Jump to content


Fotografije

Pocetnik


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#1 zolazolazola

zolazolazola
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 04 May 2012 - 06:09 PM

Pozdrav svima :)

Prosle godine sam posle puno vremena odlucio da kupim bicikl,
nisam znao da li cu voziti puno pa sam se odlucio da ne trosim vise od 200e i kupio capriollo anolis.
Ali sada vec smatram da sam ga prerastao i doneo cvrstu odluku da kupim drumasa :)
E sada, posto stvarno se slabo razumem u bajseve tj. ne razumem 90% navedenih stavki kada citam opis bicika, jedina odrednica mi je cena koja je oko 500e. Za te pare sam video Trek 1.1 o kome sam malo i citao po netu za koji kazu da je odlican za pocetnike.
Sada dolazimo do moje dileme, na sajtu planetbike postoji ona sekcija "custom pb" gde postoji dobar izbor drumasa u mom cenovnom rangu.

Moje pitanje je u sustini da li je sveukupni kvalitet tih sklapanih bicikala bolji od ovog fabrickog trek-a, ili je mozda to sto je potencijalno bolje - nesto sto ja kao pocetnik necu ni primetiti/koristiti?

Takodje, ne bih da se bakcem sa polovnim bajsevima bas iz razloga sto se ne razumem u to, a ovi kradeni nikako ne dolaze u obzir.

Hvala unapred.
  • 0

#2 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 May 2012 - 06:30 PM

Sada dolazimo do moje dileme, na sajtu planetbike postoji ona sekcija "custom pb" gde postoji dobar izbor drumasa u mom cenovnom rangu.

Ucinilo ti se, zapravo NE postoji

Postavljena slika

Tako da osnovno pitanje iz posta zapravo nije aktuelno.E sad da li kupiti tog treka ili ne.Ako si bas zapeo za novo, mozes uzeti njega, a mozes i firebird koji je lokalpatriotski proizvod u klasi :D

Ono sto mozes ocekivati ovde jeste niz ubedjivanja da uzmes polovni :D
  • 0
Postavljena slika

#3 zolazolazola

zolazolazola
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 04 May 2012 - 06:39 PM

Rekli su mi preko telefona da u ponedeljak stizu novi "custom pb" i da ce kostati izmedju 40 i 60 hiljada tako da pitanje i dalje stoji :)
A za polovnjaka stvarno ne znam kako da procenim da li je dobar, kapiram da moze neko da uzme i da stavi neke djubre delove na dobar ram i ja zavrsim sa biciklom koji ce da skripi posle dva meseca voznje i 500 evra manje :) a vec sam dao 200 na takav
Ali ako je neko ovde voljan da mi pomogne sa linkovima ka nekim provereno dobrim polovnjacima veoma je dobrodosao :)
  • 0

#4 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 04 May 2012 - 07:50 PM

Nije DOBAR polovnjak krastavac, pa da odeš u baštu i samo ga ubereš, to je ipak redak zver, pogotovo na oglasima. Mislimo DOBAR, znači polovan, a kao nov. Sa kvalitetnim i neistrošenim delovima. Ja te ne bih nikako ubeđivao da uzmeš nešto što ne valja i što ni sam ne bih uzeo (osim ako bih ja prodavao dotičnu spravu, hahaha...), a ne bih te ubeđivao da uzmeš ni taj 1.1 ili Custom PB, jer to ne bih ni ja uzeo, Capriolo takođe. Tako da te nisam ni posavetovao, a ti razmisli.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#5 jovanra

jovanra
  • Members
  • PipPipPip
  • 117 posts
  • LocationAleksandrovac-Vitkovo

Postavljeno 04 May 2012 - 08:19 PM

U svakom slucaju poslusaj savet Karpkg i drugih starih kajli sa foruma jer te nece prevariti sigurno.Ja nisam slusao nikog pa sam skokao ogroman novac da bi konacno posle svega skockao nesto sto zadovoljava moj kriterijum.Meni je neko ovde na pocetku rekao "Ono sto oko vidi i ruka pipne to kupujes" i to je nesto sto je glavna stavka u kupovini polovnog bicikla.Normalno ja ni to nisam poslusao pa sam tu gresku skupo platio,ali zato sada ucim tebe da ne napravis tu gresku.U slucaju kupovine polovnjaka sto ti ja preporucujem stupi u neki blizi kontakt sa momcima koji su stalni na forumu u sekciji Drumas i poslusaj ih. :)

pozzzz
  • 0

#6 zolazolazola

zolazolazola
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 04 May 2012 - 08:30 PM

Pa ja sada realno nemam pojma sta da radim :S
Ali posto stvarno ne umem da izaberem dobrog polovnjaka, ostaje mi da biram izmedju ove dve varijante.
Sto me vraca na pitanje "entry level Trek ili ili sklapani Scott iz planet bike-a?"
Jel ima neko ovde iskustva sa tim bajsevima pa da me posavetuje?
  • 0

#7 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 May 2012 - 09:20 PM

Sto me vraca na pitanje "entry level Trek ili ili sklapani Scott iz planet bike-a?"

Cekaj prvo da ih sklope, pa da se vide od cega su sklopljeni i da to udje u prodavnice :) Onda ce biti lako sa ovo vs. ono sve ostalo bi bila prica radi price ...

Sto se bicikala u ovoj klasi tice, stvarno nekako blize iskustvo sa konkretnim modelom nije potrebno, ni po cemu nisu posebni i sastavljeni su od komponenti koje mozes naci na "milion" drugih mesta.
  • 0
Postavljena slika

#8 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 06 May 2012 - 07:57 PM

Znači, sačuvaj malo parice, ne brzaj, ne žuri, sve to vodi u bunar...
Za početak, navedi svoje dimenzije, da se odredi veličina bicikla. Ako nešto ispadne, da ti se javi...
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#9 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 06 May 2012 - 11:29 PM

Da ne bi ispalo da nešto filozofiram(o), a da nemamo pojma o onome što si pitao u vezi 1.1 i Custom PB-a, hajde da to malo prodiskutujemo:
- Custom PB su pravljeni na neka dva rama, u suštini malo različita. Prvi (onaj belkasti-svetlosivi) je Scott Contessa speedster model 2006, famozni "ženski" model o kome smo već pričali. To je u principu sasvim solidan ram, jakih cevi, koji su neki momci sasvim solidno vozili u drumskom prvenstvu. Pošto se radi o starijim ramovima, ne verujem da će se ponovo pojaviti u PB ponudi. Drugi, to je već nešto novije (mada u suštini skoro isto kao i ona Contessa), SCOTT Speedster ramovi 20 i 30, ustvari redizajnirani speedsteri od ranije, istih karakteristika. U varijanti gotovog bajka, bili su opremljeni od 2300, preko Sora, do Tiagra mehanike. Imao je i onaj S30 sa Ultegrom, ali je to već preko 1000 evra.
- TREK 1.1 je nastao na Trekovom najosnovnijem modelu rama, potpuno aluminijumskom (oni PB Custom su svi imali alu ram i alu-karbonsku viljušku) i sa 2300, eventualno Sora opremom. To je onako lep biciklić, ali jako mnogo daleko od Trekovih "drumskih aždaja".
Tako da u realnoj svetskoj ponudi novih bicikala, cene svih ovih nabrojanih su u nekom proseku početničko-rekreativnih modela, koji zapravo imaju neku vrednost za vlasnika u početku, a kasnije ni za koga, jer ulaze u trku sa biciklima koji već pripadaju kategoriji u koju su i ti doskora novi ušli, a to su: polovni bicikli. Samo što tu već mogu da se nađu sasvim ozbiljne sprave u istom cenovnom rangu. E, tu nastupa rokenrol, gde je za neukog dunstera sa izvesnom svoticom u džepu, dakle sjajnog plena za raznorazne secikese, presudna vrsta pomoći zvana : pomoć prijatelja (iskusnog u bajk tehnici, dakako). Zato se i računa na ovu rubriku u kojoj pišemo savete, ako već nemaš ličnog savetnika u okruženju.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#10 zolazolazola

zolazolazola
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 07 May 2012 - 02:40 PM

Na kraju sam kupio ja taj Trek, ne zato sto ne cenim vasa misljenja i pomoc, vec zato sto nisam znao sta da radim sa tim informacijama koje sam ovde dobio :S

Iskreno, bio sam nestrpljiv da uzmem bajs, a pritom je trebalo stari bajs da dam bratu pa bi njemu proslo pola sezone dok ja nadjem sebi neki "dobar" itd...

Sve u svemu ja sam odusevljen ovim biciklom, nisam ga jos puno vozio, nekih 100 km, ali za sada mi se svidja taj polozaj sedenja, brzina i sve sto ide uz to :)

Ako neko ima neki savet za drumaskog pocetnika nek se javi, od sada cu vas slusati majke mi :)

P.S. Hvala na opsirnim odgovorima
  • 0

#11 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 07 May 2012 - 06:18 PM

Ajde, pa lepo da se voziš. Služiće ti taj Trekić, nije to loša sprava.
A pravi značaj onoga što ti je rečeno, shvatićeš kasnije, kad ti apetiti porastu.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#12 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 May 2012 - 06:24 PM

od sada cu vas slusati majke mi :)

Nemoj se sekirati.Svako skolovanje kosta pa ce i tvoje kostati.Tu muku niko zaobisao nije, cak i u ono doba komunisticke idile kada se nisu placale ulaznice za skole, a sve drugo jeste :D
  • 0
Postavljena slika

#13 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 May 2012 - 08:26 PM

A pravi značaj onoga što ti je rečeno, shvatićeš kasnije, kad ti apetiti porastu.

A kako ti apetit bude rastao, tako ćeš bicikl menjati i unapređivati. Imaš, u svakom slučaju, dobru osnovu. Srećno u tome! :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#14 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 18 September 2012 - 09:22 AM

Odlucio sam da predjem na drumasa i pregeledao sam dosta oglasa i ovaj mi je zapao za oko pa me zanima vase strucno misljenje
http://www.cikloberz...ow.php?id=81359
Hvala
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#15 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 18 September 2012 - 10:10 AM

Odlucio sam da predjem na drumasa i pregeledao sam dosta oglasa i ovi su mi zapali za oko pa me zanima vase strucno misljenje
http://www.cikloberz...ow.php?id=81366
ili
http://www.cikloberz...ow.php?id=81791
Hvala i pozdrav svima
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#16 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 18 September 2012 - 10:24 AM

Ovaj prvi je preko 600e,da se ne zbunis.
  • 0

#17 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 18 September 2012 - 11:03 AM

Ovaj prvi je preko 600e,da se ne zbunis.


Tacnije, 660e - bez tockova. :mrgreen:
  • 0

#18 zolazolazola

zolazolazola
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 18 September 2012 - 06:21 PM

Ovaj scout nov kosta 35 000 dinara tako da to nemoj da gledas, ovaj Fuji je vrhunski ali kosta malo vise :)
  • 0

#19 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 18 September 2012 - 08:56 PM

sta mislite o ovom trecem evo ga link http://www.cikloberz...ow.php?id=81791
hvala na odgovorima
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#20 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 18 September 2012 - 11:19 PM

Za taj novac puna kapa,eventualno 10-15e da spustis cenu ako bude hteo.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika