Jump to content


Fotografije

Patike, pedale i pločice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
319 odgovora na ovu temu

#241 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 01 May 2020 - 07:56 PM

Siguran sam da covek pod kineskim plocicama nije mislio na wellgo (jer one kostaju slicno kao look i shimano) vec na genericke drumske no -name plocice sa ali ili ebay-a

 

Na aliju se takodje nude i zeray plocice koje deluju dosta kvalitetnije ali cena je takodje bliska originalnim pa se gubi smisao kupovine, ali ako neko odluci da proba neka javi obavezno.


  • 0

#242 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 01 May 2020 - 07:59 PM

Siguran sam da covek pod kineskim plocicama nije mislio na wellgo (jer one kostaju slicno kao look i shimano) vec na genericke drumske no -name plocice sa ali ili ebay-a

Na aliju se takodje nude i zoray plocice koje deluju dosta kvalitetnije ali cena je takodje bliska originalnim pa se gubi smisao kupovine.

Koštaju na Aliju trećinu ili max pola cene look pločica sa gumom koje su u planetbike-u oko 2300 din!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#243 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 17 May 2020 - 08:15 PM

Odvezao nekih 300km na spd-u, za sad primjecujem da mi trnu stopala, nije strasno ali trnu a ranije nisu (pretpostavljam tvrd djon patika) i imam grceve u listovima, nisu prejaki al osjecam ih, isto ranije ih nije bilo. Jel to normalno kod prelaska na spd?

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#244 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 17 May 2020 - 09:03 PM

Pločice su ti previše unapred, pomeri ih unazad (ka peti).
  • 0

#245 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 18 May 2020 - 05:46 AM

Ne znam bas, bile su nazad pa je bilo gore i onda sam pomjerio napred, nije skroz napred, ima jos jedna pozicija do max
Ipak bih bar jos 300 prije nego sto odlucim dirati, ne valja ni stalno nesto pomjerati pogubim se u tome. Uspio sam podici kadencu pa i zbog toga, da me nisu poceli na pola ture ti grcevi bila bi blize 90 al i ovako sam zadovoljan Screenshot_20200518-074500.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#246 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 18 May 2020 - 06:29 AM

Otpusti malo sprinterice, nemoj mnogo stezati a malo i mora.
Ovde je dobro objašnjeno pozicioniranje pločica
https://youtu.be/2P6lIvPT8Us
  • 0

#247 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 18 May 2020 - 06:33 AM

Bili su gori grčevi i trnjenje s pločicama pozadi, ili je samo tebi bio čudan osećaj?

Nikakvo trnjenje nije normalno na vožnji od 30-ak km.
  • 0

#248 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 18 May 2020 - 06:41 AM

Tek preko 5o km može da krene polako (trnjenje) ako je sve ok.
  • 0

#249 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 18 May 2020 - 07:42 AM

Ako krene to znači da nikako nije sve okej :-) Bilo kakvo trnjenje znači da treba proveriti položaj pločica, uloške, obuću ili sama stopala.


  • 1

#250 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 18 May 2020 - 08:05 AM

Ja nisam čuo da neko nema bar malo pri dužim turama. Pogotovo na karbon đonu. Dobro je ako neko nema baš nikako.
  • 0

#251 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 18 May 2020 - 09:30 AM

Bili su gori grčevi i trnjenje s pločicama pozadi, ili je samo tebi bio čudan osećaj?

Nikakvo trnjenje nije normalno na vožnji od 30-ak km.

Mislim da su vise trnule, cak je pocinjala lagana bol, nije mi odgovaralo nazad toliko, dolazilo mi je iza ove krivine na stopalu gdje je stopalo najsire i najtvrdje
Ovi grcevi u listovima su povezani s dizanjem kadence, samim tim kako su poceli grcevi smanjilo se ona zategnutst oko koljena sa vanjske strane, to je vjerovatno dobro samo da listovi dodju u formu
I pozadina vise trpi vecu kadencu, manji je oslonac na pedale pa zbog toga
To sto kazete da ne smije da trne nista na 30km vjerovatno poznajete malo vozaca sa 129.7 kg, malo sam skinuo pa da naglasim :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#252 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 18 May 2020 - 03:25 PM

Stopala sigurno ne trnu od tvrdog djona sprinterice a ni od tezine...

pre ce biti od loseg polozaja plocica, ne mora biti samo polozaj napred - nazad, vec i rotacija levo - desno


  • 0

#253 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 18 May 2020 - 04:24 PM

Kod mene to ide ovako nekako:

  1. Širina sprinterica. Ako su knap stopala trnu u prvih 5-10 km, moraju da budu dovoljno komotne oko prstiju.
  2. Položaj pločica. Ako nisu bar cm-dva iza korena palca, stopala trnu u roku od 20-30 km. Standardno ih nameštam najdalje unazad što može.
  3. Ulošci. Treba da imaju podršku za visok ris stopala plus metatarzalno jastuče (ovako nekako). Bez njih trnjenje posle 40-50 km.
  4. Čvrstina đona. Što je krući đon, to su stopala osetljivija na ostale faktore. Verujem da previše fleksibilan đon može isto da pravi probleme, naročito sa SPD sistemima, ali nisam imao iskustva s takvim.

Svako je drugačiji, ali ovo su stvari na koje preporučujem da se obrati pažnja.


  • 0

#254 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 18 May 2020 - 04:34 PM

Stopala sigurno ne trnu od tvrdog djona sprinterice a ni od tezine...
pre ce biti od loseg polozaja plocica, ne mora biti samo polozaj napred - nazad, vec i rotacija levo - desno

Jesu one meni preusko, cekam ekstendere pa do tad nema smisla da nesto pomjeram napred nazad. Kad dodju ekstenderi onda ce mi taman plocica doci na sredinu patike. Nadam se da ce tad biti bolje. Nije to nista neizdrzivo, al eto da napisem dojmove, nemam s kim o tome prodivaniti :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#255 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 18 May 2020 - 05:20 PM

Šta su ekstenderi?
  • 0

#256 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 18 May 2020 - 05:32 PM

Adapteri, preuske su mi pedaleScreenshot_20200518-193133.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#257 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 May 2020 - 09:15 PM

Ima li neko pravilo, guide, koliko treba sprinterica da bude knap/da ima lufta? Sutra ću i ja malo da proguglam.

Dvoumim se između 43.5 koje su knap, ne žuljaju ali su onako baš knap. I 44 koje čekam da stignu nisam ih još probao, ali mislim da ću radije njih.


  • 0

#258 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 22 May 2020 - 10:56 PM

Neko pravilo je treba da budu što više knap, da ne moraš da pretežeš sprintericu da bi bila čvrsto na nozi, a da je i dalje udobno. Jedan način za procenu da ti i veličina i oblik odgovaraju je da ne možeš da uguraš ceo kažiprst iza pete, a istovremeno da ne trnu stopala i da ništa ne žulja posle nekoliko sati vožnje.
  • 1

#259 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 22 May 2020 - 11:28 PM

Zavisi i od oblika noge/kalupa. Nije sve u duzini sprinterice, ima nesto i do oblika uloska/same sprinterice. Ja na primer nosim velike brojeve, doduse malo vise zbog sirokog stopala nego zbog dugackog. Imam jedan par Scott sprinterica sa kojima mi taban mnogo brze dobije upalu nego sa drugim parom matorih Diadora (zna Gadjan koje). Razlika - iako su slicne duzine, Diadora su prilicno sire. Dok ih nosim imam osecaj da imam dosta lufta u odnosu na Scott, ali posle duze voznje su prosto udobnije, mogu posle da hodam normalnije nego sa Scott.

Hteo sam samo reci da ne mora uvek da bude najbolje ako su knap - Scott sam namerno uzeo broj 48 umesto 47 jer je uzi kalup, i mislio sam da su mi 48 taman - nema viska prostora, ali ni manjka. Medjutim sve dok nisam sa njima vozio 100+ nisam osetio da mi zapravo i ne odgovaraju bas najbolje. Svejedno, nosim ih dok se ne raspadnu, makar za po gradu :)


  • 0

#260 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 07:23 AM

Zato sam i rekao što više knap, a da je i dalje udobno :-)

Poenta je takođe, ako je ikako moguće, da se ne uzima veći broj da bi se dobilo na širini. Treba umesto toga naći model koji je dovoljno širok u odgovarajućoj dužini.

Inače, koje uloške imaš u sprintericama?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika