Jump to content


Fotografije

Problem s nabavkom konusa


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 October 2012 - 05:46 PM

Ne vidim ni jednu odgovarajuću svežiju temu, pa moram novu...

Prednji točak je u pitanju. Do nedavno sam mislio da je sve to standarndo i da ima samo dve varijante 3/8" i 5/16" ili kako još zovu ∅8 i ∅10.

Imam tu tri bicikla, na jednom je šuplja osovina, uža, valjda ∅8 i lako nabavljiv konus, isto i na starom Quando točku. Međutim na druga dva bajsa je šira osovina, pretpostavljam ∅10 (kao za zadnji točkak), jedna je puna a na mom Assess točku šuplja, i konusi su manji, za ključ 13.
Znači takve konuse ne mogu da nađem, navoj je isti kao za zadnji točak ali telo konusa manje. Planet i Capriolo nemaju, gledao sam i u jednoj radnji što valja Venerinu robu. Ima li neko još neku ideju?
  • 0

#2 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 October 2012 - 08:27 PM

Jel mogu bar da zamenim komplet osovinu za onu uobičajenu, užu? Jel bi leglo to kako treba sa šoljicama i kuglicama na nabli?
Pa da onda kupim šaku tih 5/16" konusa i završim s tim za svagda.
Ovako ću izludeti n:mad0090 , večito isti problem i svake godine juranjava po radnjama i servisima...
  • 0

#3 jovanra

jovanra
  • Members
  • PipPipPip
  • 117 posts
  • LocationAleksandrovac-Vitkovo

Postavljeno 21 October 2012 - 02:35 PM

Jedini covek koji ti moze nesto naci je Zsolt.Probaj preko njega.Ja sam za mene sve nabavio preko njega.
  • 0

#4 Nikollo

Nikollo
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 22 May 2020 - 10:47 PM

Imam isti problem. Nisam proveravao fi niti znam glavu cini mi se ili da nema ime ili je toliko stara da se izlizao natpis. Prednja osovina. Dve, za dva bicikla. Na jednoj konusi bez prasinara na drugoj sa ugradjenim prasinarom. Sve u svemu jednostavnije kupiti komplet osovinu ali nije ni to lako naci da bude isti fi tj debljina i poprilicno isti konus. Mozda neko kvalifikovaniji moze da kaze nesto vise oko ovih improvizacija. Jos jednostavnije je kupiti komplet tocak to je najjednostavnije i najbrze se montira ali je i najskuplje. A ja skoro kupio i zadnji. Lelee.
  • 0

#5 Sirrus

Sirrus
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 16 April 2023 - 08:13 AM

Da li neko zna gde mogu da se nadju konusi za pedale?

 

pedal-pitting_IMG_5668.JPG


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika