Jump to content


Fotografije

Biciklizam + vezbe snage


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
12 odgovora na ovu temu

#1 Roadster

Roadster
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 06 May 2012 - 12:09 PM

Zdravo svima,

Vozim bajs svakog dana, nekada 25km, nekada 38, sve zavisi koliko snage imam. Naravno u oba slucaja vozim najbrze sto mogu - dajem sve od sebe.

E sada se razmisljam da uvedem i neki trening snage. Pretpostavljam da mi trening za noge pored voznje ne treba?! Vec samo ruke, ledja i trbusnjaci?
Ako je tako, da li da odvojim dan samo za to ili mogu (kako bih ja volela) da recimo deltoid i biceps odradim posle voznje?

Da napomenem, poznato mi je da bi vezbe snage trebalo da idu pre kardio treninga, ali ja cim ustanem doruckujem i sedam na bajs....

Ako bi mogli da 'uletite' sa po nekim savetom, to bi bilo idealno.

Takodje, probala sam voznju na prazan stomak, i ne ide, previse je to za mene. Sada jedem ovako:
Pre voznje - 1 parce prepecenog hleba, 1 belance i 1 kefir.
Posle voznje - pecena paprika + kajgana 2jaja i 2 belanca + solja jogurta + 1 parce prepecenog hleba
Da li je to ok?

Hvala unapred.
  • 0

#2 dax92

dax92
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 06 May 2012 - 01:50 PM

Ne znam za druge, ali ja se pre voznje lepo najedem, polako spremim sve sto mi treba, obucem se, proverim gume i lanac..
Tako da oko sat vremena posle obroka krecem u voznju.
Vezbe snage u poslednje vreme uvek radim posle voznje. Vec dugo nisam vozio ispod 40 km po voznji, i odvojim posle toga jos oko pola sata za trbusnjake, sklekove, i ponekad cucenjeve.

Ne znam da li je sve to skroz po PS-u, ali nista mi ne smeta, a jos mi i prija da se posle vezbi snage lepo istegnem.
  • 1

#3 Ivan_xcv

Ivan_xcv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 06 May 2012 - 05:06 PM

Da napomenem, poznato mi je da bi vezbe snage trebalo da idu pre kardio treninga, ali ja cim ustanem doruckujem i sedam na bajs....


Meni je mnogo lakse da bajs vozim posle vezbi snage (sklekovi, trbusnjaci i donja ledja-zbog problema sa kicmom) nego pre... mada se trudim da ih ne kombinujem, ako mora onda bajs posle... a inace pretpostavljam da je teze da se rade vezbe snage ako bajs odradis maximalno jer te to skroz iscrpi... :|
Za ovo je strucan Sirius jer koliko sam shvatio on cepa teretanu svaki dan :wink:
  • 0

#4 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 06 May 2012 - 05:16 PM

Šta će ti sklekovi ako si žensko ?! :D Radi 100 trbušnjaka i ćuti ! :D Šalim se, možeš " propadanje " ! :mrgreen: Idi veslaj ! ;) Plivaj...trči, trčanje radi leđa i stomak...Odličan ti nick, hajde zajedno da vežbamo ! :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#5 NTA

NTA
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts

Postavljeno 08 October 2012 - 12:56 PM

Zdravo svima,

Vozim bajs svakog dana, nekada 25km, nekada 38, sve zavisi koliko snage imam. Naravno u oba slucaja vozim najbrze sto mogu - dajem sve od sebe.

E sada se razmisljam da uvedem i neki trening snage. Pretpostavljam da mi trening za noge pored voznje ne treba?! Vec samo ruke, ledja i trbusnjaci?
Ako je tako, da li da odvojim dan samo za to ili mogu (kako bih ja volela) da recimo deltoid i biceps odradim posle voznje?

Da napomenem, poznato mi je da bi vezbe snage trebalo da idu pre kardio treninga, ali ja cim ustanem doruckujem i sedam na bajs....

Ako bi mogli da 'uletite' sa po nekim savetom, to bi bilo idealno.

Takodje, probala sam voznju na prazan stomak, i ne ide, previse je to za mene. Sada jedem ovako:
Pre voznje - 1 parce prepecenog hleba, 1 belance i 1 kefir.
Posle voznje - pecena paprika + kajgana 2jaja i 2 belanca + solja jogurta + 1 parce prepecenog hleba
Da li je to ok?

Hvala unapred.

Ako zaista zelis da napredujes u biciklizmu definitivno ti je potrebano i vezbanje gornjeg ''dela tela''dali je to ovde nekom smesno ili ne, sutina je da treba da radis na tome kao sto si i napisla.
Nikada nepocinji da vozis -treniras - bez dorucka(laganog) primera radi;corn flakes-banana -mleko, sasvim dovoljno i dok treniras ponesi uvek nesto da mozes posle da pojedes u toku voznje-treniga,iskreno kad kazem voznja vise mi zvuci -voznja u parku ili grupna voznja uz viceve- sto po meni to nije trenig,sam trenig moras napraviti raspored sta koji dan radis i to odradjivati max... nemoj cekati da ozednis uvek piji vode po malo tako da nikad nisi zedna, kad zavsis trenig isto tako je bitno da jedes !
Naravno sto vise provedes na bajsu bices sve bolja i bolja to je cena ovog sporta!

Srecno i nadam se da ce nova generacijau u Srbiji biti mnogo uspesnija od ovid do sada !
  • 0

But on the internet where a lot of people spin up most hills in 53 x 11, it's usually about 20% before you'd start getting unanimous agreement that something is steep.

http://mpora.com/vid...JVrHylUlHt54.97


#6 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 11 October 2012 - 06:11 PM

Koliko znam vezbe snage se rade zimi na pripremama a to sa tegovima su vezbe brzine.Ako gledas oblik misica, onda radis sa tegovima one koje zelis da uvecas stim da ih cuvas na biciklu jer se odmah istope u zavisnosti kako ih koristis.Recimo ruke mogu biti kao prutovi ako se puno trenira po brdima u sicu a mogu i biti sacuvane ako se ista brda sto vise voze ajnzic sa savijenim rukama kao da se simulira vezba za biceps (saviju se u laktovima izbace u stranu i podize volan odozdo sa opterecenjem cele bocne strane tela do pedale).Tako da i bicikl moze da bude fina sprava ako se koristi kao sprava u teretani tj, moze se dozirano trenirati grupa misica menjanjem uglova ruku i polozaja tela a ne samo puko sedenje i pritiskanje pedala.
  • 0

#7 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 02 December 2012 - 01:13 PM

Dobar dan,

Zeleo bih da vam konstuktivno odgovorim na pitanje koje se mnogobrojne osobe redovno postavljaju.
"Snaga i biciklizam"...
Motorni pogon koji omogucava propulsiju celin covek-masina su orjentisane inferiornom segmentu tela.
Konsekvence rada na pomenutom su evidentne. Nebih vas davio nekim od klasicnih "intelektualnih proliva" ali je cinjenica da sami ne bi trebali da se upustate u takav rad.

Iz tih razloga vam savetujem da se obratite Aleksandru Milenkovicu sa kojim trenutno saradjujem pomenutom prjrktu zimski priprema u teretani.
Visko kvalifikovan tehnicar i sportski trener, Aleksandar je u mogucnosti da vam pomogne.

S'postovanjem

MACAN
  • 1

#8 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 December 2012 - 05:57 PM

Samo prvo napraviti razliku: je l' naš sportista-subjekat
1) osoba kojoj treba profesionalno vođenje u cilju postizanja takmičarskih rezultata
ili
2) je u pitanju rekreativac koji želi "samo" da podigne nivo kondicije/zdravlja/izgleda, pa se ovde raspituje za besplatne savete kolega biciklista takmičara i netakmičara/rekreativaca.
Dozvolite, ali trening kod g. Milenkovića, profesionalnog bicikliste olimpijca, nije za svakoga.
Neki ćemo morati da se zadovoljimo i savetima sa interneta ili od kolega, bez mogućnosti za preveliko proveravanje.
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#9 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 02 December 2012 - 06:07 PM

Pa ako cemo posteno, na ovom forumu ne verujem da ima vise od 10-tak za domace uslove "profesionalaca" koji voze trke. Ako su oni stigli do toga da im za trening treba ovaj forum onda nije ni cudo na kakvom nam je nivou biciklizam.
Ne znam sta je pokretac teme zamislio ali se nadam da ce i rekreativci imati od toga koristi a ne samo takmicari.
  • 0
.

#10 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 December 2012 - 06:27 PM

Ako su oni stigli do toga da im za trening treba ovaj forum onda nije ni cudo na kakvom
nam je nivou biciklizam.

brutalno! n:happy0192
  • 0
Postavljena slika

#11 Draguljche2

Draguljche2
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 03 December 2012 - 10:15 AM

Ha, ha... I to sto kazete! :lol:

Kod nas ima da se kupi jedna korisna knjizica - "Biciklizam - anatomija". Radi se o pripovedanju trenera poznatog bicikliste Kristijana Vande Veldea kako trenirati i koje vezbe praktikovati (bilo u teretanu, bilo u svom domu), da bi se postigla veca izdrzljivost i snaga pri okretanju pedala. Ja sam rekreativac i mogu reci da mi je knjiga pomogla jer imam bolove u donjem delu ledja posle visetatnog pedalanja ili sedenja. Jedna od vezbi koja mi mnogo pomaze je tzv. mrtvo dizanje. Takodje, postoji i posebna knjiga o istezanju, koju planiram da kupim, jer smatram da je istezanje osnovna stvar koju radim posle pedalanja.

Postavljena slika
  • 0
.

#12 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 03 December 2012 - 11:26 AM

Dobar dan,

Bas mi je drago da ste pokrenuli pitenje profesionalnih sportskih radnika kao sto je Aleksandar Milenkovic;

Osnova pedagodije zajednicka svim sportovima ukljucujuci biciklizam je vezana za adaptaciju transfera znaja u odnosu na kategoriju osoba sa kojima se radi.

Pod terminom "profesionalni radnik" se podrazumeva tehnicka sposobnost i metriziranje specificnog znaja kao i, sto je cak sta vise najbitnije za pomenute, mogucnost finansijskog remunerisanja za postignuti i zadati rad.

Mislim da je Aleksndar ispunio sve pomenute uslove i da bi u svakom slucaju bio od velike koristi.

Sinoc smo analizirali programe rada u teretani koje sam prosle godine pripremio za moje profesionalne bicikliste ovde u francuskoj.

Verovali ili ne izvestan deo bi bio od koristi i ciklo turistilma ili rekreativnim "weekend" sportistima (cycliste de dimanche).

Sa druge tacke gledista bih se okrenuo patologiji biciklistickog sporta. U vecini slucajeva bolovi u inferiornom delu kicmenog stuba su vezani za morfolosku poziciju na biciklu. Pristup resavanju ovog problema je veoma jednostavan, ali kao sto sam vam predhodno naglasio, potrebna vam je strucna osoba kako bi ste uspesno otklonili sve moguce nefastne posledice.

Obratite se slobodno Aleksandru jer sa njim veoma uspesno saradjujem i bilo bi mi veoma drago da ga konsultujete i evontulno, preko njegovog kontakta mi posaljete informacije kako bi vam pomogao.

Da nebude zablude, vulgarizovanje tehnickih knjiga, kao sto su "Anatomija " biciklizma nije dostupno svim citaocima. U vecini slucajeva, publicne tj. javno publikovane knjige nisu odlik svakodnevne realnosti na terenu. Dakle, mozete ih koristiti samo za informativne sfrhe.

S'druge tacke gledista, svaka osoba je (po principu) dotirana individuelnim morfoloskim karakteristikama. Cilj pedagoskog rada je orjentisan individualnom pristupu i zahteva izvestan broj analiza fizicko-fizioloskih kapaciteta pre nego sto se krene sa bilo kakvim i bilo kakvom vrstom rada.

Taj princip u profeionalnom sportu, kao i u rekreativnom, nazivamo metodologijom planiranja rada.

Osim, Milenkovica nisam bas toliko ni siguran da postiji toliko kvalitetnih strucnjaka u Srbiji. Cak sta vise mozete se obratiti i Zavodu za sport sa kojima sam imao, tokom 2010 godine veoma dobre konstruktivne relacije.

Puno pozdrava

MACAN
  • 1

#13 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 26 September 2014 - 01:48 PM

Pozdravljam Macana ,

odlična tema,još bolji komentari!Ukazivanje na ozbiljan pristup treningu u biciklizmu(bez obzira da li je takmičarski ili rekreativan) je novina u našoj biciklističkoj javnosti,a mislim da je to prava stvar!Uvek je dobro došla teoretska priprema(knjige,forumi...) ali program koji ti napravi pravi stručnjak je "bonbona".Vozim oko godinu dana,jutarnji trening oko 25 km,vikendom 30-38 km,nekada i ture oko 40 -tak km,ali bi voleo kada bi našao stručnjaka ili majstora biciklizma koji bi me posavetovao o programu treninga(zagrevanje,dužina tura,brzina kretanja,pauze,tečnost,vežbe snage,istezanje).Mislim da bi tako nešto mnogima vredelo jer dosta zaljubljenika u biciklizam voze po svom nekom planu,što ne mora da bude dobro i ne mora da daje progresivne rezultate.Hvala na savetima,još kada bi se našao neko da malo podrobnije napiše o ovome što mene muči bilo bi to stvarno odlično!!

Veliki pozdrav Doca 021


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika