Jump to content


Fotografije

Bajk od 3.194.5 grama !!!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
28 odgovora na ovu temu

#1 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 06 March 2008 - 03:36 PM

Nije da bih ja vozio bajk na kojem mi ledja dolaze vislje od glave,ali ipak ... :D
Sto je lepo,lepo je,a i lako =D>

Ako prodam kucu,valjda cu imati bar za te tockove od $15.000 ;-)



Postavljena slika



A German rider with a penchant for lightweight rides has put together a 3195-gram (7.04-pound) road bike that he says is sturdy enough for him to ride up to 1000 kilometers a week.

Günter Mai from Lampertheim has modified virtually every part on the bike, including the set of custom Lew Racing Pro VT-1 wheels. Off the shelf VT-1 wheels weigh 850 grams a pair, retail for $15,000, and are made for use by riders up to 185 pounds.

Mai's custom wheels were designed around Mai's 150-pound body and were delivered to him weighing 734 grams (1.6 pounds). Mai took off another 30 grams by shaving material off the axle end caps, replacing the steel freehub pawls and hub spacers with titanium versions, using tapered carbon/boron axles and full ceramic bearings. He also carved off some of the freehub splines that are not needed with the six-speed cassette he uses.

The bike already had light weight fans on the web excited when it was shown at the EuroBike trade show last fall. The new wheels shaved 103 grams off the bike as shown there.

"The really astonishing thing behind this build is that despite setting the benchmark in weight, it is still perfectly usable," said Nils Weidemann, LEW's European technical consultant. Wiedemann has done two 100km rides with Mai on the bike.

● Frame: SPIN Custom by Marc Siebert (677.5g)
● Fork: THM custom Scapula SP Tuned by Thomas Mertin (214.0g)
● Cranks (incl. BB): THM custom Clavicula by Thomas Mertin (366.7g)
● Headset: custom integrated headset (26.7g)
● Chain: KMC X10SL Silver (214.8g)
● Saddle/seatpost combination: Schmolke seatpost tube w/Speedneedle upper by Jürgen Mikus (the maker of the Tune Speedneedle) (77.0g)
● Cables: PowerCordz Derailleur Cordz (for the derailleurs as well as the brakes) / 4.5mm pneumatic hose for housing (15.6g)
● Brakes: AX-Lightness Orion, modified by Günter Mai (88.6g)
● Front derailleur: Campagnolo Record, customized with carbon parts by Bernhard Langerbein of Bike-Tuning-Parts (28.5g)
● Stem: Nordischer Rahmenbau by Oliver Grest (custom length and angle) 110mm x -8deg (53.8g)
● Bar: Schmolke custom TLO by Stefan Schmolke (111.3g)
● Brake levers: Campagnolo Record, modified by Günter Mai (86.5g)
● Chain rings: small ring carbon 36T, big ring alu 50T modified by Günter Mai (69.2g)
● Rear derailleur: Sachs Huret, customized with carbon parts by Bike-Tuning-Parts (48.3g)
● Skewers: Tune Skyline by Uli Fahl (16.3g)
● Chainring bolts: Tune (9.3g)
● Pedals: Aerolite Titan, tuned by Günter Mai (65.2g)
● Cassette: Recon Alu block 11-16 6speed, 11T sprocket steel - modified by Günter Mai (52.8g)
● Shifting levers: BTP carbon downtube shifters (9.0g)
● Wheels: Lew custom boron by Paul Lew, modified by Günter Mai (704.4g)
● Tires: Tufo Elite 110 (218.0g)
● Seat clamp: BTP carbon 34.9mm by Bernhard Langerbein (6.0g)
● BB cable guide: Campagnolo (2.7g)
● Bar tape: Veloplast (only on the top of the bars) (12.3g)
● Tire glue & air: (20.0g)

● Total:3194.5g
  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 March 2008 - 04:21 PM

Cena cele sprave (tj zbir cena delova) se ne pominje, baš čudno :mrgreen:

Kako li bi se ovaj bajk ponašao na retriver testu? :twisted:
  • 0

#3 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 March 2008 - 04:43 PM

Nigde nepise rok upotrebe. :mrgreen:
  • 0

#4 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 06 March 2008 - 09:59 PM

Pa ovaj bajk osim za slikanje i za sajmove ne sluzi za nista vise. E da zamalo i da zaboravim, i da se kurcis da imas najlaksi bajk na svetu. Pa preko onoga. Jel zna neko sta bi se desilo ako ja sa mojih 185cm i 90kg se popnem na ovaj bajk i jako ga zgazim. Pa za dva dana ja cu prolupati. Nekad nije samo da trazis nesto lagano nego i da trazis kvalitetno i izdrzljivo koje ima ''rok trajanja''
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#5 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 06 March 2008 - 10:12 PM

Identican (isti sam postavio) u temi sa addictom, i bic moze da se vozi (gazda mi to napisao) bajk je sklopljen prosle sezone i presao je 12000km (sto mnogi od vas ne urade sa svojima koji mogu jako da se gaze)
Fora je u tome da je sve radjeno za coveka od 65kg. i vrlo ima rok trajanja.
Samo nije bicikl koji se ubija 12 meseci i onda baci (poput pro tour timova).
BTWtockovi su negde oko 2500e tako da cuvaj kucu prodaj auto.
  • 0

#6 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 06 March 2008 - 10:34 PM

ali bice nekih 250-300g tezi :mrgreen:
  • 0

#7 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 06 March 2008 - 10:37 PM

Da neko je presao 12000km sa tim bajkom ali koji tip voznje. I kod nas u Skoplju ima jedam deda od 80godina koji svaki dan izvozi 50km. Za njega nema kisa, sunce, blato, sneg, vetar znaci svaki dan on je na bicikli. E sad kad sakupis on godisnje koliko predje 15000km i vise ali kakva je ta voznja. Evo ja vozim MTB i moj bajk nisam jos merijo ali mozes ga pogledati u rubrici Sta vozite.Slobodno receno oko 12kg. Sa njim ja predjem godisnje od 7000-10000km. Na taj isti sajt http://www.light-bikes.com ima i MTB bajk Scott od ~5kg ali veruj mi da taj isti bajk ja vozim za nedelju dana cu da ga razdrkam u pravosj smisli reci. Veruj mi
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#8 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 07 March 2008 - 01:08 AM

Treninzi , 1000+ km nedeljno (pise u tekstu) po drumu.
ja predjem preko 15000 godisnje , imam druga kojije prosle sezone presao 25000. Drum. moj bic je 8kg - njegov oko 7. Nije pravilo sto teze to bolje.
Jedino postoji linija gde bicikl nije za takmicenje/trku gde treba da bude izmaltretiran 110%. Ovaj to nije. Ali se sigurno nece slomiti u komade ako ga provozas. Procunjaj po tekstu gore dokle mu je ogranicenje tezine na tockove(nisu te stvari skupe samo zato sto su lake).
A ako si divljak razdrkaces i metalnu kocku. Ja koliko sam moj maltretirao na trkama i treninzima i ni K mu ne fali (nisam preterano pazljivo dete) ima na njemu podosta tananih stvarcica, jos su tu i savrseno dobro rade.
Testiraju se te stvari pre nego sto odu u prodavnice. :D
  • 0

#9 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 07 March 2008 - 01:11 AM

BTW, kako si stavio OSX na PC ? :|
  • 0

#10 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 07 March 2008 - 01:17 AM

BTW, kako si stavio OSX na PC ? :|


MAC je presao na Intel platformu
  • 0

#11 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 07 March 2008 - 02:36 AM

Znam.
OK, sto znaci da opusteno instaliras OS sa Tiegrom na PC ? Ili ima fora kako ti ide?
  • 0

#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 07 March 2008 - 08:51 AM

Jelte, zašto bi iko trenirao na biciklu kojim se neće takmičiti, koji mora da se vozi pažljivije nego na trkama, i koji je upola lakši od onog za takmičenje? Meni to zvuči kao da voziš F1 bolid spremajući se za reli.
  • 0

#13 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 07 March 2008 - 09:54 AM

BTW, kako si stavio OSX na PC ? :|


MAC je presao na Intel platformu


Da ali ja imam AMD procesor i nforce chipset. Znaci skines sa neta krakovanu verziju leoparda 10.5.2 za AMD izdanje. Proveris dali tvoji delovi u kompjuteru su kompatibilni i ides dalje. Prvo napravis HFS paticiju na hard disk itd itd. Samo da znate da leti iako je krakovana verzija.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#14 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 07 March 2008 - 10:20 AM

Prevideli ste jednu "sitnicu" - čovek je iz Nemačke. Porediti puteve na Balkanu sa putevima u Nemačkoj je smešno. Drugim rečima opterećenja koja trpe delovi bicikla na našim putevima za recimo godinu dana je ekvivalentno onome što bi trpeo bicikl na Nemačkim putevima za 5 godina..
Ovaj bicikl bi se na našim putevima proveo isto kao da vozite F1..
  • 0

#15 Shain

Shain
  • Members
  • PipPip
  • 58 posts

Postavljeno 07 March 2008 - 10:30 AM

Prevideli ste jednu "sitnicu" - čovek je iz Nemačke. Porediti puteve na Balkanu sa putevima u Nemačkoj je smešno. Drugim rečima opterećenja koja trpe delovi bicikla na našim putevima za recimo godinu dana je ekvivalentno onome što bi trpeo bicikl na Nemačkim putevima za 5 godina..
Ovaj bicikl bi se na našim putevima proveo isto kao da vozite F1..


..plus sto bi kod nas nahvatao jos barem 1kg prasine (citaj tezine) pa bi se malo podgojio.. :lol:
  • 0

#16 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 07 March 2008 - 11:11 AM

našim putevima za recimo godinu dana je ekvivalentno onome što bi trpeo bicikl na Nemačkim putevima za 5 godina..


Ma toga smo svesni. To čudo bi se rašrafilo na prvom uz/niz Avalu, a raspalo bi se na desetom kilometru vožnje po 'savremenoj biciklističkoj stazi' kakve sad prave po NBGD. Ali ni napolju nije sve savršeno, a zašto sanjati da li ćeš u nekom oštrom napadu na krivinu da pogodiš kamičak ili rupu koja će ti razvaliti pola bajka? Možda čovek ima sreće da živi u Pistenburgu.

OT da li se još neko ko je video 'nove staze' slaže da je to podsvesna poruka grada svojim građanima da zaborave na bicikle?
  • 0

#17 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 07 March 2008 - 11:27 AM

te staze su namenjene za klince, vikendashe i bajkere koji se krecu brzinom manjom od 17km/h. :-k

sto se tice ultralakih bajkova, na treningu i mozes da ga vozis jer ces pripaziti na rupe, prikociti ako treba dok na trci me je strah da vozim i ovu alu varijantu, ne zato sto sam jak 8) :twisted: vec zbog kvaliteta "asfaltne" podloge koju ni ne vidis kad puls zapuca na 190
  • 0

#18 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 07 March 2008 - 11:39 AM

Staze će biti okićene spomen vencima vikendaša i klinaca... da vidim koliko njih će da skoči van staze kojoj samo bodljikava žica visokog napona i laseri fale na ivici kad mu izleti neki debil.

Komentar na ultralake - baš to i mislim.
  • 0

#19 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 07 March 2008 - 11:59 AM

kad se samo setim poslednje trke, ogromna kasika od bagera u levoj traci na spustu, kamencuga precnika 30cm na sred trake, krave koje prinudno zaustavljaju "peleton", asfalt isecen u ostre pravougaonike dubine ~4cm u duzini od par kilometara, kocka ala pariz rube.. :D

al dobro ako se zakucas u kravu, tu ni celicana ne pomaze, cak sta vise mozda je bolji neki Ulaki, taman ce da se uvije kao na retriver testu i ublazi udarac :mrgreen:


salu na stranu, treba pogledati i drugu stranu. Koliko nas je imalo priliku da sedne na U-Laki, sve ovo su samo pretpostavke i predrasude.
  • 0

#20 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 March 2008 - 11:59 AM

te staze su namenjene za klince, vikendashe i bajkere koji se krecu brzinom manjom od 17km/h. :-k


Samo po tim stazama sve vise ima pesaka, a manje biciklista. Gde god neko obelezi liniju "ovce" idu tamo. :mrgreen:
Zato biciklistima ostane ceo trotoar. :D Opet imamo neku korist.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika