Jump to content


Fotografije

Pirate [MTB]


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
24 odgovora na ovu temu

#1 Pirate

Pirate
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 October 2012 - 05:39 PM

Poz.

Dugo pratim ovaj forum, i uglavnom do sada sam samo citao teme. Pa evo, red je i da napisem svoj prvi post, a najbolje mesto je ovde, odnosno u temi za predstavljanje bajka.

Zovem se Bojan, iz Novog Sada sam, i pedalim odkad znam za sebe 8) . Godisnje prelazim u proseku nekih 3000 do 4000 km. Nije nikakva ozbiljna kilometraza, ali nije bas ni najivno. Uglavnom vozim po ravnom tj. asfaltu, off-road jako malo, tako reci nikako.

Ove godine sam priustio da sklopim bajk po svojim zeljama, tj. bolje reci potrebama. I opet se pokazalo ono pravilo, sto bolji bajk, to covek manje predje. Tako da sam za ovu godinu jedva izgurao nekih 2000 km :? . Dosta privatnih obavezama su me omeli u voznji, a i vreme je bilo cudno. Setimo se samo onih paklenih vrucina.

BTW, planiranje oko novog bajka pocelo je jos na zimu. Uglavnom sam vecinu delova i uzeo tada, a ostatak na prolece. Skoro svi delovi su novi, naruceni kod ovlascenih dilera. Ram sam kupio od kolege sa foruma, polovan. A sa mog starag bajka sam ostavio par delova, tipa zadnji menjac, korman, sic i vila.

Sve u svemu, razmislao sam i o kupovini polovnog bajka. Sigurno bih za iste novce dobio bajk sa mnogo boljom opremom. Ali ipak sam se odlucio za kupovinu novih delova, a i sklapanje od nule ima posebnu draz, zar ne n:party0021 ? Realno i ovaj nivo opreme sasvim zadovoljava moje potrebe i stil voznji koji preferiram.

Oprema je sledeca:

ram: univega alumunijum 7005 t6
viljuska: suntour xcm
solje vile: ritchey logic
lula volana: scoutt alu
volan: alu obican
rucke volana: ritchey true grip 6
cev sedista: ritchey comp 31,6 x 400
guma: mishelin city protek plus
obrucevi-felna: rigida za c2000
prednja nabla: deore hb-m590
zadnja nabla: deore fb-m590
rucice kocnica: deore bl-m590
kocnica zadnja: deore br-m590
kocnica prednja: deore br-m590
rucice menjaca: deore sl-m591
prednji menjac: slx fd-m661
zadnji menjac: deore rd-m530
kaseta: deore cs-hg50-9
lanac: deore cn-hg53
pogon: deore fc-m590 (44x32x26t)
pedale: wellgo m-20

Dodatna opreme:

rogovi: tour de france alu
nosoc bidona: elite alu black
brzinometar: cateye enduro
prednje svetlo: police lampa 15w
zadnje svetlo: cateye tl-ld170r
torbica: kellis triangel black

Kao sta vidite cilj je bio da se sastavi funkcionalan i dobar bajk, uz pristojne troskove. Posto preferiram minimalizam, od dodatne opreme je stavljeno samo ono sto mi je i neophodno. Licno sam hteo bajk bez ikakvih natpisa, da sto jednostavnije izgleda, ali opet da bude koliko toliko prepoznatljiv. Zbog toga sam se odlucio za peskarenje kao i matiranje u crnu boju, kako rama, tako i kormana i vile. Moram vam priznati da uzivo to izgleda odlicno, mnogo bolje nego na slikama. Ko god je video bajk imao je samo reci hvale. Stvarno izleda posebno i izdvaja se iz mase.

Sta je plan za sledecu godinu? Pa i nemam bas puno planova, ovo je sve utegnuto i radi perfektno. Jedino kvalitet vile nije na razini kvaliteta ostalih delova, pa je i tu plan za upgrade. Naravno vila mora biti crne boje, sa sto manje natpisa 8) . Takodje plan mi je da zamenim trenutne slik gume, za neke mozda univerzalnije. Jednostavno sa mishelin city protek plus (26x1.4) svaki izlet van puta je prilicno traumatican. Prilicno su tvrde, tako da bih sa promenom vile i spoljasnjih guma sigurno dobio i malo na udobnosti.

Eto, toliko od mene. A evo i malo slika koje prate evoluciju bajka.

Vozdra!
  • 0

#2 Pirate

Pirate
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 October 2012 - 05:41 PM

DELOVI:

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0

#3 Pirate

Pirate
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 October 2012 - 05:43 PM

SKLAPANJE:

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0

#4 Pirate

Pirate
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 October 2012 - 05:45 PM

PRVI DAN NAKON SKLAPANJA:

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0

#5 Pirate

Pirate
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 October 2012 - 05:47 PM

TRENUTNO STANJE BAJKA:

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

http://i113.photobuc...33Bajkfinal.jpg
  • 0

#6 boree

boree
  • Members
  • PipPip
  • 67 posts
  • LocationMaria Theresiopolis

Postavljeno 14 October 2012 - 07:24 PM

dobra oprema za tvoje potrebe ,lep bajs, jedina zamerka mi je ram , dosta je prost al zato i neupadljiv za ostale (čitaj lopurde) , a sedište ti nije malo visoko naspram kormana, nisi jako nagnut ? =D>
  • 0

#7 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 15 October 2012 - 05:05 AM

Baš lep rekreativni bajk...Ta stelt boja me je oduševila...Samo skrati malo vrat te vile mnogo će lepše izgledati...Mislim da ti bolja vila za tvoje potrebe ni ne treba ...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 October 2012 - 07:19 AM

Skrati MNOGO vrat te vile (+1 bolja ti ne treba), a gume uzmi 1.75 slik, bilo koje, ako voziš samo asfalt.
  • 0

#9 aztec

aztec
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 585 posts

Postavljeno 15 October 2012 - 08:05 AM

Ja bih s ovim sedlom usrećio matorog, ili ortaka koji je skoro imao neku hirušku intervenciju-a na ovaj bajs stavio neko adekvatnije....makar neki selle royal-ako baš mora deblja varijanta.Inače super je bajs-siguran sam da si zadovoljan kako je ispao. =D>
  • 0
SPARK 10

#10 Pirate

Pirate
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 October 2012 - 06:34 PM

...jedina zamerka mi je ram , dosta je prost al zato i neupadljiv za ostale (čitaj lopurde)


Pa i cilj je bio da bude prost i jednostavan. Ali zato uzivo izgleda fenomenalno, pa se ne bih bas slozio da je neupadljiv za lopurde, naprotiv :D

...Ta stelt boja me je oduševila...


Jeste, boja je odlicna. Kao sto sam rekao, uzivo to izleda jos bolje. I ako je crna boja, prilicno dobro podnosi prasinu i prljavstinu. Ocekivao sam i gore. Drugar je i kumovao nazivu bajka: ghost rider 8) haha

... a sedište ti nije malo visoko naspram kormana, nisi jako nagnut ? =D>

...Samo skrati malo vrat te vile mnogo će lepše izgledati...

Skrati MNOGO vrat te vile ...


Vilu jos necu da skratim. Jos podizem i spustam korman, i trazim idealno resenje. Zbog toga trenutno tako izgleda.


Ja bih s ovim sedlom usrećio matorog, ili ortaka koji je skoro imao neku hirušku intervenciju-a na ovaj bajs stavio neko adekvatnije....makar neki selle royal-ako baš mora deblja varijanta.


Hahahaha, a mislio sam da niko nece primetiti :wink: . Sta ja znam, ovo mi je sic od proslog bajka, nije neki lepotan, ali meni je udoban. Uvek mi odgovara, kao i sto sam kazes deblja varijanta, pa i ako bude bio nekakav upgrade ici ce se ka tome. Za sada ovo "pije vodu", ali moguce da cu uzeti nesto bolje. Za sada sva poboljsanja idu ka boljoj vili i univerzalnijim gumama.

Inace, hvala svima na lepim recima. :D

Poz
  • 0

#11 Pirate

Pirate
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 March 2013 - 02:11 PM

Takodje plan mi je da zamenim trenutne slik gume, za neke mozda univerzalnije. Jednostavno sa mishelin city protek plus (26x1.4) svaki izlet van puta je prilicno traumatican. Prilicno su tvrde, tako da bih sa promenom vile i spoljasnjih guma sigurno dobio i malo na udobnosti.


Zamenjene gume :D

Unutrasnje - continental:
http://washford.scen...6588?$PDP_MAIN$

Spoljasnje - continental double fighter II (26x1.9)
Postavljena slika
Postavljena slika
  • 0

#12 Pirate

Pirate
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 April 2013 - 06:44 PM

Sa novim gumama to izgleda ovako:

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0

#13 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 16 April 2013 - 06:27 AM

Interesuje me boja. Koja boja je u pitanju i kako je farbana? Ako slučajno crna nije mat, koji bezbojni mat lak je išao preko i kako je nanošen? Vrlo neobičan mat efekat, sviđa mi se :-)
  • 0

#14 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 16 April 2013 - 07:51 AM

Da ti ne treba možda malo veći ram?
  • 0

#15 Pirate

Pirate
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 May 2013 - 01:08 PM

Interesuje me boja. Koja boja je u pitanju i kako je farbana? Ako slučajno crna nije mat, koji bezbojni mat lak je išao preko i kako je nanošen? Vrlo neobičan mat efekat, sviđa mi se :-)


Uhh, pa ne bi znao da kazem koja je tacno boja (tip, nijansa) :? . Ram je odnet kod majstora, tamo sam iz kataloga izabrao boju i to je to. Prvo je islo peskaranje, pa zatim farbanje. Sve u svemu odlicno je ispalo :D .
  • 0

#16 Pirate

Pirate
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 May 2013 - 01:10 PM

Da ti ne treba možda malo veći ram?

Ne :D !
Imao sam pre dva bajka sa ramovima od po 22" i 22,5", pa znam otprilike velicine i odnose.
Ovaj sa 21" mi je potaman :) .

Poz
  • 0

#17 Pirate

Pirate
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 January 2014 - 09:23 PM

Pozdrav drugari! Treba mi pomoc. :wink:

Hocu da zamenim vilu, pa mi treba vas savet. Budzet je oko 100E, gore-dole. Malo je zez sto vila mora da bude za v-brake i da ima duzinu vrata oko 24-25 cm. Pa tu i nastaje problem. Nije bas to lako naci i sve to iskombinovati. Uglavnom nove i kvalitetnije vile imaju podrsku samo za disk kocnice, a i ako nadjem neku sa v-brake uglavnom duzina vrata ne odgovara. Da napomenem, u obzir dolaze i nove i polovne (dobro ocuvane) vile.

E sad kod novih vila i nemam nekakav izbor, i manje vise sve se svodi na sledece:
- SUNTOUR SF13-XCR LO 100 26 black-black i
- ROCK SHOX XC 28TKBLACK
Cenovno su slicne, odnosno oko 12000 din.

Da li neko ima iskustva sa ovim vilama? Bilo dobra ili losa. Da li uopste vredi kupovati ove vile? Kakav kvalitet da ocekujem?

U svakom slucaju, ako imate nekakve saveta i predloge na ovu temu, ocekujem da mi pomognete. :D

Poz
  • 0

#18 Psihopata

Psihopata
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 posts

Postavljeno 21 January 2014 - 09:41 PM

Citiracu "XCR ko jednosezonska biljka, luft dobija u drugoj sezoni."
  • 0

#19 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 22 January 2014 - 01:46 AM

Citiracu "XCR ko jednosezonska biljka, luft dobija u drugoj sezoni."


Ja imam xct v3 sf12 vec dve sezone i nema govora o luftu a xcr je vasiona za nju....Ako je kupis novu i odrzavas pravilno potrajace podosta...Gotovo sve mozes sam uraditi na njoj sa malo alata...

Imas dosta o servisu suntour coill spring vila ovde na forumu...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#20 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 22 January 2014 - 04:41 AM

+1
Uz opasku da ne forsiram ni bajs ni vilu nesto preterano, ali ne vozim ni samo po asfaltu, imam xcm koji traje 2 godine za sada, planiram da promenim potrosne delove i da ga spremim za narednih sezonu-dve :) Iako ne vidim ni ovako neki problem, ali ajd, nisu skupi delovi pa da ih zamenim :D

Sve zavisi kako se koristi bajs, ali mogu i jeftinije da posluze.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika