Jump to content


Fotografije

Koje sediste


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#1 barda

barda
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 February 2008 - 10:15 AM

Ajde da prvi pocnem novu temu za novu sobu :!:

Vozim vec par godina Polar Miraze sa "fabrickim sedistem" i kako ga u poslednje vreme vozim sve duze i duze (ture od po 60-70km) primetio sam da mi utrne donji deo ledja a na uzbrdicama i prednji deo donjeg stomaka (nadam se da znate na sta mislim :oops: ). Naime, hteo bih da olaksam prostati putovanje 8)

Pogledam po internetu i vidim da je oko sedista citava nauka - prvo sam otkrio da se sedista razlikuju po uglu pozicije za sedenje. Predpostavljam da meni treba ugao od 0 - 30 stepeni i nasao sam sediste LookIn (Selle Royal) 2500HG - musko - cena je bas u Nemackoj ok - oko 30e

http://www.idealo.de... ... royal.html

Ali tu postoji i varijanta sa hladjenjem prostate i prostorom za istu. Da li to zaista radi posao?

http://www.idealo.de... ... royal.html

Ovih sedista ima u Planet bajku (zastupaju ovu firmu), ali sam video da ste nesto pisali i o sedistima Velo

Da li je ovo
http://www.velosaddl... ... id=6&id=28

bolje od ovog
http://www.velosaddl... ... id=6&id=30

Saveti? Selle Royal ili Velo?
  • 0
TRIP (Totalno Rekreativno Inventivni Pokret) - moja FOTO priča -> prati moj TREK

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 26 February 2008 - 10:42 AM

Možda si čitao šta smo pisali, ali ne pažljivo :)

Sedište je nezahvalno preporučiti, jer su tvoje telo (delovi, mere i dimenzije), način držanja na (tvom) biciklu, i način vožnje samo tvoji, i šta savršeno leži meni ili PeriĐokiLazi, ne mora da odgovara i tebi.


'iz aviona' mogu da ti kažem da proveriš kako ti je bicikl podešen. Spusti malo kljun sedišta dole. Vidi da li da pomeriš sedište malo napred ili nazad na šinama. Kako ti je volan podešen? Da li si lepo namestio visinu sedišta?

Za biranje sedišta obrati pažnju na to da je

- dovoljno široko gde treba (pozadi)
- dovoljno usko gde treba (napred)
- ventilacija je zgodna stvar ali ne i apsolutno neophodna


Majstori kažu:

http://www.sheldonbr...om/saddles.html
http://www.sheldonbrown.com/pain.html

http://www.jimlangle...cycleseats.html
http://www.jimlangle...nk/bikefit.html

http://www.utahmount...g.com/firstaid/ - backache


Velo sedišta zaobiđi.


- što se tiče prikazana dva modela, onaj bez rupe mi deluje malo elegantniji, ali bi mogao da ima više mesta tamo oko sredine, gde ide sve mekano i osetljivo. Moj ortak ima ovo sedište sa rupom, malo sam ga probao i ne leži mi nešto previše.

Ja plešem između 90-97 kg (trenutno sam u 'zimskoj' varijanti kilaže), teram selle royal ethos, i na dužim vožnjama mi se zadnjica lepo nagnječi tamo oko sednjačnih kostiju, ali nemam problema u ostalim delovima. :) Sedište sam oborio napred taman toliko da ne klizim niz njega, i dosta vremena provodim ugađajući položaj volana i rogova, koji menjam u zavisnosti od fizičke spreme :)
  • 0

#3 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 February 2008 - 12:04 PM

Da dodam da KVALITETAN šorts ( prvenstveno za MTB jer ima jača ojačanja ) umnogome pomaže pri vožnjama. Recimo kada nosim Primal wear šorts, apsolutno mi je nebitno kakvo je sedište ispod! A moja sedišta su SelleItalia SLR XP, Tioga Spyder, San Marco Era, Bontrager race, Fizik Nisene, dakle laka i relativno tvrda - bez gelova, mekanih delova i sl. Ali, kao što Mix reče, prvo malo eksperimentiši sa uglovima, približavanjem ili odaljivanjem sedišta od volana, pa onda preseci šta dalje.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#4 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 26 February 2008 - 12:10 PM

sto se tice sedista to zna biti veoma zaebana stvar. Kad nadjes pravo cuvaj ga ko oci u glavi.
Neka ti udje u naviku da nekoliko puta u satu ustajes kako bi procirkulisala krv. Kao sto misa rece i sorc je veoma bitan, tj ulozak. Razlika zna biti nebo i zemlja.
  • 1

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 26 February 2008 - 12:23 PM

Gaće 'pelenuše' se maltene podrazumevaju :) Zašto su dobre (i zašto su sve ostale stvari loše jer nemaju te odlike)?

- uložak oblaže i štiti :)
- nema šavova - nema šta da te dere.
- nema upijanja znoja na tradicionalan način (mokar pamuk je k'o šmirgla)
- nema šta da ti se zavuče među guzove i razvali te k'o zeca.

Ako iz nekog razloga ne možeš da voziš u biciklističkim helankama/šorcu (nemaš na lageru, ideš na fax ili posao biciklom, itd...) mogu da ti iz lićnog iskustva preporučim da umesto običnih gaća nosiš kupaće, likraste bokserice su se dobro pokazale :)
(naravno, nije loše da niko ne zna koje to gaće imaš na sebi :mrgreen: )

Kombinovao sam i farmerke sa bajkerskim 'boksericama' (vrlo kratak šorc sa uloškom) i OK je.


Što se tiče ustajanja sa sedišta - niko ti ne brani i da napraviš pauzu od minut na svakih 10 km. Ako te brine utrošak vremena na pauzama, samo pedaliraj malo brže nego inače :)


PS i ja sam počeo na Miražu, sedište mi je trajalo dok ga nisam rasturio. Onda sam uzeo taj Velo sa rupom, i uništio ga za dva meseca, i stalno sam morao da podmazujem unutrašnje strane butina pšre vožnje (u kratkim gaćama), jer je kljun bio dovoljno širok da me zakačinje. Odonda sam na Ethosu.
  • 0

#6 barda

barda
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 February 2008 - 12:32 PM

Biciklisticki sorc sa umetkom sam nabavio prosle godine i obavezno ga nosim!
Bas sam se navikao na njega i ne pomisljam da krenem ni na kracu turu bez njega.

Podesavanje nagiba sedista sam probao da skontam, ali nemam mogucnost da na sipci podesavam ugao. Mogu samo da pomeram sediste napred nazad, mada su te vodjice na sedistu pod nekim uglom pa se mozda i moze postici da se sediste stavi pod nagibom prema unutra.
Probacu da eksperimentisem...

A za novo sediste samo proba i test! :-k

I praviti pauzu zbog cirkulacije...
  • 0
TRIP (Totalno Rekreativno Inventivni Pokret) - moja FOTO priča -> prati moj TREK

#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 26 February 2008 - 01:09 PM

Svim sedištima iz nove ere možeš da menjaš nagib. Kliže se nosač šine na šticni, ne šticna :) Samo otpusti šraf malo više pa probaj da lupiš po kljunu gore ili dole, da vidiš kako hoće.
(i ja sam vozio Miraža bajka - uz poznatu melodiju kantautora Balaševića)

Što se tiče probe/testa za novo sedište, naše prodavnice (khmmlanetbikehhmmm) imaju čudnu strategiju, koja se svodi na 'ne može'. Recimo, bilo je OK da stavim sedlo na stolicu i guzim se na njemu 20 minuta kako hoću, ali ne i da stavim sedište na bajk, jer je onda 'korišteno' (hteo i da zaštitim šine selotejpom, i da ostavim i lovu i dokumenta i broj telefona...)
  • 0

#8 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 February 2008 - 07:02 PM

Kod nas najprodavanija sedista u nizoj klasi su K2 i Bravo Soft. Ako hoces jeftino a dobro uzmi K2.
  • 0

#9 barda

barda
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 February 2008 - 12:40 PM

Novi Sad je ogranicen na Planet bike i par lokalnih prodavnica.

Jos uvek nije pocela sezona i radnje su poluprazne, ali gde bi se mogao da pogledam sedista K2? Moze i Beograd... nije preko sveta :wink:
  • 0
TRIP (Totalno Rekreativno Inventivni Pokret) - moja FOTO priča -> prati moj TREK

#10 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 27 February 2008 - 12:52 PM

http://www.cikloberz... ... &mode=view

treci bajk po redu ima K2 sediste, ako je na to Hari mislio.
  • 0

#11 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 February 2008 - 04:38 PM

K2 pogledaj u Planetu, Capriolu servisima... Uglavnom svi ga imaju.

k2.jpg

http://www.cikloberza.com/forum/download/file.php?id=286&mode=view

treci bajk po redu ima K2 sediste, ako je na to Hari mislio.


Zbog davanja pogresnog linka i reklamiranja krvavo stecene pokretne imovine, dodjes mi 2l kokakole :mrgreen:
  • 0

#12 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 27 February 2008 - 04:47 PM

Zbog davanja pogresnog linka i reklamiranja krvavo stecene pokretne imovine, dodjes mi 2l kokakole :mrgreen:


aaa nisam ni primetio, sad da castis za besplatan marketing :mrgreen:
  • 0

#13 kul

kul
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBgd

Postavljeno 27 February 2008 - 05:16 PM

Dve stvari sam naucio u biciklizmu;
1.Cuvaj glavu
2.Cuvaj d.pe(na sve nacine, zbog helankica...) :D
Kaciga i sediste pokazuju koliko cenite, tj koliko vam je stalo do njih.
Tek sedmo sediste mi je "Leglo". Naravno, isao sam od jevtinog ka skupom...
Umesto da sam odmah kupio kvalitet (malo skuplje) i sacuvao ...., ja sam se zuljao, krecio, klizao...
Na kraju svi dodju do onoga od cega beze u pocetku.(za vise para)
Moze da se nadje na oglasima za 25e jako pristojno, i dugotrajno sedlo...Mislim da je to prava investicija.
Moj savet: Cuvaj d.pe, zaboravi Planet i Capriolo [-X
  • 0
......................................

#14 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 February 2008 - 09:41 PM

Pozdrav svima , ja inače nisam nešto bio aktivan na forumu , ali posećujem već dosta dugo ovaj sajt tako da se takoreći osećam domaćim. U svakom slučaju pozdravljam sve članove cikloberze :) . Što se tiče sedišta našao sam pre par nedelja Selle Italia slr xp polovno za 40 evrića i uzeo sam ga na slepo, s obzirom da nije moglo drugačije (zbog geografske udaljenosti prodavca i kupca), a pre toga sam vozio neki krš, i sada sam veoma zadovoljan, sa njim. Odradio sam dve tri vožnje i mogu reći da je malo tvrdo, ali u većem vremenu tokom vožnje potpuno zaboravim na njega. Uglavnom možda treba još malo vremena da se naviknem na njega. Kad je reč o čuvanju glave, što me je i spotaklo da napišem ovaj post, ko hoće može da pogleda moj jučerašnji spust sa Zmajevca u Rakovac na http://nnick.multipl... ... 02.mkv.AVI , nije bas dobar polozaj kamere ali lepo se vidi koliko je mala razlika između uživanja u spustu i katastrofe :oops: .
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#15 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 27 February 2008 - 09:53 PM

hehe kamikaza :mrgreen:
  • 0

#16 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 February 2008 - 10:14 PM

Jesi li viknuo DZERONIMOOOOOOOO......
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#17 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 February 2008 - 10:31 PM

Ma dobro sam prošao, problem je što imam slick, a sa strane je bilo puno šljunka i nisam mogao ništa, kočio sam dok sam mogao a onda sam preleteo preko kormana i dočekao se na noge :D . U svakom slučaju ne baš prijatno iskustvo..
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#18 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 February 2008 - 11:01 PM

Koji car :lol: :mrgreen: =D>
Hocemo jos. :twisted:
  • 0

#19 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 28 February 2008 - 08:46 AM

Uh, dočekivanje na noge :) Septembra 2006 imao sam slično iskustvo sa naravoučenijem: preko rupa se ne vozi jednom rukom, ne krade se cug od neiskusnog vozača... šta se dešava - vozač ispred mene odjednom pada na stranu, ja probam da ukočim u mestu, i dižem se na prednji točak visokooooo... i skačem. Dočekujem se na noge, u čučnju, 2m ispred, i kad se osvrnem, imam šta da vidim, gomila mesa i kostiju u sendviču između 2 bajka =D> :lol: :roll: :twisted:
  • 0

#20 ziggy

ziggy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 28 February 2008 - 01:35 PM

SAmo kratko da se vratim na pricu o sedistima.Neki dan sam payario SELLE ITALIA XO TRANSAM i preyadovoljan sam sa njim.U odnosu na obican XO koji sam ima do tada ovo je pravi "preporod". Ako naidjes negde na njega,moja preporuka.
  • 0
When I was a kid I used to pray every night for a new bike. Then I realised that The Lord doesn't work that way, so I stole one and asked him to forgive me.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika