Jump to content


Fotografije

Presta ventil


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
57 odgovora na ovu temu

#21 meclaren1

meclaren1
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts

Postavljeno 12 July 2012 - 11:30 AM

Nasao sam pumpu kod komsije obicnu i moze da puse, necu se vise patit sa prestom, uzimat cu od komsije, i cim prvi put pukne guma razbusit cu felne i dovidenja.
  • 0

#22 nesa71

nesa71
  • Members
  • 5 posts
  • LocationBeograd,Bezanija

Postavljeno 13 July 2012 - 05:31 PM

Meclaren izvini ako sam te uvredio,ali mi stvano to nije bila namera.Ja reko da pomognem,a ti me napusi.Drago mi je da si resio problem.Placam sladoled kad se vidimo,ajde nemoj da se ljutis.

P.S. NIsam ni rekao ni pomislio da si glup,samo pazi da ne probusis gumu kad busis ventil :mrgreen: :mrgreen: .Pozdrav.
  • 0

#23 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 July 2012 - 05:37 PM

Placam sladoled kad se vidimo.

Zato ste i takvi. Sve zlovolje dolaze od neredovnog uzimanja piva... :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#24 gerdap12

gerdap12
  • Members
  • Pip
  • 27 posts

Postavljeno 05 November 2014 - 12:20 PM

I ja cu da pcujem kao postavljac teme zbog presta ventila n:anim_08 .  Imam adapter, skapirah sistem pumpanja: odvrnem do kraja, nabacim adapter za auto pumpu (imam neku noznu) i ne moze da izvuce pritisak (guma ostane mekana), cak sta vise igla na manometru pumpe se ne pomera? Gume su 1.4 na spoljnoj pise da ide od 2.5 do 5.5 (sa AV ventilom oko 3.5 je tvrda ko kamen). Na samoj pumpi postoji kraci adapter ali ne ogovara?

 

Jel moze u spoljnoj 1.4 da se ubaci unutrasnja na kojoj pise 1.5-1.75?

 

Gde u centru Beograda (Slavija, Terazije, okolina zeleznicke i autobuske) ima da se kupe gume za bicikle?


  • 0
km po km ... ==> ... >= 1.000 || 2012 - >1000 km
max. 2005 - 8.000 km

#25 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Postavljeno 05 November 2014 - 01:03 PM

Capriolo, Resavska 21


  • 0

#26 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 05 November 2014 - 02:10 PM

I ja cu da pcujem kao postavljac teme zbog presta ventila n:anim_08 .  Imam adapter, skapirah sistem pumpanja: odvrnem do kraja, nabacim adapter za auto pumpu (imam neku noznu) i ne moze da izvuce pritisak (guma ostane mekana), cak sta vise igla na manometru pumpe se ne pomera? Gume su 1.4 na spoljnoj pise da ide od 2.5 do 5.5 (sa AV ventilom oko 3.5 je tvrda ko kamen). Na samoj pumpi postoji kraci adapter ali ne ogovara?

 

Jel moze u spoljnoj 1.4 da se ubaci unutrasnja na kojoj pise 1.5-1.75?

 

Gde u centru Beograda (Slavija, Terazije, okolina zeleznicke i autobuske) ima da se kupe gume za bicikle?

Nije uputno stavljati unutrasnju gumu vecih gabarita  od spoljne, moze da dodje do presavijanja unutrasnje pa samim tim i pucanja u toku voznje, sto moze biti i rizicno zar ne


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#27 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 05 November 2014 - 02:29 PM

Слажем се са колегом не би било паметно стављати већу унутрашњу од спољне.
  • 0

#28 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 November 2014 - 06:09 PM

1.5-1.75 sigurno može bez problema u 1.4. Ja sam čak vozio duže vreme i nešto veće unutrašnje u još tanjim (1.25) gumama, staje knap i nikakav problem nisam imao ni u vožnji ni kod skidanja/montiranja. Mnogo veće probleme sam imao kad je guma uža i treba propisno da se rastegli da popuni prostor (1.0-1.5 unutrašnja u pomenutoj 1.25 spoljnoj). Bušile su se i pucale same od sebe, namenjao sam 5-6 komada i bacao pare bezveze (svaki put kad dođem oni digli cenu i zaokružuju na gore ko da je hiperinflacija #-o) dok nisam skroz prso, počupao sve to i stavio široke mesnate teške unutrašnje. I nikad više problem s tim.


  • 0

#29 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 24 July 2016 - 03:28 PM

Meni ovi adapteri koji se nude u prodavnicama nikako ne vrše posao na auto-pumpama, odnosno uspem da napumpam gumu samo na PETROL pumpi, koja ima jak kompresor na preko 8 bar, a ja pumpam na 6.7.

Ali treba da se drži crevo kompresora i ventil u položaju kada je ventil gume na najudaljenojoj tački od podloge (dakle gore prostim rečnikom), pa nabijaš tj držiš rukom ka gore crevo kompresora, kako ne bi puštao vazduh između creva kompresora i adaptera napolje i tako preusmeriš sve u gumu. 

 

Dakle, ne valjaju generalno izgleda ti adapteri, kad ima toliko problema. Zna li neko neku drugu soluciju a da koristimo kompresor na pumpama. Ranije na JP pumpama je mnogo bilo bolje, onaj ulaz, sada ovo je sve bzv.

 

Ja sam rešio sa dva adaptera ali pumpam najobičnijom pumpm. Na ovaj adapter čuveni za presta na auto, uvijem metalnu kapicu i to ovu:

 

http://www.limundo.c...entila/26908245

 

Onda sve to zajedno ušrafim na presta ventil, kroz cev ubacim crevo najobičnije pumpe još iz doba ponika, pumpam malo duže u odnosu na novije pumpe, ali bez ikakvih gubitaka bude kao kamen. Verovatno oko 7 bar idem odoka :)


  • 0

#30 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 July 2016 - 03:42 PM

Adapter treba uzeti takav da dobro naleže. Uglavnom su takvi. Ja uzimam u Vector radnji u NS i ne znam da je iko imao problema. Tu su oko 100 dinara (dobije se komplet 3-4 različita adaptera, nema samo presta/schrader na komad.

 

Presta ventil, naravno, odšrafi se kapica i pritisne prstom za slučaj da je ventil zalepio - samo delić sekunde, ne izađe puno vazduha.

 

Onda se stavi auto pumpa i pumpa. Problem sa benzinskim pumpama je što creva obično budu lošija, a i aparati su takvi da je sve preko 4 bara naučna fantastika - makar bio i auto ventil na biciklu, bez adaptera.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#31 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 24 July 2016 - 03:54 PM

Kupi namensku pumpu sa glavom za presta ventil i barometrom, vredi. "Kao kamen" teško da je prava mera za optimalan pritisak u gumama ;-) Najjeftinija Giyo podna s barometrom u Planet Bike sasvim zadovoljavajuće radi posao.


  • 0

#32 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 July 2016 - 04:02 PM

Kupi namensku pumpu sa glavom za presta ventil i barometrom, vredi. "Kao kamen" teško da je prava mera za optimalan pritisak u gumama :wink: Najjeftinija Giyo podna s barometrom u Planet Bike sasvim zadovoljavajuće radi posao.

 

+1

 

za kod kuće svakako je najbolje kupiti jednom dobru pumpu - sa onim postoljem. Obično budu sa vrhom koji može i prestu i auto ventil da duva.

 

specialized-airtool-sport-floor-pump-cop

 

Što kaže kolega - manometar je ipak precizniji. Ja koristim neku "Bontrager" iz Capriolo radnje, već 10 godina radi bez greške (da kucnem o drvo).

 

Za put je opet zgodno imati rezervnu unutrašnju i svoju pumpu (manju, prenosivu) za neočekivane situacije.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#33 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 24 July 2016 - 04:05 PM

FalloutBoy, nije problem u tehnologiji pumpanja, već u onom delu creva koji ulazi na presta adapter (mislim na crevo kod pumpi na benz. stanicama).

Pisah ti, na PETROL pumpi, ima kompresor koji radi na preko 8bar, a na NIS je max 5.5. Napumpah na PETROL na 6.7 ali iz 5-tog pokušaja ;) Možda ako vežbam bude i brže ;)

 

Fiery, taman posla da nisi u pravu za namensku pumpu. Sa ovom sada, uglavnom kada proverim pritisak na nekom kompresoru bude oko 7 tako da to "kao kamen" nekako i potrefim da bude zadovoljavajuće. Opet ponavljam, slažem se za namensku pumpu ;)

 

Videću sutra u servisu kod mene šta ovi momci imaju na crevu na njihovom kompresoru  pa možda bude neka ideja da se iskoristi za vazduh na benz pumpama. I da i MOL pumpa kao da ima pritisak preko 7.


  • 0

#34 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 24 July 2016 - 04:07 PM

Lepo je imati i dobar adapter pa ga nositi sa sobom. Kada izbušiš gumu, zameniš, sa malom mobilnom pumpicom napumpaš solidno da možeš da ideš a onda na prvoj pumpi lepo napumpaš na propisanih 7 ili koliko već ko kakvu gumu ima i to je to.


  • 1

#35 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 July 2016 - 04:19 PM

Uvek nosim adapter, za svaki slučaj, ali uglavnom mi je lakše pumpicom naduvati koliko treba, nego da gledam u pasulj kakav je automat na pumpi, kakvo im je crevo (često krene da flisuje čim pritisak pređe 3-4 bara - ili, kao u tvom slučaju, deo koji naleže na adapter nije kako treba). 

 

Ovi automatski kompresori na mnogim pumpama traže da dobiju povratni pritisak i prestanu duvati kad je ventil sa tim adapterom, jer ne dobijaju povratnu informaciju. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#36 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 24 July 2016 - 04:24 PM

Iskreno ja sa malom mobilnom pumpicom nikad ne napumpam do "kraja". Plašim se da kada mi guma već pruža jak otpor da polomim ventil, pa to ostavim za prvu pumpu - ali to je nekad bilo, jer sada pumpe nemaju ok završetke, pa tražim novo rešenje. Videću sutra napisah malo pre kako je u servisu gde ima kompresor i njime pumpaju presta. Verovatno je nešto direktno na crevu rešeno, a ako je preko adaptera sa auta na presta, još i bolje. ;)


  • 0

#37 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 July 2016 - 04:26 PM

Ja sam na kraju izabrao solomonsko rešenje i odustao od guma tanjih od 28 mm - tako da mogu opušteno da vozim i sa manje od 4 bara.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#38 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 24 July 2016 - 09:27 PM

A ne, ne, sa drumaša i 622x23 se ne skidam. Eventualno da mi neko pokloni 622x25 ;)


  • 0

#39 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 25 July 2016 - 06:53 AM

Presta ventile ne mozes lepo da naduvas na pumpama, jer vecina kompresora i ne duva preko 5 bara, to je cisto maltretiranje.

Namenska velika pumpa je neophodna

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 2

#40 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 25 July 2016 - 04:33 PM

MoL, Petrol, EKO,OMW duvaju preko 8. I one su OK, kada promeniš gumu a na treningu si, svratis i naduvas 7 bez problema. Ja naduvam i sa ovim adapterom koji imam a kamoli sa boljim ako postoji ;)


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika