Jump to content


Fotografije

Sprecena kradja #KTM life spring# i #Scott SUB 40#


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
25 odgovora na ovu temu

#1 shisei

shisei
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 14 August 2012 - 08:07 AM

Pre cele price moram reci da nam je oboma (dragom i meni) ovo bila velika opomena, i vise ni u ludilu nicije dvoriste necemo smatrati "sigurnim, obezbedjenim", a komsiluk "bezbednim".

Isli smo na more u Bugarsku vozili smo tamo na kolima oba bicikla, izvozali se u pauzama kupanja, niko ih nije ni pogledao. Isli smo u Hrvatsku takodje smo ih vozili tamo, na nosacima...nigde nista, niko ih nije dirao ni u dvoristu na kolima, niti privezane uz stub.
Medjutim....na domacem terenu uvek neka neprijatna iznenadjenja.

U subotu smo kasno krenuli iz Hrvatske, presli granicu jako kasno i odlucili da prespavamo kod rodjaka u Busijama. Dosli smo kod njih u 1h ujutro po mrklom mraku. Zive u mirnoj ulici, mnoge kuce nisu ni useljene, a na ulici nije bilo zive duse (posle je sestra rekla kad smo ulazili u dvoriste da je videla tri momka kako stoje nedaleko, mi ih nismo primetili).
Bili smo umorni od puta i nisu nam se skidali bicikli sa nosaca, pa smo (Bogu dragom hvala) samo sajlom ih dodatno spojili za prednje tockove.
Moram napomenuti da je zet radio kao policajac, sad radi kao obezbedjenje, znaci mlad covek koji je uvek naoruzan, i u dvoristu je zenka vucjaka, koja zalaje i na najmanji sum. Upravo zbog toga, nam je skidanje bicikla delovalo kao veliko cimanje jer "Ko ce pored pustenog psa i zeta da se usudi...".

Lopovi su po svemu sudeci snimili nas kasni dolazak, pritajili se, cekali da se svetla oko kuce ugase i krenuli na posao. Oko pola 5h ujutro zet je cuo cudno lupkanje i sumove, pomislio je da kerusa nesto lupa oko ograde. Medjutim posle nekoliko minuta se to ponovilo jos sumnjivije pa je upalio svetlo i istrcao ispred kuce. Nasa dva bicikla su bila skinuta sa kola, i prebacena preko druge strane ograde sve i dalje povezani sa sajlom, kuja nije bila nigde na vidiku, a jedan od lopova se upravo bio vratio u dvoriste po njihov, znaci treci biciklo koji je bio dublje u dvoristu. U trenutku kad su ga videli obojica su istrcali i smugnuli, cula su se lupa vrata i kola su dala po gasu. (Treci je cekao u kolima parkiran na par metara dalje). Tada je zet vratio bicikle nazad u dvoriste, i zakljucao ih svo troje u garazu. A kuju je nasao kako se trese sklupcana kod ograde. Jadna zivotinja sutradan je bila u ocajnom stanju, lezala je, glasa nije pustala, naduvenog stomaka. Zakljucili smo da su joj verovatno bacili nesto da pojede sa ko zna kakvim dodatkom, sto ju je onesposobilo i tako sprecilo da lavezom najavi njihov dolazak. Bicikli su spaseni, zahvaljujuci lakom snu naseg zeta, dobrano su izgreani usled skidanja sa nosaca, kola su takodje izgrebana....ali ne zalimo se! Da nije bilo reakcije u zadnji cas, vec bi ujutro bili negde na pijacama spremni za prodaju!

Bili smo van sebe od besa, sto smo tako olako, maltene nadohvat ruke ostavili bicikle, ubedjeni da je sve osigurano. Nas zakljucak je da su lopovi bili pocetnici (nije nam jasno kako nisu skinuli sajlu, i olaksali sebi posao, vec sy sa krova automobila njih dvojica u isto vreme skidali povezane bicikle, sto je vrlo zapetljan posao, kola su bas visoka, mi se namucimo dok ih pojedinacno skinemo, moramo da otvorimo vrata i stanemo na gaziste...).
Imali smo ludu srecu, i vise nam na pamet ne pada da ih bilo gde ostavljamo.
Ziveo zet, i neka vase bicikle prati sreca. [-o<
  • 0
Trazim blatobran (nove ili polovne) za Scot SUB 40
U crno-beloj ili sivo-beloj boji.

#2 kronos1

kronos1
  • Members
  • PipPipPip
  • 79 posts

Postavljeno 14 August 2012 - 10:02 AM

Prosto šokantno,koji smradovi-sada opusteno vec u kuce ulaze...no jedno lepo sekirce ili macheta u ruke pa sacekusu napraviti..!
Dobro je da biciklovi nisu otisli.
  • 0

#3 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 August 2012 - 10:15 AM

Šta reći sem da đavo nikad ne spava.
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#4 pekar

pekar
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 14 August 2012 - 10:30 AM

Ima li vece neprijatnosti nego da ti dodju gosti ,i da im se bilo sta desi! Svaka Cast za domacina ima ih malo, ali su retki!
  • 0

#5 markoproma

markoproma
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Postavljeno 14 August 2012 - 10:32 AM

Ok, bicikli su tu... Šta je sa kučetom bilo do kraja?
  • 0
http://www.proma.rs
skype: markoproma

#6 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 14 August 2012 - 04:17 PM

Šta sikirče/mačeta, štoljpi pa buuuuuši ha ha ha buuuuuuši :mrgreen: spasili bi tako i sve ostalo od dva (verovatno narkomanska) smrada koji će pre ili kasnije uraditi tako nešto opet...
  • 0

profilepic.gif


#7 mikla

mikla
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 14 August 2012 - 06:24 PM

Ja sam u fazonu da nocu sprovedem 220v ali ne znam alu kakav je provodnik :D :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

#8 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 August 2012 - 07:18 PM

Fora je u tome da ako bi prebio provalnika, ti bi mogao da prođeš mnogo gore na sudu nego sam provalnik.....
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#9 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 14 August 2012 - 07:30 PM

Ne ako imaš još 3-4 svedoka koji će da se zakunu da je on nasrnuo na tebe i da su te jedva spasili :twisted:
  • 0

#10 ljiljak

ljiljak
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 14 August 2012 - 07:53 PM

Ja sam u fazonu da nocu sprovedem 220v ali ne znam alu kakav je provodnik :D :twisted: :twisted: :twisted:

Dovoljno dobar
  • 0

#11 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 14 August 2012 - 07:56 PM

Nažalos' to se vodi k'o ubistvo s predumišljajem x( Jedan onomad tako sproveo na kvaku jer je namirisao da mu dolazi lopov...
  • 0

#12 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 August 2012 - 08:34 PM

Pre ce biti ubistvo iz nehata, a ne s predumisljajem zato sto ne zna ko ce i da li ce krenuti da krade, ali svejedno nije zajebancija... :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#13 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 August 2012 - 08:58 PM

Kakvo bre ubistvo, šta ima ko da traži noću u tvom dvorištu.

Joj kako se iznerviram kad pročitam ovako nešto, kad uđu nekom na posed ili obiju kao onda Toti... koliko su drski postali. Ne znam dokle će više da se toleriše taj ološ, em se premali broj bicikala i počinioca pronađe a i onda su kazne preblage :evil:.

Sad kad pomenuste struju pade mi na pamet, što ne prave neke sajle za zaključavanje sa baterijom i odašiljačem to uopšte ne bi moralo da bude skupo, recimo kao ona kineska bežična zvona - bagatela su i ima sasvim solidan domet. A ne zauzima mnogo mesta ta 12V A23 baterija je mala, samo da se napravi obrnuto da šalje signal kad se kolo prekine (sajla otvori ili precvika). Zvono se ubode kući u neki šteker pa ko nedaj bože drži u biciklani a stan mu je blizu u dometu :), ili ko drži u šupi/garaži a skup bajs u pitanju ovo bi bilo dobro rešenje. Daje dovoljno vremena da dojuriš sa palicom i lomiš kosti, ili zoveš muriju i opet lomiš kosti ako oće da beže n:fighting0030.
  • 0

#14 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 15 August 2012 - 03:28 AM

Fora je u tome da ako bi prebio provalnika, ti bi mogao da prođeš mnogo gore na sudu nego sam provalnik.....



Nazalost, tuzna istina.....Ali kako bi omastio vodovodnu cevku o njega u tom trenutku i ne bi mu pomislio za zivot.....Pa nek me posalju posle kolko oce u zatvor.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#15 VasDeSade

VasDeSade
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 15 August 2012 - 06:18 AM

Fora je u tome da ako bi prebio provalnika, ti bi mogao da prođeš mnogo gore na sudu nego sam provalnik.....


Mozda ali ako ga iseces na delove i nahranis svinje ostaje ti bajs i ne ides na sud! n2:1147_tasty_tongue
  • 0

#16 mikla

mikla
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 15 August 2012 - 09:21 AM

Slazem se ^^, ako je verovati onom liku iz Snatch-a svinje pojedu cak i kosti :twisted:
  • 0

#17 ctmstudios

ctmstudios
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 04 September 2012 - 09:21 PM

Nasi zakoni su takvi kao da su ih lopovi pisali. Na svaki nacin pokusavaju da ih zastite.

Ako naletis na lopova u trenutku kradje ne smes da pucas u njega sve dok on ne ispali dva hica prema tebi. Posle dva, smes da pucas. Postavlja se pitanje, sta ako je precizan?
Dalje, ako ti pljackas upadne u stan sa namerom da vrslja, ne smes fizicki da se razracunavas, vec samo verbalno. Pa i tu mora da pazis na reci, jer ako je rom, moze te tuziti za povredu dostojanstva i casti ako ga oslovis sa ciganin.
Ako je fizicka sila primenjena za pljacku, dozvoljena ti je samo odbrana, a ne i onesposobljavanje napadaca za delovanje. Sto znaci da ne smes da mu polomis ruku ili da ga onesvestis dok dodje milicija, jer je on u tom slucaju ugorzen i bices sankcionisan. (tu spadaju i onih 220V koje je neko pominjao)
Dalje, ne smes ga lisiti slobode i nasilno zadrzati u kuci zato sto je to krsenje gradjnskih sloboda.

Dok nam je ovakvih zakona, bice i ovakvih pokusaja kradja. :-s Srecom pa je sve imalo srecan kraj. Jedino se pitam sta je bilo sa vucjakom? Da li se oporavio?
  • 0

#18 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 04 September 2012 - 09:29 PM

Nasi zakoni su takvi kao da su ih lopovi pisali. Na svaki nacin pokusavaju da ih zastite.

Nemas pojma koliko si u pravu ;).
  • 0
.

#19 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 September 2012 - 12:19 AM

Pa ne može u zakonu da piše da ti je dozvoljeno da lomiš koske itd :D , ali nek neko upadne pa nek proveri šta sve ne smem od onog pobrojanog n2:2zrqneq.
Sve se bojim da se svi pridržavaju zakona i sede skrštenih ruku kad se nađu u takvim situacijama
  • 0

#20 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 05 September 2012 - 01:06 AM

Pa ne može u zakonu da piše da ti je dozvoljeno da lomiš koske itd :D , ali nek neko upadne pa nek proveri šta sve ne smem od onog pobrojanog n2:2zrqneq.
Sve se bojim da se svi pridržavaju zakona i sede skrštenih ruku kad se nađu u takvim situacijama



Msm da bi radio tetejac.....Barem u svrhu stoj pucam!!!!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika