug ka Nisu, vetar cepa pa rastura... jos neki uspon bio, ja idem na malu sajbnu, drug (koji je dan pre toga "otvorio sezonu") melje na srednju... idemo polako, a onda na nekih 4-5km noge mi "eksplodiraju" (izraz od komentatora sa eurosporta :D) i ne mogu vise pedalu da okrenem, ali bukvalno, vracam u "prvu" brzinu i jedva se povratim da ne stanem... Naravno celo brdo smo gurali maximalno koliko smo mogli... To mi se retko desavalo, ali moguce je da je uzrok tome upala koju sam imao od cucnjeva (koje sam kao za inat uzeo da radim dan pred voznju)... pa me zanima da li je neko imao slicnih iskustva? Kako se povratiti iz takvih situacija (znam da nije trka, ali opet bih voleo da makar drzim tocak drugaru u takvim trenucima)?
  • 0

#57 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 02 April 2013 - 07:29 PM

iz mog skromnog iskustva drug koji je tek otvorio sezonu je mozda bolje naspavan odmoran itd a tvoji misici iako su u treningu su bili mozda iscrpljeni..

nemam sezonu, vozim i zimi, nekada mi se desi da imam snage pa se lepo navozam ko prosli ili predprosli vikend 65km, nekad mi se desi da se do sela (13km) vucem ko prebijen.. (napominjem amater :D od nove godine oko 700km izvezao)..
  • 0

#58 Ivan_xcv

Ivan_xcv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 02 April 2013 - 07:46 PM

Haha, hvala na odgovoru, verovatno je to, upala je bila bas jaka, moglo se voziti ali uz vetar :D Meni je sezona od kada moze da se vozi u duksu, nekih 6-7° C dovoljno, za sada ima 300km... A pitanje kako prevazici tu fazu, npr. Evans 2011, etapa kada Slek odlazi na prvom usponu u beg, Evans popusta, ide sa grupom, a 100km kasnije sam na tempu stize Sleka... n:anim_19 n:anim_19 U MNOGO manjim razmerama, naravno... :D
  • 0

#59 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 02 April 2013 - 08:00 PM

To je vec stvar samog vozaca, sta kome vise odgovara. Neko vise voli (tj. moze :mrgreen: ) cesto i jako da menja ritam a neko vise voli konstantan a jak tempo. A neko opet voli konstantan i slab tempo :mrgreen: :mrgreen: .

I naravno sve to se postize razlicitim vrstama treninga. Najprostije receno, za snagu idu kratke ali vrlo jake voznje a za promenu ritma se rade krace jake deonice izmedju kojih ide laganiji tempo. Koje duzine, vremena, opterecenja... to je vec posebna prica.
  • 0
.

#60 Ivan_xcv

Ivan_xcv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 April 2013 - 12:25 PM

Ok, mislio sam da ima neka caka sa promenama prenosa... :D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika