Jump to content


Photo
- - - - -

Sudar bic sa belom dogo argentino i Mediji


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 konzervativan

konzervativan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • LocationBeograd

Posted 24 November 2012 - 03:48 PM

Dogadjaj se desio 17.11.2012 [subota], a od utorka [20.11.2012] pokusavam da ovaj dogadjaj/udes na biciklistickoj stazi na Uscu predstavim u raznim medijima:

Veronatno se neko pita a sta sam cekao od subote do utorka prepodne ??? cekao sam da ce se vlasnik psa javiti, kada se sabera i shvati sta je prouzrokovao, da ce da se izvini, da ce da me poseti i donese kg ili 2 voca…tako se to nekada radilo. Ali…da, naivan sam, cudno mi je ovo vreme u kojem zivim. Sada mogu komunicirati s njim samo preko Tuzioca i advokata.

-“Nije moj pad, moja povreda najvaznija na ovome svetu i u ovome gradu, ali ocekujem od gradskih vlasti da se pozabavi i ovakvim malim slucajevima i preduzme preko odgovarajucih gradskih sluzbi konkretne korake i mere, od 17.11.2012 [14h] niti jedne reci u medijima, tv, novine...ne zelim da budem "filmska zvezda niti centar paznje", ne zelim da me iko slika i pozova u emisije, vec samo da se “cuje” sta se desava u gradu na biciklistickoj stazi i kakvih vlasnika pasa ima, [i sam sam 80-tih imao zenku nemackog ovcara, uginula u svojoj 8 godini od epilepsije, tako da razumem vlasnike pasa ali ne i njihovu neodgovornost za psa], ali vlasnik je pobegao sa lica mesta ostavivsi me...zelim da se ovo nikome vise ne desi, zelim da se pronadje vinovnik ovoga udesa i odgovara po Zakonu.

Ja nisam drzavljanin Japana , ja sam drzavljanin Srbije, “sistem” moze mnogo vise da uradi za svoje gradjane”.

“Delimican” uspeh kod medija, ustvari neuspeh, cast izuzetku Ciklonaut-a i Cikloberze i reakcije pomocnika sekretara za komunalno stambene poslove, sektor zoohigijena iz gradske skupstine Beograda.

Slao sam sledecim Medijima od 20.11.2012 [utorak] :

1. Ciklonaut, objavljeno 18.11.2012 , nedelja, [Zahvaljujem g. Erakovicu]
2. Cikloberza, objavljeno 17.11.2012 [sam sam to ucinio]
3. gradonacelniku Beograda, dobih odgovor od pomocnika sekretara za komunalno stambene poslove, sektor zoohigijene da je upucen dopis Veterinarskoj ustanovi “Veterina Beograd” da se pojaca kontrola na lokaciji Usca a posebno sprovesti proveru vlasnika pasa dogo argentino. 23.11.2012 petak, [Zahvaljujem g. Vladimiru Terzinu]

4. ulicezabicikliste, nemam povratnu informaciju.
5. Ciklosvet-a, dobih odgovor, ali tekst ne mogu da objave / redizajnira se sajt
6. b 92, sportska redakcija, nemam povratnu informaciju
7. st B, jutarnji program, nemam povratnu informaciju
8. RTS-U, Beogradskoj hronici, nemam povratnu informaciju
9. Vecernje novosti, nemam povratnu informaciju
10. Kabinetu predsednika opstine N.Beograd, tel odgovor je da saosecaju samnom, da ce zamoliti komunalnu policiju da pojaca svoje prisustvo na Uscu, da oni ne mogu da slucaj objave u medijima i da se cude da to niko nije uradio, nisu nadlezni za objave ovakvih slucajeva u medijima. [javili se u cetvrtak 22.11.2012 oko 16.10h]
11. Kurir, nemam povratnu informaciju
12. Blic-u, nemam povratnu informaciju
13. Blog-u B 92, nemam povratnu informaciju
14. 24 sata, nemam povratnu informaciju

Da li je trebalo da postanem invalid ili da poginem, sav izlomim, da bi se mediji “malo” pozabavili i bezbednoscu biciklista na biciklistickim stazama. Nije dovoljno sto mi je naprslo rebro i sto ne mogu levo rame i ruku skoro da pomerim.
Izgleda da medije interesuje samo "vest i senzacija", citanost, a ne pouke i preventiva.

A samo zelim da se posveti paznja i upozore i biciklisti i vlasnici pasa o opasnostima koji vladaju na biciklistickim stazama prilikom pustanja psa sa povodnika u vreme kada to nije dozvoljeno.
  • 0

#2 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4284 posts

Posted 24 November 2012 - 04:33 PM

Ne bih da me shvatis pogresno ali ne znam sta si ocekivao da ce se desiti kada zakucas na sva ta vrata. Oni koje to interesuje i koji znaju o cemu se radi su to odmah i objavili. Ostali su preveliki da bi se bavili takvim "sitnim" stvarima koje ne dizu gledanost i ne prodaju novine.
U kakvom drustvu zivimo sasvim je normalno da to nikoga ne interesuje.
  • 0
.

#3 lesa

lesa
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • LocationBeograd

Posted 24 November 2012 - 06:20 PM

i ja imam istovetno misljenje. to nikoga ne interesuje. usput,mislim da dogo argentino i nema u drugoj boji.
  • 0
saleobradinovic

#4 konzervativan

konzervativan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • LocationBeograd

Posted 24 November 2012 - 07:56 PM

i ja imam istovetno misljenje. to nikoga ne interesuje. usput,mislim da dogo argentino i nema u drugoj boji.


Ne shavatam vas pogresno.

Ja na to ovako gledam, mozda sam u dubini svoje duse i ocekivao nesto, a na povrsini i nisam.

Ali to ne znaci da treba da odustanem, da se predam, to je najlakse, odustati je najlakse, mnogi iz moje okoline mi govore, ma dobro si prosao, zaboravi…a ja se vec 7 veceri uvlacim i izvlacim iz kreveta kao prebijen, i onda mi kazu da sam dobro prosao i da zaboravim, ne ne trazim od bilo koga sazaljenje, vec hocu da nateram “sistem” da radi svoj posao, trazim da se spreci da se vise iko sa biciklisticke staze zbog nesavesnog i bahatog vlasnika psa vraca svojoj kuci preko Urgentnog centra !!!
  • 0

#5 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Posted 24 November 2012 - 11:20 PM

Druze nemoj pogresno da me svatis, ali imam takav utisak da previse dramis.
Koliko si vremena proveo na forumu i koliko si vremena potrosio za pisanje medijima mogao si psa vec naci. Ta dzukela se izvodi iz kuce par puta na dan radi vrsenja nuzde. Vlasnici svoje ljubimce izvode u najblizi park. Prema tome dajem glavu da taj pas stanuje maksimum kilometer od mesta gde si pao. Malo prosetaj po parku i provozaj bicikl u tom kraju i nacices psa. Zasto sve ovo pisem zato sto sam juce pao niz stepenice dok sam nosio bicikl i volan mi se zabio u rebra pa ne mogu da legnem na desnu stranu, a boli me kad udahnem. Uzrok pada su mokre stepenice od pranja, a pravi razlog je sto sam bio smotan i okliznuo sam se svojom kriviciom. Sad treba da se zalim infostanu sto mi nije zalepio obavestenje na vrata da ce prati stepenice. Da su mi zalepili kojem slucajem obavestenje o pranju hodnika, treba da se zalim zasto su to uradili na moja vrata bez mog odobrenja. Po naski to se kaze presipanje iz supljeg u prazno i sviranje znate vec cemu 8)
  • 0

#6 konzervativan

konzervativan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • LocationBeograd

Posted 25 November 2012 - 12:27 AM

Druze nemoj pogresno da me svatis, ali imam takav utisak da previse dramis.
Koliko si vremena proveo na forumu i koliko si vremena potrosio za pisanje medijima mogao si psa vec naci. Ta dzukela se izvodi iz kuce par puta na dan radi vrsenja nuzde. Vlasnici svoje ljubimce izvode u najblizi park. Prema tome dajem glavu da taj pas stanuje maksimum kilometer od mesta gde si pao. Malo prosetaj po parku i provozaj bicikl u tom kraju i nacices psa. Zasto sve ovo pisem zato sto sam juce pao niz stepenice dok sam nosio bicikl i volan mi se zabio u rebra pa ne mogu da legnem na desnu stranu, a boli me kad udahnem. Uzrok pada su mokre stepenice od pranja, a pravi razlog je sto sam bio smotan i okliznuo sam se svojom kriviciom. Sad treba da se zalim infostanu sto mi nije zalepio obavestenje na vrata da ce prati stepenice. Da su mi zalepili kojem slucajem obavestenje o pranju hodnika, treba da se zalim zasto su to uradili na moja vrata bez mog odobrenja. Po naski to se kaze presipanje iz supljeg u prazno i sviranje znate vec cemu 8)


Izvinjavam se svim posetiocima cikloberze na uznemiravanju.
Vise toga od ovoga trenutka nece biti.
Pozdrav svima
  • 0

#7 konzervativan

konzervativan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • LocationBeograd

Posted 25 November 2012 - 08:52 AM

Druze nemoj pogresno da me svatis, ali imam takav utisak da previse dramis.
Koliko si vremena proveo na forumu i koliko si vremena potrosio za pisanje medijima mogao si psa vec naci. Ta dzukela se izvodi iz kuce par puta na dan radi vrsenja nuzde. Vlasnici svoje ljubimce izvode u najblizi park. Prema tome dajem glavu da taj pas stanuje maksimum kilometer od mesta gde si pao. Malo prosetaj po parku i provozaj bicikl u tom kraju i nacices psa. Zasto sve ovo pisem zato sto sam juce pao niz stepenice dok sam nosio bicikl i volan mi se zabio u rebra pa ne mogu da legnem na desnu stranu, a boli me kad udahnem. Uzrok pada su mokre stepenice od pranja, a pravi razlog je sto sam bio smotan i okliznuo sam se svojom kriviciom. Sad treba da se zalim infostanu sto mi nije zalepio obavestenje na vrata da ce prati stepenice. Da su mi zalepili kojem slucajem obavestenje o pranju hodnika, treba da se zalim zasto su to uradili na moja vrata bez mog odobrenja. Po naski to se kaze presipanje iz supljeg u prazno i sviranje znate vec cemu 8)


Izvinjavam se svim posetiocima cikloberze na uznemiravanju.
Vise toga od ovoga trenutka nece biti.
Pozdrav svima

Neko je davno rekao da je jutro pametnije od veceri. Slazem se.

Ne shvatam te pogresno, imas pravo na svoje misljenje.

Posto mi je rebro naprslo, rame i ruku jedva da pomeram, nisam u stanju da setam po parku i vozim biciklu.


Potragu za psom i vlasnikom je u nadleznosti policije.

Zao mi je sto si se okliznuo kako kazes svojom krivicom na vlaznim stepenicama. Nekada smo sami krivi a nekada je neko drugi kriv.

Zelim ti brz oporavak i sto manje posledice.
  • 0

#8 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1795 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Posted 25 November 2012 - 02:28 PM

Druze nemoj pogresno da me svatis, ali imam takav utisak da previse dramis.
Koliko si vremena proveo na forumu i koliko si vremena potrosio za pisanje medijima mogao si psa vec naci. Ta dzukela se izvodi iz kuce par puta na dan radi vrsenja nuzde. Vlasnici svoje ljubimce izvode u najblizi park. Prema tome dajem glavu da taj pas stanuje maksimum kilometer od mesta gde si pao. Malo prosetaj po parku i provozaj bicikl u tom kraju i nacices psa. Zasto sve ovo pisem zato sto sam juce pao niz stepenice dok sam nosio bicikl i volan mi se zabio u rebra pa ne mogu da legnem na desnu stranu, a boli me kad udahnem. Uzrok pada su mokre stepenice od pranja, a pravi razlog je sto sam bio smotan i okliznuo sam se svojom kriviciom. Sad treba da se zalim infostanu sto mi nije zalepio obavestenje na vrata da ce prati stepenice. Da su mi zalepili kojem slucajem obavestenje o pranju hodnika, treba da se zalim zasto su to uradili na moja vrata bez mog odobrenja. Po naski to se kaze presipanje iz supljeg u prazno i sviranje znate vec cemu 8)


Izvinjavam se svim posetiocima cikloberze na uznemiravanju.
Vise toga od ovoga trenutka nece biti.
Pozdrav svima

Neko je davno rekao da je jutro pametnije od veceri. Slazem se.

Ne shvatam te pogresno, imas pravo na svoje misljenje.

Posto mi je rebro naprslo, rame i ruku jedva da pomeram, nisam u stanju da setam po parku i vozim biciklu.


Potragu za psom i vlasnikom je u nadleznosti policije.

Zao mi je sto si se okliznuo kako kazes svojom krivicom na vlaznim stepenicama. Nekada smo sami krivi a nekada je neko drugi kriv.

Zelim ti brz oporavak i sto manje posledice.


Moram i ja nešto da kažem, nisam hteo ništa zato što poštujem tvoj bol, saosećam se, sigurno ti nije lako, potpuno si u pravu, i meni kad su ukrali bajs, i ja sam pravio od komarca, magarca...dok mi policija nije rekla koliko dnevno automobila ukradu, svaki dan u Beogradu njih dvoje - troje izgubi život pa nikom' ništa, živimo u haosu, a ti tražiš neku pravdu, da živimo u normalnoj zemlji ni tamo to ne bi bilo za medije ali bi sigurno neko nešto preduzeo samo što se to tamo tako ne bi ni desilo, budi malo objektivniji. Ko zna ko je vlasnik tog psa, možda može gore da bude, daleko bilo, bolje prevaziđi, oprosti - budali. Strpljen, spašen. Evo ja danas propuštam neku ženu pešaka na prelazu a ona se podsmeva...umesto da bude bolje. STOKA ! Narod je STOKA, teška ! Budi malo kontraverzniji a ne samo iz tih konzerva... da piješ pivo ! :D Ljudi gladni a ti voziš bajs ! :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#9 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Posted 25 November 2012 - 02:39 PM

Ljudi gladni a ti voziš bajs ! :D

Jeste, bas se siri i luksuzira :lol:

OnT u principu nada da ce ovo biti prilika za sistemsko resenje i ispravljanje nakaradnih navika vrlih kerovodja je na zalost jalova od toga sasvim sigurno nece biti nista, pogotovu dok je komunalna policija samo mesto za zaposljavanja nesposobnih rodjaka i nizih partijskih blejaca.

Ono sto bi trebalo da se moze uraditi jeste bas to nalaznje vlasnika kera, i tuzenje uz trazenje naknade po svim mogucim osnovima, a to treba videti sa advokatom. Ukoliko se vlasnik pronadje treba iskoristiti posebno otezavajucu okolnost bezanja sa mesta nesrece.

Sto se oglasavanja tice, 1, i 2 su smisleni. 3 postoji tek reda radi, da ne bude da drvoseka ne interesuju njegovi gradjani. 4 i 5 su vec komedija. 4 bi kukali na sve strane da te je udario auto, mozda bi ti zatrazili da im budes maskota i zastitino lice, no kako je i gomila njih medju kerovodjama naravno da su te kao stvarno ispravni i posteni primerci ciklotalibana iskulirali. Za 5 je uspeh da su zivi, na broju, i da posle svake voznje uspeju da nadju put kuci. a ovi ostali veliki mediji su isuvise komercijalizovani za pricu u kojima nema poginulih i vece materijalne stete...
  • 0
Postavljena slika

#10 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1795 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Posted 25 November 2012 - 03:16 PM

Ljudi gladni a ti voziš bajs ! :D

Jeste, bas se siri i luksuzira :lol:

Ono sto bi trebalo da se moze uraditi jeste bas to nalaznje vlasnika kera, i tuzenje uz trazenje naknade po svim mogucim osnovima, a to treba videti sa advokatom. Ukoliko se vlasnik pronadje treba iskoristiti posebno otezavajucu okolnost bezanja sa mesta nesrece.


Gde je dokaz ?! Svedoci ?! Stvarno je " neozbiljna " i " smešna " priča, stvarno ima mnogo važnijih stvari u životu, ne mogu da verujem da se ti " duše " ili pabirku :D slažeš sa pričom, i primaš, uz svo moguće dužno poštovanje prema nastradalom čoveku i njegovom fizičkom i duševnom bolu. Da je gledao ispred sebe i da je vozio prilagođenom brzinom to se ne bi desilo ni u kakvom slučaju, prosto je nemoguće ne uspeti zakočiti ako ne voziš brzo, ako si spretan, sposoban, snalažljiv i racionalan. Kako može da ti izleti, odakle, nije se otelotvorio u milisekundi, biciklističke staze su predviđene za vožnju bicikla umerenom brzinom, verovatno postoji u svetu i za to tu neka dozvoljena brzina, na primer 20 km/h, tko nam je kriv za - to što mi brže vozimo, i da ih nađeš, da ih tužiš, kakav dokaz ćeš da dobiješ, šta ćeš da postigneš, bilo pa prošlo, bataljuj, niti ćeš da promeniš stanje stvari niti njihovu podsvesnu nesvest, može samo gore da bude, ne verujem da možeš neke pare da im uzmeš, a ni da ih nešto puno pa kazniš, rame neće brže prestati da ga boli ako ih nađe...ne može da se vrati vreme, ...uostalom gde piše da pas ne sme slobodno da se kreće ?! Gde je taj zakon, gde mogu da se informišem, da pročitam, da se upoznam ?! Što ne kupe kaku ?!
Žao mi je što je čovek povređen, jedino je to najveći problem. Biće bolje, proći će, vodiš računa, budeš pažljiviji, pogotovo ovde, Beogradu, srbiji...'ajte, molim vas, nađite pametnija posla. :D Ko zna šta je sa dogom, možda i nju jadnu boli i mora da leži. Šalim se, ne nipodaštavam situaciju ali kad živiš u bezvlašću onda moraš da se sprdaš...toliko ljudi nezaposlenih, zbog pohlepe manjine, oko 30 000 ljudi kaže da živi dobro što se ne bi reklo za ostalih 7 miliona i resto koliko ih u srbiji ima. A zamisli ovakvu situaciju, na primer ja ulicom vozim bajs i na primer neko me sa kolima iseče pa ja moram da ga udarim i udarim, i šta, treba da zovemo policiju, da ga tužim, da se bijem, da pucamo...ne vredi...paziš !
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#11 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Posted 25 November 2012 - 03:31 PM

Da je gledao ispred sebe i da je vozio prilagođenom brzinom to se ne bi desilo ni u kakvom slučaju, prosto je nemoguće ne uspeti zakočiti ako ne voziš brzo, ako si spretan, sposoban, snalažljiv i racionalan.

Istina, ko mu je kriv kad sto supermen :)
  • 0
Postavljena slika

#12 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1795 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Posted 25 November 2012 - 03:57 PM


Da je gledao ispred sebe i da je vozio prilagođenom brzinom to se ne bi desilo ni u kakvom slučaju, prosto je nemoguće ne uspeti zakočiti ako ne voziš brzo, ako si spretan, sposoban, snalažljiv i racionalan.

Istina, ko mu je kriv kad sto supermen :)


Mislio sam na spajdermena ! :mrgreen:




  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#13 konzervativan

konzervativan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • LocationBeograd

Posted 25 November 2012 - 04:00 PM

Ljudi gladni a ti voziš bajs ! :D

Jeste, bas se siri i luksuzira :lol:

Ono sto bi trebalo da se moze uraditi jeste bas to nalaznje vlasnika kera, i tuzenje uz trazenje naknade po svim mogucim osnovima, a to treba videti sa advokatom. Ukoliko se vlasnik pronadje treba iskoristiti posebno otezavajucu okolnost bezanja sa mesta nesrece.


Gde je dokaz ?! Svedoci ?! Stvarno je " neozbiljna " i " smešna " priča, stvarno ima mnogo važnijih stvari u životu, ne mogu da verujem da se ti " duše " ili pabirku :D slažeš sa pričom, i primaš, uz svo moguće dužno poštovanje prema nastradalom čoveku i njegovom fizičkom i duševnom bolu. Da je gledao ispred sebe i da je vozio prilagođenom brzinom to se ne bi desilo ni u kakvom slučaju, prosto je nemoguće ne uspeti zakočiti ako ne voziš brzo, ako si spretan, sposoban, snalažljiv i racionalan. Kako može da ti izleti, odakle, nije se otelotvorio u milisekundi, biciklističke staze su predviđene za vožnju bicikla umerenom brzinom, verovatno postoji u svetu i za to tu neka dozvoljena brzina, na primer 20 km/h, tko nam je kriv za - to što mi brže vozimo, i da ih nađeš, da ih tužiš, kakav dokaz ćeš da dobiješ, šta ćeš da postigneš, bilo pa prošlo, bataljuj, niti ćeš da promeniš stanje stvari niti njihovu podsvesnu nesvest, može samo gore da bude, ne verujem da možeš neke pare da im uzmeš, a ni da ih nešto puno pa kazniš, rame neće brže prestati da ga boli ako ih nađe...ne može da se vrati vreme, ...uostalom gde piše da pas ne sme slobodno da se kreće ?! Gde je taj zakon, gde mogu da se informišem, da pročitam, da se upoznam ?! Što ne kupe kaku ?!
Žao mi je što je čovek povređen, jedino je to najveći problem. Biće bolje, proći će, vodiš računa, budeš pažljiviji, pogotovo ovde, Beogradu, srbiji...'ajte, molim vas, nađite pametnija posla. :D Ko zna šta je sa dogom, možda i nju jadnu boli i mora da leži. Šalim se, ne nipodaštavam situaciju ali kad živiš u bezvlašću onda moraš da se sprdaš...toliko ljudi nezaposlenih, zbog pohlepe manjine, oko 30 000 ljudi kaže da živi dobro što se ne bi reklo za ostalih 7 miliona i resto koliko ih u srbiji ima. A zamisli ovakvu situaciju, na primer ja ulicom vozim bajs i na primer neko me sa kolima iseče pa ja moram da ga udarim i udarim, i šta, treba da zovemo policiju, da ga tužim, da se bijem, da pucamo...ne vredi...paziš !


Najbolje i da nisam vozio bajs, subota 14h, lepo vreme...bezbednije je da sedim u kuci, a bila je i policija na uvidjaju, i to si propustio.
Ovo sam vec postavio, nisi procitao, ne zameram, evo ponovo:
О Д Л У К А
О ДРЖАЊУ ДОМАЋИХ ЖИВОТИЊА И КУЋНИХ ЉУБИМАЦА НА ТЕРИТОРИЈИ ГРАДА БЕОГРАДА

Члан 18.
Нa јавне површине могу се изводити пси који су вакцинисани против беснила и трајно
обележени у складу са законом којим се уређује ветеринарство.

Члан 19.
Држалац животиње, као и лице које изводи пса на јавну површину, дужан је да пса изводи на поводнику.
Држалац животиње, као и лице које изводи пса, сноси пуну одговорност за његово понашање на јавној површини.

Члан 20.
Пас се може пуштати са поводника да се слободно креће само у парку и на другој јавној зеленој површини и то:
- у времену од 22.00 сата до 09.00 сати следећег дана, у периоду летњег рачунања времена, односно, у времену од 20.00 сати до 10.00 сати следећег дана, у периоду зимског рачунања времена;
- у непосредној близини школа, временски периоди из алинеје 1. става 1. овог члана,
ограничавају се до 7.30 сати следећег дана, без обзира на период рачунања времена, осим за време школског распуста и нерадних дана.

A sada nesto iz ZOBS-a
Члан 89.
Возач бицикла не сме да се креће бициклистичком стазом брзином већом од 35 km/h
  • 0

#14 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Posted 25 November 2012 - 04:03 PM

Geri je prva inkarnacija dvorske lude cikloberze, tako da nema potrebe da ga shvatas toliko ozbiljno :)
  • 0
Postavljena slika

#15 konzervativan

konzervativan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • LocationBeograd

Posted 25 November 2012 - 04:12 PM

Geri je prva inkarnacija dvorske lude cikloberze, tako da nema potrebe da ga shvatas toliko ozbiljno :)


Znas kako se kaze: "u svakoj sali ima pola istine". :D
  • 0

#16 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1795 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Posted 25 November 2012 - 04:23 PM

Najbolje i da nisam vozio bajs, subota 14h, lepo vreme...bezbednije je da sedim u kuci.
Ovo sam vec postavio, nisi procitao, ne zameram, evo ponovo:
О Д Л У К А
О ДРЖАЊУ ДОМАЋИХ ЖИВОТИЊА И КУЋНИХ ЉУБИМАЦА НА ТЕРИТОРИЈИ ГРАДА БЕОГРАДА

Члан 18.
Нa јавне површине могу се изводити пси који су вакцинисани против беснила и трајно
обележени у складу са законом којим се уређује ветеринарство.

Члан 19.
Држалац животиње, као и лице које изводи пса на јавну површину, дужан је да пса изводи на поводнику.
Држалац животиње, као и лице које изводи пса, сноси пуну одговорност за његово понашање на јавној површини.

Члан 20.
Пас се може пуштати са поводника да се слободно креће само у парку и на другој јавној зеленој површини и то:
- у времену од 22.00 сата до 09.00 сати следећег дана, у периоду летњег рачунања времена, односно, у времену од 20.00 сати до 10.00 сати следећег дана, у периоду зимског рачунања времена;
- у непосредној близини школа, временски периоди из алинеје 1. става 1. овог члана,
ограничавају се до 7.30 сати следећег дана, без обзира на период рачунања времена, осим за време школског распуста и нерадних дана.

A sada nesto iz ZOBS-a
Члан 89.
Возач бицикла не сме да се креће бициклистичком стазом брзином већом од 35 km/h



Ma ne, znam da postoji, znaš, nego treba da se istakne, na primer u svakom ulazu pored table kućnog reda (kao da ta tabla ili sam kućni red postoji), na bic. stazi isto, ...otkud znam, da se zna. Ili da se uči u školi, da postoji predmet kućnog vaspitanja ! :D Daleko je srbija od kulture. Da ugrade tahografe u automobile, da 100 puta pooštre kazne, to jest kontrolu brzine i vreme kretanja svakog putničkog vozila, i zbog umora i zbog svega, zabranu konzumiranja akohola, da sklone ležeće policajce, da zakrpe sve rupe, da zabrane kretanje vozila starijih od 6 godina, svaki da bude sa euro 10 :D, da se voze parni i neparni, ovim i onim danima, da naprave 100 podzemnih garaža, da brže uvedu sve podzemne kontejnere, da naprave 1000 novih javnih česmi, javnih, čistih toaleta, nek se plaća 5-10 din, da uvedu kazne za kretanje pešaka po biciklističkim stazama, da biciklističke staze preurede, umesto asfaltiranja da se nacrtaju trake po kolovozu u žutoj traci, da zabrane zloupotrebu reklama na televiziji, da zabrane šund, da pojeftini hrana za 1000 procenata, shodno platama, da zaposle srbiju, uvedu pravu socijalu, kupe 1000 novih autobusa, besplatan bus plus za nezaposlene, ...da kupujemo domaće, da izvozimo ali stvarno, da proizvodimo, ma ima još milion sitnica, obavezno kupanje ljudi svakog dana, ko se ne okupa, kazna 100 evra ! :D Zabranjeno pušenje i na javnim mestima. :D Bićemo bolje društvo i sredina, ako ne mislite sad na sebe, mislite na vaše potomke, da njima bude bolje, ljudi treba da se vole, da batale novac, da gledaju prave prirodne i životne vrednosti, da se radujemo zdravom životu, da naprave besplatne festivale na otvorenom gde će da bude puno plesa ali da dame biraju ! :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#17 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1795 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Posted 25 November 2012 - 04:53 PM

Geri je prva inkarnacija dvorske lude cikloberze, tako da nema potrebe da ga shvatas toliko ozbiljno :)


O5 lečimo komplekse i sujetu, je l' ?! :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#18 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Posted 25 November 2012 - 05:00 PM

Jok bre, naprotiv, drago mi je da je na mesto dvorske lude osoba koja odgovara poslu :)
  • 0
Postavljena slika

#19 konzervativan

konzervativan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • LocationBeograd

Posted 25 November 2012 - 05:24 PM



Najbolje i da nisam vozio bajs, subota 14h, lepo vreme...bezbednije je da sedim u kuci.
Ovo sam vec postavio, nisi procitao, ne zameram, evo ponovo:
О Д Л У К А
О ДРЖАЊУ ДОМАЋИХ ЖИВОТИЊА И КУЋНИХ ЉУБИМАЦА НА ТЕРИТОРИЈИ ГРАДА БЕОГРАДА

Члан 18.
Нa јавне површине могу се изводити пси који су вакцинисани против беснила и трајно
обележени у складу са законом којим се уређује ветеринарство.

Члан 19.
Држалац животиње, као и лице које изводи пса на јавну површину, дужан је да пса изводи на поводнику.
Држалац животиње, као и лице које изводи пса, сноси пуну одговорност за његово понашање на јавној површини.

Члан 20.
Пас се може пуштати са поводника да се слободно креће само у парку и на другој јавној зеленој површини и то:
- у времену од 22.00 сата до 09.00 сати следећег дана, у периоду летњег рачунања времена, односно, у времену од 20.00 сати до 10.00 сати следећег дана, у периоду зимског рачунања времена;
- у непосредној близини школа, временски периоди из алинеје 1. става 1. овог члана,
ограничавају се до 7.30 сати следећег дана, без обзира на период рачунања времена, осим за време школског распуста и нерадних дана.

A sada nesto iz ZOBS-a
Члан 89.
Возач бицикла не сме да се креће бициклистичком стазом брзином већом од 35 km/h



Ma ne, znam da postoji, znaš, nego treba da se istakne, na primer u svakom ulazu pored table kućnog reda (kao da ta tabla ili sam kućni red postoji), na bic. stazi isto, ...otkud znam, da se zna. Ili da se uči u školi, da postoji predmet kućnog vaspitanja ! :D Daleko je srbija od kulture. Da ugrade tahografe u automobile, da 100 puta pooštre kazne, to jest kontrolu brzine i vreme kretanja svakog putničkog vozila, i zbog umora i zbog svega, zabranu konzumiranja akohola, da sklone ležeće policajce, da zakrpe sve rupe, da zabrane kretanje vozila starijih od 6 godina, svaki da bude sa euro 10 :D, da se voze parni i neparni, ovim i onim danima, da naprave 100 podzemnih garaža, da brže uvedu sve podzemne kontejnere, da naprave 1000 novih javnih česmi, javnih, čistih toaleta, nek se plaća 5-10 din, da uvedu kazne za kretanje pešaka po biciklističkim stazama, da biciklističke staze preurede, umesto asfaltiranja da se nacrtaju trake po kolovozu u žutoj traci, da zabrane zloupotrebu reklama na televiziji, da zabrane šund, da pojeftini hrana za 1000 procenata, shodno platama, da zaposle srbiju, uvedu pravu socijalu, kupe 1000 novih autobusa, besplatan bus plus za nezaposlene, ...da kupujemo domaće, da izvozimo ali stvarno, da proizvodimo, ma ima još milion sitnica, obavezno kupanje ljudi svakog dana, ko se ne okupa, kazna 100 evra ! :D Zabranjeno pušenje i na javnim mestima. :D Bićemo bolje društvo i sredina, ako ne mislite sad na sebe, mislite na vaše potomke, da njima bude bolje, ljudi treba da se vole, da batale novac, da gledaju prave prirodne i životne vrednosti, da se radujemo zdravom životu, da naprave besplatne festivale na otvorenom gde će da bude puno plesa ali da dame biraju ! :D


Tako je to kada neko bezi sa casova :D

NA Uscu, na ulasku u park Prijateljstva su davno postavljene table sa obavestenjem od koliko do koliko sati je dozvoljeno pustanje kucnih ljubimaca sa povodnika, a i inace su vlasnici pasa trebali da procitaju i upoznaju se sa Gradskom odlukom o drzanju domacih zivotinja, nije obiman, a i da dodam, narocito oni koji imaju velike i opasne rase.
Zavrsih sa ovom temom, za mene ovo bas i nije mnogo zabavno.
  • 0

#20 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1795 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Posted 25 November 2012 - 05:31 PM

Jok bre, naprotiv, drago mi je da je na mesto dvorske lude osoba koja odgovara poslu :)


Volim da se zabavljam kad vas zajeb... zabavljam ! :D Volim da se igram sa običnim ljudima ! :D Ja bih sebe pre okarakterisao kao nekog superiornog KRALJA a tebe kao...mog štalara - konjušara ! :mrgreen: Izgleda da ti previše dozvoljavam, moraš više da me poštuješ, višu superiornu rasu ! :D Nismo isti stalež, klasa...nivo. LEVEL bre ! :D


  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users