Jump to content


Fotografije

MTB Street view - Ada Ciganlija


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
20 odgovora na ovu temu

#1 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 May 2012 - 09:12 PM

Pozdrav svima.
Novi sam na forumu, pa ne zamerite ako neko pravilo nisam shvatio. Uglavnom, ja sam prošle godine kupio GoPro kameru, da ostvarim davnašnji san o snimanju svojih vožnji kamerom. Za sebe i društvo. Međutim, ubrzo sam uvideo koliko su meni značili snimci raznih gradova koje sam posećivao, pa sam odlučio da i ja pokušam da pomognem drugima.

Tako je nastao (a sada se razvija) serijal filmova MTB Street view. Kako mu ime kaže, uglavnom je u pitanju vožnja bajka ulicama, uz objašnjenja i komentare. Naravno, ima i izleta van asfalta, sve zavisno od lokacije.

Neću da vas zatrpavam snimcima, pa za sada postavljam prvi film iz serijala. U pitanju je krug po biciklističkoj stazi na Adi Ciganliji u Beogradu. Postoji i snimak dela unutrašnjeg kruga, uz jezero, a biće jednog dana i spoljni. Stavljaću povremeno i druge linkove, a svakako možete i da posetite moj Youtube kanal.

A sad - Ada Ciganlija:

[youtube_embed5][/youtube_embed5]

Direktni link:
  • 0

#2 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 May 2012 - 10:31 PM

Pocetak snimka ti je odlican nacin da ostanes bez vozacke, ukoliko te napecaju (i naravno ukoliko je imas) :D
  • 0
Postavljena slika

#3 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 30 May 2012 - 11:10 PM

I puna linija i crveno svetlo...edukativno. =D>
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#4 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2012 - 09:50 AM

n:fighting0092
Dobrodošao na Cikloberzu ;)
  • 0

#5 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2012 - 11:22 AM

;) Čačkaju, čačkaju...

U vreme kada je snimak nastao, takva vožnja je bila dozvoljena. ;) Od tada sam se mnogo promenio, postao drugi čovek. Evo, učlanio sam se i na Cikloberzu, napredak je evidentan. Zato očekujem novu vozačku, čujem da neki ministri raznose po kućama. Mada, prethodnu sam dobio na Biciklijadi, valjda dele i dalje.

Uostalom, to na početku je bio fly-by efekat. Kameru sam postavio na sajlu i ona je uklizala do unapred označene pozicije. Zato se toliko ljulja. Prava bajk vožnja je tek od semafora na Adi. Nažalost, oznake mi nisu bile dobre, vetar ih pomerio (neiskustvo), pa nikako nisam mogao da uklopim u montaži da se ne primeti. Zato sam morao da napravim rez u snimku na tom semaforu. Ali slažem se da daje loš primer i stidim se zbog toga. Deco, ovo radite samo kod kuće.
  • 0

#6 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2012 - 12:30 PM

;) Čačkaju, čačkaju...

Neego, to nam pos'o :D

U vreme kada je snimak nastao, takva vožnja je bila dozvoljena. ;)

Od strane koga, tebe ili drzave? :D

Evo, učlanio sam se i na Cikloberzu, napredak je evidentan.

CB je mesto zaludnog zgubidanisanja, ubijanja pus/pis pauze i zevzecenja u trenucima dokolice. :)
  • 0
Postavljena slika

#7 Draguljche

Draguljche
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 31 May 2012 - 12:31 PM

Ovaj video bas i nije toliko strasan, ali onaj gde objasnjavas kako doci do Ade Ciganlije je primer kako ne treba raditi i kako sto vise unakaziti i osramotiti Beograd (a mozda i sebe samog). Pitam se sta li misle stranci kada ga odgledaju?

Muzika je ovde ok, ali na onom drugom sam morao da popijem litar kafe ili nekog energetskog pica da bih ostao budan, jer uspavljuje.

I na kraju, koja je svrha ovoga sto si radio? Samo da isprobas kameru? :oops:
  • 0

#8 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2012 - 01:11 PM

Draguljche, ne znam na koji video i koji deo misliš. Ako je nešto netačno rečeno ili prosto imaš drugačije mišljenje, sve to možeš da napišeš u komentaru na YT kanalu ili da napraviš sopstveni film. A šta misle stranci (a i naši) možeš da pročitaš u tim istim komentarima.

Svrhu filmova sam objasnio - da oni koji su zainteresovani vide kako izgleda neko mesto gde sam ja bio, jer je meni značilo gledanje tuđih snimaka mesta u koja sam želeo da idem. Pritom prenosim svoje utiske i mišljenja, odnosno viđenje i iskustvo sa nekim mestom. Svaku lokaciju prikazujem onako kako je ja vidim i doživljavam.

A muzika je potpuno subjektivna stvar. Ako ti se ne sviđa, bolje da preskočiš film, nego da preteraš sa energetskim pićima i kafom.
  • 0

#9 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 31 May 2012 - 01:52 PM

;) Čačkaju, čačkaju...

Mora malo...ipak si gušter! :mrgreen:

U vreme kada je snimak nastao, takva vožnja je bila dozvoljena. ;) Od tada sam se mnogo promenio, postao drugi čovek. Evo, učlanio sam se i na Cikloberzu, napredak je evidentan. Zato očekujem novu vozačku, čujem da neki ministri raznose po kućama. Mada, prethodnu sam dobio na Biciklijadi, valjda dele i dalje...

A to da je tada "takva vožnja bila dozvoljena" ... :roll:
Da se ne lažemo svi ponekad pravimo slične prekršaje ali ih bar ne prezentujemo kroz video snimke u javnost! :mrgreen:

Tako da...shame on you [-X

:D
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#10 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2012 - 01:55 PM

Pitam se sta li misle stranci kada ga odgledaju?

Ako je sudeci po onom letecem Holandjaninu sto voza ino turiste onda ce biti odusevljeni. Gori neprofesionalizam, odlepljenost i coporativno vozenje se sem na prigodnim jednomesecnim "manifestacijama" po BG-u retko vidja. Coveku je izgleda problem da goscama iz GB objasni da ostatak sveta vozi uglavnom na desnoj strani, i to je samo pocetak ...

Da se ne lažemo svi ponekad pravimo slične prekršaje ali ih bar ne prezentujemo kroz video snimke u javnost! :mrgreen:

I ja sam autom za pola duzine prosisao kroz crveno na istom tom semaforu (Kirovljeva?). Kompletno je kretenski postavljen i jedva je primetan iz auta pogotovu kada je autobus u zutoj traci. Samo i da imam tu prigodu snimljenu nema boga da bih je okacio negde.
  • 0
Postavljena slika

#11 Draguljche

Draguljche
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 31 May 2012 - 02:12 PM

Draguljche, ne znam na koji video i koji deo misliš. Ako je nešto netačno rečeno ili prosto imaš drugačije mišljenje, sve to možeš da napišeš u komentaru na YT kanalu ili da napraviš sopstveni film. A šta misle stranci (a i naši) možeš da pročitaš u tim istim komentarima.

Svrhu filmova sam objasnio - da oni koji su zainteresovani vide kako izgleda neko mesto gde sam ja bio, jer je meni značilo gledanje tuđih snimaka mesta u koja sam želeo da idem. Pritom prenosim svoje utiske i mišljenja, odnosno viđenje i iskustvo sa nekim mestom. Svaku lokaciju prikazujem onako kako je ja vidim i doživljavam.

A muzika je potpuno subjektivna stvar. Ako ti se ne sviđa, bolje da preskočiš film, nego da preteraš sa energetskim pićima i kafom.


Konkretno, mislio sam na ovaj video klip -> .

Ostaviti komentare ovde ili na tvoj YT kanal je potpuno nebitno jer "tebi je stalo do tudjeg misljenja", kao sto pise ispod videa. Osim ako ne zelis da svi pisemo pozitivne utiske i "Srdjana za ministra infrastrukure i regionalnog razvoja!"
Kazes subjektivno si uradio video, pa i ja sam subjektivno ostavio komentar. Pa?

Slazem se da je muzika stvar ukusa, i mozda nije trebalo da to komentarisem ali eto... Vise ti prilici muzika iz crtanih filmova.

I kad bi mene neko nazvao idiotom, ne bi daleko zavrsio. Srecom, na video snimku to nisam ja za koga si rekao "idiot", tako da mozes biti miran. Dok te ne pronadje doticni.
Ako nisi upucen dokle su zavrseni radovi sa stazom, nema potrebe da svoje neznanje plasiras. Zamalo da dozivis incident sa kolegom biciklistom. #-o

Nemoj da se ljutis, mozda sam ja bio isuvise surov, ali that's the way it is...
  • 0

#12 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2012 - 02:38 PM

Na kraju ste me naterali da pogledam ponovo ovaj film, bilo mi čudno da sam baš toliko zgrešio. :) I naravno, tri metra ispod polazne tačne je pešački prelaz na kom je bilo zeleno za pešake. Ista stvar da li siđem ta tri metra, pa pređem preko pešačkog i nastavim dalje ili presečem tri metra iznad. Naravno, da je bilo saobraćaja, to nikad ne bih radio, ali vidi se da nije bilo žive duše.

Na donjem semaforu se upalilo zeleno kako sam prolazio, ali sam svejedno skoro stao, da proverim da li se neko zaleće iz sporedne ulice (dešava se).

Dakle, odbijam svaku dalju kritiku. [-X :wink:
  • 0

#13 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2012 - 03:00 PM

@Draguljche
Uopšte se ne ljutim, nego ne kapiram kakav problem imaš. Te stavljaš navodnike da je meni stalo do tuđeg mišljenja (pa još da to negde piše), te neki ministri ili kao da ja biram kakve komentare ljudi pišu. Ne znam ni kakve veze sa tobom ima čovek kog sam nazvao idiotom (što definitivno nije u redu i izvinio sam se u komentaru, pročitaj slobodno) i šta bi to bilo nemirno da si bio ti? Ja bih svakako bio miran kao i dok ovo pišem. Samo bi mi bilo neprijatno, kao što mi je neprijatno što sam sebi dozvolio taj trenutak slabosti i za pomentuog šetača na stazi.

Svako ima pravo na svoje mišljenje i naravno da je ono uvek subjektivno. Ne znam šta ti znači to "Pa?" kad sam samo odgovorio na pitanja koja si ti postavio. :) Niko te nije prozivao zato što ti se nešto u klipu ne sviđa. A komentare na YT kanalu ne moderišem, baš kod tog filma imaš i onog koji me opsov'o iz dosade.

Jasno je da ti se film ne sviđa i da imaš izražen negativan stav, mene je samo zanimalo koji je film u pitanju i koji je razlog. Ako kažeš "ovde si napisao da je staza loša, a vidi se da je odlična" to je svakako konstruktivna kritika i nešto na šta moram da obratim pažnju. I sve takve primedbe bih voleo da napišeš u komentarima, iako puno vodim računa o takvim stvarima. A proizvoljne tvrdnje, "plasiranje neznanja" i tome slično samo poništavaju kredibilitet tvog mišljenja.

Konačno, rekao si ranije da je početak tog klipa sramoćenje mene i Beograda, mada nisi rekao šta tačno. Pretpostavljam da je reč o tome da su tzv biciklističke staze u haosu. Ja bih rekao da je sramota za mentalitet naroda kada postoji deo označen za bicikliste, vatrogasce, invalide, decu, a mi se prema tome odnosimo sa "šta me briga". Sramota za grad je što ne radi ništa po tom pitanju, a ne zato što se to vidi. Samo ti objašnjavam svoje viđenje, jasno mi je da se ti ne slažeš sa tim.
  • 0

#14 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 May 2012 - 05:53 PM

I ja sam autom za pola duzine prosisao kroz crveno na istom tom semaforu (Kirovljeva?).


TI?! :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#15 milosp

milosp
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 31 May 2012 - 06:57 PM

@Draguljche
Ja bih rekao da je sramota za mentalitet naroda kada postoji deo označen za bicikliste, vatrogasce, invalide, decu, a mi se prema tome odnosimo sa "šta me briga".

A ovamo se vozi kroz Knez Mihajlovu (pesacka zona) :mrgreen:
  • 0

#16 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2012 - 07:00 PM

TI?! :D

JA! n2:mysmilie704

Jbg rodila me majka coravog :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika

#17 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2012 - 08:17 PM

A ovamo se vozi kroz Knez Mihajlovu (pesacka zona) :mrgreen:


Zahvaljujem na skretanju pažnje, jer je meni ostalo u sećanju da nije zabranjeno kretanje biciklista, osim u slučaju "nasilničke", odnosno prebrze vožnje koja ugrožava bezbednost pešaka.

Proverio sam sada ZOBS i za pešačku zonu stoji: "Pešačka zona mora biti obeležena propisanom saobraćajnom signalizacijom." Bio sam siguran da tako nešto nisam video, ali sam još jednom proverio snimak. Prilikom ulaska u Knez sa Trga republike i sa Kalemegdana, čak i pri ulasku na Trg. Nisam primetio ništa slično. Ako ipak postoji, molio bih da mi objasnite gde se vidi.

U svakom slučaju, sutra ću da probam da dođem do nekog od "nadležnih" da mi daju konkretnu informaciju o vožnji bicikla u Knezu. Ako je stvarno zabranjena bilo kakva vožnja bicikla, urgiraću nekako da se primeni treći pasus Zakona, da "nadležni organ može da dozvoli kretanje određenih vozila brzinom pešaka, tako da ne ugrožavaju pešake".
  • 0

#18 milosp

milosp
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 31 May 2012 - 09:34 PM

http://www.bgsaobrac... ... &Itemid=31

http://www.ciklonaut... ... zacija.htm

...(nažalost nismo dobili saglasnost za zamisao da se biciklisti kreću kroz Knez-Mihajlovu uz upozorenje na oba kraja te ulice da bicikle guraju uz sebe)...


Ima i kod Stenke jedan znak, jasno se vidi na snimku. :D
  • 0

#19 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 June 2012 - 10:24 AM

Miloše, hvala ti za linkove, ali nemaju baš mnogo veze. Prvo, Zakon je iznad bilo kakve odluke, mišljenja, stava, viđenja, preporuke, itd. Razgovarao sam sa Opštinom Stari grad, oni me uputili na njihovu komunalnu inspekciju. Inspektorka je rekla da oni nisu ni zaduženi za takva pitanja i da prvi put čuje za bilo kakav problem biciklista u Ulici kneza Mihaila. Prema njenim rečima, Sekretarijat za saobraćaj daje odobrenja za pešačke zone, a Direkcija za puteve je nadležna za postavljanje signalizacije. Kako je jedino policija zadužena za kažnjavanje, njih bi trebalo i pitati šta bi radili da ugledaju biciklistu u toj ulici i da li poznaju zakon.

Potom sam razgovarao i sa svojim advokatom i dobio potvrdu - ako Zakon kaže da MORA da bude označeno, onda nepostojanje te signalizacije bilo kakvu i bilo čiju odluku o pešačkoj zoni čini ništavnom.

A to što nije dobijena dozvola za Dunavsku rutu je nešto sasvim drugo. Naravno da ne možeš direktno na "Knez" da dovedeš gomilu biciklista. Osim toga, Dunavska ruta podrazumeva i odgovarajuću signalizaciju, za šta je opet potrebno odobrenje.

Konačno, kod Stenke je bilo postavljeno ograničenje brzine na 5 km/h, za to moram da jurim Čukaricu, pa javljam. :)
  • 0

#20 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 June 2012 - 12:21 PM

Konačno, kod Stenke je bilo postavljeno ograničenje brzine na 5 km/h, za to moram da jurim Čukaricu, pa javljam. :)

Ako nema skorasnjih novina sada je zabranjeno skroz. Nema isplativog nacina da se kontrolise brzina biciklista, pa je malko besmislno.

Inace ne vidim poseban smisao ulazenja u zakonske dubine vezane za pesacku zonu, a sa druge strane furati krzo crveno :)
  • 0
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika