Jump to content


Fotografije
* * * * * 1 glasovi

Pad legende, idola biciklizma Lensa Armstronga!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
629 odgovora na ovu temu

#481 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 06 June 2019 - 11:55 AM

Priznao ne priznao dopingovanje, pisi propalo,on ce ostati zapamcen kao sedmostruki pobednik Tur de Fransa. I ostace lgenda,sa dopingom i bez dopinga.

 

Ti stvarno verujes u ovu glupost?? 

 

Nije on nikakav "pobednik", njemu su sve titule oduzete jer je prevarant i stakao ih je na neposten nacin. Meni je fascinantna opsednutost nasih ljudi jednim prevarantom i narkomanom. Sretao sam ljude koji su ga toliko branili da se to granici sa ludoscu. 


  • 3
.

#482 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 06 June 2019 - 12:07 PM

Ti stvarno verujes u ovu glupost?? 
 
Nije on nikakav "pobednik", njemu su sve titule oduzete jer je prevarant i stakao ih je na neposten nacin. Meni je fascinantna opsednutost nasih ljudi jednim prevarantom i narkomanom. Sretao sam ljude koji su ga toliko branili da se to granici sa ludoscu.

То је у извесном смислу штокхолмски синдром. Не цени се поштен рад, већ само постизање циља по цену лсжи, преваре, уцена, непоштовања колега, криминала, дрогераја, итд....Лудило. А када усто доживи у својој средини, или на послу, или га локални мафијаш испрепада, онда није у реду. Двоструки аршини.
  • 1

#483 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 06 June 2019 - 12:13 PM

Ma to je odsustvo svih moralniih normi, pravila ponasanja... To sve govori koliko smo se kao drustvo srozali i koliko kao ljudi ne vredimo. 


  • 1
.

#484 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 06 June 2019 - 02:37 PM

. Дакле, за нас нормалне и непреварантски васпитане, он је све, само није легенда.

Znaci onaj ko ga smatra legendom -on nije normalan i prevarant je (e tu se vidi kultura). , pa cim se vodi polemika o njemu on nesto znaci , covek pobedio rak i postao as, legenda,ljudina, car, kralj biciklizma.Ovim sam zavrsio sa pricom o Lensu Armstrongu.


  • 1

#485 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 06 June 2019 - 02:59 PM

Znaci onaj ko ga smatra legendom -on nije normalan i prevarant je (e tu se vidi kultura). , pa cim se vodi polemika o njemu on nesto znaci , covek pobedio rak i postao as, legenda,ljudina, car, kralj biciklizma.Ovim sam zavrsio sa pricom o Lensu Armstrongu.

 

I Ted Bandi je bio sa dosta zena... nekad je pametnije cutati.


  • 1

#486 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 06 June 2019 - 03:30 PM

Nije u redu, ali logicno je kada je neko tako superioran to pada u oci. NAJVECA PREVARA U ISTORIJI SPORTA- Tamo gde se vrte veliki novci tamo ima najvise prevare a to nije biciklizam sigurno..A to sto novine pisu uvek treba uzeti sa dozom rezerve. A o moralnoj slici sveta u ovom casu ne vredi raspravljati, jer kako je sveta i veka bilo je morala, a vise nemorala, tako funkcionise covecasnstvo. A o prevarantskoj sklonosti  vecine ljudi ne bi sada filozofirao,moze da otvori raspravu.
 
Priznao ne priznao dopingovanje, pisi propalo,on ce ostati zapamcen kao sedmostruki pobednik Tur de Fransa. I ostace lgenda,sa dopingom i bez dopinga.



Kada sam napisao najveca prevara u istoriji sporta, naravno da nisam mislio na najvecu prevaru u finansijskom smislu.
Njegova prevara ima drugaciju tezinu, daleko vecu. Covek je na nelegalan nacin 7 puta posta sampion najprestiznijeg takmicenja u istoriji ovog sporta. Bruka i sramota se granice sa time kao kada bi neka ekipa uz doping 7 puta za redom osvojila ligu sampiona....
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#487 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 06 June 2019 - 03:41 PM

Znaci onaj ko ga smatra legendom -on nije normalan i prevarant je (e tu se vidi kultura). , pa cim se vodi polemika o njemu on nesto znaci , covek pobedio rak i postao as, legenda,ljudina, car, kralj biciklizma.Ovim sam zavrsio sa pricom o Lensu Armstrongu.


Боље што си завршио, јер како се зове подржавање криминалних, нефопуштених, нечасних и непоштених радњи?
  • 1

#488 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 06 June 2019 - 05:37 PM

U drustvu se razvila tolerancija na kradje i lazi jer se nekako podrazumijeva da svi varaju pa samim tim nema ko ni da osudi takvo ponasanje.
On cijedi iz sopstvenog imena i karijere svaki dolar koji moze sto razumijem,neka ga.
Ja ne mogu njega ipak dozivljavati kao sportistu i sampiona-za mene je on sinonim za lopova i prevaranta.

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
  • 1

#489 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 07 June 2019 - 07:26 AM

Daj ne preterujjte...
On jeste bio vrhunski sportista i ako su mu oduzete titule jer da nije bio, nikakav doping mu ne bi pomogao da pobeđuje.

Njega najviše osuđuju što je kriv što je obrukao biciklizam.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 5

#490 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 07 June 2019 - 08:17 AM

Ljudi padaju za 100eura a prolaze milioni i milijarde, NBA 90% na PED, NFL...
Ne moramo dalje. Ja osudjujem PED isto koliko i licemerje.
Lens za mene bio i uvek ce biti legenda i uber atleta. Tezak, egoista, arogantan da al sto je bio takmicar kapa dole.
Pa pogledajte Fruma kako izgleda. Jel ima neko da misli da je on postigao sta je postigao na cedeviti, ovsenoj kaši i belancima?
  • 4

#491 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 07 June 2019 - 10:32 AM

Profi sportisti varaju kada god im se ukaže prilika. Apsolutno je sigurno da se Lens nije skrivao i išao sam u wc klupskog busa ili hotelske sobe pa krišom sebi davao ko zna šta, već je to znalo minimum nekoliko ljudi, a verujem da nije ni sam uzimao već su mu davali - to je bio bukvalno projekat. Koliko je to nekoliko ljudi, ne znam, ali sam siguran da je bio jedan ili više lekara koji su na platnom spisku ekipe za koju je vozio.

Kada se zarađivao veliki novac i cirkus trajao za vreme tih trka, svi su ćutali, a onda odjednom je neko želeo sve da otkrije. Neki to povezuju sa političkim razlozima, jer je Lens javno kritikovao Vladu SAD nakon karijere da ne daje dovoljan novac bolesnima od raka a da vodi nepotrebne ratove! I to nekoliko puta ponavljao u jednoj godini, pa je na taj način pročačkao mečku. A u to doba apsolutnu vlast u SAD je imala ekipa iza Buš/Obame isti oni koji su i nas 99-te, ti ne opraštaju, sami sebi srušili zgrade, pobili onoliki svoj narod...i td.

 

Ne može mu se oduzeti to da je za tih 7 godina dosta popularisao biciklizam. Zapravo niko nije znao za biciklizam skoro, a nakon njegove pojave, na ulici kad te vide na bajku s opremom, viču Armstrong, Armstrong...dakle imalo je izuzetno velikog značaja za marketing...Nakon toga, skoro pa da nije važno...

Veći dopingom su se cepali Indurain i društvo sa EPO i nikom ništa, a oni su rodonačelnici! Sa čeličanama su imali bolje rezultate nego ovi sada...I Lens je samo to isto nasatavio...

Kako se "provali" doping? Pa po prosečnom vremenu vožnje etape. Kod nas je to bilo najlakše videti, posebno na hronometru. Ovo ne govrim ja, nego ovi što učestvuju na trkama. Kod nas prosek 50 km/h na hronometru. Dakle sve "nafilovano" ko zna čime! Pitao sam Mikoša pre Gira, našeg bivšeg profesionalca i reče mi da sudeći po prosečnoj brzini sada na trkama, ne bi trebalo da se koriste neke zabranjene supstance i da jakim radom ova vremena mogu da se "skinu", izvoze. 

Nzm kakva su vremena bila sada na Giro i videćemo na TDF sada uskoro...mada sam gledao Giro, ali me interesovalo samo vreme za gen.plasaman.

 

Siguran sam da ono što koruste danas teniseri, koriste i biciklisti. Teniseri često 5 sati loptaju...


  • 1

#492 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 07 June 2019 - 11:41 AM

 

Ne može mu se oduzeti to da je za tih 7 godina dosta popularisao biciklizam. Zapravo niko nije znao za biciklizam skoro, a nakon njegove pojave, na ulici kad te vide na bajku s opremom, viču Armstrong, Armstrong...dakle imalo je izuzetno velikog značaja za marketing...Nakon toga, skoro pa da nije važno...
 

 

To vicu isti oni koji u Formuli 1 znaju samo za Sumahera. 

Nije on popularisao biciklizam zato sto je bio toliko "dobar" nego zato sto se njegovo "takmicenje" poklopilo sa ekspanzijom interneta, televizije i uopste globalnih komunikacija pa je sve postalo javno i trenutno dostupno. I naravno odmah napravljen veliki biznis od toga. Bicklizam je postojao i pratio se (samo mnogo teze sirim narodnim masama) mnogo pre Armstronga. 

 

A isti ti koji vicu Armstrong, Armstrong te posle pitaju sta je sa onim TVOJIM narkomanom pa te jos ispituju kako se pije, sta, koliko, kao da su svi biciklisti kao Armstrong. To je njegova prava zaostavstina a ne lazne pobede velikog sportiste i atlete. 

 

Ja predlazem da mu podignete spomenik na Avali npr. Ako moze Brus LI u Leskovcu ili gde vec, moze i legenda na Avali. 


  • 4
.

#493 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 07 June 2019 - 12:13 PM

Да ли неки овде стварно оправдавају овакав модел понашања по коме може и да се оправда свака криминална и недозвољена радња, или понашање које се подводи под непоштено? Може ли ико од форумаша да ми одговори на једноставно питање: да ли је нешто у реду само зато што то сви раде? Ако је то оправдање преваре, онда да искључимо моеал из сваког сегмента живота, а колико видим, овде има доста оних који кујају како је неправедно ово или оно. Друго питање: зашто се не допусти допинг и одвоје такмичења нормалних и дрогираних у званичним конкуренцијама?
  • 1

#494 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 07 June 2019 - 12:33 PM

Ko hoce da trazi neka pogleda teme gde se ranije pisalo o dopingu. Citava sekta rekreativaca koja se fiksa da bi na lokalnoj voznji za vikend bila brza od komsije rekreativca koji se ne fiksa. Ili se i on fiksa ali manje pa je opet sporiji. I to je potpuno normalno za neke.

 

Vrhunac naseg (izopacenog) morala je kada neko kaze: "Pa sta ako je krao, pruzila mu se prilika, i ti bi da si mogao". Odmah znam da sa takvim "covekom" nemam vise sta da trazim. A kako stoje stvari, takvih je sve vise i vise.


  • 3
.

#495 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 07 June 2019 - 01:00 PM

...Може ли ико од форумаша да ми одговори на једноставно питање: да ли је нешто у реду само зато што то сви раде?...

mogu: nije u redu.

 

kao drugo ali mnogo vaznije: ne samo da to nije dokazano vec je u nacelu i netacno da svi to rade!!!

 

Iz ovog otvorenog pisma:

https://mbaction.com...s-frischknecht/

bih zdvojio meni najjacu, najznacajniju recenicu

What he did four years ago was very wrong! 


  • 2

#496 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 07 June 2019 - 01:41 PM

mogu: nije u redu.
 
kao drugo ali mnogo vaznije: ne samo da to nije dokazano vec je u nacelu i netacno da svi to rade!!!
 
Iz ovog otvorenog pisma:
https://mbaction.com...s-frischknecht/
bih zdvojio meni najjacu, najznacajniju recenicu
What he did four years ago was very wrong! [/size]

Тако је
  • 0

#497 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 07 June 2019 - 05:41 PM

...on ce ostati zapamcen kao sedmostruki pobednik Tur de Fransa....

ja ga pamtim jedino kao ljigavca koji je prodavao neke jos ljigavije narukvice i gadno se obogatio lazuci ljude :(

 

Mozda ga i zapamte neki koji su ga gledali

ali vec narastaji koji dolaze izgleda nece imati priliku jer je sve..obrisano

https://www.letour.fr/en/history

https://sh.wikipedia...abela_pobednika

i msm da je to jedini, pa cak i ispravan nacin...da udje u legendu :)

Prica se da je jednom bio jedan...gad!

 

Nikako ne podrzavam doping

a ono sto je Lance uradio po meni je mnogo gore od samog dopingovanja.

 

I raznim drugim sportovima su se dopingovali kao i u biciklizmu

neke su nahvatali ali verovatno neke i nisu,

neki su platili neku kaznu a neki su se provukli, to svima ide na dusu.

Ali mi se nekako cini da je sve to bilo nekako dzentlmenski, ljudski, skoro pa *sportski*,

ali to sta je on radio...mucio, kinjio, pretio, upropastio ljudima zivote samo da bi namakao vise novca.

 

Msm da njegovo dopingovanje nema veze sa sportom vec sa njegovim bolesnim egom

i da ga treba posmatrati kao takvo a ne kao sportski fenomen. Ego mu je i dosao glave,

jer koliko sam shvatio da se nije vratio sve bi zastarelo i ne bi mu nista mogli dokazati i oduzeti.

 

Ovo mi pokazuje kakva je ljudina, sportista i legenda: gad!

https://makeagif.com/i/PsbBL2


  • 2

#498 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 07 June 2019 - 09:58 PM

To vicu isti oni koji u Formuli 1 znaju samo za Sumahera. 

Nije on popularisao biciklizam zato sto je bio toliko "dobar" nego zato sto se njegovo "takmicenje" poklopilo sa ekspanzijom interneta, televizije i uopste globalnih komunikacija pa je sve postalo javno i trenutno dostupno. I naravno odmah napravljen veliki biznis od toga. Bicklizam je postojao i pratio se (samo mnogo teze sirim narodnim masama) mnogo pre Armstronga. 

 

Pa da, baš to, baš je to poenta, ti koji su znali samo za Šumahera sad su saznali i za Armstronga ;), baš o tome govorim. Šteta je što i ti sa pijace što su tada čuli za njega, znaju i da je koristio to što jeste, pa smo sada svi drogirani :(

 

Да ли неки овде стварно оправдавају овакав модел понашања по коме може и да се оправда свака криминална и недозвољена радња, или понашање које се подводи под непоштено? Може ли ико од форумаша да ми одговори на једноставно питање: да ли је нешто у реду само зато што то сви раде? Ако је то оправдање преваре, онда да искључимо моеал из сваког сегмента живота, а колико видим, овде има доста оних који кујају како је неправедно ово или оно. Друго питање: зашто се не допусти допинг и одвоје такмичења нормалних и дрогираних у званичним конкуренцијама?

 

Ne, ne, ne opravdavam doping, taman posla, ali pokušavam da sagledam barem iz moje prizme kako to izgleda.

Meni je neverovatno da neko pomisli da je on to sam radio. Da je neki naš vozač, pa bih nekako i razumeo, odakle nama novac za nešto ozbiljnije, ali sam mišljenja da je to bio projekat varanja. Dakle našli su nekog ko može da se utrenira i da sa tim dopingom dobije sve za sebe, ekipu i sve koji su u tome učestvovali. Trebalo bi da su i šefa US.P., Brunela uhapsili oko svega toga. 

 

Kod mene je ovaj problem - mislim u podsvesti svojoj da su se svi cepali i ranije, a da je samo Lens otkriven - odnosno Lens je otkriven jer je to bila čitava ekipa koja je "radila" 7 godina. Postojalo je i ranije, možda ne toliko organizovano, "profesionalno" ili kako već da napišem, ali niko ne pominje ovde generaciju Induraina, cela ta ekipa na čeličanama je uzimala EPO. I prošlo.

 

I Frum, daj Bože da grešim koristi nešto ne dozvoljeno...nekako im ne verujem u poštenje...

 

Ali hajde ako neko ima strpljenja, da pogleda koja su vremena na istim/sličnim etapama ili hronometrima na Turu tada kod Lensa i sada, pa i kod Indurainove generacije.... Ako su ista vremena kao iz doba Lensa, onda se i sada cepaju. Jeste nešto malo napredovala tehnika, ramovi su lakši i td...ali opet. Jesam za to da se svima njima treba sve oduzeti, ko god je uhvaćen u varanju. Ali sam mišljenja da se to pušta zbog svog tog cirkusa. Možda grešim, ali ne verujem u njihovo poštenje, ni danas. Takav sam kakav sam. Naš Gajičić vozio 14 etapa Gira (koliko me sećanje služi u Aleziju) i od tada batalio skroz bicikl, ono smučilo mu se...Baš je govorio između redova, ako se ne cepaš muški profesionalno a za šta treba ogromna kinta, džaba se lomataš...to sam čitao u Žurnalu, trebalo bi da imam kući taj isečak, baš ću pokušati da pogledam...

 

I teniseri su mi sumnjivi. Svaka druga po 5 sati, pogledajte Đoku, Nadala i ekipu tu iz vrha, kako igraju maratone i na šta liče...e sada najgore je što biciklisti i posle takvih maratona, sutra opet teraju etapu...ne znam ni sam, nisam pametan po tom pitanju...

Rukometaše isto pa i vaterpoliste, malo, po malo pa uhvate. Naš rukometaš pre nekoliko meseci uhvaćen za kokain, straota (proguglajte)!


  • 4

#499 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 08 June 2019 - 06:07 AM

Ovo me podseca na onu poslovicu kada sam sluzio armiju,koja glasi. Vojska o skracenju, kurve o postenju. n2:Heristical


  • 0

#500 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 08 June 2019 - 08:57 AM

Ovo me podseca na onu poslovicu kada sam sluzio armiju,koja glasi. Vojska o skracenju, kurve o postenju. n2:Heristical

Све је то питање узора и стандарда које себи задајемо у животу. Преваранти и криминалци свакако нису мој идеал, а то није ни правдање неморала по принципу ,,сви (или већина)то раде''.
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika