Jump to content


Fotografije

Snaga i tako to...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
73 odgovora na ovu temu

#21 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 December 2012 - 06:16 PM

Tvoj obrazovni nivo ne zna da razlikuje snagu od energije. To decica uce u osnovnoj skoli. :) Tvoji postovi su dokaz za tvrdnju koju sam izneo.

No evo prilike da mi dokazes da nisam u pravu. Daklem pomenuo si impulsivnu snagu, kontam da si mislio na impulsnu.

Da li nam mozes objasniti sta je to impuls, mislim na Dirakovu delta funkciju svakako. Posebno kako pomocu koncepta dirakovog impulsa mozes odrediti prirodnu ucestanost biciklistickog rama.

To je poprilicno bitno ukoliko zelis da se tvoj sportas na biciklu ne slomi na treningu.

pri 3rak, nebudi patetican vec otvorenog uma, sto nije sinonim razbijenog krana. Prestani da lupas glavom kroz zid... otvori vrata pa podledaj cega ima s'one strane granice tvog uma.

Ovo mi zvuci kao poziv na drogiranje :D
  • 0
Postavljena slika

#22 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 06:17 PM

Cisto tvoje generalne kulture radi... "vulgarizovanje" tehnickog dela predtavlja procesus "pojednostavljenja" sadrzaja koje subjekat tretira ili koje je izneo na javnost.
Cilj ovakvog pristupa je orijentisan adaptaciji akademskog obrazovanja osoba cije specificne kompetentnosti tretirano domenu nisu na visokom nivou, i cije profesionalne aktivnosti izlaze iz "polja akcije" koju zelimo da dostavimo na uvid.
  • 0

#23 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 06:19 PM

Cini mi se da si spreman za "profiliakticki" period.
  • 0

#24 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 December 2012 - 06:23 PM

Da izadjem u susret tvojoj kulturi i primetim da proces pojednostavljivanja fenomena, neki zaludni iznenjeri bi o tome govorili kao o formiranju modela (ili matematickih i slikovnih predstava), ne moze biti takav da se kosi sa osnovama fundamentalnih nauka. To sto si uradio sa definicijom snage nije pojednostavljenje vec unistenje tj izvrtanje smisla :) To je priznaces razlicito jedno od drugog.

Imaj jednu sitnicu u vidu. Lupio si glupost, i to povecu.OK desava se. Neka zivotna pamet bi ti rekla da to podvedes pod lapsus i nastavis dalje. Medjutim ti insistiras na tome kako jesi u pravu, i time branis nesto sto je naucno neodbranjivo, barem u ovom svemiru :)
  • 0
Postavljena slika

#25 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 06:40 PM

Ne znam sta znaci ta rec "profilakticki" kao i te formule, shvatih deo da ima tri vrste snage.Mislio sam da shvatas salu sa pilicima kao i da treba da budes razumljiv citaocima (bez prosudjivanja i osudjivanja), sto bi za tebe bilo lako?
  • 0

#26 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 06:48 PM

Procitaj analiziraj, uskladi sa svojim znajem izvrsi transpoziciju na biciklisticki sport. Pripremi matricu koja ce ti omoguciti da eksploatises pomenute podatke. Jednom, celokupan rad zavrsio... kreni s'akademskim obrazovanjem i orjentisi se profesionalnom sportu umesto da zvcis u Srbiji.

Kad se budes uocio u kostac s'organizacionom semom i piramidalnim socialno-ekonomskim faktorima od kojih je satavljen svaki od pomenutih sportskih grana, cini mi se da bi ti se "svemirski" prostor skucio.
Prosperitet i nauka vezana za biciklisticku aktivnost je proizvod kupliranja dobijenih rezultata laboratorisjkih i terenskih istrazivanja. Kompletna multidisciplinarna celina zahteva visok stepen kvalifikacija vezanih za razlicite domene, pocevsi od medicinskih nauka pa cak sta vise i aeronautickih kompetenci.

Ovo ti prilike da stupis u kontakt sa "svemirom" zahvaljujuci biciklizmu. Ko bi reakao!

CNES ti je otvoren, DGA pri ruci... a na kom si ti mestu? Jesi li u stanju da prakticno iskoristis tvoje znanje? Time je tu, Look i Corima... i tvoja prepotentnost.

Bez komentara, jer mi se cini da od koristi nisi.

MACAN
  • 0

#27 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 07:00 PM

Opet, osudjivanje, prosudjivanje sto bi rekli ;kada uperis prst u nekoga, tri si uperio u sebe. I mani se vasione i brendova sa zemlje, nema veze jedno sa drugim kao i cela prica.
  • 0

#28 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 December 2012 - 07:05 PM

Uz opasku da mozda jesi Geri koji zeza forum, ipak ...

Mani ti nas visoke teorije i zivotnih saveta. Bavi se sobom, a ne nama. Imas ogromne rupe, pardon rupcage u fundamentu znanja.

Nauci prvo sta je snaga. http://fr.wikipedia....ance_(physique)

Ako ti one kukice i kvacice budu zadavle muke, znaj zovu se integrali i neko ce ti vec pomoci. Nisam siguran da su vas to na DIF-olikim skolicama ucili.

Nakon toga ukoliko i dalje budes zeleo da pises na Engleskom, a to sto pises budes zeleo da koristis u korenspondciji sa zivim ljudima barem pokusaj da iskoristis http://translate.google.com/

I za kraj, ljudi koji stvarno imaju ogromno znanje i adekvatne rezultate se po pravilu drugacije ponasaju prema sagovornicima. Ima i izuzetaka poput Rudolfa E Kalmana tvorca istoimenog filtera, ali ja sumnjam da si ti bas takav kalibar, sem toga on sam, je vanredno omrzen medju svojim kolegama :)
  • 0
Postavljena slika

#29 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 07:21 PM

"CNES ti je otvoren, DGA pri ruci... a na kom si ti mestu? Jesi li u stanju da prakticno iskoristis tvoje znanje? Time je tu, Look i Corima... i tvoja prepotentnost." E sad treba da kazem nesto a da ne budem na bilo koji nacin prepotentan ili uvredim bilo koga pa cu samo reci da sam i bez tog znanja i brendova (vozim jako losu opremu) prvak u biciklizmu ili pri vrhu u svojoj klasi vise godina i da sam postavio pitanje na koje treba da bude razumljiv odgovor po moguctsvu bez vredjanja i ponizavanja?
  • 0

#30 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 07:31 PM

XDD... La langue Francaise n'est pas ton point fort... autrement dit le champion des "tocards" est nee. Quand a l'illusion dont u fais reference, il me semble utile de preciser que les informations furnis par les liens en question sont incompletes par rapporta l'activite telle que le cyclisme traditionnel.
De facto, soi gentil d'arreter de m'emmerder avec tes commentaires a deux balles.

Ceci etant, et si tes capacites intellectuelles te permettent de suivre une formation de type "federal" c'est avec un grand plaisir que je ferais un transfert de mes competences specifiques en ce qui te concerne.

Il va de soi, je ne sui pas sur que ton apprentissage aura(etant des cadres techniques professionnels) de l'effet positif escompte.

Sur ca, en esperant ey en attendant que ton "gros mellon" se degonfle un jour, je te laisse tomber car tu ne veut pas la peine d'etre ecoute.

A+ mon pauvre garcon.

Cordialement

MACAN
  • 0

#31 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 December 2012 - 07:34 PM

非常愚蠢的

Pride goes before destruction, a haughty spirit before a fall.

n:smil42d2 n2:thumbsup
  • 0
Postavljena slika

#32 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 13 December 2012 - 07:42 PM

Jbt,ne mogu da verujem kakvi ste likovi!
  • 0

#33 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 December 2012 - 07:43 PM

Eh mi, bre Pussycat je likcina. Covek je u vrhu struke, ali samo malo nepismen, i malo neobrazovan.
  • 0
Postavljena slika

#34 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 13 December 2012 - 07:47 PM

Ma znam,nego me cudi sto se nastavljas sa njim. Stvarno... ko bi mogao biti?Posto se Geri identifikovao u drugoj temi.
  • 0

#35 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 13 December 2012 - 07:48 PM

:mrgreen: OFF

Snaga je kada dunes volu u dupe pa mu ispravis rogove!!!

Izvinjavam se osnivacu teme za off...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#36 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 December 2012 - 07:50 PM

Ma znam,nego me cudi sto se nastavljas sa njim.

Imam i ja svoje momente, pardon imam ih vise :D

ko bi mogao biti?Posto se Geri identifikovao u drugoj temi.

Tu i tamo se uvek nadje neki veseljak. na zalost kako dodje , tako i prodje.
  • 0
Postavljena slika

#37 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 07:55 PM

Ta raison. Va te faire foutre.

Cordialement

MACAN
  • 0

#38 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 December 2012 - 07:59 PM

Ala ste smorili... =D> Ali svaka vam cast za same tekstove, oni koji citaju i nemaju pojma sta pisete pomislili bi kako ste vi usavrsili znanje i da ste pozavrsavali po 3-4 fakulteta sa takvim pisanjima... :mrgreen:
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#39 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 07:59 PM

Odoh ja da ucim formule jer sam nebitan u biciklizmu i nista ne znam.
  • 0

#40 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 December 2012 - 08:00 PM

Ajde napravite francuzu kafance pa nek lepo prica sam sa sobom na kom god jeziku zeli. Ako ste mogli da banujete Draguljceta zbog emotivno obojenog impulsivnog gafa, mozete makar ovo da ucinite drugu sveCkom ekspertu, trolcini iz zemlje romantike :)
  • 0
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika