Jump to content


Fotografije

Patike, pedale i pločice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
319 odgovora na ovu temu

#261 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 May 2020 - 07:34 AM

Ja sam generalno obuću uvek uzimao knap, tako da kad se "razgazi", bude prilagođena mom stopalu. Tako sam uzeo i Scott sprinterice 42. Širina i dužina mi bile ok, samo sam osećao blagi pritisak na palac odozgo. Broj veće su bile komotne i taj pritisak na palac je i dalje bio tu, samo malo manji. Pomislih, to će da se razgazi, uzmem manje. Greška. Nisu mrdnule ni malo i više ih ne nosim čak ni na kraće vožnje. A odlične su u svakom drugom pogledu. Mislim da su bile i skuplje nego sada:

https://planetbike.r...e-black-19.html
  • 0

#262 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 07:35 AM

Uzeti najmanje a da nisu male.
  • 0

#263 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 08:31 AM

Ja sam prethodne sprinterice isto uzeo knap i zeznuo se. Sirina je odgovarala ali na duzini su bile knap. Bilo je sve OK do jedno 60, 70 km, a posle toga, pogotovo ako sam malo jace gazio pedale sam osecao kako mi se jednostavno prsti nabijaju na prednji deo sprinterice.

Posle sam uzeo broj vece Shimano i sad je dosta bolje. Meni je mnogo bitno i kad posle par sati voznje mogu malo da promrdam prste u sprinterici, da se vrati krvotok u te delove kad pocne blago da trne.

@Fiery,

To na uguravanje kaziprsta iza pete, jesi mislio na to kad obujes sprintericu i zatvoris kopce/cicak, ili kad je otvoreno?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#264 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 May 2020 - 09:33 AM

Da, izgleda će definitivno biti 44 a ne 43.5 pošto to "da je knap a i dalje udobno" ne može da se proveri tj bude siguran bez vožnje.

Bojim se da bi kad se duže vozi i jače stiska moglo da bude problema, takođe vožnja van sedla.. I ja volim da imam bar malo lufta a i za deblju čarapu.

44.5 su baš velike mogu da zabijem ceo prst iza pete, kontam da će 44 biti taman.


  • 0

#265 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 11:15 AM



@Fiery,

To na uguravanje kaziprsta iza pete, jesi mislio na to kad obujes sprintericu i zatvoris kopce/cicak, ili kad je otvoreno?

Nisam video detaljno uputstvo, ali računam da najviše smisla ima zatvorene ali ne zategnute. Ono, ako su otvorene i nabiješ prste napred koliko možeš, staće kažiprst iza pete i ako su ti realno male; ako su zategnute maksimalno neće biti mesta iza pete ni ako su dva broja velike.
  • 0

#266 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 23 May 2020 - 12:10 PM

@Fiery
Fabricke uloske za sad, delovali su mi ok, ali cu morati da ih zamenim da probams a drugim, samo ne znam koje. Za obicnu obucu sam zadnji put cini mi se u Deichmannu uzimao. Model patika je isti kao flocus sto je postavio, malo drugaciji sistem pertli i boja ali oblik i djon identican.
  • 0

#267 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 03:48 PM

Pogledaj u medicinskim radnjama, ja sam negde u Beogradskoj bio kupio prilično dobre pre nekoliko godina. Trenutno koristim Specialized uloške, dosta su dobri i prilično povoljni ako nešto već naručuješ preko.

U običnoj obući nikad nisam imao potrebe za posebnim ulošcima, naprotiv više volim dosta jednostavnu obuću bez ikakvih zezancija. Za bicikl mi se pokazalo da su odgovarajući ulošci neizostavni, fabrički mi nikako ne rade posao
  • 0

#268 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 23 May 2020 - 04:00 PM

Video da SQLab ima uloske, mozda ih i porucim napamet (sto se velicine tice), pa sta bude.
  • 0

#269 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 06:47 PM

Jel dobro razmisljanje da sto je duze stopalo plocica treba biti bliza peti, manje opterecenje na zglobove, pogotovo ako si ih potrgao na basketu

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#270 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 May 2020 - 06:53 PM

Jel dobro razmisljanje da sto je duze stopalo plocica treba biti bliza peti, manje opterecenje na zglobove, pogotovo ako si ih potrgao na basketu

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Kako ti ono reče, još ćeš 300km da voziš sa pločicama prema prstima pa ćeš posle da vidiš...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#271 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 07:07 PM

Vozim i razmisljam, ne moze se sve pohvatati ali primjecujem da mi radi zglob i kad guram i kad vucem, desni pogotovo, on je vise puta ispadao

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#272 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 May 2020 - 09:35 PM

Vozim i razmisljam, ne moze se sve pohvatati ali primjecujem da mi radi zglob i kad guram i kad vucem, desni pogotovo, on je vise puta ispadao

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Ubrzaj kadencu, tj. prebaci u laksi prenos.
Vučenje treba da bude lagano, da tek, tek milurješ pedale.
Nemoj da čupaš, bez da siluješ, pokret treba da je fluidan, tečan, tek blagi otpor da imaš.
Zato je najbolje da vezbas sa jednom nogom raskacenom a ovim drugom zakacenom okreci videci racuna da nemas praznog hoda (kurbla, tj. pogon i pedala su pod stalnim opterecenjem, da nema udaraca (klang) dok pedalas)
Povuci malo pločice i pomeri ih ka unutrašnjoj strani ako imaš osećaj da su ti uzane pedale, a unazad plocice ako imas osecaj da te bole prsti.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#273 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 09:52 PM

Radi se, radi, ko bi rekao da cu ja to tako vrtjeti, evo slika. E sad, brze je problem u manjem prenosu, mora postojati neki otpor da imam ritam inace poskakujem. Na dijeti sam zestokoj, vidjecemo kad spadne 15 -20 kg sta se desava pa nije sad nesto hitno.
Ovo sam vise ovako razmisljao pa da pitam, imam neku svoju teoriju o duzini stopala i polozaju stopala na pedali, takodje i o polozaju sica napred nazad kod vozaca sa duzim stopalom al o tom cemo kad odvezem jos koju hiljadu km.
Nije samo povlacenje i kad guram pedalu malo zglob popusta, nekom logikom poluga (stopalo) je preduga i zbog toga se to desava pa cu vjerovatno malo ici prema peti ali prvo da se uvjerim da to nije refleks nego bas napor. Uglavnom ide to, zadovoljan sam, napredujem, sredio sam bajk, oprao pogon i lanac, opet sam necujan, milinaScreenshot_20200524-234236.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 1

#274 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 May 2020 - 10:56 PM

Dobra ti je kadenca! Bravo!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#275 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 25 May 2020 - 07:14 AM

Hvala, moram stalno sebi govoriti vrti, vrti inace ako se zamislim spustam kadencu i idem u veci prenos
Probudio sam se sa vatrom u koljenima, valjda necu sta zeznuti, mozda se i razrade, zezaju me vec godinama

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#276 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 25 May 2020 - 07:18 AM

To je sve stvar navike. Posle 5 ili 15 voznji neces vise ni razmisljati o kadenci, vozis nesvesno onako kako si sebe "dresirao" ;)


  • 0
.

#277 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 25 May 2020 - 08:01 AM

Čime meriš kadencu, poseban uređaj imaš ili aplikacija meri na neki način ili jedno pomoću drugog
  • 0

#278 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 25 May 2020 - 08:14 AM

Imam ovaj senzor, nije nesto al je bio jeftin i povezem ga na Stravu.

https://a.aliexpress.com/_BfA8LeqD

Ako budes kupovao mislim da je ovaj bolji, ima ovu nogicu pa se lakse moze upasati

https://a.aliexpress.com/_dUCngNf




Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#279 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 May 2020 - 08:50 AM

Jesu bolji i precizniji ali zato mnogo ružniji od bluetooth/ant+ senzora koji nemaju magnet i mnogo su manji i diskretniji, montiraju se samo na kurblu gumicom i to je to.


  • 1

#280 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 25 May 2020 - 09:00 AM

Može link te spravice koja se može ovde kupiti, nema se vremena za čekanje pošiljke. Nešto dobro po vašem mišljenju.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika